Zawody i ich potencjał

Radiesteta - praca, zarobki, doświadczenie, zatrudnienie, przyszłość

29 grudnia 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 15 głosów

15 głosów

4 komentarze
Radiesteta - praca, zarobki, doświadczenie, zatrudnienie, przyszłość
Radiestezja to bardzo szeroka dziedzina, która dawniej nazywana była różdżkarstwem lub rabdomancją. To nauka, która zajmuje się wyszukiwaniem, analizowaniem i badaniem fal elektrycznych oraz magnetycznych, które fizjologicznie znajdują się w środowisku naturalnym. Poszczególne fale odbierane są przez radiestetę, czyli osobę zawodowo zajmującą się tą dziedziną przy pomocy tak zwanego wahadła uniwersalnego, które ukazuje je w postaci kolorów radiestezyjnych. Kim jest radiesteta? Co warto wiedzieć o jego pracy i obowiązkach zawodowych?

Z artykułu można dowiedzieć się:

 • kim jest radiesteta i na czym polega jego praca;
 • jak uzyskać uprawnienia do wykonywania tego zawodu;
 • czy radiestezja jest przyszłościową profesją;
 • jakie są zarobki osoby, która zawodowo zajmuje się tą dziedziną.

Radiesteta - na czym polega praca?

Radiestezja jest dobrze rozwijającą się dziedziną, którą interesuje się coraz większa część społeczeństwa. Zgodnie z klasyfikacją zawodów radiesteta jest osobą, która przy pomocy swoich atrybutów, jak na przykład wahadła, określa przebieg żył wodnych w środowisku oraz określa ich głębokość, jakość oraz wydajność. Radiesteta poza zagadnieniami czysto geodezyjnymi i budowlanymi zajmuje się badaniem i wpływem fal magnetycznych i energetycznych na zdrowie i organizm człowieka, a także pomaga dobrać najlepszą destynację do odpoczynku, snu czy pracy zgodnie z promieniowaniem i bioenergią panującą w konkretnym mieszkaniu czy domu.

Zakres obowiązków na stanowisku radiestety:

 • gromadzenie i analizowanie map, planów, a także fotografii lotniczych zgodnie z założeniami nauki - radiestezji;
 • wykonywanie badań, pomiarów i analiz w terenie przy wykorzystaniu technik i sprzętu radiestezyjnego;
 • wytyczanie żył wodnych i dokładnych opisów ich jakości i głębokości;
 • wykrywanie najlepszych miejsc pod powstanie ujęcia wody;
 • neutralizowanie niekorzystnych dla organizmu promieniowań obecnych w konkretnym miejscu;
 • neutralizowanie stref geopatycznych dla nowo budowanych budynków mieszkalnych i użytkowych;
 • diagnozowanie i ewentualna naprawa biopola człowieka, która pomaga przywrócić organizmowi pełną równowagę energetyczną.

Radiesteta jest osobą, która posiada liczne umiejętności ora szeroką wiedzę, dlatego zawód wykorzystywany jest w różnych branżach. Taka zależność sprawia, że profesja daje różne możliwości zatrudnienia, co przekłada się na większe zarobki czy intratne kontrakty.

Jak zostać radiestetą?

Obecnie uzyskanie kwalifikacji i uprawnień do wykonywania zawodu radiesteta jest możliwe poprzez ukończenie rzemieślniczego przygotowania zawodowego. Aby profesjonalnie świadczyć usługi radiestezyjne, należy skorzystać z oferowanych przez uczelnie kursów, co przekłada się na zdobycie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia do wykonywania tego zawodu. Poza teoretyczną wiedzą oraz praktycznymi zdolnościami konieczne jest posiadanie interpersonalnych kompetencji, które decydują o jakości świadczonych usług.

