Praca za granicą

Agencje pracy Austria - biura pracy w Austrii

10 grudnia 2019

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

7 komentarzy
Agencje pracy Austria - biura pracy w Austrii
Poszukiwanie pierwszej pracy za granicą jest zawsze kłopotliwe, ale są środki ułatwiające znalezienie posady. W przypadku krajów Unii Europejskiej, takich jak Austria, Polacy mogą skorzystać z usług lokalnych urzędów pracy. Bardzo dobrym pomysłem wydaje się być rozpoczęcie zawodowej przygody wraz z prywatną agencją pracy.

Biura pośrednictwa pracy oferują szeroką ofertę posad w różnych branżach. Co więcej, mogą one pomóc w organizacji wyjazdu oraz w zakwaterowaniu i dojazdach do pracy na miejscu. Agencje pracy pozwalają znaleźć stanowiska w Austrii, jeszcze przebywając w Polsce. Pytanie tylko na co zwracać uwagę szukając pośrednika pracy oraz czy są jakieś alternatywy?

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Austrii?

Najważniejszą kwestią jest sprawdzenie legalności działania danej agencji pracy. Nim zdecydujemy się na nawiązanie współpracy z pośrednikiem, warto sprawdzić, czy posiada wszystkie zezwolenia na pracę. W przypadku największych międzynarodowych agencji pracy możemy być pewni, że działają one zgodnie z prawem. W przypadku polskich biur pracy można sprawdzić aktualny rejestr na stronie: http://stor.praca.gov.pl

Agencje pracy nie pobierają zazwyczaj żadnych opłat za rejestrację w ich strukturach. Firmy pośredniczące w zatrudnieniu pobierają opłaty z wynagrodzenia zatrudnionych bądź bezpośrednio od pracodawców, z którymi współpracują. W efekcie pośrednik nie powinien żądać przed podjęciem pracy żadnych dodatkowych opłat. Pojawienie się takowych powinno być sygnałem ostrzegawczym przed nawiązaniem współpracy.

Niezwykle ważne jest także dobre zapoznanie się z podpisywanymi umowami. Ogólna zasada mówi, że im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej. Eliminuje to ewentualne nieporozumienia po podjęciu pracy. Wiele agencji oferuje pomoc w organizacji wyjazdu, zakwaterowanie, dopłaty do wyżywienia czy transport do pracy z miejsca zamieszkania w Austrii. Warto poznać dokładne warunki tych usług oraz opłaty, jakie zostaną potrącone z wynagrodzenia.

Alternatywy dla biur pracy w Austrii

Video

Szukasz pracy?

Produkcja pakowanych dań azjatyckich, CZYSTE PRACE

OTTO Work Force

  • 14-16 € / h
  • Holandia
Dodana
Aplikuj bez CV

Niemcy | Komisjoner w magazynie supermarketu | 13,50 €/h

OTTO Work Force

  • 9 000-10 000 zł / mc
  • Niemcy
Dodana
Dodana
Aplikuj bez CV

BEZ JĘZYKA Produkcja żywności-owoce/warzywa | 14.38 €/h

OTTO Work Force

  • 10 000-15 000 zł / mc
  • Holandia
Dodana
Aplikuj bez CV

Asystent ds. obsługi klienta

SWISH POLSKA sp. z o.o.

  • 3 500-4 000 zł / mc
  • Macierzysz
Dodana

Część osób może nie chcieć wiązać się z agencjami pracy. W tym wypadku mogą skorzystać z kilku dróg poszukiwania pracy, a jedną z nich jest odwiedzenie austriackiego urzędu pracy (Arbeitsmarktservice, AMS). Obywatele Unii Europejskiej mają prawo korzystania z usług urzędów pracy państw członkowskich. Oznacza to, że można się zarejestrować na terenie Austrii jako bezrobotny i skorzystać z ofert oraz szkoleń prowadzonych przez Arbeitsmarktservice. Publiczni doradcy zawodowi pomogą też w określeniu, jaki zawód i branża będą najbardziej odpowiednie na start. Informacje o działaniu Arbeitsmarktservice oraz potrzebnych dokumentach znajdziecie na stronie: https://www.ams.at

