Twoje wsparcie w rekrutacji

Agencje pracy Irlandia - biura pracy w Irlandii

Agencje pracy Irlandia - biura pracy w Irlandii
Znalezienie pracy w Irlandii nie jest dużym problemem, o ile się wie, gdzie zacząć szukać. Polacy udający się na Zieloną Wyspę mogą szukać pracy na kilka sposobów. Pierwszym jest przeglądanie ogłoszeń w sieci. Wśród nich znajdzie się wiele ofert publikowanych przez prywatne agencje pracy.

Kolejną metodą jest także korzystanie z publicznych służb zatrudnienia. W tym wypadku Polacy emigrujący do Irlandii mają dwie możliwości. Przyjrzyjmy się sposobom poszukiwania pracy na Zielonej Wyspie oraz biurom zajmującym się naborem pracowników.

Publiczne służby zatrudnienia w Irlandii

Jeżeli nie chcemy się rejestrować w agencji i wolimy brać sprawy we własne ręce, to rozwiązaniem jest wizyta w FAS. Irlandzki urząd do spraw szkoleń i zatrudnienia gromadzi oferty pracy z całego kraju, a także prowadzi bazę CV, co pomaga mu w znalezieniu odpowiednich posad dla osób poszukujących pracy. Odpowiednik polskiego urzędu pracy może być pierwszym przystankiem na drodze kariery zawodowej w Irlandii. Informacje na temat aktualnych ofert oraz możliwość składania CV możecie znaleźć na stronie urzędu: http://www.fas.ie

Irlandia wchodzi również w skład sieci Europejskich Służb Zatrudnienia EURES. Doradcy EURES mogą pomóc w określeniu kompetencji zawodowych oraz w odnalezieniu odpowiednich firm i stanowisk. Listę irlandzkich doradców znajdziecie pod adresem: http://ec.europa.eu/eures/

Jakie agencje pracy znajdę w Irlandii?

Obok publicznych służb zatrudnienia w Irlandii pracuje wiele agencji pośrednictwa pracy. Przed skorzystaniem z ich pomocy warto sobie zdać sprawę z kilku spraw. Przede wszystkim każda agencja operująca w Irlandii musi posiadać zezwolenie na działalność wydane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości, Handlu i Pracy (Departament of Enterprise, Trade and Employment).

To Cię powinno też zainteresować: Praca Irlandia

Agencja pracy działająca w Irlandii nie może pobierać żadnych opłat za rejestrację w jej strukturach. Jeżeli biuro wymaga jakiejkolwiek opłaty na wstępie, to jest praktyka nieuczciwa i powinna być ostrzeżeniem przed podpisaniem umowy. Przyjrzyjmy się niektórym agencjom działającym w Irlandii.

24hr Care Services - wiele się mówi o emigracji personelu medycznego za granicę. Jeżeli szukasz pracy w irlandzkiej służbie zdrowia bądź opiece to 24hr Care Services zajmuje się kompleksowo tym tematem. Agencja obsługuje jedynie pracowników służby zdrowia.

Abrivia Recruitment - biuro pracy zlokalizowane w Dublinie zajmuje się głównie branżami finansów, IT, ubezpieczeń czy marketingu. Agencja na swojej stronie posiada zaproszenie dla Polskich imigrantów zarobkowych, więc można liczyć na doświadczenie w pracy z naszymi rodakami.

Ace Personnel Recruitment Ltd. - pośrednik pracy zajmujący się szerokim wachlarzem branż. W biurze ulokowanym na terenie centralnego Dublina można znaleźć oferty pracy na wiele stanowisk zarówno niższych, jak i bardziej wyspecjalizowanych. Przeważają jednak zawody dla mniej wykwalifikowanych pracowników.

Adecco - gigant na rynku pośredników pracy. Biura tej firmy prężnie funkcjonują w wielu krajach w tym w Polsce. Dzięki temu można zaczerpnąć informacji o ewentualnych ofertach jeszcze przed wyjazdem za granicę. Adecco skupia się głównie na posadach niższego szczebla i posiada oferty z wielu gałęzi rynku.

Archer Specialist Recruitment - Irlandia jest celem podróży wielu specjalistów IT. Szczególnie w Dublinie działa wiele firm informatycznych, a Archer Specialist Recruitment zajmuje się tylko i wyłącznie tą branżą. Korzystanie z wyspecjalizowanej agencji daje większe szanse na znalezienie atrakcyjnej posady.

C&M Recruitment Ltd - rynek pracy w Irlandii nie ogranicza się tylko do Dublina i okolic. Cork jest jednym z większych ośrodków miejskich w kraju i skorzystanie z tamtejszej agencji pracy może być dobrym pomysłem. C&M Recruitment Ltd skupia się na ofertach z zakresu zakładów produkcyjnych czy magazynów.

