Praca za granicą

Agencje pracy Niemcy - biura pracy w Niemczech

4 grudnia 2019

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

8 komentarzy
Agencje pracy Niemcy - biura pracy w Niemczech
Niemcy są znów bardzo częstym kierunkiem zarobkowej emigracji Polaków. Rynek pracy u naszych zachodnich sąsiadów jest dość chłonny i oferuje znacznie wyższe wynagrodzenia. Nie dziwi więc fakt, że wielu Polaków bardzo chętnie kieruje się tam w celu zarobkowym. Najczęściej poszukiwania zatrudnienia zaczyna się od ofert agencji pracy.

Korzystanie z pomocy biur pracy jest słusznym pomysłem, ale także może się wiązać z ryzykiem natrafienia na nieuczciwego pośrednika. Przy planowaniu wyjazdu zarobkowego za granicę pośpiech i lekkomyślność nie są wskazane. Warto dobrze przemyśleć wybór agencji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy poszukiwaniach pośrednika? Przyjrzyjmy się agencjom działającym na niemieckim rynku pracy.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Niemczech?

Wiele osób szukając biura pośrednictwa pracy, zaczyna od firm działających na naszym lokalnym podwórku. W przypadku agencji mających biura na terenie Polski warto sprawdzić, czy posiadają one certyfikat otrzymywany po wpisie do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Wykaz zarejestrowanych biur pracy można znaleźć na stronie: www.kraz.praca.gov.pl Ich obecność na liście potwierdza, że działają zgodnie z prawem.

Decydując się na współpracę z agencją pośrednictwa pracy, zgadzamy się na zatrudnienie przez nią. Właśnie dlatego warto dobrze przeanalizować warunki umowy. Najlepiej, aby na niej znajdowały się jak najbardziej szczegółowe informacje. Ważne, aby zawierała dane zagranicznego pracodawcy oraz okres zatrudnienia. Powinny się też w niej znaleźć warunki poszczególnych ubezpieczeń oraz innych obciążeń wypłaty. Pracując za pośrednictwem agencji, to ona odpowiada za przekazywanie wynagrodzenia oraz odprowadzanie od niego wymaganych składek podatkowych i ubezpieczeniowych. Z wynagrodzenia często będą też pobierane ewentualne koszta dodatkowe jak za transport czy zakwaterowanie.

Utarło się, że renomowane agencje pracy nie pobierają opłat za rejestrację. Swoje dochody czerpią najczęściej, odliczając procent od wynagrodzenia pracownika bądź bezpośrednio od pracodawcy za znalezienie osób do pracy. Dużą zaletą agencji pracy jest pomoc w przygotowaniu dokumentów w języku niemieckim, czy w znalezieniu lokum na terenie Niemiec. W zależności od pełnionych usług biuro pośrednictwa pracy może się kompleksowo zaopiekować pracownikiem na emigracji.

Szukasz pracy?

Pracownik obróbki drewna

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Dąbrowa Górnicza
Dodana

Specjalista/-ka ds. marketingu

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Nekla
Dodana

(dś) Praca na produkcji, bez doświadczenia!

SGP GROUP

  • Mikołów
  • 5 300-5 600 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV

Fotograf/grafik

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Nekla
Dodana
Dodana

Oczywiście szukając zatrudnienia w Niemczech, można skorzystać z lokalnych urzędów pracy (Arbeitsamt). Na terenie Republiki Federalnej Niemiec funkcjonuje przeszło 800 takich placówek i wszyscy obywatele Unii Europejskiej mają prawo do korzystania z ich pomocy.

Video

Jakie agencje pracy działają na rynku niemieckim?

Wiemy, na co zwracać uwagę, szukając agencji pracy oferującej zatrudnienie w Niemczech. Przyjrzyjmy się kilku biurom specjalizującym się w rekrutacji pracowników na rynek niemiecki.

Agencja Pracy SCG - pośrednik specjalizujący się w rekrutacji pracowników do opieki nad starszymi osobami w Niemczech. Firma chwali się wsparciem pracowników przez 24 godziny na dobę oraz dostępem do szkoleń.

PZP Personel Sp. z o.o. - agencja pracy poszukująca głównie specjalistów i fachowców z zakresu obróbki metali, stolarstwa, budowy maszyn czy branży samochodowej. Biuro zapewnia zarówno zatrudnienie bezpośrednio u niemieckich pracodawców, jak i przez swoją spółkę pracy tymczasowej.

Personal-BetterStep - niemieckie biuro pośrednictwa pracy z siedzibą w Petersbergu. Agencja operuje w szerokim zakresie branż i oferuje kompleksową pomoc w emigracji zawodowej. Pośrednik pomaga w zakwaterowaniu czy sprawach podatkowych.

Personalblick - agencja pracy z siedzibą w niewielkim mieście Salzkotten. Biuro poszukuje zarówno fachowców, jak i pracowników niższego szczebla. W ofercie posiada między innymi indywidualną opiekę nad pracownikiem w tym zakwaterowanie.