Kompetencje , które przydadzą się w pracy jako radiesteta:

 • zdolność do analitycznego myślenia;
 • umiejętność wyciszania i kreowania spokoju wewnętrznego;
 • posiadanie odpowiedniej, niezbyt wysokiej i zbyt niskiej wrażliwości radiestezyjnej;
 • umiejętność dobierania pory dnia, pogody i ciśnienia atmosferycznego, które przekłada się na jakość pracy;
 • posiadanie odpowiedniej polaryzacji rąk oraz palców;
 • zdolność do całkowitego wyłączania własnych myśli podczas pracy;
 • chęć ciągłego rozwijania własnej świadomości oraz wrażliwości na promieniowanie magnetyczne i elektryczne.
Szukasz pracy?
Dodana

Kierownik Zmiany

Hotel Crystal Mountain*****

 • Wisła
Dodana
Dodana

Lider zmiany gastronomii

Hotel Crystal Mountain*****

 • Wisła
Dodana

Manager Gastronomii

Hotel Crystal Mountain*****

 • Wisła
Dodana

Posiadanie wiedzy teoretycznej oraz osobistych predyspozycji i właściwych cech charakteru z pewnością daje szansę na bycie profesjonalnym radiestetą. Osoba taka może liczyć na błyskawiczny rozwój kariery, a także zadowalające zarobki.

Ile zarabia radiesteta?

Nie ma jednolitej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jakie są zarobki radiestety. Miesięczne dochody osoby zawodowo zajmującej się tą profesją są bardzo różne i zależne od wielu składowych. Z pewnością na mniejszą pensję mogą liczyć osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę, niemniej jednak doświadczeni i polecani przez klientów radiesteci mogą pochwalić się większymi zarobkami.

Informacje o wysokości dochodów osób wykonujących obowiązki zawodowe radiestety zostały przedstawione w poniższej tabelce.

POZIOM WYNAGRODZENIA ZAROBKI BRUTTO ZAROBKI NETTO
MINIMALNE 3010zł / msc 2364zł / msc
ŚREDNIE 3500zł / msc 2702zł / msc
WYSOKIE 4200zł / msc 3149zł /msc

Czy do pracy na stanowisku radiestety potrzebne są studia lub dodatkowe szkolenia?

Radiesteta jest dobrze znanym, choć niszowym zawodem. Kwalifikacje zawodowe oraz doświadczenie niezbędne do wykonywania pracy w tym zawodzie posiada jedynie niewielka część społeczeństwa, dzięki czemu polecani radiesteci cieszą się prężnie rozwijającą się karierą. Aby profesjonalnie zajmować się badaniem i analizowaniem fal elektrycznych oraz magnetycznych, warto rozpocząć edukację teoretyczną, którą oferują różne ośrodki i uczelnie.

Poniższa tabelka dokładnie prezentuje możliwości edukacji z zawodzie radiestety.

CZY POTRZEBNE SZKOŁY / STUDIA KURSY / SZKOLENIA
WYMAGANE - Zdany egzamin czeladniczy / mistrzowski
PRZYDATNE - -

Dla kogo najlepsza jest praca na stanowisku radiestety? 

Radiestezja jest nauką, którą zawodowo mogą zajmować się jedynie nieliczne osoby. Dla kogo ta profesja jest szczególnie dobrym pomysłem na rozpoczęcie i rozwijanie kariery zawodowej? Z pewnością na stanowisku radiestety sprawdzą się osoby, które wykazują zdolność do uzyskiwania spokoju wewnętrznego, co przekłada się na zwiększenie wrażliwości organizmu na odbieranie fal elektrycznych i magnetycznych. Dodatkowo, dobry radiesteta powinien charakteryzować się wrażliwością, zdolnością do analitycznego myślenia, a także chęcią poznawania materii bioenergetycznych.

Poza interpersonalnymi cechami charakteru niezwykle ważne jest posiadanie dobrego zdrowia psychicznego oraz fizycznego. 

Predyspozycje zdrowotne na stanowisku radiestety:

 • dobra ogólna wydolność fizyczna ustroju;
 • zdrowie układu krążenia, oddechowego, a także kostno-stawowego;
 • całkowicie sprawny i zdrowy układ nerwowy;
 • sprawny narząd równowagi;
 • zdolność do odczuwania fal energetycznych oraz magnetycznych.

