Najwięksi pracodawcy w Lubuskiem

Praca Swiss Krono Sp. z o.o. - jeden z wiodących producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych

6 lipca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 13 głosów

13 głosów

9 komentarzy
Praca Swiss Krono Sp. z o.o. - jeden z wiodących producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych
Swiss Krono Sp. z o.o. jest spółką należącą do holdingu Swiss Krono Group, która zajmuje się produkcją płyt oraz wyrobów drewnopochodnych. Przedsiębiorstwo założone w miejscowości Żary w województwie lubuskim szybko stało się jednym z wiodących reprezentantów branży na świecie.

Polska firma przeszła dynamiczny rozwój, który pozwolił na wprowadzenie swojego asortymentu na zagraniczne rynki. Dzięki temu dziś zakłady w Żarach są ważną częścią holdingu, a przynależność do światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych podnosi ich prestiż. To sprawia, że spółką interesują się nie tylko klienci, ale także potencjalni pracownicy.

Co Swiss Krono Sp. z o.o. ma do zaoferowania kandydatom do pracy? Przyjrzyjmy się bliżej działalności firmy oraz warunkom pracy, jakie oferuje.

Historia firmy Swiss Krono Sp. z o.o.

Spółka Swiss Krono Sp. z o.o. ma stosunkowo krótką historię, ale może się pochwalić bardzo dynamicznym rozwojem dzięki przynależności do uznanego koncernu. W 1994 roku holding Swiss Krono zainwestował w Polsce i wykupił Państwowy Zakład Płyt Wiórowych w Żarach.

Video

Zagraniczny inwestor zainwestował w modernizację polskich zakładów i zainstalował w Żarach pierwszą w kraju prasę typu ContiRoll. W tym samym roku uruchomiono nowoczesną linię produkcyjną płyt wiórowych. W 1997 roku przyszedł kolejny przełom dla fabryki, ponieważ zakład uruchomił pierwszą na świecie linię produkcyjną płyt OSB w technologii ContiRoll.

Szukasz pracy?
Dodana

(dś) Praca na produkcji - praca od zaraz!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Mikołów
 • 6 020-6 400 zł / mc
Dodana
Dodana

Praca przy pakowaniu /Пакування

SGP APT Sp. z o.o.

 • Kostrzyn nad Odrą
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana

Firma funkcjonująca pod nazwą Kronopol w 1998 roku uruchomiła kolejną linię produkcyjną w technologii ContiRoll. Tym razem w fabryce w Żarach ruszyła produkcja płyt MDF. Rozpoczęto również rozwój nowych produktów, w tym podłóg laminowanych.

W 2007 roku przedsiębiorstwo zainstalowało elektrofiltr oczyszczający gazy spalinowe z pyłów powstających w procesie spalania. Tym samym spółka weszła na dobre na drogę odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Rok 2016 przyniósł poważne zmiany dla firmy, ponieważ rozpoczęto proces rebrandingu, w celu ujednolicenia marek wchodzących w skład Swiss Krono Group. Oficjalnie firma zmieniła się z Kronopolu w Swiss Krono.

Działalność firmy Swiss Krono Sp. z o.o.

Omawiając działalność firmy Swiss Krono Sp. z o.o. nie sposób nie wspomnieć o grupie, do której przynależy. Przedsiębiorstwo jest częścią holdingu założonego w 1966 roku w Szwajcarii. Swiss Krono dynamicznie rozwijało swoje struktury, a jedną z najważniejszych inwestycji koncernu było założenie polskiej spółki i uruchomienie produkcji w Żarach.

Obecnie holding posiada swoje spółki w dziewięciu krajach i zatrudnia przeszło 5 100 osób. W Polskich zakładach jest zatrudniona około 1/5 tej liczby pracowników. Przedsiębiorstwo realizuje produkcję produktów drewnopochodnych na potrzeby branży meblarskiej, budowlanej oraz wykończeniowej.

Trzon produkcji firmy Swiss Krono stanowią:

 • płyty wiórowe surowe;
 • płyty MDF;
 • płyty OSB;
 • płyty laminowane;
 • podłogi laminowane;
 • panele boazeryjne;
 • elementy postforming.

Przedsiębiorstwo w kolejnych latach mocno rozbudowywało fabrykę w Żarach.

