Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 27905        SUBSKRYBUJE: 7141
Tematy, które interesują czytelników:  Staż a praktyka, Umowa o dzieło, List motywacyjny wzór

Wybierz się na targi pracy, aby... się edukować!

Wybierz się na targi pracy, aby... się edukować!
Targi pracy to wydarzenie przyciągające wiele osób poszukujących zatrudnienia czy rozważających zmianę miejsca zatrudnienia. W zależności od organizatora, są również inne powody, dla których warto zdecydować się wziąć udział w targach. Mowa o możliwości edukowania się.

Większości osób targi pracy kojarzą się z możliwością znalezienia zatrudnienia. Rzeczywiście, wielu pracodawców pod jednym dachem to szansa na pozostawienie choćby dokumentów aplikacyjnych w wybranych firmach. Stosunkowo niewiele osób decyduje się skorzystać z innych możliwości, które niesienie fakt wybrania się na targi pracy. O czym mowa? O możliwości edukacji – podnoszenia swojej wiedzy. Jak to możliwe?


Spotkanie z coachem, psychologiem i doradcą zawodowym

Współcześnie organizowane targi pracy to wydarzenia cieszące się dużym zainteresowaniem. By przyciągnąć jak największą grupę wystawców i odwiedzających, organizatorzy decydują się zainwestować w wydarzenie spore pieniądze. W ten sposób – poza stoiskami pracodawców czy agencji zatrudnienia – w takich miejscach pojawiają się stanowiska coachów, psychologów czy doradców zawodowych.

Rozmowa z wymienionymi specjalistami pozwala nie tylko upewnić się osobie poszukującej zatrudnienia, że posiada ona dobrze przygotowany zestaw dokumentów aplikacyjnych, lecz także określić cele. Często kandydaci korzystają też z możliwości skorzystania z symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. Takie rozwiązanie pozwala im uzyskać informacje na temat tego, jakie błędy popełniają i nad czym powinni popracować.


Panele dyskusyjne – sprawdź, co dzieje się na rynku pracy

Targi pracy to wydarzenie przyciągające wielu specjalistów. Mowa tu głównie o tych, którzy na co dzień zajmują się rynkiem pracy, analizowaniem zmian na nim zachodzących. Z myślą o odwiedzających są organizowane m.in. panele dyskusyjne. W trakcie takich wypowiadają się specjaliści. Tematy spotkań są różne – jedne dotyczą wyłącznie sytuacja na rynku pracy, inne są skoncentrowane na poszukiwaniach pracy, autoprezentacji czy prowadzeniu negocjacji dotyczących zatrudnienia.

To Cię powinno też zainteresować: Szukam pracy! Jak zrobić to skutecznie?

Część organizowanych spotkań dyskusyjnych to również zajęcia praktyczne. Przykładowo zainteresowani kandydaci mogą wziąć udział we wspomnianych już symulacjach rozmów kwalifikacyjnych. Nie brakuje również pokazowych lekcji języków obcych organizowanych przez szkoły językowe. Nie jest to przypadek, bo dziś umiejętność biegłego posługiwania się co najmniej jednym językiem obcym jest niezbędna.


By wiedzieć więcej

Współcześnie targi pracy to znacznie więcej niż tylko spotkanie osób poszukujących zatrudnienia z potencjalnymi pracodawcami. Jeżeli intensywnie poszukujesz zatrudnienia, ale nie możesz znaleźć pracodawcy zainteresowanego zatrudnieniem cię, to powinieneś pomyśleć o tym, by wybrać się na targi pracy. Nie tylko będziesz mógł sprawdzić, które firmy w branży poszukują pracowników, lecz także skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Być może właśnie to pomoże ci odnaleźć się na rynku pracy i kontynuować karierę zawodową.

Oceń ten wpis
Wybierz się na targi pracy, aby... się edukować!
Ocena: 4.0, liczba głosów: 4

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.