!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Motywowanie pracowników

Jakie atrakcje szykuje Twój szef z okazji świąt?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 29 głosów

29 głosów

9 komentarzy

Jakie atrakcje szykuje Twój szef z okazji świąt?
Okres przedświąteczny w firmach to najczęściej czas zamykania wielu spraw. Pracodawcy, którzy chcą docenić pracowników za całoroczną pracę, nierzadko właśnie w tym okresie organizują liczne atrakcje. Na co mogą liczyć osoby zatrudnione?

Święta Bożego Narodzenia są bardzo zakorzenione w naszej tradycji. Większość z nas spędza je w rodzinnym gronie. Zanim jednak rozpocznie się świętowanie, konieczne jest spędzenie w pracy jeszcze kilku dni. Te mogą być całkiem udane ? zdecydowana większość firm funkcjonujących na polskim rynku przygotowuje niespodzianki dla swoich pracowników. Wśród najpopularniejszych form docenienia pracowników wskazać należy na premie, bony czy organizowanie firmowych wigilii.

Świąteczne atrakcje

W tym roku pracodawcy prawdopodobnie również nie zaskoczą. Od kilku lat wśród atrakcji związanych z nadchodzącymi świętami wymienić należy: zorganizowanie spotkania świątecznego dla wszystkich zatrudnionych (lub dla pracowników wraz z ich rodzinami), ufundowanie bonów podarunkowych, przygotowanie paczek dla pracowników i ich rodzin, wręczenie premii okolicznościowej lub przekazanie świadczeń z funduszu socjalnego. Warto zauważyć, że ten katalog atrakcji szykowanych dla pracowników jest dość wąski ? wszystkie niespodzianki są znane od wielu lat. Z drugiej strony, są to w większość sprawdzone i praktyczne upominki.

Zachodnie firmy świętują inaczej?

O ile polskie firmy są raczej przywiązane do tradycji, zaś ich szefowie cenią sobie np. spotkania z pracownikami, warto wskazać, że inaczej do tego zagadnienia podchodzą przedsiębiorstwa o zachodnich korzeniach lub międzynarodowe korporacje. W przypadku takich podmiotów nie należy do rzadkości sytuacja, w której pracownicy otrzymują karnety np. na siłownię czy też organizowane jest wyjście na paint-ball. W takim wypadku bowiem nie chodzi tyle o celebrowanie nadchodzących świąt, co o integrowanie grupy. Trudno zresztą mówić o tradycyjnych świętach, jeżeli pracownicy pochodzą z różnych części świata i kręgów kulturowych. Aby jednak odczuli oni wyjątkowość nadchodzącego okresu, pracodawcy najczęściej starają się również zapewnić im bonusy.

Kto może liczyć na najwięcej?

Trudno jednoznacznie wskazać firmy, które najwięcej inwestują w swoich pracowników. Z całą pewnością na znacznie więcej atrakcji liczyć mogą zatrudnieni w dużych firmach. Specjaliści podkreślają przy tym, że na dodatkowe pieniądze w postaci premii najczęściej mogli liczyć pracownicy firm z branży transportowej, magazynowej czy budowlanej.
Gdy firma jest niewielka, właściciel najczęściej nie jest w stanie wypłacić pracownikom premii. W takim przypadku podstawą jest zorganizowanie spotkania wszystkich zatrudnionych, które odbywa się najczęściej w godzinach pracy firmy lub tuż po jej zamknięciu.

Znajdzie się coś dla dzieci

Całkiem spora część pracodawców nie zapomina także o dzieciach swoich pracowników. Zwłaszcza popularne jest przygotowywanie paczek świątecznych. Te najczęściej są wypełnione słodyczami, choć zdarzają się i takie, w których znaleźć można zabawki czy bony na ubrania. Warto przy tym podkreślić, że na wsparcie w takiej formie liczyć mogą przede wszystkim pracownicy zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach. Małe firmy, jak podkreślono powyżej, najczęściej ograniczają się do przygotowania spotkania. Nie jest to oczywiście reguła, niemniej jednak właściciel niewielkiej firmy najczęściej nie jest w stanie wypłacić swoim podwładnym dodatkowych pieniędzy czy zainwestować w zakup paczek przeznaczonych dla dzieci jego pracowników.

To może Cię również zainteresować

Imprezy integracyjne - zabawa pod okiem szefa

Podziel się

9 komentarzy

Seba

Seba

U nas jest koperta, uścisk prezesa oraz poczęstunek. Tak jest co roku i wszyscy są zadowoleni.
Lidzia

Lidzia

Jakie atrakcje szykuje Twój szef z okazji świąt? Zawsze ktoś otrzymuje w tym czasie zasłużoną premię. Organizowane jest bardzo uroczyste przyjęcie wigilijne w restauracji. Każdy pracownik dostaje paczkę bardzo fajną, wartości około 50 złotych.
Witek

Witek

W wywiadzie oceniającym kwestię podwyżki wynagrodzenia z pewnością może rozwiązać szef. Wiele osób nie ośmiela się żądać więcej wynagrodzenia. W święta jest taki okres.
Panas

Panas

Małe firmy potrzebują zmotywowanych pracowników, którzy starają się pracować skutecznie i wydajnie. Organizowanie miłej wigilii w firmie także należy do tych wszystkich opcji.
Poznań

Poznań

Kiedy stworzysz przyjemną atmosferę, w której jest przyjazna i wygodna, Twoi pracownicy będą więcej niż chętni do pracy każdego dnia. Do tego korzyści dla pracowników na święta.
Siostra

Siostra

Bezpłatne obiady, zwrot opłaty za przejazd, płatna komunikacja mobilna - jeśli firma jest w stanie pozwolić sobie na takie materialne metody motywacji, w zamian otrzyma nie tylko bardziej zmotywowanych, ale także bardziej lojalnych pracowników.
Jan Linnert

Jan Linnert

Na wigilii jest czasami ok, ale nie gdy jest to wymuszone. U nas teraz działami sami przygotowujemy wigilię i jest nawet sympatycznie. Kiedyś było to bardzo sztuczne.
Kolka

Kolka

U nas motywują bonami sodexo, ale to jakby już jest stała rzecz, że wszyscy się przyzwyczaili do tego. Dlatego inne formy niż finansowe są także w cenie. Dobrze jest o to zadbać.
Alfa1

Alfa1

U nas firma daje babki dla wszystkich oraz premie świąteczną rzędu 1000 złotych na ręke. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni od lat. Dodatkowo jest impreza w wynajętym lokalu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.