Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4084        SUBSKRYBUJE: 7532
Tematy, które interesują czytelników:  Umowa zlecenie róznice, Dokumenty aplikacyjne, Urlop wychowawczy, Wczasy pod gruszą, Rozmowa kwalifikacyjna pytania, Umowa na okres próbny

Wirtualne biura - z myślą o przedsiębiorcach

Wirtualne biura - z myślą o przedsiębiorcach
Ponieważ prowadzenie firmy to wyzwanie, nie dziwi powstawanie podmiotów wspomagających przedsiębiorców w wysiłkach. Takimi podmiotami są m.in. wirtualne biura. Oferowane przez nie usługi są bardzo szerokie – nie tylko udostępniają zainteresowanym prestiżowy adres, lecz także oferują wsparcie na każdym etapie prowadzenia firmy.

Kto może skorzystać z pomocy wirtualnych biur? Przykładem są osoby dopiero rozpoczynające prowadzenie firmy. Specjaliści zatrudnieni w biurach mogą pomóc im w załatwieniu wszystkich formalności i dodatkowo poinstruować, o czym koniecznie powinni pamiętać (więcej w artykule: „O czym pamiętać, zakładając firmę?”). W późniejszym okresie prowadzenia firmy, zainteresowani mogą skorzystać m.in. z pomocy w zakresie reklamy internetowej (więcej tutaj: „Jak reklamować swoją firmę w internecie?”).


Co zyskują przedsiębiorcy?

Z punktu widzenia przedsiębiorców korzyści z nawiązania współpracy z wirtualnym biurem jest wiele. Poza możliwością otrzymania niezbędnej pomocy na starcie, to również możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy wówczas, gdy firma nie potrzebuje lokalu biurowego, bo przedsiębiorca wszystkie czynności wykonuje w domowym zaciszu.

Oszczędności finansowe w głównej mierze zależą od potrzeb poszczególnych przedsiębiorców. Korzystanie z pomocy biura to jednak oszczędności wynikające nie tylko z braku konieczności wynajmu pomieszczeń biurowych, lecz także zakupu urządzeń biurowych. Zdecydowana większość wirtualnych biur działających aktualnie na rynku, doskonale wie, jak istotne jest wyposażenie oferowane klientom.

To Cię powinno też zainteresować: Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Poza oszczędnościami finansowymi nie można zapomnieć o oszczędności czasu. Zdecydowana większość przedsiębiorców pracuje więcej niż 40 godzin tygodniowo i nie może liczyć na wolne weekendy. Właśnie dlatego też ważna jest możliwość przekazania części zadań zewnętrznemu podmiotowi, który za swoje usługi wystawi rachunek.


Konieczna jest ostrożność

Na rynku wirtualnych biur przybywa z roku na rok. Działające na obszarze Gdańska można znaleźć pod adresem: http://katalog.onet.pl/10649,43603,gdansk-wirtualne-biura,r.html. Fakt, że takich podmiotów jest coraz więcej świadczy tylko o ich popularności wśród klientów. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z ich pomocy, bo pozwalają one na odniesienie konkretnych korzyści.

Ponieważ konkurencja między działającymi na rynku wirtualnymi biura jest duża, przedsiębiorcy muszą bardzo dokładnie sprawdzić podmiot, z którym zamierzają nawiązać współpracę. Nie powinno to jednak sprawić większej trudności, bo właściciele firm chętnie wymieniają się informacjami m.in. na temat właśnie wirtualnych biur. Decydując się na sprawdzenie wybranego podmiotu jeszcze przed skorzystanie z oferty, przedsiębiorca może mieć pewność, że współpraca będzie układała się pomyślnie i zgodnie z jego oczekiwaniami.

Na jakie kwestie powinni zwrócić szczególną uwagę zamierzający skorzystać z usług wirtualnego biura? Poza kwestią cen, niezbędne jest sprawdzenie, czy biuro oferuje szeroki wachlarz usług. Na ten warto spojrzeć perspektywicznie – być może firma będzie w przyszłości będzie musiała skorzystać z sal konferencyjnych? Jeżeli biuro takich nie oferuje, to warto choć dopytać, czy zamierza w przyszłości uruchomić taką usługę.

Oceń ten wpis
Wirtualne biura - z myślą o przedsiębiorcach
Ocena: 3.5, liczba głosów: 11

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.