Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1017        SUBSKRYBUJE: 7257
Tematy, które interesują czytelników:  Wypadek przy pracy, Rozmowa kwalifikacyjna przygotowanie, Praca zdalna

Szansa dla studentów, czyli Work& Travel

Szansa dla studentów, czyli Work& Travel

Studenci nierzadko skarżą się na brak możliwość dorobienia sobie. Wakacyjne oferty pracy nie zawsze pozwalają na dobry zarobek, a w trakcie roku akademickiego nie każdy student może pozwolić sobie na to, by obok uczelniach obowiązków,rzetelnie wykonywać powierzone mu zadania służbowe. Rozwiązanie? Jednym jest programWork& Travel.

 Czas studiów to nie tylko czas dobrej zabawy. Osoby myślące o swojej przyszłości doskonale wiedzą, że muszą pomyśleć o nauce języków obcych czy zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych, by ich dokumenty rekrutacyjne nie były puste. Ponieważ znalezienie pracy nawet w sezonie nie zawsze jest możliwe, warto pomyśleć o ciekawej alternatywie, jaką jest program Work& Travel. Co to takiego?

W ramach Work& Travel studenci mają możliwość wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Taki wyjazd wiąże się nie tylko z możliwością poznania kultury tego kraju, lecz także zdobyciem doświadczenia czy nawiązania nowych znajomości. To również doskonały moment, by sprawdzić zarówno swoje możliwości językowe, jak i samodzielność.

Kompleksowy program opracowany z myślą o studentach

Work& Travel to program opracowany z myślą o wszystkich studentach, chcących w przyszłości wyjechać za granicę lub chcących poznać nowe kraje. Decydując się na udział w programie, można osiągnąć każdy z założonych celów, bo program jest tak skonstruowany, by student mógł nie tylko poznać nową kulturę, lecz także sprawdzić się w pracy.

Jak sama nazwa wskazuje, uczestnicy programu Work& Travel mają możliwość pracować w trakcie sezonowego wyjazdu. Potrzebna jest wiza, choć w tym przypadku chodzi o wizę J-1, o którą uczestnicy ubiegają się na podstawie dokumentu wizowego DS-2019. W praktyce nie ma większego problemu z jej zdobyciem, co oznacza, że każdy zainteresowany ma możliwość wyjechać i przeżyć wakacyjną przygodę.

Jak to wygląda?

Od formalnej strony zainteresowani studenci, którzy wyjadą w programie Work& Travel do Stanów Zjednoczonych, mogą przez maksymalnie 4 miesiące pracować zarobkowo, a do 1 października danego roku kalendarzowego zwiedzać kraj. W praktyce zatem jest czas zarówno na zdobycie doświadczenia zawodowego, jak i zarobek.

Studenci wyjeżdżający w programie nie są zdani sami na siebie, ale mogą liczyć na szeroką pomoc Fundacji, czuwających nad uczestnikami. Warto też wiedzieć, że w zależności od wybranej opcji, każdy student ma możliwość otrzymać pracę u pracodawcy, którego znaleźli i sprawdzili pracownicy Fundacji. W praktyce zatem nie ma możliwości, by wyjazd się nie udał.

Kto może wyjechać?

Program Work& Travel skierowany jest do osób mających status studenta, czyli ważną legitymację, wydaną przez uczelnię wyższą. Ważny jest też wiek uczestników – muszą być oni w wieku od 19 do 28 lat. Nie bez znaczenia jest przy tym znajomość języka angielskiego – każdy zainteresowany powinien władać tym językiem przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych, student musi też posiadać ważny paszport. Ważne jest przy tym, by pamiętać o motywacji – kandydatury studentów, którym zależy wyłącznie na sezonowej pracy, mogą być odrzucone, gdyż program przewiduje, że zainteresowani mają przede wszystkim poznać kulturę kraju i szlifować język. Więcej informacji wszyscy chętni znajdą na stronach internetowych, poświęconych programowi.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.