Twoje wsparcie w rekrutacji

Szansa dla studentów, czyli Work& Travel

Szansa dla studentów, czyli Work& Travel
Studenci nierzadko skarżą się na brak możliwość dorobienia sobie. Wakacyjne oferty pracy nie zawsze pozwalają na dobry zarobek, a w trakcie roku akademickiego nie każdy student może pozwolić sobie na to, by obok uczelniach obowiązków,rzetelnie wykonywać powierzone mu zadania służbowe. Rozwiązanie? Jednym jest programWork& Travel.

 Czas studiów to nie tylko czas dobrej zabawy. Osoby myślące o swojej przyszłości doskonale wiedzą, że muszą pomyśleć o nauce języków obcych czy zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych, by ich dokumenty rekrutacyjne nie były puste. Ponieważ znalezienie pracy nawet w sezonie nie zawsze jest możliwe, warto pomyśleć o ciekawej alternatywie, jaką jest program Work& Travel. Co to takiego?

W ramach Work& Travel studenci mają możliwość wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Taki wyjazd wiąże się nie tylko z możliwością poznania kultury tego kraju, lecz także zdobyciem doświadczenia czy nawiązania nowych znajomości. To również doskonały moment, by sprawdzić zarówno swoje możliwości językowe, jak i samodzielność.

Kompleksowy program opracowany z myślą o studentach

Work& Travel to program opracowany z myślą o wszystkich studentach, chcących w przyszłości wyjechać za granicę lub chcących poznać nowe kraje. Decydując się na udział w programie, można osiągnąć każdy z założonych celów, bo program jest tak skonstruowany, by student mógł nie tylko poznać nową kulturę, lecz także sprawdzić się w pracy.

Jak sama nazwa wskazuje, uczestnicy programu Work& Travel mają możliwość pracować w trakcie sezonowego wyjazdu. Potrzebna jest wiza, choć w tym przypadku chodzi o wizę J-1, o którą uczestnicy ubiegają się na podstawie dokumentu wizowego DS-2019. W praktyce nie ma większego problemu z jej zdobyciem, co oznacza, że każdy zainteresowany ma możliwość wyjechać i przeżyć wakacyjną przygodę.

Jak to wygląda?

Od formalnej strony zainteresowani studenci, którzy wyjadą w programie Work& Travel do Stanów Zjednoczonych, mogą przez maksymalnie 4 miesiące pracować zarobkowo, a do 1 października danego roku kalendarzowego zwiedzać kraj. W praktyce zatem jest czas zarówno na zdobycie doświadczenia zawodowego, jak i zarobek.

Studenci wyjeżdżający w programie nie są zdani sami na siebie, ale mogą liczyć na szeroką pomoc Fundacji, czuwających nad uczestnikami. Warto też wiedzieć, że w zależności od wybranej opcji, każdy student ma możliwość otrzymać pracę u pracodawcy, którego znaleźli i sprawdzili pracownicy Fundacji. W praktyce zatem nie ma możliwości, by wyjazd się nie udał.

Kto może wyjechać?

Program Work& Travel skierowany jest do osób mających status studenta, czyli ważną legitymację, wydaną przez uczelnię wyższą. Ważny jest też wiek uczestników – muszą być oni w wieku od 19 do 28 lat. Nie bez znaczenia jest przy tym znajomość języka angielskiego – każdy zainteresowany powinien władać tym językiem przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym.

Aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych, student musi też posiadać ważny paszport. Ważne jest przy tym, by pamiętać o motywacji – kandydatury studentów, którym zależy wyłącznie na sezonowej pracy, mogą być odrzucone, gdyż program przewiduje, że zainteresowani mają przede wszystkim poznać kulturę kraju i szlifować język. Więcej informacji wszyscy chętni znajdą na stronach internetowych, poświęconych programowi.

Oceń ten wpis
Szansa dla studentów, czyli Work& Travel
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Jaszaran
2019-12-15, 16:01
Wielu studentów ceni sobie takie działania zawodowe jakie mogą ich aktywizować. Warto zatem zwrócić na takie możliwości uwagę.
Jola
2019-12-05, 06:47
Szansa dla studentów, czyli Work& Travel. Podobnie jak inni- z pojęciem Work& Travel nigdy się nie spotkałam. Zaciekawił mnie ten artykuł. Dużo się z niego można dowiedzieć. "Program Work & Travel został pomyślany w sposób umożliwiający Ci spełnienie największych marzeń nieporównywalnie niskim kosztem!""""""""""" - specjalnie to przekopiowałam z internetu
Bolek G
2019-05-16, 19:21
Jestem studentem 4 roku i nigdy nie spotkałem się z pojęciem- ofertą typu Work& Travel. Dzięki temu artykułowi wszystko wiem.
denko
2019-05-08, 18:23
Praca jest zróżnicowana i obejmuje różne branże, więc jeśli chodzi o znalezienie najlepszych sposobów pracy za granicą, zawsze istnieje sposób. Dzisiaj studenci mają możliwości.
Rulka
2019-05-02, 11:27
Dobrze, że Internet sprawił, że poszukiwania pracy za granicą są o wiele łatwiejsze, a nawet bezpieczniejsze dla studentów. To bardzo doprze, bo kiedyś tak nie było.
student
2019-04-01, 12:47
Na etapie studiowania owszem widzę jest teraz dużo więcej możliwości niż kiedyś. Fajnie, że studenci mają więcej szans na rozpoczęcie ciekawej kariery i realizując się w szkoleniach.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.