Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 31528        SUBSKRYBUJE: 7306
Tematy, które interesują czytelników:  Umowa na czas określony, Mobbing i dyskryminacja, Umowa zlecenie, Karta Multisport, Mobbing, Przerwa w pracy, Pożegnanie w pracy

Jak zostać masażystą?

Jak zostać masażystą?
W ostatnich latach coraz więcej młodych ludzi myśli o tym, by zdobyć konkretny zawód. Masażysta jest jedną z profesji cieszących się dużym zainteresowaniem, gdyż nie brakuje miejsc, w których przyszły masażysta może znaleźć zatrudnienie.

Obok masażu leczniczego, w którym specjalizują się np. ośrodki rehabilitacji, masażyści mogą wyspecjalizować się w masażu relaksacyjnym, oferowanym choćby przez gabinety masażu czy SPA. Zawód masażysty polega oczywiście na wykonywaniu masaży. W zależności od specjalizacji, masażysta może wykonywać masaż leczniczy lub relaksacyjny. Na rynku nie brakuje specjalistów, którzy zdecydowali się na pracę ze sportowcami – oni wykonują masaże sportowe. Samych technik wykonywania masażu ciała jest wiele, wystarczy wspomnieć choćby ostatnio modny masaż gorącymi kamieniami. Osoby zainteresowane zawodem masażysty muszą zatem posiadać ogromną wiedzę.

 

Masażysta – zawód, który narodził się w starożytności

Starożytnym słowo „masaż” nie było znane. Z zachowanych źródeł wiadomo jednak, że istniały osoby, które wykonywały czynności masażystów – rozcierały na ciele olejek z oliwek. Takich zabiegów nie przeprowadzano jednak w celach terapeutycznych czy relaksacyjnych, ale po to, by nawilżyć skórę.

Równolegle do europejskich technik masażu rozwijał się masaż chiński. Ten wywodzi się z tradycyjnej chińskiej medycyny – trzeba pamiętać, że starożytni Chińczycy wierzyli, że ugniatanie skóry w określonych miejscach poprawia samopoczucie i zdrowie człowieka.

 

Edukacja, czyli jak zostać masażystą?

Osoby zainteresowane wykonywaniem zawodu masażysty powinny pomyśleć o ukończeniu jednego z kursów masażu organizowanych przez szkoły masażu. Istnieje również możliwość zapisania się do szkoły policealnej. W drugim przypadku kursanci mogą uzyskać tytuł technika masażysty. Dzięki ukończeniu szkoły policealnej, mogą również zdobyć certyfikat, który ułatwia znalezienie zatrudnienia.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Ścieżka kształcenia przyszłego masażysty biegnie dwutorowo – obok nauczania teoretycznego, istotnym elementem są zajęcia praktyczne. Ponieważ praca ta wiąże się z wysiłkiem fizycznym, o tym zawodzie powinny myśleć przede wszystkim osoby silne, które nie będą miały problemu z kilkugodzinnym staniem przy stole do masażu.

Czytaj również: Rekrutacja ukryta a ogłoszenia o pracę

 

 Ile może zarobić masażysta? - Ile zarabia masażysta?

Każdy masażysta może samodzielnie kształtować rozwój swojej kariery, bo może zdecydować się na założenie własnej firmy. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z kosztami i koniecznością prowadzenia m.in. ksiąg rachunkowych. Z drugiej strony masażyści, którzy zdecydują się pracować na własny rachunek, mają nie tylko nieograniczone możliwości rozwoju, lecz także zarobkowe – to ile, zarobią, zależy wyłącznie od ich pracy.

Masażyści, którzy nie zdecydują się na otwarcie własnej firmy, mogą znaleźć zatrudnienie np. w klubach fitness, siłowniach, prywatnych ośrodkach rehabilitacji czy salonach SPA. Ofert pracy w zawodzie masażysty warto szukać na regionalnych portalach pracy. Ponieważ w ostatnich latach rośnie świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowego trybu życia, masażyści nie powinni narzekać na brak pracy i tym samym wysokość zarobków.

 

Praca dla masażysty

Zawód masażysta daje szansę na pracę w zaskakująco wielu miejscach. Pierwsze skojarzenia to oczywiście gabinety odnowy biologicznej, gabinety fizjoterapii czy uzdrowiska. W takich miejscach najczęściej wykonywany jest masaż leczniczy, którego celem jest ułatwienie powrotu do zdrowia osobom po różnego rodzaju urazach czy chorobach. Jednak to nie wszystko, ponieważ masażystka czy masażysta może też z łatwością znaleźć zatrudnienie w przychodniach, szpitalach oraz prywatnych placówkach medycznych. Wynika to z faktu, że coraz więcej lekarzy zaleca terapię masażem, ponieważ przynosi ona znakomite efekty, a przy tym jest bezinwazyjna. Masaże zalecane są jako uzupełnienie standardowych terapii, a niekiedy nawet w ich zastępstwie, ponieważ nie dają skutków ubocznych.

Możliwości, jakie ma technik masażysta, nie kończą tylko na medycynie, ponieważ masaż oprócz właściwości leczniczych, ma także działanie relaksujące. Stąd masażyści są chętnie zatrudniani przez takie placówki jak ośrodki SPA, kluby fitness, siłownie, kluby sportowe, a nawet hotele. W takich miejscach najważniejszym zadaniem masażysty jest sprawienie, by gość poczuł się odprężony i zrelaksowany – z gabinetu masażu pacjent powinien wyjść w doskonałym nastroju.

Oczywiście nie ma żadnych przeszkód, które uniemożliwiałyby masażyście prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Tego typu praca nie wymaga żadnych dużych inwestycji, a co więcej, aby rozpocząć praktykę, nie trzeba nawet otwierać własnego, dobrze wyposażonego gabinetu. Na początek świetnym rozwiązaniem jest przenośne, lekkie łóżko do masażu oraz świadczenie usług bezpośrednio w domach klientów. Z racji tego, że coraz więcej osób na co dzień boryka się ze stresem i napięciem, prywatny masażysta to usługa niezwykle ceniona. Jest to dla klientów rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ z masażu można skorzystać, kiedy się chce i we własnym domu. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy i dodatkowo stresować się korkami w mieście. Jak więc widać pracy dla masażysty na pewno nie brakuje, dlatego jest to zawód, który warto zdobyć.

Oceń ten wpis
Jak zostać masażystą?
Ocena: 4.9, liczba głosów: 9

Zobacz inne porady

Opinie

Zosia WA
2019-05-19, 09:22
Zawód masażysta - pracę znajdzie na pewno. Aby nim być, to należy ukończyć kurs masażu organizowanych przez szkoły masażu. dobrze jak jest po liceum medycznym...
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.