Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1027        SUBSKRYBUJE: 7257
Tematy, które interesują czytelników:  Nagroda jubileuszowa, Wymiar czasu pracy, Staż wynagrodzenie, Staż czy praktyka, Kompetencje zawodowe

Jak zostać manikiurzystką?

Jak zostać manikiurzystką?

Manikiurzystka to według Słownika Języka Polskiego PWN „kobieta zajmująca się zawodowo robieniem manikiuru”. Ten zawód to jeden z tych, które najczęściej wybierają panie.

Może się wydawać, że by dbać o dłonie i paznokcie wcale nie potrzeba specjalnej wiedzy, w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. By wykonywać swoją pracę rzetelnie, manikiurzystki najczęściej wyposażają swoje miejsce pracy w niezbędne przybory, kosmetyki i na bieżąco śledzą rynkowe nowości.

 

Bo dbanie o paznokcie to sztuka!

Zawód manikiurzystki pojawił się na rynku stosunkowo niedawno. Rozwój nowych form ozdabiania paznokci i konieczność wykorzystywania przy tym wielu urządzeń sprawiły, że na rynku pojawiły się pierwsze gabinety, w których klienci mogli prawidłowo zadbać o dłonie i przy okazji skorzystać z zabiegów upiększenia paznokci. Dziś z usług manikiurzystek można skorzystać w ośrodkach SPA, gabinetach kosmetycznych czy nawet salonach fryzjerskich. Te ostatnie najczęściej dzierżawią kawałek przestrzeni, który jest zagospodarowany przez manikiurzystkę.

 

Jak zostać manikiurzystką?

Kobiety myślące o wykonywaniu zawodu manikiurzystki powinny wiedzieć, że nie muszą posiadać do tego specjalnych uprawnień. Zawód ten może wykonywać każda osoba zainteresowana. Nie oznacza to jednak, że nie jest potrzebne specjalne przygotowanie. Przeciwnie – przyszła manikiurzystka powinna pamiętać o tym, że ważne są odpowiednie predyspozycje: cierpliwość, dokładność, umiejętność słuchania czy poczucie estetyki. Dobra manikiurzystka powinna również umieć doradzić, gdy klientka jest niezdecydowana i – co istotne – potrafić rozpoznać objawy chorób skórnych.

Kurs najczęściej kończy się otrzymaniem przez każdą kursantkę stosownego dokumentu. Ilość klientek nie zależy jednak od ilości posiadanych dyplomów, lecz umiejętności. Z tego też względu na rynku można znaleźć manikiurzystki nie posiadające kierunkowego wykształcenia, ale z zapełnionym terminarzem.

Warto zapoznać się również z artykułem: Zawody, w których dobrze się zarabia

 

Praca tylko na własny rachunek?

Zdecydowana większość manikiurzystek decyduje się na otwarcie własnego gabinetu lub wydzierżawienie miejsca np. w zakładzie fryzjerskim. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać niezależność, ale nie można zapomnieć, że każda manikiurzystka pracująca na własny rachunek, musi wyposażyć swoje miejsca pracy w niezbędne kosmetyki i urządzenia. Podstawowy zestaw narzędzi, który jest konieczny do wykonania manikiuru, to: nożyczki do paznokci, pilniki, polerki czy drewniane patyczki do usuwania skórek. Pracę można znaleźć również, korzystać z serwisu z ogłoszeniami o pracę.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Jak wygląda ścieżka rozwoju manikiurzystki? Taka specjalistka ma możliwość brania udziału w wybranych kursach i szkoleniach, za pomocą których może podnieść swoje umiejętności. Manikiurzystki specjalizujące się w zdobieniu paznokci, powinny pamiętać o tym, że mogą wziąć udział w wielu mistrzostwach związanych właśnie z tą dziedziną. Zdobycie wyróżnień na takich zawodach otwiera możliwość współpracy np. z najlepszymi gabinetami odnowy biologicznej.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.