!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Wirtualne biura - z myślą o przedsiębiorcach

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 11 głosów

11 głosów

6 komentarzy

Wirtualne biura - z myślą o przedsiębiorcach
Ponieważ prowadzenie firmy to wyzwanie, nie dziwi powstawanie podmiotów wspomagających przedsiębiorców w wysiłkach. Takimi podmiotami są m.in. wirtualne biura. Oferowane przez nie usługi są bardzo szerokie – nie tylko udostępniają zainteresowanym prestiżowy adres, lecz także oferują wsparcie na każdym etapie prowadzenia firmy.

Kto może skorzystać z pomocy wirtualnych biur? Przykładem są osoby dopiero rozpoczynające prowadzenie firmy. Specjaliści zatrudnieni w biurach mogą pomóc im w załatwieniu wszystkich formalności i dodatkowo poinstruować, o czym koniecznie powinni pamiętać (więcej w artykule: „O czym pamiętać, zakładając firmę?”). W późniejszym okresie prowadzenia firmy, zainteresowani mogą skorzystać m.in. z pomocy w zakresie reklamy internetowej (więcej tutaj: „Jak reklamować swoją firmę w internecie?”).


Co zyskują przedsiębiorcy?

Z punktu widzenia przedsiębiorców korzyści z nawiązania współpracy z wirtualnym biurem jest wiele. Poza możliwością otrzymania niezbędnej pomocy na starcie, to również możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy wówczas, gdy firma nie potrzebuje lokalu biurowego, bo przedsiębiorca wszystkie czynności wykonuje w domowym zaciszu.

Oszczędności finansowe w głównej mierze zależą od potrzeb poszczególnych przedsiębiorców. Korzystanie z pomocy biura to jednak oszczędności wynikające nie tylko z braku konieczności wynajmu pomieszczeń biurowych, lecz także zakupu urządzeń biurowych. Zdecydowana większość wirtualnych biur działających aktualnie na rynku, doskonale wie, jak istotne jest wyposażenie oferowane klientom.

Poza oszczędnościami finansowymi nie można zapomnieć o oszczędności czasu. Zdecydowana większość przedsiębiorców pracuje więcej niż 40 godzin tygodniowo i nie może liczyć na wolne weekendy. Właśnie dlatego też ważna jest możliwość przekazania części zadań zewnętrznemu podmiotowi, który za swoje usługi wystawi rachunek.


Konieczna jest ostrożność

Na rynku wirtualnych biur przybywa z roku na rok. Działające na obszarze Gdańska można znaleźć pod adresem: http://katalog.onet.pl/10649,43603,gdansk-wirtualne-biura,r.html. Fakt, że takich podmiotów jest coraz więcej świadczy tylko o ich popularności wśród klientów. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z ich pomocy, bo pozwalają one na odniesienie konkretnych korzyści.

Ponieważ konkurencja między działającymi na rynku wirtualnymi biura jest duża, przedsiębiorcy muszą bardzo dokładnie sprawdzić podmiot, z którym zamierzają nawiązać współpracę. Nie powinno to jednak sprawić większej trudności, bo właściciele firm chętnie wymieniają się informacjami m.in. na temat właśnie wirtualnych biur. Decydując się na sprawdzenie wybranego podmiotu jeszcze przed skorzystanie z oferty, przedsiębiorca może mieć pewność, że współpraca będzie układała się pomyślnie i zgodnie z jego oczekiwaniami.

Na jakie kwestie powinni zwrócić szczególną uwagę zamierzający skorzystać z usług wirtualnego biura? Poza kwestią cen, niezbędne jest sprawdzenie, czy biuro oferuje szeroki wachlarz usług. Na ten warto spojrzeć perspektywicznie – być może firma będzie w przyszłości będzie musiała skorzystać z sal konferencyjnych? Jeżeli biuro takich nie oferuje, to warto choć dopytać, czy zamierza w przyszłości uruchomić taką usługę.

To może Cię również zainteresować

Coworking - poszerz swoje biznesowe kontakty

Podziel się

6 komentarzy

Jola Płócienniczak

Jola Płócienniczak

Bardzo dobre rozwiązanie w obecnych czasach.
burmistrz

burmistrz

Wydaje mi się, że korzyści jest więcej niż negatywów. Dlatego warto wziąć pod uwagę wariant korzystania z tej opcji.
Handler56

Handler56

To już czasami programowe kombajny pozwalające łatwo wszystko tworzyć, wysyłać, drukować, zestawiać. Dla wielu firm szczególnie mniejszych to bardzo ciekawe rozwiązanie.
Bolek

Bolek

Warto wiedzieć dokładnie, jakie usługi oferuje wirtualne biuro. Warto przedsiębiorcy skorzystać z usług takich biur, ale tych sprawdzonych i doświadczonych.
Tesla

Tesla

Więc gdzie zaczyna się firma, aby zrealizować wirtualne środowisko pracy? Budowanie wirtualnego biura zaczyna się od wizji! To dość ciekawa i powszechna już działalność.
Santex

Santex

Zespół profesjonalistów, którzy będą zdalnie obsługiwać Twoją firmę.Każda rola zostanie ci przydzielona - zawsze będziesz wiedział komu. WIele jest dzisiaj opcji.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.