Holding zainwestował duże sumy w rozwój polskiego oddziału, czego efektem jest produkcja i przetwarzanie produktów na:

 • 3 liniach produkcyjnych typu ContiRoll;
 • 8 prasach KT;
 • 6 liniach do impregnacji papierów;
 • 5 liniach do produkcji paneli podłogowych;
 • linii do produkcji paneli ściennych;
 • linii do produkcji blatów kuchennych;
 • linii do produkcji belek dwuteowych;
 • linii do produkcji kleju i żywic syntetycznych;
 • formatyzerce.

Obecnie przedsiębiorstwo Swiss Krono produkuje przeszło 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych, co robi naprawdę spore wrażenie. Co ważniejsze stawia to firmę w gronie liderów branży produktów drewnopochodnych.

Swiss Krono Sp. z o.o. działa w oparciu o zasady odpowiedzialnego prowadzenia biznesu i angażuje się w projekty ekologiczne i społeczne. Firma zainwestowała w ekologiczną kotłownię na odpady drzewne. W 2001 roku zbudowała największą w regionie oczyszczalnię ścieków deszczowych, a w 2007 roku zainstalowano nowoczesny elektrofiltr oczyszczający gazy spalinowe z pyłów powstających w procesie spalania.

Przedsiębiorstwo sponsoruje Klub Sportowy "Zastal" w Zielonej Górze, Zielonogórski Klub Żużlowy Falubaz oraz Klub Sportowy "AGROS" w Żarach. Oprócz tego firma angażuje się w wiele inicjatyw z zakresu sportu, kultury czy edukacji i ochrony środowiska.

Praca w firmie Swiss Krono Sp. z o.o.

Swiss Krono Sp. z o.o. jest częścią potężnego holdingu i ma światową renomę. Co za tym idzie, firma zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Co ma do zaoferowania kandydatom do pracy? W ofertach publikowanych przez przedsiębiorstwo można znaleźć informacje m.in. o szerokim pakiecie socjalnym, dostępie do szkoleń i kursów, pakietach medycznych oraz kartach posiłkowych.

Osoby zainteresowane pracą w firmie Swiss Krono Sp. z o.o. mogą znaleźć aktualne oferty pracy na stronie https://www.swisskrono.pl/Firma/Kariera. Warto także przeglądać portale z ogłoszeniami dotyczącymi rynku pracy. Na stronach takich, jak Aplikuj.pl, można również znaleźć interesujące propozycje pracy, a firmy pokroju Swiss Krono chętnie korzystają z ich pomocy.

Jeżeli nie znajdziecie interesującej Was oferty pracy, to na stronie przedsiębiorstwa podanej powyżej można złożyć spontaniczną aplikację. Służy temu specjalnie przygotowany formularz aplikacyjny:

Wśród stanowisk, na jakie firma poszukuje pracowników, przede wszystkim pojawiają się pracownicy produkcji, ale nie brakuje także ofert dla specjalistów, jak ślusarze czy elektronicy.

Opinie o firmie Swiss Krono Sp. z o.o.

Wiele osób szukając zatrudnienia przed złożeniem aplikacji chce poznać, jak najlepiej potencjalnego pracodawcę. Niestety odwiedzenie danej firmy i porozmawianie z pracownikami jest zazwyczaj niemożliwe. W takich sytuacjach w grę wchodzą opinie publikowane w sieci.

Serwisy zbierające opinie pracowników o pracodawcach zyskały w ostatnich latach dużą popularność. Jednak trzeba do nich podchodzić z pewną dozą rezerwy, ponieważ często takie serwisy przybierają formę miejsc do wylewania żalów. No, a jak wyglądają opinie na temat firmy Swiss Krono Sp. z o.o.?

Okazuje się, że nie ma zbyt wielu nowych wpisów na temat przedsiębiorstwa. Za to te, które pojawiały się we wcześniejszych latach, mają pozytywny wydźwięk. Wygląda więc na to, że praca w Swiss Krono może być dobrym doświadczeniem. Brak narzekań jest dobrym znakiem, a skromna ilość ofert pracy wskazuje na niewielką rotację pracowników.

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Swiss Krono Sp. z o.o.

