Najwięksi pracodawcy w Łódzkiem

Praca Barry Callebaut Polska - polska komórka czekoladowego imperium

1 lipca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 16 głosów

16 głosów

5 komentarzy
Praca Barry Callebaut Polska - polska komórka czekoladowego imperium
Czekoladę, a w zasadzie kakao można nazwać brązowym złotem. Ten surowiec jest niezwykle ceniony wśród konsumentów, a produkty czekoladowe mają fanów na całym świecie. Na fundamencie z kakao powstało niejedno biznesowe imperium, a wśród nich jest Grupa Barry Callebaut.

Barry Callebaut jest Grupą Kapitałową powstałą w 1996 roku z połączenia dwóch przedsiębiorstw o ponad stupięćdziesięcioletniej tradycji. Początek przedsiębiorstwa dała fuzja francuskiej firmy Cacao Barry oraz belgijskiej Callebaut.

Koncern uzyskując roczny obrót w wysokości około 4 miliarda euro, zajmuje pozycję lidera wśród producentów wyrobów wysokiej jakości na bazie kakao oraz czekolady. Jedna z placówek firmy znajduje się w Polsce, a dokładniej w jej centrum, czyli w mieście Łódź. Polskie zakłady produkcyjne zaopatrują rynki krajów nadbałtyckich i są jednym z najdynamiczniej rozwijających się oddziałów koncernu. To kusi między innymi potencjalnych pracowników. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej firmie oraz jej działalności.

Działalność firmy Barry Callebaut

Grupa Barry Callebaut została założona w 1996 roku w wyniku połączenia dwóch cenionych przedsiębiorstw. Obecnie koncern posiada aż 50 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie i zatrudnia w nich około 10 000 osób. Zatrudnienie nie wydaje się być duże przy takiej ilości zakładów, ale wynika to z faktu stosowania nowoczesnych procesów produkcji i wprowadzania licznych innowacji.

Przedsiębiorstwo skupia się na produkcji wyrobów pochodzących z kakao i czekolady na potrzeby branży spożywczej oraz profesjonalnych użytkowników czekolady. Przez lata swojej działalności firma wypracowała wysoką jakość swoich produktów cenioną przez fachowców cukiernictwa.

Video

Szukasz pracy?

Ekspert ds. sprzedaży

Wutkowski Sp. z o.o.

 • Śliwice
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Oprócz tego Barry Callebaut jest liderem w zakresie innowacji wykorzystywania kakao oraz czekolady. Firma prowadzi ciągłe badania nad stosowaniem tych produktów, a także posiada swoją sieć akademii kształcących w zakresie wykorzystywania kakao oraz produktów na jego bazie. Firma współpracuje także z organizacjami rolniczymi oraz prowadzi działania badawcze i angażuje się w inicjatywy ekologiczne. Wszystko po to, aby zadbać o przyszłe dostawy kakao i poprawić byt rolników zajmujących się jego uprawą.

Polska fabryka Barry Callebaut Polska powstała w 1995 roku, a w 2014 roku została włączona do Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Zakłady produkują głównie na potrzeby rynków krajów nadbałtyckich, w tym Polski. Część produktów trafia także do krajów europejskich spoza basenu Morza Bałtyckiego.

Przedsiębiorstwo Barry Callebaut zajmuje się produkcją:

 • kakao;
 • czekolady;
 • kawałków i wiórków czekoladowych;
 • musów czekoladowych;
 • napojów czekoladowych;
 • nadzień czekoladowych;
 • czekoladek nadziewanych;
 • polew;
 • dekoracji;
 • barwników spożywczych;
 • indywidualnych produktów dekoracyjnych.

Grupa Barry Callebaut znajduje się w posiadaniu wielu cenionych wśród smakoszy marek. Przedsiębiorstwo od swojego powstania dynamicznie się rozrastało i dziś oferuje szeroki wachlarz produktów pod egidą marek o bogatym doświadczeniu.

W skład grupy wchodzą marki:

 • Cacao Barry;
 • Callebaut;
 • Caprimo;
 • Carma;
 • Chocovic;
 • Gertrude Hawk Ingredients;
 • IBC Belgium;
 • Mona Lisa;
 • Van Houten Drinks;
 • Van Houten Professional.

Barry Callebaut Polska nie tylko wytwarza produkty z kakao na potrzeby koncernu, ale także zajmuje się szkoleniem kolejnych pokoleń fachowców od czekolady. Przedsiębiorstwo prowadzi Akademię Czekolady zlokalizowaną przy łódzkiej fabryce. Placówka edukacyjna prowadzi kursy i szkolenia z zastosowania produktów czekoladowych. Szkolenia są organizowane zarówno dla początkujących osób, jak i dla profesjonalistów zajmujących się obróbką i przygotowaniem czekolady.

Polska komórka grupy Barry Callebaut składa się z dwóch spółek:

 • Barry Callebaut Polska Sp. z o.o. zajmuje się produkcją, sprzedażą, prowadzeniem centrum innowacyjnego oraz Akademią Czekolady.
 • Barry Callebaut SSC Europe Sp. z o.o. prowadzi dział administracji polskiej części grupy.

Praca w firmie Barry Callebaut Polska

Polski oddział firmy Barry Callebaut dynamicznie się rozwijał w ostatnich latach, dzięki czemu skupia się on obecnie nie tylko na produkcji.