Ideal Work Germany - duża agencja pracy zajmującą się w głównym stopniu pracą tymczasową w Polsce i Niemczech. Pośrednik zapewnia między innymi wiele ofert niewymagających znajomości języka niemieckiego w logistyce czy na produkcji. Biuro oferuje kompleksową opiekę nad pracownikami.

Prestige24h - polska agencja poszukująca opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech. Potencjalni pracownicy mogą liczyć na pomoc koordynatorów oraz na kursy języka niemieckiego.

ASMO Solutions Deutschland GmbH - pośrednik posiadający swoje biura w Hamburgu oraz Gdańsku. Agencja poszukuje pracowników dla firm z różnych branż i między innymi specjalizuje się w rekrutacji pracowników zagranicznych.

Inberuf - agencja pracy z siedzibą w Magdeburgu. Pośrednik oferuje kompleksową opiekę nad pracownikiem oraz szeroki zakres szkoleń zawodowych i językowych. Pośrednik skupia się na rekrutacji pracowników ochrony, sektora budowlanego oraz gastronomii.

ImpactJob - polskie biuro pośrednictwa pracy rekrutujące pracowników niższego szczebla oraz fachowców. Agencja działa głównie w branżach: produkcyjnej, metalowej, sanitarnej, elektrycznej, budowlanej oraz samochodowej.

PolFach - pośrednik pracy z siedzibą pod Stuttgartem. Agencja specjalizuje się w poszukiwaniu polskich pracowników dla niemieckich przedsiębiorstw. Biuro posiada szeroką ofertę pracy dla fachowców oraz pracowników niższego szczebla. Pracownicy firmy pomagają w sprawach urzędowych i zaaklimatyzowaniu się na terenie Niemiec.

VIRTUS Personal GmbH - niemiecka agencja pracy oferująca szeroki zakres ofert z różnych branż. Pośrednik chwali się indywidualną pomocą w negocjacjach z pracodawcą oraz w formalnościach związanych z przeprowadzką do Niemiec.

SFS Personalservice GmbH - agencja pośrednictwa pracy z biurami w Erfurcie i Arnstadt. Biuro skupia się w dużej mierze na pozyskiwaniu pracowników dla dużych zakładów produkcyjnych. Pośrednik pomaga w zakwaterowaniu oraz w formalnościach.

Wackler Personal-Service GmbH - biuro pośrednictwa pracy z oddziałami w całych Niemczech. Pośrednik rekrutuje pracowników głównie do produkcji, pracy w ochronie czy sprzątania.

W Niemczech można znaleźć wiele agencji pracy zajmujących się rekrutacją pracowników zza granicy. Oczywiście wśród nich zawsze mogą się znaleźć pośrednicy rozmijający się z naszymi oczekiwaniami. Mimo to, sprawdzając, czy agencja ma odpowiednie certyfikaty oraz, czy umowy są klarowne, można spokojnie podjąć się współpracy. Powyższe firmy to tylko kilka przykładów, od których można zacząć poszukiwania pracy. Warto też sprawdzić oferty w największych globalnych agencjach znanych między innymi z polskiego rynku pracy.

To może Cię również zainteresować

Praca Niemcy

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

8 komentarzy

Hiena

Hiena

Dobrze wiedzieć, jakie agencje pośrednictwa pracy działają na rynku niemieckim. Z pewnością warto przyjrzeć się indywidualnym ofertom i wybrać te biura, które spełniają nasze oczekiwania. Dzięki temu można pozyskać dobrych i kompetentnych pracowników dla swojej firmy.
Stefan

Stefan

Nie zdawałam sobie sprawy, na co powinnam zwrócić uwagę, szukając agencji pośrednictwa pracy. Cieszę się, że artykuł mi to uświadomił. Na pewno będę analizować warunki umowy przed podjęciem decyzji o współpracy z agencją.
Gerwazy

Gerwazy

Bardzo przydatna lista agencji pracy oferujących zatrudnienie w Niemczech. Osoby bez języka niemieckiego na pewno docenią oferty pracy właśnie dla nich. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę dzięki jednej z wymienionych agencji.
MAdzia

MAdzia

Bardzo pomocny artykuł dla osób poszukujących pracy w Niemczech. Warto zwrócić uwagę na wszystkie aspekty, takie jak warunki umowy, ubezpieczenia i koszty dodatkowe. Z pewnością korzystając z agencji pracy, można otrzymać kompleksową pomoc, ale warto wybrać renomowane biuro.
Gość

Gość

Arbeitsamt w Donaueschingen powiedziała mi że muszę mieć meldunek bez tego nie pomogą
Adam Gliński

Adam Gliński

Dziękuję że podaliście nazwy Agencji Pracy na Rynku Niemieckim Bo tylko w tych warto szukać
Paweł

Paweł

Biur pracy jest sporo pytanie tylko na co realnie sobie może liczyć osoba jaka przyjeżdża do Niemiec i staje sobie w kolejce do pracy w pośredniaku czy agencji?
Franciszek

Franciszek

Ja pracując w Niemczech, pracę mam dzięki z lokalnych urzędów pracy (Arbeitsamt). Bardzo fajnie, że podaliście agencje pracy na rynku niemieckim, bo tylko do tych warto się udać, jak szuka się pracy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka