Twoje wsparcie w rekrutacji

Agent ubezpieczeniowy - sprzedawaj bezpieczeństwo innym

Agent ubezpieczeniowy - sprzedawaj bezpieczeństwo innym
Do agenta ubezpieczeniowego wybieramy się wówczas, gdy jesteśmy zainteresowani nabyciem polisy OC, AC czy na życie. Czy opłaca się zostać agentem ubezpieczeniowym? Jak kształtują się zarobki osób wykonujących ten zawód?

Poziom wiedzy społeczeństwa na temat produktów ubezpieczeniowych wciąż jest stosunkowo niski. Niewielu konsumentów decyduje się zakupić ubezpieczenie na życie. Większość z nas traktuje takie produkty jako niepotrzebne czy nawet stratę pieniędzy. Tymczasem dobre ubezpieczenie zapewnia ochronę. O tym próbują konsumentów przekonać m.in. agenci ubezpieczeniowi, którzy na rynku działają bardzo sprawnie.

Jeżeli jesteś osobą, która chce zawodowo związać się z rynkiem finansowym, to masz wiele możliwości. Jedną z dróg jest postawienie na branżę ubezpieczeniową. Wówczas możesz zostać wspomnianym agentem ubezpieczeniowym. Zadanie wcale nie będzie łatwe – duża konkurencja i niska świadomość społeczeństwa sprawiają, że będziesz musiał się natrudzić się, by w każdym miesiącu podpisać konkretną pulę umów.


Agent ubezpieczeniowy – czym on się zajmuje?

Praca agenta ubezpieczeniowego sprowadza się do tego, że oferuje on produkty ubezpieczeniowe klientom indywidualnym i firmom. Dzieje się tak dopiero po tym, gdy założy działalność agencyjną (czyli działalność gospodarczą) i podpisze umowę agencyjną z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Zakład ubezpieczeniowy ma wówczas obowiązek wpisać go na listę agentów ubezpieczeniowych. Po tej czynności agent może zacząć swoją działalność, czyli ofertować konsumentom produkty ubezpieczeniowe konkretnego ubezpieczyciela.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Ponieważ agenci ubezpieczeniowi oferują produkty tylko jednego, nie zaś wielu, towarzystw ubezpieczeniowych, w praktyce muszą pamiętać o tym, by związać się z takim ubezpieczycielem, który ma wyrobioną markę i stawia na reklamę. Ta, jak wiadomo, ma duże znaczenie dla rozpoznawalności, wpływa również na zainteresowanie klientów daną marką czy produktami.


Praca z ludźmi, praca w terenie

Praca agenta ubezpieczeniowego z pewnością nie jest łatwa – jest wyzwaniem, bo takie osoby przez cały dzień pracują z klientami. Nie zawsze przy tym przyjmują we własnym biurze – większość agentów musi dostosować się do potrzeb klientów. Zdarza się zatem, że agent umawia się na spotkanie z potencjalnym klientem w jego mieszkaniu czy miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. To powoduje, że godziny pracy agenta ubezpieczeniowego są faktycznie nielimitowane i elastyczne.

Dobry agent ubezpieczeniowy, któremu zależy na renomie i dobrych zarobkach, musi również postawić m.in. na nowoczesne sprzęty biurowe (np. przenośną drukarkę), materiały reklamowe czy własną stronę internetową. Prowadzenie takiej pozwala nie tylko dotrzeć do zainteresowanych klientów, lecz także ich edukować.


Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Zarobki agentów ubezpieczeniowych są zróżnicowane i zależą wyłącznie od efektywności poszczególnych. Początkujący agenci, którzy nie posiadają jeszcze własnej bazy klientów, zarabiają najmniej – ich zarobki często nie przekraczają 2 500 zł brutto. Doświadczeni, którzy na rynku są od wielu lat, mogą zarabiać ponad 5 000 zł brutto miesięcznie. W zależności od tego, z którym towarzystwem ubezpieczeniowym agent zdecydował się współpracować, zależy to, do jakich narzędzi otrzymuje dostęp. Służbowy telefon czy materiały reklamowe to przykłady dodatkowych bonusów mogących obniżyć koszty prowadzenia własnej firmy.

Potencjalni agenci ubezpieczeniowi najczęściej sami zgłaszają się do towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym zamierzają nawiązać współpracę. Nie oznacza to jednak, że oferty pracy nie są publikowane na lokalnych portalach ogłoszeniowych. Przeciwnie, wiele zakładów ubezpieczeniowych decyduje się szukać pracowników na własną rękę.

Oceń ten wpis
Agent ubezpieczeniowy - sprzedawaj bezpieczeństwo innym
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Mieczysław
2019-12-12, 14:53
Wiele możliwości jest na pracę w tym zawodzie a kursy są robione na lewo tak jak egzaminy na wózki teoretyczne. Zawód nie dla każdego.
Czesław Górny
2019-05-19, 10:42
Agenci ubezpieczeniowy bardzo dobrze zarabiają. Są zatrudniani w firmach ubezpieczeniowych. Bardzo dużo z nich prowadzi działalność gospodarczą. Mój brat jest agentem ubezpieczeniowym i zarabia średnio 3500 netto na miesiąc.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.