Agencje pracy Anglia - biura pracy w Anglii

Agencje pracy Anglia - biura pracy w Anglii
Rynek pracy w Wielkiej Brytanii jest ogromny i ciągle poszukuje wielu pracowników z zagranicy. Jednak minęły już czasy, gdy po wyjściu z samolotu można było znaleźć do strzału pracę. Zmiany polityczne i gospodarcze w Zjednoczonym Królestwie sprawiły, że agencje pracy przeżywają prawdziwe oblężenie.

Zarejestrowanie się w brytyjskiej agencji pracy jest wygodnym sposobem na znalezienie zatrudnienia. W każdym większym mieście można znaleźć wiele firm oferujących zróżnicowane oferty pracy. Przyjrzymy się, jak wygląda funkcjonowanie agencji pracy w Anglii i czy warto korzystać z ich pomocy.

Typy agencji pracy w Wielkiej Brytanii

Agencje pracy są świetnym zobrazowaniem ogromnego rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Wśród pośredników pracy znajdziemy zarówno gigantów z ofertami obejmującymi praktycznie wszystkie branże i stanowiska, jak i agencje wyspecjalizowane w konkretnych gałęziach rynku.

Oficjalnie pośredników pracy dzieli się na trzy grupy:

3 typy pośredników pracy w Anglii

  • High Street Recruitment - najliczniejsza grupa agencji pracy posiadających szeroki zakres ofert. Najczęściej skupiają się na zawodach o pewnym konkretnym poziomie wynagrodzenia. Zazwyczaj jest to około 30 000 funtów rocznie.
  • Specialist Recruitment - grupa pośredników zajmujących się konkretnymi branżami. Jeżeli szukamy pracy w konkretnych gałęziach rynku to najlepiej udać się właśnie do tego typu biur.
  • Executive Search - biura pracy nazywane też łowcami głów. Tacy pośrednicy pracy poszukują specjalistów na zlecenie swoich klientów. Najczęściej oferują one wysokie stanowiska.

Jak funkcjonują pośrednicy pracy w Anglii?

Przede wszystkim agencje pracy funkcjonują na bardzo prostej zasadzie. Otrzymują prowizję od pracodawców za znalezienie pracowników. Co to oznacza? Osoba szukająca pracy nie musi płacić za zarejestrowanie się w agencji. Jeżeli pośrednik wymaga opłaty rejestracyjnej to można mieć pewność, że działa nieuczciwie bądź, że jego działalność nie jest zarejestrowana. Tak czy inaczej, lepiej nie nawiązywać z takim pośrednikiem współpracy.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Anglia

Najczęstszym modelem współpracy jest zatrudnienie pracownika przez agencję pracy, a następnie wypożyczanie go klientom. W tej sytuacji pracownik załatwia wszystkie formalności w biurze pracy i to ono wypłaca mu pensję. Większość agencji pośrednictwa pracy preferuje rejestrację na żywo. W części z nich można się umówić telefonicznie bądź internetowo, ale sama rejestracja i wstępna rozmowa kwalifikacyjna jest przeprowadzana w cztery oczy. Korzystając z angielskich pośredników, należy mieć przygotowane CV w języku angielskim.

Ciężko określić ile czasu będą potrzebowały agencje pracy na znalezienie odpowiedniej oferty dla nowo zarejestrowanej osoby. Trzeba jednak pamiętać, że jako firmy prywatne otrzymują opłaty za znalezienie pracowników, więc ich działania są bardzo szybkie.

Jakie agencje pracy znajdę w Anglii?

W Wielkiej Brytanii działa całe multum biur pośrednictwa pracy i nie sposób przyjrzeć się im wszystkim. Przybliżymy więc kilka agencji, od których warto zacząć poszukiwania pracy na Wyspach Brytyjskich. Oczywiście najlepiej zarejestrować się w kilku biurach, co zwiększy szanse na znalezienie atrakcyjnej posady.

