Najwięksi pracodawcy na Podlasiu

Praca Suempol - prężnie działający przetwórca łososia

28 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

5 komentarzy
Praca Suempol - prężnie działający przetwórca łososia
Łosoś jest bardzo cenioną przez smakoszy rybą, a jednym z największych przetwórców tego gatunku ryby jest polska spółka Suempol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo powstało w 1989 roku w Bielsku Podlaskim i od tego czasu ciągle się rozwija poszerzając swoje zasięgi.

Firma chwali się statusem jednego z największych na świecie przetwórców łososia oraz podkreśla na każdym kroku swój rodzinny charakter. Marka Suempol stała się na tyle duża, że przyciąga nie tylko klientów, ale również potencjalnych pracowników. Warto przyjrzeć się bliżej firmie, jej działalności oraz temu co ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom.

Historia spółki Suempol Sp. z o.o.

Suempol rozprowadza swoje produkty na wiele światowych rynków i cieszy się statusem jednego z największych przetwórców łososia na świecie, a wszystko zaczęło się od małego garażu. W 1970 roku właściciele firmy prowadzili garaż mechaniczny, który pozwolił zgromadzić środki na budowę pierwszej hali produkcyjnej w Bielsku Podlaskim do przerobu krewetek na eksport. Głównym odbiorcą krewetek stała się Holandia, a przedsiębiorstwo zaczęło dynamicznie rosnąć.

Video

Szukasz pracy?

Pracownik produkcji

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Bydgoszcz
Dodana
Dodana
Dodana

Główna księgowa / Główny księgowy / Samodzielna Księgowa

AMBER APPLE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

  • Gdańsk
Dodana

PROFESSIONAL DRIVER

AUTA MAROCCHI S.P.A.

  • Gdynia
Dodana

W 1989 roku oficjalnie powstała spółka Suempol Sp. z o.o., której głównym obszarem działalności stało się przetwórstwo łososia. Rok 2002 przyniósł budowę centrum logistycznego Suempol Deutschland GmbH. Ta inwestycja otworzyła przed przedsiębiorstwem rynki Europy Zachodniej.

W 2006 roku utworzono Suempol Norge AS z siedzibą w Trondheim. W ten sposób firma objęła kontrolę nad pozyskiwaniem łososia i tym samym, całym procesem od połowu do wytworzenia finalnego produktu. Kolejną ważną inwestycją było wykupienie 100% udziałów w niemieckich zakładach przetwórstwa łososia wędzonego Norfisk Delikatessen. Zaledwie trzy lata później Suempol Sp. z o.o. wykupiło 100% udziałów w firmie Marcel-Baey, co umocniło pozycję firmy na rynku francuskim oraz brytyjskim.

Przedsiębiorstwo w 2018 roku rozbudowało swoją fabrykę i podwoiło produkcję. Co więcej, do użytku oddano nowoczesne laboratorium mikrobiologiczne. Ostatnią inwestycją firmy było rozbudowanie floty transportowej o nowoczesne i bardziej przyjazne środowisku samochody ciężarowe.

Działalność firmy Suempol Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Suempol Sp. z o.o. zarządza całą grupą kapitałową, w skład której wchodzi własny zakład produkcyjny z całą infrastrukturą do dystrybucji, a także placówki należące do marek Suempol Norge, Norfisk Delikatessen oraz Marcel-Baey.

Źródło obrazka: suempol.pl

Firma zasłynęła na rynku przede wszystkim z przetworów na bazie łososia wędzonego. Jednak w ofercie marki znajduje się także pstrąg łososiowy, tęczowy oraz krewetki. Głównym produktem marki Suempol jest jednak łosoś wędzony, który zostaje pozyskany z łowisk w północnej Norwegii oraz na Alasce. Dzięki między innymi utworzeniu spółki Suempol Norge firma monitoruje łowiska i dba tym samym o jakość pozyskiwanego surowca.

Suempol Sp. z o.o. utrzymuje produkcję pod stałą kontrolą w oparciu o system jakości HACCP. Przedsiębiorstwo posiada między innymi certyfikaty IFS, BIO oraz MSC, które mają gwarantować wysoką jakość produktów i zapewniać o ich bezpieczeństwie dla zdrowia klientów.

Firma stara się podkreślać swój rodzinny charakter i kreować wizerunek dobrego sąsiada. Właśnie dlatego oprócz prac czysto produkcyjnych Suempol Sp. z o.o. inwestuje w rozwiązania chroniące środowisko, jak choćby nowoczesna oczyszczalnia ścieków czy stacja uzdatniania wody. Spółka inwestuje także w rozmaite inicjatywy lokalnej społeczności, jak różnego rodzaju konkursy, wydarzenia sportowe czy wsparcie edukacji. Firma wspiera także liczne fundacje i organizacje charytatywne. W 2020 roku Suempol Sp. z o.o. wsparł walkę z koronawirusem poprzez zakup sprzętu medycznego dla jednostek medycznych oraz został mecenasem Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Praca w firmie Suempol Sp. z o.o.

W Grupie Suempol zatrudnienie znajduje ponad 1200 pracowników. Przedsiębiorstwo chwali się, że w minionych trzech latach podwoiło zatrudnienie, co jest niewątpliwym sukcesem. Rozrastające się zakłady pobudzają zainteresowanie potencjalnych pracowników.

Firma na swojej stronie internetowej prowadzi zakładkę Praca, ale nie ujawnia na niej, co ma do zaoferowania swoim pracownikom. Podkreśla jednak rodzinną atmosferę oraz dbanie o integrację pracowników przez liczne imprezy, oraz działania mające umacniać więzi rodzinne. Poparciem obietnic mają być nagrody w plebiscycie "Solidny Pracodawca" oraz "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej".

