Twoje wsparcie w rekrutacji

Wybierz się na targi pracy, aby... się edukować!

Wybierz się na targi pracy, aby... się edukować!
Targi pracy to wydarzenie przyciągające wiele osób poszukujących zatrudnienia czy rozważających zmianę miejsca zatrudnienia. W zależności od organizatora, są również inne powody, dla których warto zdecydować się wziąć udział w targach. Mowa o możliwości edukowania się.

Większości osób targi pracy kojarzą się z możliwością znalezienia zatrudnienia. Rzeczywiście, wielu pracodawców pod jednym dachem to szansa na pozostawienie choćby dokumentów aplikacyjnych w wybranych firmach. Stosunkowo niewiele osób decyduje się skorzystać z innych możliwości, które niesienie fakt wybrania się na targi pracy. O czym mowa? O możliwości edukacji – podnoszenia swojej wiedzy. Jak to możliwe?


Spotkanie z coachem, psychologiem i doradcą zawodowym

Współcześnie organizowane targi pracy to wydarzenia cieszące się dużym zainteresowaniem. By przyciągnąć jak największą grupę wystawców i odwiedzających, organizatorzy decydują się zainwestować w wydarzenie spore pieniądze. W ten sposób – poza stoiskami pracodawców czy agencji zatrudnienia – w takich miejscach pojawiają się stanowiska coachów, psychologów czy doradców zawodowych.

Rozmowa z wymienionymi specjalistami pozwala nie tylko upewnić się osobie poszukującej zatrudnienia, że posiada ona dobrze przygotowany zestaw dokumentów aplikacyjnych, lecz także określić cele. Często kandydaci korzystają też z możliwości skorzystania z symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. Takie rozwiązanie pozwala im uzyskać informacje na temat tego, jakie błędy popełniają i nad czym powinni popracować.


Panele dyskusyjne – sprawdź, co dzieje się na rynku pracy

Targi pracy to wydarzenie przyciągające wielu specjalistów. Mowa tu głównie o tych, którzy na co dzień zajmują się rynkiem pracy, analizowaniem zmian na nim zachodzących. Z myślą o odwiedzających są organizowane m.in. panele dyskusyjne. W trakcie takich wypowiadają się specjaliści. Tematy spotkań są różne – jedne dotyczą wyłącznie sytuacja na rynku pracy, inne są skoncentrowane na poszukiwaniach pracy, autoprezentacji czy prowadzeniu negocjacji dotyczących zatrudnienia.

To Cię powinno też zainteresować: Szukam pracy! Jak zrobić to skutecznie?

Część organizowanych spotkań dyskusyjnych to również zajęcia praktyczne. Przykładowo zainteresowani kandydaci mogą wziąć udział we wspomnianych już symulacjach rozmów kwalifikacyjnych. Nie brakuje również pokazowych lekcji języków obcych organizowanych przez szkoły językowe. Nie jest to przypadek, bo dziś umiejętność biegłego posługiwania się co najmniej jednym językiem obcym jest niezbędna.


By wiedzieć więcej

Współcześnie targi pracy to znacznie więcej niż tylko spotkanie osób poszukujących zatrudnienia z potencjalnymi pracodawcami. Jeżeli intensywnie poszukujesz zatrudnienia, ale nie możesz znaleźć pracodawcy zainteresowanego zatrudnieniem cię, to powinieneś pomyśleć o tym, by wybrać się na targi pracy. Nie tylko będziesz mógł sprawdzić, które firmy w branży poszukują pracowników, lecz także skorzystać ze specjalistycznej pomocy. Być może właśnie to pomoże ci odnaleźć się na rynku pracy i kontynuować karierę zawodową.

Oceń ten wpis
Wybierz się na targi pracy, aby... się edukować!
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

gość GH
2019-12-05, 09:06
Warto wybrać się na targi pracy. Można tam znaleźć m.in. pracę.
Jędrek
2019-05-24, 12:48
Wybierz się na targi pracy, aby... się edukować! Podobny artykuł na tym portalu już czytałam. Targi pracy są korzystne bardzo min. dla ludzi, co poszukują pracy, albo pragną ją zmienić.
Eon1
2019-05-07, 12:08
Targi pracy są korzystne dla ludzi szukających pracę, studentów szukających pierwszej pracy, a także dla pracowników by w sposób prosty pozbierac niezbędne kwestionariusze.
Wolian
2019-04-16, 19:43
Rozpoczęcie poszukiwania pracy po ukończeniu studiów jest opóźnione. Jeśli twoi rodzice, przyjaciele lub znajomi nie znaleźli pracy dla ciebie i nie zadbałeś o zgodę z pracodawcą już w trzecim roku, poszukiwanie pracy może zająć więcej niż jeden miesiąc. Lepiej korzystać z wszystkich opcji.
Faust
2019-04-16, 19:41
Duża liczba uczestniczących firm pracodawców daje możliwość poznania różnych opcji zatrudnienia w ciągu jednego dnia, a osobista obecność przedstawicieli HR pozwala zadawać pytania i uzyskać dodatkowe informacje o firmie i warunkach pracy
Nemo
2019-04-05, 14:32
U nas odbywają się targi pracy kilka razy w roku. Z pewnością jest tutaj wielu rekruterów oraz łowców talentów. To także okazja by rozeznać się nad możliwościami rynku pracy.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.