Gdzie zamieścić ofertę pracy, aby znaleźć pracownika w Zabrzu?

Gdzie zamieścić ofertę pracy, aby znaleźć pracownika w Zabrzu?
Szukasz pracownika? Z pewnością wiesz, jak postępować – po przygotowaniu oferty, konieczne jest jej opublikowanie. Gdzie? Okazuje się, że miejsce ma znaczenie. Sprawdź, gdzie publikować ogłoszenia o pracę, aby znaleźć najlepszego pracownika.

Jak przekonać do pracy u siebie najlepszych z branży? Okazuje się, że wysokie wynagrodzenie to nie wszystko. Coraz częściej pracownicy cenią sobie dodatkowe benefity w postaci np. karnetów na siłownię czy dostępu do służbowego telefonu również po godzinach pracy. Jeżeli chcesz, aby w organizowanej przez ciebie rozmowie kwalifikacyjnej wzięli udział kompetentni kandydaci, to czas przygotować dobre ogłoszenie o pracę. 

Przygotowałeś już dobre ogłoszenie? Teraz czas na jego publikację. Gdzie? Oto jest właśnie pytanie! Miejsce nie może być przypadkowe. Jeżeli nie zwrócisz uwagi na to, gdzie publikujesz ogłoszenie, to nie dotrze ono do osób potencjalnie zainteresowanych.


Gdzie umieścić ogłoszenie o pracę?

Gotową ofertą o pracę możesz opublikować w naprawdę wielu miejscach. Zanim będziesz miał ten krok za sobą, dowiedz się, jakie masz możliwości:

  • Portale z ogłoszeniami – obok takich, na których znajdziesz ogłoszenia rozlokowane w różnych działach, może również wybrać jeden z portali koncentrujący się wyłącznie na publikowaniu ogłoszeń o pracę. Który wybrać? Specjalistyczny i jednocześnie lokalny portal z ogłoszeniami o pracę jest bardziej wiarygodny i osoby poszukujący zatrudnienia właśnie na takie zaglądają w pierwszej kolejności.
     
  • Facebook i inne media społecznościowe – na Facebooku znajdziesz m.in. grupy tematyczne, których członkowie działają w konkretnych branżach. Chcesz specjalisty? Zatem opublikowanie ogłoszenia właśnie tam będzie również dobrym krokiem.
     
  • Specjalistyczna prasa. Jeżeli działasz w dość wąskiej branży, nie ma przeszkód, abyś opublikował ogłoszenie na łamach prasy. Pamiętaj jednak, że do fachowej literatury – mimo wszystko – nie zaglądają wszyscy.

Powyższe trzy propozycje wydają się najsensowniejsze, jeżeli twoim celem jest szybkie znalezienie pracownika. Nie oznacza to jednak, że nie masz innych możliwości – pozostają jeszcze m.in. lokalne gazety, w tym również darmowe, w których również znajdziesz dział ogłoszeń.


Płatne czy bezpłatne ogłoszenie?

Jeżeli zdecydujesz się opublikować ogłoszenie na lokalnym portalu koncentrowanym na tematyce pracy, to musisz wiedzieć, że możesz zdecydować się na promowanie dodanego ogłoszenia. Czy warto? Zdecydowanie tak.

Promowane ogłoszenie zawsze znajduje się wysoko na liście, co oznacza, że nie sposób go przeoczyć. Co więcej, niektórzy właściciele lokalnych portali ogłoszeniowych starają się, aby pracodawcy mogli opowiedzieć o swojej firmie potencjalnym zainteresowanym – w tym celu jest publikowany krótki tekst o firmie.

Z twojego punktu widzenia – jako przedsiębiorcy – wykupienie wyróżnienia jest kosztem, który możesz uwzględnić w dokumentach księgowych po stronie kosztów. Nie tracisz zatem – to inwestycja, która zwróci ci się w postaci dobrego pracownika, który będzie rozwijaj założone przez ciebie przedsiębiorstwo.

Często poszukujesz pracowników, bo twoja firma intensywnie się rozwija? W takim razie najlepiej zrobisz, jeżeli rozpoczniesz współpracę z lokalnym portalem ogłoszeniowym oferujących abonament dla firm. To bardzo korzystne rozwiązanie, bo po wykupieniu takiego koszty promowania poszczególnych ogłoszeń są jeszcze niższe.

Oceń ten wpis
Gdzie zamieścić ofertę pracy, aby znaleźć pracownika w Zabrzu?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Wadas
2019-12-05, 16:35
W Zabrzu i okolicy widać na portalach wiele ogłoszeń. Ułatwieniem ale i wielką konkurencją jest ich liczba oraz oferty pracy z innych miast.
Tarnawa
2019-05-17, 10:22
Artykuł dotyczy Zabrza, ale można go zastosować- wszystkie świetne porady w innym mieście. Tez się zastanawiałem nad tym, czy dawać płatne ogłoszenia czy bezpłatne, aby znaleźć odpowiedniego pracownika. Skorzystam z waszego portalu...
Antkowiak
2019-05-02, 15:41
Tylko w sprawdzonych miejscach. Oznacza to, że czas spędzony na tworzeniu wiadomości rekrutacyjnej zmarnował się, jeśli pojawiła się skromna reakcja lub fala niekwalifikowanych kandydatów bombardujących Cię aplikacjami na niewłaściwych portalach.
Tinka
2019-04-16, 12:46
Duże firmy, które chcą znaleźć skutecznego pracownika, często zakładają w tym celu specjalne stanowisko. Ponadto warto również przygotować dobrą mowę, w której możesz promować wszystkie korzyści płynące z pracy w Twojej organizacji.
Devil2
2019-04-06, 12:25
Bardzo dużo jest serwisów, podobnie jak ten gdzie istnieje możliwość zamieszczenia i dobrego wypromowania swojej oferty rekrutacyjnej. Pozostają jeszcze inne media.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.