Zawody i ich potencjał

Czy piłkarz sprawdziłby się w biurze?

22 sierpnia 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 22 głosy

22 głosy

3 komentarze
Czy piłkarz sprawdziłby się w biurze?
Piłkarz oprócz bardzo dobrej techniki gry i kondycji powinien wyróżniać się również innymi cechami jak na przykład wytrwałość, systematyczność czy pomysłowość. Czy więc nadaje się na pracownika w biurze?

Czy talenty istnieją?

Według Hollanda istnieje sześć typów osobowości zawodowej: typ realistyczny, badawczy, artystyczny, społeczny, przedsiębiorczy i konwencjonalny. Według jego teorii typ determinuje zawodowy rozwój. Z kolei Geoffrey Colvin, autor książki „Talent jest przeceniany”, zainteresował się wynikami badań wskazujących, że nie rodzimy się z konkretnymi talentami, wobec czego odpowiednio długo i systematycznie pracując, każdy z nas może zostać wybitnym muzykiem, ekonomistą czy lekarzem. Co łączy tych autorów? Uważają oni, że żaden człowiek nie powinien wybierać zawodu przypadkowo, ale skoncentrować się na swoich zainteresowaniach, na rozwój których poświęca najwięcej czasu. Wówczas można osiągnąć każdy zamierzony cel.

Jesteś zapalonym kibicem piłki nożnej? Uważasz, że twoja praca jest nudna, podczas gdy na sportowym boisku nie brak emocji? W twoim zawodzie z pewnością też zdarzają się gole, faule czy stresujące sytuacje podbramkowe, a ty musisz wykazać się konkretnymi predyspozycjami. Być może nawet nie jesteś świadom, ile masz wspólnego z… najlepszymi piłkarzami świata! 

Liczy się tylko systematyczność

Zanim piłkarz stanie na murawie przed publicznością zgromadzoną na trybunach, musi odbyć liczne treningi, pilnować diety, wykonywać zalecone ćwiczenia. Bez systematycznej pracy nad swoim ciałem nie byłby w stanie utrzymać dobrej kondycji i pozostawać w formie wówczas, gdy jej potrzebuje. Jeżeli w pracy każdego dnia wykonujesz te same, pozornie nieistotne czynności, to wiedz, że twój wysiłek nie idzie na marne. Pracując systematycznie, uczysz się wytrwałości, dzięki której możesz zrealizować każdy cel. Tak, jak piłkarz może zdobyć upragnionego gola, ty możesz wywalczyć awans, na którym ci tak zależy! Pamiętaj, że największe sukcesy rodzą się w bólu i bez publiczności.

Koncentracja, czyli cel jest jeden

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Sportowiec

Sędzia sportowy tenisa stołowego

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Kielce
Dodana

Tancerz baletowy-koryfej (nr 1596)

Opera NOVA w Bydgoszczy

  • Bydgoszcz
Dodana

Tancerz baletowy-zespołowy (nr 1595)

Opera NOVA w Bydgoszczy

  • Bydgoszcz
Dodana

Jeździec

Centralna Baza Ofert Pracy

  • Wołczyn
Dodana

Asystent menadżera produktu

ABISAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  • Zabrze
Dodana

Każdy mecz to wyzwanie i ogromne emocje. Mimo że zgromadzona na trybunach publiczność krzyczy i śpiewa z radości, to poszczególni piłkarze skupiają się na grze. Czy to ci czegoś nie przypomina? Gwar czy stres w pracy z powodzeniem można porównać do tego, co dzieje się na piłkarskim boisku. Jeżeli mimo niesprzyjających warunków jesteś w stanie skupić się na przydzielonych ci zadaniach, to jesteś niezawodny. A skoro twoi ulubieni piłkarze potrafią skoncentrować się na meczu, to ty możesz na wykonywanej pracy. 

