Twoje wsparcie w rekrutacji

Referendarz ds. publicznoprawnej ochrony konsumentów

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2019-12-20

Zakres obowiązków:

  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na zawiadomienia oraz sygnały konsumenckie w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, a także inne pisma kierowane do Urzędu przez organy administracji publicznej, organy ścigania i organizacje społeczne; gromadzenie informacji z nadesłanych pism, analizowanie i przekazywanie do właściwych komórek merytorycznych.
  • Analizowanie wzorców umownych stosowanych przez przedsiębiorców oraz przygotowywanie w oparciu o przeprowadzone analizy raportów oraz projektów wystąpień do przedsiębiorców.
  • Monitorowanie rynku pod kątem zagrożeń dla konsumentów i pojawiających się na rynku problemów konsumenckich i sporządanie raportów z tych analiz.
  • Monitorowanie i analizowanie reklamy pod kątem możliwości naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.
  • Współpracowanie z organizacjami konsumenckimi, organizacjami przedsiębiorców, organami administracji oraz innymi podmiotami w inicjatywach pozalegislacyjnych w celu wymiany informacji o problemach konsumentów na rynku.
  • Współpracowanie z innymi komórkami organizacyjnymi UOKIK w zakresie wykonywania zadań związanych z eliminowaniem praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów oraz niedozwolonych postanowień umownych.
  • Uczestniczenie w kontrolach merytorycznych wykonywania zdań zlecanych organizacjom konsumenckim w ramach dotacji.

Wymagania:

  • wykształcenie: wyższe prawnicze
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Wiedza specjalistyczna i umiejętność jej wykorzystania z zakresu znajomości prawa konsumenckiego i umiejętność stosowania go w praktyce.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Posiadanie kompetencji: współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Zawód:
Urzędnik
Miejsce pracy:
Warszawa
Forma zatrudnienia:
praca stała
Oferta dodana w dniu:
2019-12-04
Oferta wygasła w dniu:
2019-12-20
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

Referent ds. kontroli podatkowej

Zawód: urzędnik Rodzaj: praca stała
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Piaseczno
2020-01-22

Referent ds. wierzycielskich

Węgrów
2020-01-23

Referent ds. analitycznych i sprawdzających oraz identyfikacji i rejestracji podatkowej

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Rawa Mazowiecka
2020-01-16

Referent ds. administracyjnych

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łowiczu
Łowicz
2020-01-21

URZĘDNIK UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Zawód: urzędnik Rodzaj: inna
kontakt przez PUP
od 1033 zł
UoP brutto/m-c
Kozienice
2020-01-24
od 1033 zł

od 1033 zł
Kozienice
2020-01-24
od 1033 zł

Referent ds. czynności analitycznych i sprawdzających

Siedlce
2020-01-24

Referent ds. kwatermistrzowsko-technicznych

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu
Przasnysz