Przedsiębiorstwo w ramach dwóch spółek prowadzi w Łodzi oddziały:

 • produkcji;
 • zapewniania jakości;
 • utrzymania ruchu;
 • logistyki;
 • obsługi klienta;
 • księgowości;
 • finansów;
 • HR;
 • R&D;
 • sprzedaży.

W efekcie Barry Callebaut Polska daje bardzo szerokie możliwości podjęcia zatrudnienia. Aktualne oferty pracy można znaleźć na międzynarodowej witrynie Grupy Barry Callebaut:

Osoby zainteresowane pracą w tej firmie mogą także przeszukiwać portale z ogłoszeniami pracy takie, jak np. Aplikuj.pl.

Przedsiębiorstwo prowadzi wiele działów, ale najnowsze oferty pracy dotyczą praktycznie tylko stanowisk informatycznych oraz księgowych. Wygląda na to, że w pozostałych obszarach rotacja pracowników jest znikoma. Przynajmniej na to wskazuje brak ofert pracy. W ofertach pracy można wyczytać o benefitach pozapłacowych, jak dostęp do prywatnej opieki medycznej, dofinansowania kart sportowych oraz biletów na wydarzenia kulturalne, czy też dostęp do czekolady oraz owoców w miejscu pracy.

Opinie o firmie Barry Callebaut Polska

Większość pracowników poszukujących zatrudnienia przed aplikowaniem stara się poznać potencjalnego pracodawcę. W sytuacji, w której porozmawianie z obecnymi pracownikami jest niemal niemożliwe - większość osób sięga po opinie publikowane w sieci. Należy jednak podchodzić do takich wpisów z dozą rezerwy, ponieważ często przyjmują one formę wylewania żalów. Jednak z powtarzalnych opinii da się czasem wyciągnąć pewne wnioski.

Przedsiębiorstwo Barry Callebaut Polska jest również komentowane w sieci. Oceny byłych i obecnych pracowników są zróżnicowane i z tego co można wyczytać to pojawiają się różnice w benefitach między poszczególnymi spółkami należącymi do Barry Callebaut Polska. Nieco inne dodatki mogą otrzymać pracownicy biurowi, a inne w zakładzie produkcyjnym.

Pojawiają się głosy o braku możliwości rozwoju kariery oraz o przeciętnych wynagrodzeniach. Zdaje się, że Barry Callebaut Polska ma standardowe problemy korporacyjne. Sama praca w tej firmie może być zaś dobra do zdobycia doświadczenia w koncernie o międzynarodowej renomie.

Źródło: gowork.pl

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Barry Callebaut

Kandydaci do pracy w Barry Callebaut mogą się posiłkować danymi zawartymi w ogłoszeniach o pracę. W pozostałych sprawach należy korzystać z publicznie dostępnych danych kontaktowych:

Barry Callebaut Polska Sp. z o.o.

Nowy Józefów 36

94-406 Łódź

Polska

Tel. +48 42 683 77 00

Tel. +48 42 683 77 01

Barry Callebaut SSC Europe Sp. z o.o.

ul. Wólczańska 180

90-530 Łódź

Polska

Tel. +48 612 88 00

Tel. +48 612 87 10

Warto również zajrzeć na oficjalne profile przedsiębiorstwa Barry Callebaut w social mediach, dzięki czemu możecie bliżej zapoznać się z działalnością firmy.

https://www.facebook.com/barrycallebautpolska/
 https://www.youtube.com/c/BarrycallebautGroup/videos

Barry Callebaut Polska jest częścią cenionego koncernu zajmującego się pozyskiwaniem i obróbką kakao. Firma ma światową renomę, co pozwoli pracownikom zdobyć bardzo cenny wpis do CV. Ciężko określić, na ile w kwestii budowy kariery pozwala firma, ale wygląda na to, że warto to sprawdzić osobiście. Choćby w celu zdobycia doświadczenia.

Podsumowanie:
 • Barry Callebaut Grupa is a leading producer of high-quality cocoa and chocolate products with an annual turnover of around 4 billion euros and 50 production facilities worldwide.
 • The Polish branch of the company, Barry Callebaut Polska, is located in Łódź and supplies the Baltic market, as well as other European countries.
 • The company focuses on innovation and research in cocoa and chocolate, with its own cocoa academy and collaborations with agricultural organizations to ensure future supplies of cocoa.
 • Barry Callebaut Polska offers employment opportunities in various fields, with recent job offers mainly in IT and accounting.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Osa

Osa

W branży spożywczej Barry Callebaut to absolutny lider i wzór do naśladowania. Można się od nich wiele nauczyć, szczególnie w kwestii innowacji i dbałości o pracowników.
Synaj

Synaj

Słyszałam, że praca w Barry Callebaut Polska to marzenie każdego miłośnika czekolady. Bardzo się cieszę, że firma rozwija się w Polsce i daje możliwości zatrudnienia.
Adrian

Adrian

Często aplikuję na oferty pracy w Barry Callebaut Polska, ale zawsze zostaję odrzucona - tak jakby mieli tylko wewnętrzne rekrutacje. Szkoda, bo firma wydaje się fajna.
Sapka

Sapka

Praca w Barry Callebaut Polska to dla mnie świetny wybór. Atmosfera w pracy jest przyjazna, a benefity wykraczają poza standardowe oferty. Bardzo polecam!
Dariusz

Dariusz

Każda firma tak dobrze opisana jest bardzo przydatna. Wiadomo, że to forma autopromocji ale pewna wiedza dla kandydatów to podstawa w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.