The Recruitment & Employment Confederation - nie konkretna agencja, a cała Konfederacja Rekrutacji i Zatrudnienia. REC zrzesza biura zajmujące się działalnością z zakresu rekrutacji. Swoista wspólnota zapewnia wysoką jakość usług i pewność uczciwości. Całe przedsięwzięcie jest też bardzo wygodne dla poszukujących pracę. Wystarczy wejść na stronę: https://www.rec.uk.com Tam znajdziemy oferty wszystkich pośredników zrzeszonych w REC.

Adecco - prawdziwy gigant rynku biur pośrednictwa pracy. Międzynarodowa korporacja zajmująca się naborem pracowników działa w wielu krajach. Biura Adecco znajdują się także w Polsce, co może być dobrym wstępem dla osób szykujących się do wyjazdu w kierunku Wielkiej Brytanii.

Manpower - kolejny gigant na rynku. Agencja posiada szeroki wachlarz ofert i zalicza się do grupy firm znajdujących pracę dla praktycznie każdego.

Office Angels - brytyjska agencja z 30-letnim doświadczeniem na rynku. Pośrednik zajmuje się szerokim zakresem branż i jest kolejnym biurem, od którego warto zacząć poszukiwania pracy po przyjeździe na Wyspy Brytyjskie.

Michael Page - jedna z bardziej wyspecjalizowanych agencji pracy w Wielkiej Brytanii. To biuro działa głównie w takich branżach, jak finanse, opieka zdrowotna, technologie, telekomunikacja czy media i sektor publiczny. Michael Page stawia na bardziej wykwalifikowanych pracowników szukających czegoś więcej niż podstawowe zawody.

Euro London - brytyjskie biuro pracy założone w 1990 roku. Obecnie firma prowadzi działalność w całej Europie. Pośrednik stawia na konkretne branże, jak bankowość, IT, prace biurowe, czy inżynieria.

Prowork.PL - warszawska agencja szukająca pracowników opieki medycznej oraz edukacji. Pośrednik szuka osób do pracy zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Na najwięcej ofert zagranicznych mogą liczyć osoby z doświadczeniem w opiece medycznej.

Hays Personnel - globalna agencja pracy posiadająca biura także na terenie Polski. Firma oferuje ogólny wachlarz ofert pracy, więc każdy może zacząć poszukiwania w tym miejscu.

Stop Gap - agencja skupiająca się na pracy w biurach. Pośrednik posiada oferty zarówno dla osób szukających etatu, jak i dla freelancerów chcących rozpocząć życie zawodowe w Wielkiej Brytanii.

Medi Placements - polscy pracownicy służby zdrowia są niezwykle cenieni na Wyspach Brytyjskich. Właśnie dlatego w UK nie brakuje biur pracy skupiających się tylko na zawodach związanych z medycyną. Medi Placements jest jednym z większych biur i z pewnością pomoże w rozpoczęciu kariery w Zjednoczonym Królestwie Brytyjskim.

To tylko skromna część agencji pracy działających na rynku brytyjskim. Zarówno w internecie, jak i w większych miastach brytyjskich znajdziecie multum pośredników. Pamiętajcie, że rejestracja u nich nie powinna być płatna. W zależności od tego, czego poszukujecie, warto też się dowiedzieć czy dana agencja specjalizuje się w jakiejś branży. Wyspecjalizowani pośrednicy zapewnią lepsze oferty pracy niż agencje o ogólnym charakterze.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Anglia - biura pracy w Anglii
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Ulka Wi.
2019-12-17, 10:09
Szukanie pracy w każdym kraju związane jest z wykorzystywaniem wszystkich możliwych źródeł na zdobycie angażu i dlatego biura są także w tym istotne.
Irka
2019-12-09, 13:35
Warto skorzystać jak pragnie się pracować w Anglii z agencji, co są podane w tym artykule.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.