Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 28778        SUBSKRYBUJE: 7137
Tematy, które interesują czytelników:  Urlop wypoczynkowy, Trzynastka, Jak zmienić pracę, Urlop macierzyński

Jakie atrakcje szykuje Twój szef z okazji świąt?

Jakie atrakcje szykuje Twój szef z okazji świąt?
Okres przedświąteczny w firmach to najczęściej czas zamykania wielu spraw. Pracodawcy, którzy chcą docenić pracowników za całoroczną pracę, nierzadko właśnie w tym okresie organizują liczne atrakcje. Na co mogą liczyć osoby zatrudnione?

Święta Bożego Narodzenia są bardzo zakorzenione w naszej tradycji. Większość z nas spędza je w rodzinnym gronie. Zanim jednak rozpocznie się świętowanie, konieczne jest spędzenie w pracy jeszcze kilku dni. Te mogą być całkiem udane ? zdecydowana większość firm funkcjonujących na polskim rynku przygotowuje niespodzianki dla swoich pracowników. Wśród najpopularniejszych form docenienia pracowników wskazać należy na premie, bony czy organizowanie firmowych wigilii.

Świąteczne atrakcje

W tym roku pracodawcy prawdopodobnie również nie zaskoczą. Od kilku lat wśród atrakcji związanych z nadchodzącymi świętami wymienić należy: zorganizowanie spotkania świątecznego dla wszystkich zatrudnionych (lub dla pracowników wraz z ich rodzinami), ufundowanie bonów podarunkowych, przygotowanie paczek dla pracowników i ich rodzin, wręczenie premii okolicznościowej lub przekazanie świadczeń z funduszu socjalnego. Warto zauważyć, że ten katalog atrakcji szykowanych dla pracowników jest dość wąski ? wszystkie niespodzianki są znane od wielu lat. Z drugiej strony, są to w większość sprawdzone i praktyczne upominki.

Zachodnie firmy świętują inaczej?

O ile polskie firmy są raczej przywiązane do tradycji, zaś ich szefowie cenią sobie np. spotkania z pracownikami, warto wskazać, że inaczej do tego zagadnienia podchodzą przedsiębiorstwa o zachodnich korzeniach lub międzynarodowe korporacje. W przypadku takich podmiotów nie należy do rzadkości sytuacja, w której pracownicy otrzymują karnety np. na siłownię czy też organizowane jest wyjście na paint-ball. W takim wypadku bowiem nie chodzi tyle o celebrowanie nadchodzących świąt, co o integrowanie grupy. Trudno zresztą mówić o tradycyjnych świętach, jeżeli pracownicy pochodzą z różnych części świata i kręgów kulturowych. Aby jednak odczuli oni wyjątkowość nadchodzącego okresu, pracodawcy najczęściej starają się również zapewnić im bonusy.

To Cię powinno też zainteresować: Imprezy integracyjne - zabawa pod okiem szefa

Kto może liczyć na najwięcej?

Trudno jednoznacznie wskazać firmy, które najwięcej inwestują w swoich pracowników. Z całą pewnością na znacznie więcej atrakcji liczyć mogą zatrudnieni w dużych firmach. Specjaliści podkreślają przy tym, że na dodatkowe pieniądze w postaci premii najczęściej mogli liczyć pracownicy firm z branży transportowej, magazynowej czy budowlanej.
Gdy firma jest niewielka, właściciel najczęściej nie jest w stanie wypłacić pracownikom premii. W takim przypadku podstawą jest zorganizowanie spotkania wszystkich zatrudnionych, które odbywa się najczęściej w godzinach pracy firmy lub tuż po jej zamknięciu.

Znajdzie się coś dla dzieci

Całkiem spora część pracodawców nie zapomina także o dzieciach swoich pracowników. Zwłaszcza popularne jest przygotowywanie paczek świątecznych. Te najczęściej są wypełnione słodyczami, choć zdarzają się i takie, w których znaleźć można zabawki czy bony na ubrania. Warto przy tym podkreślić, że na wsparcie w takiej formie liczyć mogą przede wszystkim pracownicy zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach. Małe firmy, jak podkreślono powyżej, najczęściej ograniczają się do przygotowania spotkania. Nie jest to oczywiście reguła, niemniej jednak właściciel niewielkiej firmy najczęściej nie jest w stanie wypłacić swoim podwładnym dodatkowych pieniędzy czy zainwestować w zakup paczek przeznaczonych dla dzieci jego pracowników.

Oceń ten wpis
Jakie atrakcje szykuje Twój szef z okazji świąt?
Ocena: 4.0, liczba głosów: 29

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.