!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Co oferują wirtualne biura?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 27 głosów

27 głosów

6 komentarzy

Co oferują wirtualne biura?
Nie każdy przedsiębiorca słyszał o „wirtualnych biurach”, ale ich popularność wzrasta z roku na rok. Pierwsze takie biura powstały już w latach 90. ubiegłego wieku. Współcześnie to podmioty oferujące pełen wachlarz usług, dzięki którym właściciel firmy może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. To, na co konkretnie zdecyduje się zainteresowany, powinno zależeć wyłącznie od jego potrzeb i oczekiwań.

Jak prezentuje się oferta wirtualnych biur? Jest ona bardzo szeroka – każdy właściciel firmy znajdzie coś dla siebie. Poza obsługą dokumentów firmy czy ich przechowywaniem, przedsiębiorcy mogą skorzystać z obsługi prawnej i księgowej. Dodatkowo mogą oni otrzymać niezbędne wsparcie informatyczne, mogą również – po atrakcyjnych cenach – reklamować firmę.


By nie spędzać czasu nad księgami rachunkowymi

Zdecydowana większość przedsiębiorców nie zna się na prawie podatkowym. Znajomość tego jest o tyle istotna, że każdy właściciel firmy jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zadaniu temu może podołać samodzielnie, korzystając np. z pudełkowych programów do księgowania, może również zdać się na biuro rachunkowe. Jeszcze tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z obsługi księgowej i prawnej oferowanej przez wirtualne biuro. Jeżeli zatrudnia ono specjalistów z zakresu rachunkowości, to z powodzeniem może odciążyć z tego obowiązku przedsiębiorcę.

Gdy mowa o księgowości, nie można zapomnieć, że część właścicieli firm, zakładając działalność, zdecydowała się na skorzystanie np. z dofinansowań. Rozliczenie takich jest istotne, by nie otrzymać wezwania do zapłaty. Z punktu widzenia osób zamierzających dopiero rozpocząć prowadzenie firmy, istotne jest to, że specjaliści mogą stworzyć zainteresowanym np. biznesplan. Dokument ten pozwala oszacować, czy prowadzenie firmy będzie rentownym przedsięwzięciem.


Skuteczne doradztwo jest cenne

Jeżeli firma rozwija się i zarabia, to na bankowym koncie pojawiają się pierwsze korzyści. Przedsiębiorcy chcący zainwestować oszczędności, powinni pamiętać o tym, że nie zawsze mogą to zrobić z zyskiem. By zarobić, dobrze dowiedzieć się, jakie zdanie w tym temacie mają specjaliści. Doradcy finansowi zatrudnieni w wirtualnych biurach mogą również podpowiedzieć, w co zainwestować z zyskiem, bo są na bieżąco z ofertami np. banków i domów maklerskich.

Przedsiębiorcy zamierzający inwestować firmowe oszczędności, powinni również zapoznać się z artykułem: „Firmowe oszczędności. Jak je zainwestować?”. Temat inwestowania jest bardzo rozległy i nie zawsze właściciel firmy ma świadomość tego, jak powinien inwestować, by rzeczywiście zyski były imponujące lub przynajmniej zadowalające.


Bez zatrudniania pracowników

Skorzystanie z pomocy wirtualnego biura oznacza tyle, że przedsiębiorca nie musi zatrudniać pracowników do obsługi np. poczty czy pozyskiwania zleceń. Czynności takie z powodzeniem mogą za niego wykonać specjaliści zatrudnieni w wirtualnym biurze. To oszczędność nie tylko pieniędzy (koszty zatrudnienia pracowników można sprawdzić choćby na tej stronie internetowej: http://wynagrodzenia.pl/kalkulator_oblicz.php), lecz także czasu – w ten sposób przedsiębiorca może całkowicie skupić się na prowadzeniu działalności.

To może Cię również zainteresować

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Podziel się

6 komentarzy

Magdalena Sobik

Magdalena Sobik

Bardzo dobry artykuł - więcej takich ciekawych porad!
Logos

Logos

Wirtualne biura mają znaczenie w obecnym świecie. Dla każdego coś innego jak to mówią. Niektórym to bardzo odpowiada.
Danka88

Danka88

Wystarczy wpisać w przeglądarkę i puścić kilka ofert i od razu będzie się miało pogląd jak to wszystko w realu wygląda. Dają one także możliwości testowania.
Kazik

Kazik

Co oferują wirtualne biura? ODPOWIEDŹ: to samo co biura w realu.
Klon

Klon

Tutaj można skorzystać z wielu opcji i ułatwić sobie całą księgowość i rachunkowość. To bardzo dobra sprawa. Trzeba tylko właściwie porównać oferty i wybrać najlepsze biuro.
Maner

Maner

Dzięki temu z góry wiesz, ile pieniędzy potrzebujesz na podatki, jak zmniejszyć tę kwotę i masz czas na zebranie brakujących dokumentów. Pozwala to na planowanie wydatków i oszczędzanie siły i nerwów.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.