Agencje pracy Niemcy - biura pracy w Niemczech

Agencje pracy Niemcy - biura pracy w Niemczech
Niemcy są znów bardzo częstym kierunkiem zarobkowej emigracji Polaków. Rynek pracy u naszych zachodnich sąsiadów jest dość chłonny i oferuje znacznie wyższe wynagrodzenia. Nie dziwi więc fakt, że wielu Polaków bardzo chętnie kieruje się tam w celu zarobkowym. Najczęściej poszukiwania zatrudnienia zaczyna się od ofert agencji pracy.

Korzystanie z pomocy biur pracy jest słusznym pomysłem, ale także może się wiązać z ryzykiem natrafienia na nieuczciwego pośrednika. Przy planowaniu wyjazdu zarobkowego za granicę pośpiech i lekkomyślność nie są wskazane. Warto dobrze przemyśleć wybór agencji. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy poszukiwaniach pośrednika? Przyjrzyjmy się agencjom działającym na niemieckim rynku pracy.

Na co zwracać uwagę szukając agencji pracy w Niemczech?

Wiele osób szukając biura pośrednictwa pracy, zaczyna od firm działających na naszym lokalnym podwórku. W przypadku agencji mających biura na terenie Polski warto sprawdzić, czy posiadają one certyfikat otrzymywany po wpisie do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Wykaz zarejestrowanych biur pracy można znaleźć na stronie: www.kraz.praca.gov.pl Ich obecność na liście potwierdza, że działają zgodnie z prawem.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Niemcy

Decydując się na współpracę z agencją pośrednictwa pracy, zgadzamy się na zatrudnienie przez nią. Właśnie dlatego warto dobrze przeanalizować warunki umowy. Najlepiej, aby na niej znajdowały się jak najbardziej szczegółowe informacje. Ważne, aby zawierała dane zagranicznego pracodawcy oraz okres zatrudnienia. Powinny się też w niej znaleźć warunki poszczególnych ubezpieczeń oraz innych obciążeń wypłaty. Pracując za pośrednictwem agencji, to ona odpowiada za przekazywanie wynagrodzenia oraz odprowadzanie od niego wymaganych składek podatkowych i ubezpieczeniowych. Z wynagrodzenia często będą też pobierane ewentualne koszta dodatkowe jak za transport czy zakwaterowanie.

Utarło się, że renomowane agencje pracy nie pobierają opłat za rejestrację. Swoje dochody czerpią najczęściej, odliczając procent od wynagrodzenia pracownika bądź bezpośrednio od pracodawcy za znalezienie osób do pracy. Dużą zaletą agencji pracy jest pomoc w przygotowaniu dokumentów w języku niemieckim, czy w znalezieniu lokum na terenie Niemiec. W zależności od pełnionych usług biuro pośrednictwa pracy może się kompleksowo zaopiekować pracownikiem na emigracji.

Oczywiście szukając zatrudnienia w Niemczech, można skorzystać z lokalnych urzędów pracy (Arbeitsamt). Na terenie Republiki Federalnej Niemiec funkcjonuje przeszło 800 takich placówek i wszyscy obywatele Unii Europejskiej mają prawo do korzystania z ich pomocy.

Jakie agencje pracy działają na rynku niemieckim?

Wiemy, na co zwracać uwagę, szukając agencji pracy oferującej zatrudnienie w Niemczech. Przyjrzyjmy się kilku biurom specjalizującym się w rekrutacji pracowników na rynek niemiecki.

Agencja Pracy SCG - pośrednik specjalizujący się w rekrutacji pracowników do opieki nad starszymi osobami w Niemczech. Firma chwali się wsparciem pracowników przez 24 godziny na dobę oraz dostępem do szkoleń.

PZP Personel Sp. z o.o. - agencja pracy poszukująca głównie specjalistów i fachowców z zakresu obróbki metali, stolarstwa, budowy maszyn czy branży samochodowej. Biuro zapewnia zarówno zatrudnienie bezpośrednio u niemieckich pracodawców, jak i przez swoją spółkę pracy tymczasowej.

Personal-BetterStep - niemieckie biuro pośrednictwa pracy z siedzibą w Petersbergu. Agencja operuje w szerokim zakresie branż i oferuje kompleksową pomoc w emigracji zawodowej. Pośrednik pomaga w zakwaterowaniu czy sprawach podatkowych.

