Praca za granicą

Agencje pracy Irlandia - biura pracy w Irlandii

2 grudnia 2019

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 17 głosów

17 głosów

7 komentarzy
Agencje pracy Irlandia - biura pracy w Irlandii
Znalezienie pracy w Irlandii nie jest dużym problemem, o ile się wie, gdzie zacząć szukać. Polacy udający się na Zieloną Wyspę mogą szukać pracy na kilka sposobów. Pierwszym jest przeglądanie ogłoszeń w sieci. Wśród nich znajdzie się wiele ofert publikowanych przez prywatne agencje pracy.

Kolejną metodą jest także korzystanie z publicznych służb zatrudnienia. W tym wypadku Polacy emigrujący do Irlandii mają dwie możliwości. Przyjrzyjmy się sposobom poszukiwania pracy na Zielonej Wyspie oraz biurom zajmującym się naborem pracowników.

Publiczne służby zatrudnienia w Irlandii

Jeżeli nie chcemy się rejestrować w agencji i wolimy brać sprawy we własne ręce, to rozwiązaniem jest wizyta w FAS. Irlandzki urząd do spraw szkoleń i zatrudnienia gromadzi oferty pracy z całego kraju, a także prowadzi bazę CV, co pomaga mu w znalezieniu odpowiednich posad dla osób poszukujących pracy. Odpowiednik polskiego urzędu pracy może być pierwszym przystankiem na drodze kariery zawodowej w Irlandii. Informacje na temat aktualnych ofert oraz możliwość składania CV możecie znaleźć na stronie urzędu: http://www.fas.ie

Irlandia wchodzi również w skład sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES. Doradcy EURES mogą pomóc w określeniu kompetencji zawodowych oraz w odnalezieniu odpowiednich firm i stanowisk. Listę irlandzkich doradców znajdziecie pod adresem: http://ec.europa.eu/eures/

Jakie agencje pracy znajdę w Irlandii?

Obok publicznych służb zatrudnienia w Irlandii pracuje wiele agencji pośrednictwa pracy. Przed skorzystaniem z ich pomocy warto sobie zdać sprawę z kilku spraw. Przede wszystkim każda agencja operująca w Irlandii musi posiadać zezwolenie na działalność wydane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości, Handlu i Pracy (Departament of Enterprise, Trade and Employment).

Agencja pracy działająca w Irlandii nie może pobierać żadnych opłat za rejestrację w jej strukturach. Jeżeli biuro wymaga jakiejkolwiek opłaty na wstępie, to jest praktyka nieuczciwa i powinna być ostrzeżeniem przed podpisaniem umowy. Przyjrzyjmy się niektórym agencjom działającym w Irlandii.

24hr Care Services - wiele się mówi o emigracji personelu medycznego za granicę. Jeżeli szukasz pracy w irlandzkiej służbie zdrowia bądź opiece to 24hr Care Services zajmuje się kompleksowo tym tematem. Agencja obsługuje jedynie pracowników służby zdrowia.

Szukasz pracy?

Operator maszyn w Wapienicy (zatrudnienie przez Klienta)

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Recepcjonista / Recepcjonistka

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Warszawa
Dodana
Dodana

Operator maszyn (dobra lokalizacja BB)

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Abrivia Recruitment - biuro pracy zlokalizowane w Dublinie zajmuje się głównie branżami finansów, IT, ubezpieczeń czy marketingu. Agencja na swojej stronie posiada zaproszenie dla Polskich imigrantów zarobkowych, więc można liczyć na doświadczenie w pracy z naszymi rodakami.

Ace Personnel Recruitment Ltd. - pośrednik pracy zajmujący się szerokim wachlarzem branż. W biurze ulokowanym na terenie centralnego Dublina można znaleźć oferty pracy na wiele stanowisk zarówno niższych, jak i bardziej wyspecjalizowanych. Przeważają jednak zawody dla mniej wykwalifikowanych pracowników.

Adecco - gigant na rynku pośredników pracy. Biura tej firmy prężnie funkcjonują w wielu krajach w tym w Polsce. Dzięki temu można zaczerpnąć informacji o ewentualnych ofertach jeszcze przed wyjazdem za granicę. Adecco skupia się głównie na posadach niższego szczebla i posiada oferty z wielu gałęzi rynku.

Archer Specialist Recruitment - Irlandia jest celem podróży wielu specjalistów IT. Szczególnie w Dublinie działa wiele firm informatycznych, a Archer Specialist Recruitment zajmuje się tylko i wyłącznie tą branżą. Korzystanie z wyspecjalizowanej agencji daje większe szanse na znalezienie atrakcyjnej posady.

C&M Recruitment Ltd - rynek pracy w Irlandii nie ogranicza się tylko do Dublina i okolic. Cork jest jednym z większych ośrodków miejskich w kraju i skorzystanie z tamtejszej agencji pracy może być dobrym pomysłem. C&M Recruitment Ltd skupia się na ofertach z zakresu zakładów produkcyjnych czy magazynów.

Careerwise Recruitment - agencja posiadająca szeroki zakres działalności. Na oferty pracy mogą liczyć osoby zainteresowane zarówno pracą w transporcie, handlu czy produkcji, jak i w branży IT.