Osoby zainteresowane pracą w przedsiębiorstwie Swiss Krono Sp. z o.o. mają możliwość składania aplikacji i kontaktowania się z firmą za pośrednictwem danych zawartych w ofertach pracy oraz za pośrednictwem strony internetowej, do której link znajdziecie powyżej. We wszystkich pozostałych sprawach można skontaktować się z firmą za pośrednictwem ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Swiss Krono Sp. z o.o.

ul. Serbska 56,

68-200 Żary

woj. lubuskie,

POLSKA

SEKRETARIAT

tel. +48 68 36 31 100,305,307

fax. +48 68 36 31 320, 321

e-mail: sekr@swisskrono.pl

e-mail: info@swisskrono.pl

Na stronie https://www.swisskrono.pl/Kontakt możecie również znaleźć dane kontaktowe do poszczególnych działów. Dzięki temu możecie skontaktować się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za konkretne sprawy. Swiss Krono możecie również znaleźć w social mediach. Odwiedzając oficjalne profile firmy, możecie się bliżej zapoznać z jej działalnością.

https://www.facebook.com/SwissKronoPolska
https://www.youtube.com/channel/UCuiF7vBwnzqgXKElqD5KywQ
https://www.instagram.com/swisskronopolska/?hl=pl

Swiss Krono Sp. z o.o. jest jednym ze światowych liderów produkcji i przetwarzania produktów drewnopochodnych. To przyciąga uwagę potencjalnych pracowników i wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z naprawdę dobrym pracodawcą. Wygląda na to, że aplikowanie do tej firmy będzie dobrym pomysłem i pozwoli zdobyć atrakcyjne zatrudnienie oraz doświadczenie w branży, które będzie procentowało w rozwoju kariery.

Podsumowanie:
 • Swiss Krono Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma produkująca płyty drewnopochodne, będąca częścią międzynarodowego holdingu Swiss Krono Group.
 • Przedsiębiorstwo działa w oparciu o zasady odpowiedzialnego biznesu, angażując się w inicjatywy ekologiczne, społeczne i sportowe.
 • Swiss Krono oferuje potencjalnym pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia, takie jak szeroki pakiet socjalny, dostęp do szkoleń i kursów, pakiety medyczne czy karty posiłkowe.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

9 komentarzy

Alfa

Alfa

Cieszę się, że Swiss Krono Sp. z o.o. oferuje tak wiele możliwości rozwoju i szkoleń, co na pewno jest wartością dodaną dla potencjalnego pracownika.
Akuna

Akuna

Swiss Krono Sp. z o.o. to jedna z firm, której wysiłek, aby być odpowiedzialnym biznesem i angażować się w społeczne i ekologiczne projekty, zasługuje na uznanie.
Kacper

Kacper

Swiss Krono Sp. z o.o. wydaje się być jedną z największych i najlepszych firm produkujących drewnopochodne na rynku. Z pewnością będzie to dobry wybór dla potencjalnego pracownika.
Hubert

Hubert

Najlepsze w pracy w Swiss Krono Sp. z o.o. jest to, że czuje się, jakby byłem częścią dużej rodziny. Firma dba o swoich pracowników i oferuje nam wiele korzyści.
Teresa

Teresa

Nie mogę się doczekać, aż złożę aplikację do Swiss Krono Sp. z o.o. Z pewnością nie będę rozczarowany możliwościami rozwoju, jakie oferuje ta firma.
Ala

Ala

Widzę, że Swiss Krono Sp. z o.o. to firma, z którą warto nawiązać kontakt w celu nawiązania współpracy. Firma ta słynie z odpowiedzialnego prowadzenia biznesu i angażowania się w wiele społecznych i ekologicznych projektów.
Zenon

Zenon

Cieszę się, że Swiss Krono Sp. z o.o. oferuje tak szeroki pakiet socjalny i programy szkoleniowe. Na pewno zgłoszę swoją aplikację do firmy.
przybyl3@onet.eu

przybyl3@onet.eu

Po przeczytaniu artykułu, zastanawiam się nad aplikowaniem do Swiss Krono Sp. z o.o. Wygląda na to, że firma ma solidne fundamenty i dba o odpowiedzialne prowadzenie biznesu.
Tarnawa

Tarnawa

Pracuję w Swiss Krono od kilku lat i muszę przyznać, że to jedna z najlepszych firm, w jakich miałem okazję pracować. Firma dba o swoich pracowników i oferuje szeroki pakiet socjalny oraz możliwości rozwoju.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.