Personalblick - agencja pracy z siedzibą w niewielkim mieście Salzkotten. Biuro poszukuje zarówno fachowców, jak i pracowników niższego szczebla. W ofercie posiada między innymi indywidualną opiekę nad pracownikiem w tym zakwaterowanie.

Ideal Work Germany - duża agencja pracy zajmującą się w głównym stopniu pracą tymczasową w Polsce i Niemczech. Pośrednik zapewnia między innymi wiele ofert niewymagających znajomości języka niemieckiego w logistyce czy na produkcji. Biuro oferuje kompleksową opiekę nad pracownikami.

Prestige24h - polska agencja poszukująca opiekunek i opiekunów osób starszych w Niemczech. Potencjalni pracownicy mogą liczyć na pomoc koordynatorów oraz na kursy języka niemieckiego.

ASMO Solutions Deutschland GmbH - pośrednik posiadający swoje biura w Hamburgu oraz Gdańsku. Agencja poszukuje pracowników dla firm z różnych branż i między innymi specjalizuje się w rekrutacji pracowników zagranicznych.

Inberuf - agencja pracy z siedzibą w Magdeburgu. Pośrednik oferuje kompleksową opiekę nad pracownikiem oraz szeroki zakres szkoleń zawodowych i językowych. Pośrednik skupia się na rekrutacji pracowników ochrony, sektora budowlanego oraz gastronomii.

ImpactJob - polskie biuro pośrednictwa pracy rekrutujące pracowników niższego szczebla oraz fachowców. Agencja działa głównie w branżach: produkcyjnej, metalowej, sanitarnej, elektrycznej, budowlanej oraz samochodowej.

PolFach - pośrednik pracy z siedzibą pod Stuttgartem. Agencja specjalizuje się w poszukiwaniu polskich pracowników dla niemieckich przedsiębiorstw. Biuro posiada szeroką ofertę pracy dla fachowców oraz pracowników niższego szczebla. Pracownicy firmy pomagają w sprawach urzędowych i zaaklimatyzowaniu się na terenie Niemiec.

VIRTUS Personal GmbH - niemiecka agencja pracy oferująca szeroki zakres ofert z różnych branż. Pośrednik chwali się indywidualną pomocą w negocjacjach z pracodawcą oraz w formalnościach związanych z przeprowadzką do Niemiec.

SFS Personalservice GmbH - agencja pośrednictwa pracy z biurami w Erfurcie i Arnstadt. Biuro skupia się w dużej mierze na pozyskiwaniu pracowników dla dużych zakładów produkcyjnych. Pośrednik pomaga w zakwaterowaniu oraz w formalnościach.

Wackler Personal-Service GmbH - biuro pośrednictwa pracy z oddziałami w całych Niemczech. Pośrednik rekrutuje pracowników głównie do produkcji, pracy w ochronie czy sprzątania.

W Niemczech można znaleźć wiele agencji pracy zajmujących się rekrutacją pracowników zza granicy. Oczywiście wśród nich zawsze mogą się znaleźć pośrednicy rozmijający się z naszymi oczekiwaniami. Mimo to, sprawdzając, czy agencja ma odpowiednie certyfikaty oraz, czy umowy są klarowne, można spokojnie podjąć się współpracy. Powyższe firmy to tylko kilka przykładów, od których można zacząć poszukiwania pracy. Warto też sprawdzić oferty w największych globalnych agencjach znanych między innymi z polskiego rynku pracy.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Niemcy - biura pracy w Niemczech
Ocena: 5, liczba głosów: 20

Opinie

Gość
2021-11-09, 14:23
Arbeitsamt w Donaueschingen powiedziała mi że muszę mieć meldunek bez tego nie pomogą
Adam Gliński
2021-10-17, 16:20
Dziękuję że podaliście nazwy Agencji Pracy na Rynku Niemieckim
Bo tylko w tych warto szukać
Paweł
2019-12-17, 09:58
Biur pracy jest sporo pytanie tylko na co realnie sobie może liczyć osoba jaka przyjeżdża do Niemiec i staje sobie w kolejce do pracy w pośredniaku czy agencji?
Franciszek
2019-12-09, 13:07
Ja pracując w Niemczech, pracę mam dzięki z lokalnych urzędów pracy (Arbeitsamt). Bardzo fajnie, że podaliście agencje pracy na rynku niemieckim, bo tylko do tych warto się udać, jak szuka się pracy.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.