Europejskie Służby Zatrudnienia (EURES) funkcjonują na terenie Unii Europejskiej i pomagają pracownikom w znajdowaniu pracy na terenie obcych państw. Sieć EURES obejmuje także Austrię, więc można szukać pracy za pomocą tej instytucji. Doradcy pomagają w określeniu kompetencji zawodowych, znalezieniu ofert pracy oraz w formalnościach związanych z zaaklimatyzowaniem się na terenie innego państwa.

Oczywiście istnieje możliwość skierowania się bezpośrednio do pracodawców ogłaszających się w internecie bądź lokalnej prasie. Wyeliminowanie pośredników pozwoli samodzielnie negocjować stawki i warunki zatrudnienia.

Jakie biura pracy znajdę w Austrii?

Austriacki rynek pracy ciągle poszukuje nowych pracowników zza granicy, a co za tym idzie, interesują się nim liczne agencje pracy. Nie sposób wskazać najbardziej skuteczne i najuczciwsze biura pośrednictwa pracy. Można jednak na podstawie opinii w sieci zwrócić uwagę na kilka popularniejszych agencji oferujących pracę w Austrii.

Manpower - jeden z liderów na rynku agencji pracy. Potężna międzynarodowa firma zajmująca się rekrutacją pracowników do pracy tymczasowej i stałej. Duża baza ofert oraz międzynarodowa renoma pozwalają na nawiązanie bezpiecznej współpracy.

Adecco - kolejny gigant na rynku pośrednictwa pracy. Agencja bardzo dobrze znana z polskiego rynku oferuje bogatą bazę firm, z którymi współpracuje. Pośrednik przede wszystkim szuka pracowników niższego szczebla.

REX - austriacka agencja pracy poszukująca pracowników sektora budowlanego oraz maszynowego. Pośrednik zatrudnia fachowców znających się na pracach budowlanych oraz montażu różnych maszyn. Poszukuje także pracowników produkcyjnych, których wynajmuje swoim klientom.

AVM Personal - agencja pracy działająca na rynku przeszło 40 lat. Firma oferuje kompleksową opieką nad pracownikami. Pośrednik działa w licznych branżach takich jak handel, budownictwo, produkcja, logistyka czy służby porządkowe. W większości poszukuje pracowników niższego szczebla.

SACHSE - biuro pośrednictwa pracy poszukujące głównie pracowników budowlanych i rzemieślników. Firma współpracuje z austriacką agencją SACHSE Personaldienstleistungen GmbH. Osoby znające język niemiecki mogą się kontaktować bezpośrednio z zagranicznym pośrednikiem. Agencja oferuje między innymi darmowe zakwaterowanie w dni robocze.

Club Silesius - polska agencja pracy działająca od kilkunastu lat na rynku austriackim i niemieckim. Biuro poszukuje pracowników posługujących się językiem niemieckim i pomaga w organizacji wyjazdów. Club Silesius organizuje pracę dla fachowców branży budowlanej, metalowej oraz elektrycznej. W swojej ofercie posiada także propozycje dla pielęgniarek i pielęgniarzy.

Grupa SILVERHAND - zrzeszenie pośredników pracy prowadzących nabór wśród mieszkańców państw środkowo i wschodnio-europejskich na potrzeby rynku pracy państw zachodnich. W przypadku Austrii agencja posiada głównie ogłoszenia z sektora budowlanego i produkcyjnego.

EURO Group - agencja pracy zajmująca się rekrutowaniem pracowników dla firm austriackich, niemieckich i szwajcarskich. Pośrednik oferuje umowy zgodne z austriackim prawem, co obejmuje między innymi 13. i 14. pensję oraz zapewnia zakwaterowanie na czas pracy. W EURO Group można przede wszystkim znaleźć ogłoszenia związane z branżą budowlaną.

