Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1028        SUBSKRYBUJE: 7257
Tematy, które interesują czytelników:  Portfolio, Agencja pracy tymczasowej, Dobre CV

Jak zostać hostessą?

Jak zostać hostessą?

Praca hostessy polega na promowaniu produktów wśród klientów. W zależności od produktu, hostessy mogą pracować w supermarketach, sklepach odzieżowych czy pojawiać się na prezentacji np. samochodów. O takim zajęciu marzy wiele młodych dziewczyn, bo praca – jak im się wydaje – jest prosta i nie wymaga kwalifikacji. W rzeczywistości jest jednak inaczej – by być dobrą hostessą, trzeba mieć konkretne predyspozycje. Na bardzo dobre zarobki może liczyć tylko część dziewczyn.

Więcej niż wygląd

Przyjęło się, że hostessa musi przede wszystkim dobrze wyglądać. Nie do końca jest to prawdą. Choć idealna hostess jest wysoka, szczupła i ładna, to nie można zapomnieć, że zajmuje się ona promowaniem konkretnego produktu. Powinna być zatem kontaktowa i potrafić odpowiedzieć na pytania klientów. By odpowiedzi były konkretne, odpowiednio wcześniej musi zdobyć informacje o produkcie, który będzie reklamować.

W czasie godzin pracy hostessa zawsze reprezentuje swojego pracodawcę i firmę, której produkty oferuje/promuje. W efekcie podejście do klienta, zrozumienie jego potrzeb i doradzenie mu jest niezwykle istotne. To potrafią tylko najlepsze hostessy.

Zapomnieć nie można, że praca hostessy polega również na wielogodzinnym staniu i to nierzadko w jednym miejscu. Z tego też względu dobrze, by dziewczyna zainteresowana podjęciem pracy w tym charakterze miała świadomość, że faktycznie będzie pracowała fizycznie.
 

Gdzie szukać pracy?

Dziewczyny myślące o pracy w charakterze hostessy mogą zgłosić się m.in. do agencji modelek. Takich na rynku działa sporo, np. Mango Models, Fuku Models czy Malva Models. Regularnie przeprowadzają one castingi, na których są wyłaniane kandydatki na hostessy. Choć ukończenie specjalnej szkoły nie jest konieczne, to z pewnością na spotkaniu z przedstawicielami agencji zapunktują te dziewczyny, które ukończyły np. policealną szkołę dla modelek. Po takiej szkole dziewczyny potrafią się samodzielnie umalować na każdą okazję, wiedzą też jak się poruszać.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Poza agencjami modelek, pracy można szukać w agencjach pracy tymczasowej. Do takich bardzo często zgłaszają się pracodawcy zainteresowani promocją swoich produktów. Może się jednak okazać, że agencja pracy będzie wymagała od kandydatek doświadczenia. Pracy w charakterze modelki można szukać również na portalach ogłoszeniowych. 

 

Idealna, bo elastyczna praca

Z punktu widzenia dziewczyn zainteresowanych pracą w charakterze hostessy, warto wspomnieć, że praca jest elastyczna. Z powodzeniem mogą ją wykonywać wszystkie młode kobiety, bo najczęściej istnieje możliwość dostosowania godzin pracy np. do studenckiego grafiku.

Większość hostess jest zatrudniana na podstawie umowy cywilnoprawnej lub o pracę. Tylko nieliczne decydują się na założenie własnej działalności i samodzielne działanie w branży – tu konieczne jest już posiadanie zawodowych kontaktów.

 

A co w przyszłości?

Elastyczne zatrudnienie jest idealne w trakcie nauki. Co później? W zależności od tego, czy dziewczyna sprawdza się w pracy, może liczyć na więcej atrakcyjnych kontraktów.

Część doświadczonych hostess  w pewnym momencie decyduje się na działanie na własny rachunek – z hostess przekształcają się w kobiety prowadzące własną działalność gospodarczą, ale wciąż działają na tym samym rynku. Mając doświadczenie, bez trudu mogą samodzielnie poprowadzić agencję hostess. Inne decydują się na pracę w wyuczonym zawodzie, jeszcze inne prowadzą kursy dla przyszłych hostess – dobra hostess może pracować w branży przez cały okres aktywności zawodowej.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.