Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4079        SUBSKRYBUJE: 7524
Tematy, które interesują czytelników:  List motywacyjny, Umowa na czas nieokreślony, Cel zawodowy, L4 na dziecko

Firmowy papier i wizytówki - czy dalej są potrzebne?

Firmowy papier i wizytówki - czy dalej są potrzebne?
Jeszcze kilkanaście lat temu każda szanująca się firma inwestowała zarówno w papier firmowy, jak i wizytówki. Dziś jest różnie. Część firm zrezygnowała z takiego rozwiązania, część przeciwnie – w dalszym ciągu cyklicznie zamawia te produkty w drukarni.

Czy firmowy papier i wizytówki są rzeczywiście potrzebne firmom? A może to niepotrzebny koszt, z którym należałoby się wreszcie rozprawić? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko dlatego, że dużo zależy od branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo. Nie bez znaczenia jest też docelowa grupa konsumentów.

Choć z roku na rok coraz więcej firm stawia na stronę internetową i poszerza zakres swoich usług również o sieć, to drukarnie ukierunkowane na współpracę z firmami mają się całkiem dobrze. Wszystko dlatego, że przedsiębiorcy chętnie zamawiają nie tylko wizytówki i firmowy papier, lecz także ulotki, plakaty, kalendarze czy foldery reklamowe.


To nadal jest w cenie

Nie każda firma wykorzystuje tradycyjne, papierowe wizytówki. Wszystko dlatego, że nie każda działa stacjonarnie. A to właśnie takie przedsiębiorstwa najchętniej inwestują w wizytówki czy papier firmowy. W ich przypadku, gdy klient pojawi się w siedzibie, nie ma znaczenia strona internetowa – jeżeli poprosi o numer telefonu, to znacznie lepiej wręczyć mu estetyczną i dobrze wykonaną wizytówkę niż zapisywać ciąg liczb na skrawku papieru.

Podobnie jest z papierem firmowym. Choć firmy wystawiają faktury elektroniczne, trudno byłoby powiedzieć klientowi  zjawiającemu się w oddziale, że dokument potwierdzający zakup został wysłany na podany przez niego adres mailowy. Wydrukowanie zaś np. faktury na papierze firmowym nie tylko świadczy o tym, że firma dba o swój wizerunek, lecz także umożliwia klientowi znalezienie na niej wszystkich niezbędnych danych o przedsiębiorstwie, np. numeru telefonu.


Gdy w firmie jest wielu pracowników

Banki, korporacje czy duże firmy ukierunkowane na sprzedaż usług zamawiają ogromne ilości zarówno wizytówek, jak i papieru firmowego. Dlaczego? Każdy handlowiec czy osoba odpowiedzialna za kontakt z klientem powinna posiadać swoją wizytówkę. Dzięki temu może wręczyć ją wówczas, gdy osoba zainteresowana współpracą będzie chciała skontaktować się np. w celu omówienia szczegółów wykonania usługi.

W przypadku dużych firm wizytówki dla poszczególnych pracowników to po prostu konieczność. Większość specjalistów pracuje na własny rachunek, więc wręczając papierowy kartonik zainteresowanemu klientowi będą mieli pewność, że będzie się on kontaktował właśnie z nimi.


Nie tylko wizytówki i papier firmowy

Choć wizytówki i papier firmowy należą do podstawowych produktów zamawianych przez firmy, nie można zapomnieć, że drukarnie otrzymują zamówienia nie tylko na takie wyroby. Większość przedsiębiorstw stawia na kompleksowe rozwiązania w tym zakresie. Pracownicy firmy otrzymują zatem – poza wspomnianymi wizytówkami – również firmowe długopisy, kalendarze, notesy, podkładki na biurko czy teczki z logiem firmy. Spójny wizerunek przedsiębiorstwa i korzystanie właśnie z takich produktów pozwala pracownikom zaprezentować się klientom w profesjonalny sposób.

Czy w najbliższej przyszłości coś się zmieni w tym zakresie? Niekoniecznie. Bo choć coraz więcej firm chce zaznaczać swą obecność on-line, to większość z nich nie zapomina, że istnieje szeroka grupa klientów, którzy – zamiast kontaktować się mailowo – wybierają numer telefonu firmy lub odwiedzają jej siedzibę.

Oceń ten wpis
Firmowy papier i wizytówki - czy dalej są potrzebne?
Ocena: 3.5, liczba głosów: 20

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.