Pomysłowość zawsze w cenie

Mylisz się, jeżeli uważasz, że piłkarze nie analizują każdego swojego kroku zanim jeszcze go wykonają. Próba przewidzenia działań przeciwnika to podstawa w wielu sportach. Nie zawsze jednak da się wszystko zaplanować. Gdy przeciwna drużyna zaskakuje, trzeba się wykazać kreatywnością. Pracując z ludźmi, możesz zostać zaskoczony w każdej chwili – usłyszeć pytanie, którego się nie spodziewałeś, otrzymać zadanie, które miało trafić do innego pracownika czy stanąć przed innym problemem. Jeżeli będziesz potrafił zabłysnąć w takich momentach, to szef dostrzeże twój potencjał. 

Osiągnij sukces w swojej karierze, koncentrując się na systematyczności, kreatywności i poznaniu swojej wartości, tak jak najlepsi piłkarze świata osiągają swoje cele na boisku.

Poznaj swoją wartość i miejsce

Aby drużyna piłkarska wygrała, jej członkowie muszą wykazać się umiejętnością pracy zespołowej, a każdy zawodnik powinien być świadomy swoich umiejętności i ograniczeń. Czy znasz swoje silne i słabe strony? Czy jesteś w stanie wskazać swoje miejsce na biurowym boisku? Jeżeli masz cechy lidera, to powinieneś je wykorzystać. Pamiętaj jednak, aby zawsze skoncentrować się na wykonaniu swojej części pracy, bo wówczas korzyść odniesie twój zespół lub cała firma.

Zobacz: oferty dla pracowników biurowych w Katowicach

Aspekt Wpływ na Piłkarza Wpływ na Pracownika Biurowego Wskazówki do Sukcesu
Systematyczność Utrzymanie formy, zdobycie gola Wytrwałość, awans Regularna praca nad sobą
Koncentracja Skupienie na meczu Skupienie na zadaniach Zignorowanie niesprzyjających warunków
Pomysłowość Reakcja na zaskakujące sytuacje Kreatywność w pracy Fleksybilność i zdolność do adaptacji
Wartość i Miejsce Umiejętność pracy zespołowej Rozpoznanie swojej roli w zespole Wykorzystanie mocnych stron, praca nad słabymi

To może Cię również zainteresować

Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Najczęściej zadawane pytania

Czy systematyczność jest kluczem do sukcesu w pracy?

Tak, systematyczność w pracy nad sobą i wytrwałość mogą prowadzić do sukcesu, zarówno w sporcie, jak i w biurze.

Jak koncentracja może wpłynąć na moją wydajność w pracy?

Koncentracja pozwala zignorować niesprzyjające warunki i skupić się na wyznaczonych zadaniach, co zwiększa wydajność.

Czy kreatywność jest ważna w środowisku pracy?

Tak, kreatywność jest kluczem do adaptacji i reakcji na zaskakujące sytuacje, co może być nieocenione w środowisku pracy.

Jak mogę poznać swoją wartość i miejsce w zespole?

Poznaj swoje silne i słabe strony, i zrozum, jak możesz wykorzystać te cechy w zespole, aby odnieść wspólny sukces.

Czy te zasady są odpowiednie tylko dla sportowców i pracowników biurowych?

Nie, te zasady mogą być zastosowane w różnych dziedzinach życia i zawodach. Są uniwersalne i mogą prowadzić do ogólnego rozwoju i sukcesu.

3 komentarze

Kordek

Kordek

Pewnie tak chyba, że ktoś zupełnie jest beton.
piłkarz

piłkarz

Każdy kto pracuje w danym zawodzie może pracować gdzieś indziej gdy się przekwalifikuje. Przecież można każdy model biznesowy realizować.
rodzic piłkarza

rodzic piłkarza

Czy piłkarz sprawdziłby się w biurze? Jeśli ma wykształcenie odpowiednie, zna się na komputerze- to myślę, że znalazłby jakąś pracę w biurze. Jest dużo piłkarzy wykształconych.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.