Praca dla studenta

Work & Travel – Przewodnik dla Studentów - Przygoda za Granicą

1 sierpnia 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

8 komentarzy
Work & Travel – Przewodnik dla Studentów - Przygoda za Granicą
Chcesz zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe podczas studiów? Dowiedz się więcej o programie Work & Travel USA, komu jest skierowany i jak w nim uczestniczyć.

Czas studiów to nie tylko czas dobrej zabawy. Osoby myślące o swojej przyszłości doskonale wiedzą, że muszą pomyśleć o nauce języków obcych czy zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych, by ich dokumenty rekrutacyjne nie były puste. Ponieważ znalezienie pracy nawet w sezonie nie zawsze jest możliwe, warto pomyśleć o ciekawej alternatywie, jaką jest program Work& Travel. Co to takiego?

W ramach Work& Travel studenci mają możliwość wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Taki wyjazd wiąże się nie tylko z możliwością poznania kultury tego kraju, lecz także zdobyciem doświadczenia czy nawiązania nowych znajomości. To również doskonały moment, by sprawdzić zarówno swoje możliwości językowe, jak i samodzielność.

Work & Travel - program opracowany z myślą o studentach

Work& Travel to program opracowany z myślą o wszystkich studentach, chcących w przyszłości wyjechać za granicę lub chcących poznać nowe kraje. Decydując się na udział w programie, można osiągnąć każdy z założonych celów, bo program jest tak skonstruowany, by student mógł nie tylko poznać nową kulturę, lecz także sprawdzić się w pracy.

Szukasz pracy?

Szlifierz

BULTEN POLSKA S.A.

  • Bielsko-Biała
Dodana

KONTROLER JAKOŚCI (K/M)

AUDIT HR Sp. z o.o.

  • Nowa Sól
Dodana

Monter

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Dąbrówka
Dodana

Księgowa / Księgowy

JKK MOTO KWIATKOWSKI SP. K.

  • Katowice
Dodana

Jak sama nazwa wskazuje, uczestnicy programu Work& Travel mają możliwość pracować w trakcie sezonowego wyjazdu. Potrzebna jest wiza, choć w tym przypadku chodzi o wizę J-1, o którą uczestnicy ubiegają się na podstawie dokumentu wizowego DS-2019. W praktyce nie ma większego problemu z jej zdobyciem, co oznacza, że każdy zainteresowany ma możliwość wyjechać i przeżyć wakacyjną przygodę.

Jak to wygląda?

Od formalnej strony zainteresowani studenci, którzy wyjadą w programie Work& Travel do Stanów Zjednoczonych, mogą przez maksymalnie 4 miesiące pracować zarobkowo, a do 1 października danego roku kalendarzowego zwiedzać kraj. W praktyce zatem jest czas zarówno na zdobycie doświadczenia zawodowego, jak i zarobek.

Element Programu Czas Trwania Wymagania Korzyści
Work & Travel USA Max. 4 miesiące pracy, do 1 października zwiedzanie 19-28 lat, student, średniozaawansowany angielski, paszport Poznanie kultury USA, zdobycie doświadczenia zawodowego, praca

Studenci wyjeżdżający w programie nie są zdani sami na siebie, ale mogą liczyć na szeroką pomoc Fundacji, czuwających nad uczestnikami. Warto też wiedzieć, że w zależności od wybranej opcji, każdy student ma możliwość otrzymać pracę u pracodawcy, którego znaleźli i sprawdzili pracownicy Fundacji. W praktyce zatem nie ma możliwości, by wyjazd się nie udał.

Kto może wyjechać?

Program Work& Travel skierowany jest do osób mających status studenta, czyli ważną legitymację, wydaną przez uczelnię wyższą. Ważny jest też wiek uczestników – muszą być oni w wieku od 19 do 28 lat. Nie bez znaczenia jest przy tym znajomość języka angielskiego – każdy zainteresowany powinien władać tym językiem przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

"Work & Travel USA to unikalna okazja dla studentów do zdobycia międzynarodowego doświadczenia zawodowego i poznania kultury amerykańskiej."

Aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych, student musi też posiadać ważny paszport. Ważne jest przy tym, by pamiętać o motywacji – kandydatury studentów, którym zależy wyłącznie na sezonowej pracy, mogą być odrzucone, gdyż program przewiduje, że zainteresowani mają przede wszystkim poznać kulturę kraju i szlifować język. Więcej informacji wszyscy chętni znajdą na stronach internetowych, poświęconych programowi.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest program Work & Travel USA?

Work & Travel USA to program umożliwiający studentom pracę i podróżowanie po Stanach Zjednoczonych.

Jakie są wymagania, aby wziąć udział w programie Work & Travel USA?

Aby wziąć udział, musisz być studentem w wieku 19-28 lat, znać angielski na poziomie średniozaawansowanym i posiadać ważny paszport.

Ile czasu mogę spędzić w programie Work & Travel USA?

Możesz pracować do 4 miesięcy, a do 1 października zwiedzać kraj.

Czy potrzebuję specjalnej wizy, aby wziąć udział w programie Work & Travel USA?

Tak, potrzebna jest wiza J-1, którą ubiegasz się na podstawie dokumentu wizowego DS-2019.

Czy mogę pracować podczas uczestnictwa w programie Work & Travel USA?

Tak, uczestnicy programu mają możliwość pracować w trakcie sezonowego wyjazdu.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Albert Turza

Stażysta

Jestem copywriterem w serwisie Aplikuj.pl. Copywritingiem zajmuje się już kilka lat i od zawsze mnie to pasjonowało.

8 komentarzy

danka

danka

Piękna perspektywa - szkoda, że tylko jest ona zarezerwowana dla bardzo nielicznych.
gosia

gosia

Wspaniałe rzeczy gdyby tak każdy sobie świat mógł zwiedzać i mieć pracę czy wolontariat. To chyba jednak domena nielicznych i to z najlepszych uczelni.
Jaszaran

Jaszaran

Wielu studentów ceni sobie takie działania zawodowe jakie mogą ich aktywizować. Warto zatem zwrócić na takie możliwości uwagę.
Jola

Jola

Szansa dla studentów, czyli Work& Travel. Podobnie jak inni- z pojęciem Work& Travel nigdy się nie spotkałam. Zaciekawił mnie ten artykuł. Dużo się z niego można dowiedzieć. "Program Work & Travel został pomyślany w sposób umożliwiający Ci spełnienie największych marzeń nieporównywalnie niskim kosztem!""""""""""" - specjalnie to przekopiowałam z internetu
Bolek G

Bolek G

Jestem studentem 4 roku i nigdy nie spotkałem się z pojęciem- ofertą typu Work& Travel. Dzięki temu artykułowi wszystko wiem.
denko

denko

Praca jest zróżnicowana i obejmuje różne branże, więc jeśli chodzi o znalezienie najlepszych sposobów pracy za granicą, zawsze istnieje sposób. Dzisiaj studenci mają możliwości.
Rulka

Rulka

Dobrze, że Internet sprawił, że poszukiwania pracy za granicą są o wiele łatwiejsze, a nawet bezpieczniejsze dla studentów. To bardzo doprze, bo kiedyś tak nie było.
student

student

Na etapie studiowania owszem widzę jest teraz dużo więcej możliwości niż kiedyś. Fajnie, że studenci mają więcej szans na rozpoczęcie ciekawej kariery i realizując się w szkoleniach.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.