Twoje wsparcie w rekrutacji

Inwentaryzacja. Ile można dorobić i kiedy?

Inwentaryzacja. Ile można dorobić i kiedy?
Inwentaryzacje odbywają się w praktycznie wszystkich podmiotach działających na rynku, ale z punktu widzenia pracowników, najważniejsze są te, które organizowane są przez duże sklepy. Bo właśnie wówczas można dorobić.

Na czym polega inwentaryzacja

Na czym polega inwentaryzacja? Najprościej mówiąc to spis towarów znajdujących się na sklepowych półkach i magazynie. Choć sklepy, w zależności od realizowanej polityki, mogą wykorzystywać różne urządzenia ułatwiające spisanie poszczególnych produktów, jakie oferują klientom, to zawsze niezbędne jest to, by pracownik wykazał się rzetelnością, solidnością i umiejętnością szybkiego liczenia.

Większość podmiotów odpowiednio wcześniej przygotowuje się do przeprowadzenia inwentaryzacji. Szczególnie ważne jest znalezienie pracowników, którzy będą mogli pracować, spisując poszczególne towary. Warto zauważyć, że duże przedsiębiorstwa najczęściej decydują się na zatrudnienie dodatkowych osób. Jest to istotne przede wszystkim dlatego, że inwentaryzacje najczęściej odbywają się w nocy. A spisanie i policzenie produktów dostępnych w sklepie to nie lada wyzwanie.


Dodatkowa praca czeka

Większość sieci handlowych nie poszukuje pracowników na inwentaryzację samodzielnie, tylko korzysta z pomocy podmiotów zewnętrznych, dokładniej mówiąc z agencji pracy. Takie rozwiązanie jest o tyle uzasadnione, że dzięki temu przedsiębiorstwo faktycznie nie musi kłopotać się ze znalezieniem pracowników chętnych do pracy. To oszczędność nie tylko czasu, lecz także pieniędzy, bo takie rozwiązanie gwarantuje, że właściciele sklepów nie muszą oddelegowywać pracowników do przeprowadzenia procesu rekrutacji.
Gdy mowa o rekrutowaniu pracowników na inwentaryzację, nie można zapomnieć, że większość sklepów wielkopowierzchniowych na stałe współpracuje z agencjami pracy. A takie podmioty skrupulatnie gromadzą informacje na temat pracowników, którzy w latach poprzednich sprawdzili się podczas inwentaryzacji. Zasadniczo zatem mogą oni szybko uzbierać zgraną ekipę pracowników i mieć pewność, że ci nie zawiodą.


Chcesz pracować? Przeglądaj ogłoszenia lub zgłoś się do agencji pracy

Osoby zainteresowane dodatkowym zarobkiem przy inwentaryzacji nie powinny być zawiedzione. Takie ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych i w prasie lokalnej ukazują się cyklicznie. Oznacza to, że każdy zainteresowany bez problemu powinien znaleźć i otrzymać taką pracę.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Innym sposobem na zdobycie dodatkowego zatrudnienia przy inwentaryzacji jest zgłoszenie się do jednej z agencji pracy działających na rynku. Jeżeli pracownik prześle CV i wskaże, że jest zainteresowany dodatkową pracą właśnie przy inwentaryzacji, to jest duże prawdopodobieństwo, że pracownik agencji zaprosi go na rozmowę wówczas, gdy będzie miał informację o konieczności zrekrutowania osób zainteresowanych taką pracą.

Czy praca przy inwentaryzacji się opłaca?

Większość przeprowadzanych inwentaryzacji odbywa się w godzinach nocnych, a pracownicy muszą wykazać się szybkością i dokładnością. Ile konkretnie można zarobić za 10–12 godzin pracy przy liczeniu towarów? Stawki są zróżnicowane i zależą od wielu czynników: sklepu, w którym przeprowadzana będzie inwentaryzacja czy doświadczenia poszczególnych pracowników.
Najwięcej zarobią pracownicy, którzy będą mieli okazję pracować dla sklepów odzieżowych. Tam stawka za godzinę wynosi od 10 do 20 zł za godzinę. Mniej otrzymają ci, którzy będą liczyć towary dla sklepu spożywczego. One najczęściej oferują niższe stawki – od 10 do 12–15 zł za godzinę. Ostateczna kwota, jaka wpłynie na konto pracownika zależy również od tego, ile godzin będzie trwała inwentaryzacja i jaką umowę podpisze on z zatrudniającą go agencją pracy.

Oceń ten wpis
Inwentaryzacja. Ile można dorobić i kiedy?
Ocena: 4.0, liczba głosów: 4

Zobacz inne porady

Opinie

Lolek
2019-05-19, 14:40
Można się spotkać z ogłoszeniami, że potrzebni są w dniach od ...do ... pracownicy, którzy mają przeprowadzić inwentaryzację. Zazwyczaj jest to praca dorywcza.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.