Czy piłkarz sprawdziłby się w biurze?

Czy piłkarz sprawdziłby się w biurze?
Piłkarz oprócz bardzo dobrej techniki gry i kondycji powinien wyróżniać się również innymi cechami jak na przykład wytrwałość, systematyczność czy pomysłowość. Powinien być również odporny na stres i potrafić się skoncentrować w trudnych momentach.

Według Hollanda istnieje sześć typów osobowości. Geoffrey Colvin, autor książki „Talent jest przeceniany”, zainteresował się wynikami badań wskazujących, że nie rodzimy się z konkretnymi talentami, wobec czego odpowiednio długo i systematycznie pracując, każdy z nas może zostać wybitnym muzykiem, ekonomistą czy lekarzem. Co łączy tych autorów? Uważają oni, że żaden człowiek nie powinien wybierać zawodu przypadkowo, ale skoncentrować się na swoich zainteresowaniach, na rozwój których poświęca najwięcej czasu.

 

Wówczas można osiągnąć każdy zamierzony cel.

Jesteś zapalonym kibicem piłki nożnej? Uważasz, że twoja praca jest nudna, podczas gdy na sportowym boisku nie brak emocji? W twoim zawodzie z pewnością też zdarzają się gole, faule czy stresujące sytuacje podbramkowe, a ty musisz wykazać się konkretnymi predyspozycjami. Być może nawet nie jesteś świadom, ile masz wspólnego z… najlepszymi piłkarzami świata! 


Liczy się tylko systematyczność

Zanim piłkarz stanie na murawie przed publicznością zgromadzoną na trybunach, musi odbyć liczne treningi, pilnować diety, wykonywać zalecone ćwiczenia. Bez systematycznej pracy nad swoim ciałem nie byłby w stanie utrzymać dobrej kondycji i pozostawać w formie wówczas, gdy jej potrzebuje. Jeżeli w pracy każdego dnia wykonujesz te same, pozornie nieistotne czynności, to wiedz, że twój wysiłek nie idzie na marne. Pracując systematycznie, uczysz się wytrwałości, dzięki której możesz zrealizować każdy cel. Tak, jak piłkarz może zdobyć upragnionego gola, ty możesz wywalczyć awans, na którym ci tak zależy! Pamiętaj, że największe sukcesy rodzą się w bólu i bez publiczności.


Koncentracja, czyli cel jest jeden

Każdy mecz to wyzwanie i ogromne emocje. Mimo że zgromadzona na trybunach publiczność krzyczy i śpiewa z radości, to poszczególni piłkarze skupiają się na grze. Czy to ci czegoś nie przypomina? Gwar czy stres w pracy z powodzeniem można porównać do tego, co dzieje się na piłkarskim boisku. Jeżeli mimo niesprzyjających warunków jesteś w stanie skupić się na przydzielonych ci zadaniach, to jesteś niezawodny. A skoro twoi ulubieni piłkarze potrafią skoncentrować się na meczu, to ty możesz na wykonywanej pracy. 


Pomysłowość zawsze w cenie

Mylisz się, jeżeli uważasz, że piłkarze nie analizują każdego swojego kroku zanim jeszcze go wykonają. Próba przewidzenia działań przeciwnika to podstawa w wielu sportach. Nie zawsze jednak da się wszystko zaplanować. Gdy przeciwna drużyna zaskakuje, trzeba się wykazać kreatywnością. Pracując z ludźmi, możesz zostać zaskoczony w każdej chwili – usłyszeć pytanie, którego się nie spodziewałeś, otrzymać zadanie, które miało trafić do innego pracownika czy stanąć przed innym problemem. Jeżeli będziesz potrafił zabłysnąć w takich momentach, to szef dostrzeże twój potencjał. Czytaj także: Workplace - czyli Facebook, z którego będziesz mógł korzystać w pracy


Poznaj swoją wartość i miejsce

Aby drużyna piłkarska wygrała, jej członkowie muszą wykazać się umiejętnością pracy zespołowej, a każdy zawodnik powinien być świadomy swoich umiejętności i ograniczeń. Czy znasz swoje silne i słabe strony? Czy jesteś w stanie wskazać swoje miejsce na biurowym boisku? Jeżeli masz cechy lidera, to powinieneś je wykorzystać. Pamiętaj jednak, aby zawsze skoncentrować się na wykonaniu swojej części pracy, bo wówczas korzyść odniesie twój zespół lub cała firma.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

 

Zobacz: oferty dla pracowników biurowych w Katowicach. 

Oceń ten wpis
Czy piłkarz sprawdziłby się w biurze?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

piłkarz
2019-12-12, 14:17
Każdy kto pracuje w danym zawodzie może pracować gdzieś indziej gdy się przekwalifikuje. Przecież można każdy model biznesowy realizować.
rodzic piłkarza
2019-05-18, 19:18
Czy piłkarz sprawdziłby się w biurze? Jeśli ma wykształcenie odpowiednie, zna się na komputerze- to myślę, że znalazłby jakąś pracę w biurze. Jest dużo piłkarzy wykształconych.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.