!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Ile kosztuje korzystanie z usług wirtualnych biur?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

6 komentarzy

Ile kosztuje korzystanie z usług wirtualnych biur?
Co roku działalność gospodarczą rozpoczyna ok. 25 tys. osób i mniej więcej tyle samo ją kończy. Powodów, dla których przedsiębiorcy zawieszają lub zamykają firmę jest wiele, ale większość z nich jest zmuszona do takiego kroku, bo nie jest w stanie utrzymać się na rynku. U podstaw ekonomicznych problemów przedsiębiorców należy wymienić np. nieumiejętne zarządzanie firmą czy brak skutecznej reklamy.

Jak przedsiębiorcy mogą zwiększyć swoje szanse na dochodowe prowadzenie działalności gospodarczej? Rozwiązaniem może być skorzystanie z usług wirtualnego biura. Podmioty takie działają aktualnie w niemal każdym mieście i oferują wachlarz różnorodnych usług – od pomocy przy założeniu działalności po pomoc prawną.


Miesięczna czy roczna obsługa?

Cenniki biur rachunkowych są zróżnicowane. Zdecydowana większość oferuje swoje usługi w pakietach. Rozwiązanie takie ma swoje zalety, bo każdy zainteresowany może wybrać taki wariant, który w pełni będzie spełniał jego oczekiwania. Co więcej, zdecydowana większość wirtualnych biur oferuje zniżki tym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na korzystanie z ich usług przez dłuższy okres, np. rok.

Ceny za korzystanie z obsługi wirtualnych biur zaczynają się już od 20 zł miesięcznie. W tej cenie można otrzymać np. pomoc w zakresie porządkowania dokumentacji firmy. Trochę więcej zapłacą ci, którzy zdecydują się na wynajęcie biurka (więcej: „A może współdzielenie biura? Coworking coraz popularniejszy!”). Poza jednak biurkiem, mogą liczyć na dodatkowe korzyści, np. możliwość nieograniczonego korzystania z kawy, herbaty czy innych napojów.


Gdy jeszcze nie prowadzisz firmy

Zdecydowana większość wirtualnych biur nastawia się na obsługę nie tylko przedsiębiorców, lecz także osób mających w planach założenie działalności gospodarczej. Osoby te mogą liczyć na kompleksową pomoc w zakresie zakładania firmy (np. nie muszą kłopotać się z wypełnieniem wniosku na stronie internetowej CEIDG).

Ile kosztuje pomoc w zakresie uzyskania odpowiedzi na pytanie, która z form opodatkowania będzie najkorzystniejszą dla przyszłego przedsiębiorcy? Zdecydowana większość biur działających na rynku nie pobiera opłat za doradztwo, bo liczy, że w ten sposób zyska nowych klientów. To bardzo dobra wiadomość dla przyszłych przedsiębiorców, którzy musieliby skorzystać z pomocy biur rachunkowych i zapłacić za poradę. Skorzystanie z alternatywny w postaci wirtualnego jest po prostu tańszym rozwiązaniem.


Dodatkowe usługi są tańsze

Niewątpliwą zaletą wirtualnych biur jest to, że oferują nie tylko podstawowe usługi. Katalog ich usług jest najczęściej mocno rozbudowany i obejmuje m.in. możliwość skorzystania przez klientów z sal konferencyjnych czy dodatkowych usług, pozwalających na skuteczne promowanie działalności gospodarczej. W zależności od tego, jak długo klient korzysta z pomocy biura, może liczyć na atrakcyjne rabaty lub promocje. Oznacza to, że np. za wynajem wyposażonej sali konferencyjnej zapłaci mniej niż gdyby skorzystał z oferty hoteli posiadających takie.

To może Cię również zainteresować

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Podziel się

6 komentarzy

Tomasz Talik

Tomasz Talik

Stawki zapewne są rożne co zależy od lokalizacji i tego co mają one w środku technicznie do zaoferowania.
Cygan

Cygan

Stawki są różne jak widać. Wystarczy porównać ofertę do innej i jakie są korzyści. Dzięki schematom można to wykonać skutecznie.
Land

Land

Oferty zróżnicowane i dość dużo ich jest dlatego trzeba dobrze popatrzyć jakie jest z nich najbardziej korzystne. Zwykle da się to zestawić oraz sprecyzować do swoich potrzeb.
myśliciel

myśliciel

Ile kosztuje korzystanie z usług wirtualnych biur? Na pewno ta usługa jest tańsza, gdybyśmy udali się do siedziby firmy.
Giza

Giza

Oceń, jak twój zespół działa najlepiej, jak współpracują lub pracują samodzielnie, co teraz używasz i co może natychmiast poprawić środowisko pracy. Ceny też porównasz łatwo.
Villa

Villa

Usługi księgowe dla osób prawnych i przedsiębiorców indywidualnych są ważne. Dobrze, że można teraz wybierać spośród wielu opcji jakie są dostępne w tym zakresie na rynku.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.