Video

Celtic Careers - pośrednik posiadający dwudziestoletnie doświadczenie na rynku. W tym miejscu można znaleźć multum ofert z praktycznie każdej branży na rynku. Agencja przy tak szerokiej działalności będzie najlepszym wyborem dla osób szukających posad niższego szczebla.

FRS Recruitment - biuro pracy posiadające liczne placówki w całej Irlandii. Pośrednik zajmuje się działalnością w praktycznie każdej branży i posiada bogatą ofertę posad. Dzięki ogólnej charakterystyce może być dobrym początkiem do budowy kariery zawodowej na Zielonej Wyspie.

Locumlink Associates Ltd. - agencja z południowego Dublina zajmująca się angażem pracowników służby zdrowia. Biuro posiada oferty głównie dla lekarzy oraz pielęgniarek chcących podjąć pracę w irlandzkich placówkach medycznych.

Manpower - kolejny gigant na rynku pośredników pracy. Potężna korporacja znana na całym świecie, także w Polsce. Agencja działa w wielu branżach i jest dobrym miejscem do poszukiwania posad niższego szczebla.

Michael Page International - duża międzynarodowa agencja pracy operująca między innymi w Polsce i w Irlandii. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakość usług i sporą ilość partnerów, a co za tym idzie dużą ilość ofert pracy w rozmaitych branżach.

PE Global - międzynarodowa agencja pracy działająca od 2005 roku. Firma specjalizuje się w poszukiwaniu pracowników na rynek irlandzki i brytyjski. Pośrednik obsługuje wiele branż w tym służbę zdrowia, transport, produkcję czy IT.

Premier Group Ltd. - agencja posiadająca kilka biur w Irlandii i działająca w wielu sektorach rynku. Pośrednik chwali się nie tylko kompleksową obsługą pracownika, ale także pomocą w zapuszczeniu korzeni na terenie Zielonej Wyspy.

Principle HR Limited - pośrednik stawia na specjalizację w branżach związanych z nowymi technologiami, mediami, marketingiem oraz finansami. Zajmuje się także specjalistami od HR. Agencja posiada biura w Dublinie i szuka głównie wykwalifikowanych fachowców.

Real Staffing Group - międzynarodowa agencja szukająca specjalistów w kilku branżach. W tym biurze można liczyć na oferty pracy z zakresu bioinżynierii, inżynierii, IT czy bankowości i finansów. Wieloletnie doświadczenie daje szanse na dostęp do ofert pracy od poważnych firm.

Sanderson Recruitment - międzynarodowe biuro działające między innymi na terenie całych Wysp Brytyjskich. Irlandzki oddział w Dublinie posiada szeroką ofertę ogłoszeń zarówno dla osób szukających posad niższego szczebla, jak i dla lepiej wykwalifikowanych pracowników.

Przedstawione agencje są członkami zrzeszenia NRF (National Recruitment Federation). Co to oznacza? Wszystkie agencje znajdujące się na liście posiadają licencję upoważniającą do pracy, a także w pełni przestrzegają wszystkich przepisów dotyczących warunków zatrudnienia i prawa pracy obowiązujących w Irlandii. NRF na bieżąco analizuje działania członków i w razie złamania regulaminu członkostwa usuwa agencje z listy.

W powyższym zestawieniu przedstawiliśmy tylko część losowo wybranych agencji pracy działających w Irlandii. Kompletną listę znajdziecie na stronie: http://nrf.ie/agency-list/

Rynek pracy w Irlandii jest ciągle dość chłonny, co wykorzystują liczne agencje pracy. Poszukując pracy na Zielonej Wyspie, warto się upewnić, czy dany pośrednik posiada prawo do funkcjonowania. Dobrze też sprawdzić, czy biuro przynależy do zrzeszenia NRF oraz jakie zasady rejestracji posiada. Z pewnością jest w czym wybierać i nie warto podejmować decyzji pochopnie.

To może Cię również zainteresować

Praca Irlandia

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

7 komentarzy

Lwów PL

Lwów PL

Bardzo ważne, aby wybierać agencje pracy, które nie pobierają żadnych opłat na wstępie. Miałem już niestety złe doświadczenia z nieuczciwymi agencjami.
Sabrina

Sabrina

Bardzo fajnie, że istnieją agencje specjalizujące się w określonych branżach, tak jak Archer Specialist Recruitment. To daje mi nadzieję, że uda mi się znaleźć pracę w swojej dziedzinie.
właściciel DFRT

właściciel DFRT

Korzystanie z agencji pracy jest dla mnie ważne, ponieważ często potrzebuję zatrudnić pracowników tymczasowych. Dzięki tym informacjom wiem, gdzie szukać tych najlepszych.
Ruma

Ruma

Mam nadzieję, że wizyta w FAS pomorze mi znaleźć pracę odpowiadającą moim kwalifikacjom. Dzięki temu artykułowi wiem, gdzie się udać.
dzidziek

dzidziek

Bardzo przydatne informacje, dzięki temu wiem gdzie szukać pracy. Słyszałam wiele o agencjach pracy, ale nie wiedziałam, które są godne zaufania.
Paddy

Paddy

W jednym miejscu wyszczególnienie wszystkich biur czy większości to wielka oszczędność czasu dla wszystkich zainteresowanych pracą na tej wyspie.
Karol Gam

Karol Gam

Dobrze, że podaliście w tym artykule -agencje pracy działające w Irlandii. Warto do takich się udać, anie do mało znanych.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.