!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Pracodawca

RETOS TRANSPORT LAMPEL CZAPKA SPÓŁKA JAWNA

RETOS TRANSPORT LAMPEL CZAPKA SPÓŁKA JAWNA

W roku 1983 obecny właściciel firmy RETOS Transport, Marian Czapka usiadł za kierownicą swojej pierwszej ciężarówki i rozpoczął regularne krajowe przewozy towarów. Taki był początek przedsiębiorstwa UNITRANS, które w szczytowym momencie dysponowało 120 ciężarówkami. W latach 1991 -2010. Unitrans realizował międzynarodowy transport drogowy, korzystając z rad i doświadczeń czołowych zachodnich firm przewozowych.

Uzupełnieniem działalności było otwarcie Agencji Celnej w Skoczowie, co umożliwiło odprawy celne w oparciu o uproszczone procedury oraz magazynowanie towarów  na terenie Skoczowa.

Śledząc stale rozwój techniki transportowej – począwszy od narzędzi informatycznych i środków łączności a skończywszy na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych stosowanych w samochodach ciężarowych – Unitrans dbał o szybkie wdrażanie najlepszych rozwiązań. Dzięki stałemu monitorowaniu sytuacji na rynku Unitrans postanowił odpowiedzieć na zapotrzebowanie kluczowych klientów i w roku 1998 zakupił pierwsze zestawy do przewozu pojazdów ciężarowych.

W  roku 1998 z przedsiębiorstwa wyodrębnia się  samodzielna firma spedycyjno- transportowa RETOS Transport. Od początku swojej działalności firma koncentruje się wokół specjalistycznych usług transportu pojazdów, realizowanych zarówno w kraju jak i w skali międzynarodowej. Transportowa działalność firmy mogła prężnie rozwijać się dzięki wykwalifikowanej kadrze wspierącej spedycję oraz zapleczu logistycznemu stanowiącemu magazynowanie samochodów osobowych oraz ciężarowych.

Od ponad 20 lat RETOS Transport świadczy usługi z centrów dystrybucyjnych oraz fabryk do dealerów pojazdów ciężarowych oraz osobowych w całej Europie.

Usługi celno-magazynowe realizowane są w oparciu o place logistyczne w Skoczowie, Bieruniu oraz we Wrześni, jak również o Agencję Celną w Skoczowie posiadającą certyfkat AEO potwierdzający bezpieczeństwo magazynowanych i transportowanych pojazdów.

Podstawowe informacje o firmie

NIP: 5482615078

REGON: 241589285

KRS: 0000355418

ul. Górecka 45 43-430 Skoczów województwo śląskie powiat cieszyński gmina skoczów

Pozostałe informacje

Wpis do Rejestru Przedsiębiorców: 29-04-2010
Źródło: GUS, CEIDG

Oferty pracy RETOS TRANSPORT LAMPEL CZAPKA SPÓŁKA JAWNA

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.