Ile kosztuje korzystanie z usług wirtualnych biur?

Ile kosztuje korzystanie z usług wirtualnych biur?
Co roku działalność gospodarczą rozpoczyna ok. 25 tys. osób i mniej więcej tyle samo ją kończy. Powodów, dla których przedsiębiorcy zawieszają lub zamykają firmę jest wiele, ale większość z nich jest zmuszona do takiego kroku, bo nie jest w stanie utrzymać się na rynku. U podstaw ekonomicznych problemów przedsiębiorców należy wymienić np. nieumiejętne zarządzanie firmą czy brak skutecznej reklamy.

Jak przedsiębiorcy mogą zwiększyć swoje szanse na dochodowe prowadzenie działalności gospodarczej? Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług wirtualnego biura. Podmioty takie działają aktualnie w niemal każdym mieście i oferują wachlarz różnorodnych usług – od pomocy przy założeniu działalności po pomoc prawną.


Miesięczna czy roczna obsługa?

Cenniki biur rachunkowych są zróżnicowane. Zdecydowana większość oferuje swoje usługi w pakietach. Rozwiązanie takie ma swoje zalety, bo każdy zainteresowany może wybrać taki wariant, który w pełni będzie spełniał jego oczekiwania. Co więcej, zdecydowana większość wirtualnych biur oferuje zniżki tym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na korzystanie z ich usług przez dłuższy okres, np. rok.

Ceny za korzystanie z obsługi wirtualnych biur zaczynają się już od 20 zł miesięcznie. W tej cenie można otrzymać np. pomoc w zakresie porządkowania dokumentacji firmy. Trochę więcej zapłacą ci, którzy zdecydują się na wynajęcie biurka (więcej: „A może współdzielenie biura? Coworking coraz popularniejszy!”). Poza jednak biurkiem, mogą liczyć na dodatkowe korzyści, np. możliwość nieograniczonego korzystania z kawy, herbaty czy innych napojów.

To Cię powinno też zainteresować: Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty


Gdy jeszcze nie prowadzisz firmy

Zdecydowana większość wirtualnych biur nastawia się na obsługę nie tylko przedsiębiorców, lecz także osób mających w planach założenie działalności gospodarczej. Osoby te mogą liczyć na kompleksową pomoc w zakresie zakładania firmy (np. nie muszą kłopotać się z wypełnieniem wniosku na stronie internetowej CEIDG).

Ile kosztuje pomoc w zakresie uzyskania odpowiedzi na pytanie, która z form opodatkowania będzie najkorzystniejszą dla przyszłego przedsiębiorcy? Zdecydowana większość biur działających na rynku nie pobiera opłat za doradztwo, bo liczy, że w ten sposób zyska nowych klientów. To bardzo dobra wiadomość dla przyszłych przedsiębiorców, którzy musieliby skorzystać z pomocy biur rachunkowych i zapłacić za poradę. Skorzystanie z alternatywny w postaci wirtualnego jest po prostu tańszym rozwiązaniem.


Dodatkowe usługi są tańsze

Niewątpliwą zaletą wirtualnych biur jest to, że oferują nie tylko podstawowe usługi. Katalog ich usług jest najczęściej mocno rozbudowany i obejmuje m.in. możliwość skorzystania przez klientów z sal konferencyjnych czy dodatkowych usług, pozwalających na skuteczne promowanie działalności gospodarczej. W zależności od tego, jak długo klient korzysta z pomocy biura, może liczyć na atrakcyjne rabaty lub promocje. Oznacza to, że np. za wynajem wyposażonej sali konferencyjnej zapłaci mniej niż gdyby skorzystał z oferty hoteli posiadających takie.

Oceń ten wpis
Ile kosztuje korzystanie z usług wirtualnych biur?
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Land
2019-12-11, 11:05
Oferty zróżnicowane i dość dużo ich jest dlatego trzeba dobrze popatrzyć jakie jest z nich najbardziej korzystne. Zwykle da się to zestawić oraz sprecyzować do swoich potrzeb.
myśliciel
2019-05-25, 13:14
Ile kosztuje korzystanie z usług wirtualnych biur? Na pewno ta usługa jest tańsza, gdybyśmy udali się do siedziby firmy.
Giza
2019-05-03, 13:39
Oceń, jak twój zespół działa najlepiej, jak współpracują lub pracują samodzielnie, co teraz używasz i co może natychmiast poprawić środowisko pracy. Ceny też porównasz łatwo.
Villa
2019-04-18, 19:46
Usługi księgowe dla osób prawnych i przedsiębiorców indywidualnych są ważne. Dobrze, że można teraz wybierać spośród wielu opcji jakie są dostępne w tym zakresie na rynku.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.