Suempol na stronie:

nie publikuje ofert pracy, ale zachęca do składania spontanicznej aplikacji. Oferty pracy w tym przedsiębiorstwie można znaleźć na stronach poświęconych rynkowi pracy. Warto przeglądać portale takie, jak Aplikuj.pl, które gromadzą oferty od pracodawców z całej Polski.

W archiwalnych ogłoszeniach można znaleźć propozycje pracy na takich stanowiskach, jak pakowacz, brygadzista, pracownik linii produkcyjnej czy specjalista ds. jakości. Sporadycznie pojawiały się także wakaty na stanowiska biurowe w działach kadr czy eksportu.

Opinie o pracy w firmie Suempol Sp. z o.o.

Wiele osób podczas poszukiwań pracy stara się także poznać, jak najwięcej informacji na temat danego pracodawcy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie firmy i porozmawianie z pracownikami, ale to zazwyczaj nie jest możliwe. Za to rozwiązaniem może być przeglądnięcie opinii publikowanych w sieci.

Portale z opiniami na temat pracodawców pozwalają przejrzeć wpisy byłych i obecnych pracowników. Należy jednak pamiętać, aby do takich wpisów podchodzić z dozą rezerwy, ponieważ często przyjmują one formę wylewania żalów. W przypadku firmy Suempol Sp. z o.o. w sieci pojawiają się komentarze pracowników, ale niestety nie wnoszą one nic konstruktywnego. Najnowsze wpisy to w zasadzie prywatne wyjazdy w stronę różnych osób w zakładzie i nie mówią one nic na temat faktycznych warunków pracy.

Ciężko w takiej sytuacji powiedzieć, co Suempol Sp. z o.o. ma do zaoferowania swoim pracownikom i czy faktycznie szeregowi członkowie zespołu mogą odczuć ten rodzinny charakter. Mimo wszystko firma może być dobrym pracodawcą choćby po to, aby zdobyć doświadczenie w branży. Wpis w CV dokumentujący zatrudnienie u jednego ze światowych liderów przetwórstwa łososia wędzonego również może być pomocny.

Kontakt z firmą Suempol Sp. z o.o.

Osoby zainteresowane pracą w przedsiębiorstwie Suempol Sp. z o.o. mogą korzystać z formularza kontaktowego dostępnego pod podanym powyżej linkiem dla aplikujących. W innych sprawach można się kontaktować z firmą poprzez formularz dostępny na stronie https://suempol.pl/kontakt/. Interesanci mogą także skorzystać z ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Suempol Polska

Suempol Sp. z o.o.

ul. Białostocka 69A

17-100 Bielsk Podlaski

Tel.: (85) 730 60 24

Tel.: (85) 730 60 26

E-mail: biuro@suempol.pl

Na witrynie internetowej firmy pod podanym powyżej adresem można znaleźć także dane kontaktowe do poszczególnych spółek zagranicznych wchodzących w skład Grupy Suempol. Przedsiębiorstwo prowadzi również swoje oficjalne profile w social mediach. Warto je odwiedzić, aby bliżej zaznajomić się z działalnością firmy.

https://www.facebook.com/Suempol.Pan.Losos
  https://www.instagram.com/suempol/

Suempol Sp. z o.o. wydaje się być atrakcyjnym pracodawcą, choć brak konstruktywnych opinii w sieci nie pozwala jasno stwierdzić, co firma ma do zaoferowania i jakie faktycznie warunki pracy oferuje. Wygląda na to, że warto aplikować w szeregi pracowników tej firmy, chociażby po to, aby zdobyć cenne doświadczenie w branży, które wykorzysta się w dalszym rozwoju.

Podsumowanie:
  • Suempol Sp. z o.o. to firma przetwarzająca ryby i krewetki, która rozpoczęła swoją działalność od małego garażu a obecnie jest jednym z największych przetwórców łososia na świecie.
  • Firma Suempol Sp. z o.o. prowadzi kompleksową kontrolę jakości surowca oraz produkcji opartej o system HACCP oraz posiada liczne certyfikaty jakości, m.in. IFS, BIO czy MSC.
  • Firma podejmuje inwestycje w rozwiązania chroniące środowisko, jak choćby oczyszczalnia ścieków, stacja uzdatniania wody oraz wsparcie licznych fundacji i organizacji charytatywnych.
  • Suempol Sp. z o.o. zatrudnia ponad 1200 pracowników, a w ciągu ostatnich trzech lat zatrudnienie w firmie podwoiło się. Oferty pracy w firmie publikowane są sporadycznie na portalach poświęconych rynkowi pracy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Wigi

Wigi

Suempol Sp. z o.o. to świetny przykład, że małe firmy mają szansę na duże sukcesy. Bardzo mi się podoba, że firma bierze udział w wielu projektach społecznych i ekologicznych.
Marcin

Marcin

Firma Suempol Sp. z o.o. to bardzo dobry przykład, jak z małej firmy można zbudować solidną i rozpoznawalną markę. Podziwiam podejście firmy do projektów społecznych i ekologicznych.
Land

Land

Praca w Suempol Sp. z o.o. jest bardzo przyjemna. Często organizowane są integracyjne wyjścia dla pracowników. Pracodawca faktycznie dba o bezpieczeństwo pracowników i ochronę środowiska.
Jurik

Jurik

Bardzo interesująca historia firmy. Szukam pracy w przemyśle spożywczym i na pewno będę śledzić ofertę pracy w Suempol Sp. z o.o.
Leon

Leon

Dobrze kojarząca się marka to wielka rzecz. Ich prosperowanie pozwala na patrzenie w przyszłość i wiązanie się z tą firmą na dłużej.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.