Careerwise Recruitment - agencja posiadająca szeroki zakres działalności. Na oferty pracy mogą liczyć osoby zainteresowane zarówno pracą w transporcie, handlu czy produkcji, jak i w branży IT.

Celtic Careers - pośrednik posiadający dwudziestoletnie doświadczenie na rynku. W tym miejscu można znaleźć multum ofert z praktycznie każdej branży na rynku. Agencja przy tak szerokiej działalności będzie najlepszym wyborem dla osób szukających posad niższego szczebla.

FRS Recruitment - biuro pracy posiadające liczne placówki w całej Irlandii. Pośrednik zajmuje się działalnością w praktycznie każdej branży i posiada bogatą ofertę posad. Dzięki ogólnej charakterystyce może być dobrym początkiem do budowy kariery zawodowej na Zielonej Wyspie.

Locumlink Associates Ltd. - agencja z południowego Dublina zajmująca się angażem pracowników służby zdrowia. Biuro posiada oferty głównie dla lekarzy oraz pielęgniarek chcących podjąć pracę w irlandzkich placówkach medycznych.

Manpower - kolejny gigant na rynku pośredników pracy. Potężna korporacja znana na całym świecie, także w Polsce. Agencja działa w wielu branżach i jest dobrym miejscem do poszukiwania posad niższego szczebla.

Michael Page International - duża międzynarodowa agencja pracy operująca między innymi w Polsce i w Irlandii. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakość usług i sporą ilość partnerów, a co za tym idzie dużą ilość ofert pracy w rozmaitych branżach.

PE Global - międzynarodowa agencja pracy działająca od 2005 roku. Firma specjalizuje się w poszukiwaniu pracowników na rynek irlandzki i brytyjski. Pośrednik obsługuje wiele branż w tym służbę zdrowia, transport, produkcję czy IT.

Premier Group Ltd. - agencja posiadająca kilka biur w Irlandii i działająca w wielu sektorach rynku. Pośrednik chwali się nie tylko kompleksową obsługą pracownika, ale także pomocą w zapuszczeniu korzeni na terenie Zielonej Wyspy.

Principle HR Limited - pośrednik stawia na specjalizację w branżach związanych z nowymi technologiami, mediami, marketingiem oraz finansami. Zajmuje się także specjalistami od HR. Agencja posiada biura w Dublinie i szuka głównie wykwalifikowanych fachowców.

Real Staffing Group - międzynarodowa agencja szukająca specjalistów w kilku branżach. W tym biurze można liczyć na oferty pracy z zakresu bioinżynierii, inżynierii, IT czy bankowości i finansów. Wieloletnie doświadczenie daje szanse na dostęp do ofert pracy od poważnych firm.

Sanderson Recruitment - międzynarodowe biuro działające między innymi na terenie całych Wysp Brytyjskich. Irlandzki oddział w Dublinie posiada szeroką ofertę ogłoszeń zarówno dla osób szukających posad niższego szczebla, jak i dla lepiej wykwalifikowanych pracowników.

Przedstawione agencje są członkami zrzeszenia NRF (National Recruitment Federation). Co to oznacza? Wszystkie agencje znajdujące się na liście posiadają licencję upoważniającą do pracy, a także w pełni przestrzegają wszystkich przepisów dotyczących warunków zatrudnienia i prawa pracy obowiązujących w Irlandii. NRF na bieżąco analizuje działania członków i w razie złamania regulaminu członkostwa usuwa agencje z listy.

W powyższym zestawieniu przedstawiliśmy tylko część losowo wybranych agencji pracy działających w Irlandii. Kompletną listę znajdziecie na stronie: http://nrf.ie/agency-list/

Rynek pracy w Irlandii jest ciągle dość chłonny, co wykorzystują liczne agencje pracy. Poszukując pracy na Zielonej Wyspie, warto się upewnić, czy dany pośrednik posiada prawo do funkcjonowania. Dobrze też sprawdzić, czy biuro przynależy do zrzeszenia NRF oraz jakie zasady rejestracji posiada. Z pewnością jest w czym wybierać i nie warto podejmować decyzji pochopnie.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Irlandia - biura pracy w Irlandii
Ocena: 3.9, liczba głosów: 18

Opinie

Paddy
2019-12-17, 10:02
W jednym miejscu wyszczególnienie wszystkich biur czy większości to wielka oszczędność czasu dla wszystkich zainteresowanych pracą na tej wyspie.
Karol Gam
2019-12-09, 13:22
Dobrze, że podaliście w tym artykule -agencje pracy działające w Irlandii. Warto do takich się udać, anie do mało znanych.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.