Video

Teampool Personal Service - austriacka agencja pracy posiadająca filię w Polsce. Pośrednik zajmuje się głównie pracą tymczasową w wielu branżach. Biuro obejmuje opieką pracownika oraz zapewnia liczne szkolenia podnoszące kwalifikacje.

Walter-Fach-Kraft GmbH - biuro pośrednictwa pracy specjalizujące się w poszukiwaniu pracowników dla firm austriackich i niemieckich. Agencja zapewnia wsparcie w załatwianiu formalności za granicą. Większość ofert dotyczy fachowców budowlanych i rzemieślników.

Limnuswork - agencja pracy poszukująca pracowników dla firm zagranicznych. Firma zapewnia zakwaterowanie oraz pomoc w organizacji wyjazdów. Pracownicy mogą także liczyć na pomoc polskojęzycznego koordynatora. Wśród ofert znajdziemy przede wszystkim ogłoszenia dla pracowników budowlanych i produkcyjnych.

Kraft24 - agencja pracy specjalizująca się w rekrutowaniu pracowników sektora budowlanego. Pośrednik zapewnia pomoc koordynatorów oraz zakwaterowanie opłacane przez pracodawcę.

Diwa Personalservice Sp. z o.o. - pośrednik pracy działający na terenie Polski, Niemiec oraz Austrii oferuje zatrudnienie głównie dla fachowców budowlanych, oraz pracowników produkcyjnych i mechaników. Agencja pomaga w załatwianiu formalności związanych z wyjazdem oraz gwarantuje zakwaterowanie.

Tak się prezentuje kilka wybranych agencji pracy rekrutujących pracowników dla austriackich firm. Nie sposób wskazać najlepszy wybór, dlatego poszukując zatrudnienia, warto sprawdzić przynajmniej kilka ofert pośredników. W ten sposób poszerzymy możliwości znalezienia naprawdę atrakcyjnej posady za granicą. Decydując się na pracę w Austrii, konieczne jest załatwienie wielu spraw i pomoc agencji pracy może się okazać kluczowa w sprawnej emigracji zarobkowej.

To może Cię również zainteresować

Praca Austria

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

7 komentarzy

UJ2018

UJ2018

Muszę powiedzieć, że zarejestrowanie się w austriackim urzędzie pracy to dobry pomysł. Znajomy mi polecał i nie żałuję, że skorzystałem z ich usług. Doradcy naprawdę mi pomogli i udało mi się znaleźć pracę już po kilku tygodniach.
nick

nick

Współpraca z agencją pracy to dla mnie wygodne rozwiązanie. Mniej formalności i czasu potrzebnego na poszukiwanie pracowników. Zdarzały mi się już przypadki, gdzie korzystałem z usług różnych agencji pośrednictwa i stwierdzam, że lepiej sprawdzić opinie innych pracodawców.
Monika

Monika

Zastanawiałem się, czy skorzystać z agencji pracy czy bezpośrednio skontaktować się z pracodawcami. Warto sprawdzić oferty biur pośrednictwa, ale także poszukiwać ofert w internecie.
Olo

Olo

Przeczytałem ten artykuł i zdecydowałem skorzystać z usług austriackiego urzędu pracy. Jestem niezdecydowany co do agencji pracy, ale ze względu na moją sytuację finansową, nie chcę płacić za ich usługi.
Sylwia

Sylwia

Bardzo ważna jest legalność działania agencji pracy. Trzeba uważać na te, które nie posiadają odpowiednich zezwoleń. Ja osobiście korzystam z Manpower i jestem zadowolony z ich usług.
Pracownik

Pracownik

Polecam agencję baupersonal-świetny kontakt
Filip

Filip

W szukaniu pracy tym bardziej w innym kraju trzeba poznać cały rynek i możliwości. Z pewnością wymienienie listy pośredników jest tym.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.