Jakie są możliwości zatrudnienia w zawodzie radiestety?

Zawód radiestety jest najczęściej wykonywany przez osoby prywatne, które zdecydowały się prowadzić własną działalność gospodarczą, co oznacza, że postawiły na samozatrudnienie. To doskonała forma rozwoju kariery, która daje szansę na świadczenie usług radiestetycznych na wielu płaszczyznach.

Radiesteci są zatrudniani przez klientów, który mają potrzebę uzyskania informacji od osoby zawodowo zajmującej się falami elektrycznymi i magnetycznymi. Dodatkowo, radiesteta często znajduje zatrudnienie w biurach geodezyjnych, przedsiębiorstwach związanych z budownictwem, a także w miejscach świadczących usługi bioenergoterapeutyczne oraz neuropatyczne.

Czy zawód radiestety jest przyszłościowy?

Radiestezja jest niszową nauką, którą zawodowo zajmuje się jedynie wąska część społeczeństwa. Wynika to przede wszystkim z konieczności posiadania konkretnych cech interpersonalnych, które są konieczne do wykonywania obowiązków zawodowych związanych z tą dziedziną. Niemniej jednak, w związku ze stale rosnącym zainteresowaniem bioenergią wśród społeczeństwa radiesteta jest bardzo przyszłościową profesją. Podjęcie się takiej pracy daje szansę na błyskawiczny rozwój kariery oraz zdobywanie uznania w środowisku bioenergetycznym.

Video

Najczęściej zadawane pytania

Kim jest radiesteta?

Radiesteta jest osobą, która zawodowo zajmuje się badaniem i analizowaniem fal energetycznych. Fale te odbierane są przy pomocy specjalistycznych instrumentów radiestezyjnych, do których należy między innymi wahadło uniwersalne.

Czy wykonywanie pracy radiestety daje szansę na intratne zarobki?

Radiestezja to bardzo przyszłościowa profesja, która daje szansę na wykonywanie ciekawych obowiązków zawodowych. Ponadto, osoba zawodowo zajmująca się tą pracą może liczyć na ciągły rozwój kariery i uzyskiwanie zleceń z różnych źródeł, na przykład biur geodezyjnych czy przedsiębiorstw zajmujących się budownictwem.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Aleksandra Góral

Redaktor

Redaktor. Content Marketing specialist WhitePress. Specjalista Social Media.

4 komentarze

Luiza

Luiza

Radiestezja nie była dla mnie wcześniej znana, ale chętnie zrobiłabym kurs i spróbowała swoich sił w tej branży. Zarobki na początku mogą nie być zachęcające, ale z czasem można osiągnąć sukces i dobre wynagrodzenie. Cieszę się, że artykuł pokazał mi kolejną możliwość rozwoju zawodowego.
Mucha Karolina

Mucha Karolina

Z tego artykułu wynika, że radiesteta to zawód, który daje spore możliwości zatrudnienia, co z pewnością dobrze się sprawdzi w mojej branży. Warto rozważyć skorzystanie z usług radiestetycznych, zwłaszcza jeśli mogą one wpłynąć pozytywnie na zdrowie moich pracowników i jakość pracy.
Dagmara Piskorska

Dagmara Piskorska

Radiestezja brzmi bardzo interesująco i jestem ciekawa, czy miałabym predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Oczywiście, zarobki są ważne, ale dla mnie najważniejsze jest, żeby moja praca była dla mnie ciekawa i satysfakcjonująca. Zastanawiam się, czy warto skorzystać z oferowanych kursów?
Wizor

Wizor

Interesujący artykuł. Nie zdawałem sobie sprawy, że radiesteta posiada tak szeroki zakres umiejętności i jest w stanie pomagać w wielu aspektach życia. Zarobki w tej branży wydają się zachęcające, a możliwość samozatrudnienia dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego zawodu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka