Najwięksi pracodawcy na Podlasiu

Praca SM Mlekovita - potęga zbudowana na produktach nabiałowych

28 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

8 komentarzy

Praca SM Mlekovita - potęga zbudowana na produktach nabiałowych
Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita jest jednym z największych producentów branży mleczarskiej w Polsce. Przedsiębiorstwo ma bogatą historię i od lat rośnie w siłę na rynku zarówno polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Marka zakorzeniła się w świadomości klientów, a firma ciągle inwestuje w rozwój.

Polskie przedsiębiorstwo odnosi liczne sukcesy branżowe, co nie tylko zwraca na siebie uwagę konsumentów, ale również potencjalnych pracowników. Firma posiada liczne zakłady na terenie całej Polski, co stawia ją wśród największych pracodawców. Warto zapoznać się z działalnością Mlekovity oraz tym, co ma do zaoferowania swoim pracownikom.

Historia firmy SM Mlekovita

Mlekovita jest dziś bardzo dobrze znaną marką, a swoją pozycję przedsiębiorstwo budowało przez niemal cały wiek. Korzenie firmy sięgają bowiem 1928 roku kiedy to w Wysokiem Mazowieckim powstał zakład produkujący sery i masło. Zakończenie II Wojny Światowej przyniosło utworzenie Delegatury Centrali Mleczarsko-Jajczarskiej.

W 1950 roku firmę przekształcono w Powiatowy Zakład Mleczarski, który oprócz serów i masła wytwarzał także twarogi i lody. W 1957 roku utworzono Okręgową Spółdzielnię Mleczarską, a w 1962 roku znacząco rozbudowano fabrykę.

Video

Rok 1992 przyniósł poważne zmiany dla firmy. To w tym czasie nazwa spółdzielni mleczarskiej została zmieniona na Mlekovita, a firma opracowała skrupulatnie całą ewolucję wizerunku. Kolejne lata przebiegały pod znakiem rozbudowy zakładów i wdrażania do produkcji nowych produktów.

Pierwsza dekada nowego milenium przyniosła dynamiczny rozwój i wcielanie w skład grupy kapitałowej nowych spółek z całego kraju. W 2009 roku przedsiębiorstwo uruchomiło fabrykę w Kaliningradzie. Firma w 2013 roku obchodziła swoje 85-lecie i przy tej okazji między innymi doprowadziła do uruchomienia pierwszej hurtowni Cash&Carry oraz nowoczesnej oczyszczalni ścieków produkującej w procesie fermentacji biogaz służący jako paliwo wykorzystywane do produkcji energii.

Szukasz pracy?
Dodana
Polecana

Doradca Klienta - LEROY MERLIN - Kołobrzeg

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Kołobrzeg
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Następne lata to kolejne duże inwestycje, które przyniosły między innymi uruchomienie w 2017 roku Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy Mlekovita. W 2020 roku mimo wybuchu pandemii koronawirusa firma odnotowała rekordy przychodów i poczyniła kolejne duże inwestycje w rozwój swoich struktur oraz linii produktów.

Działalność firmy SM Mlekovita

Mlekovita jest dziś potężną marką serwującą klientom szeroki wachlarz produktów mlecznych. Przedsiębiorstwo przez kolejne lata wcielało w swoje struktury kolejne zakłady produkcyjne, dzięki czemu może teraz oferować produkty nabiałowe z praktycznie każdej kategorii.

W ofercie marki Mlekovita znajdziemy:

 • sery i serki;
 • mleko i napoje mleczne;
 • masła i tłuszcze;
 • śmietany i śmietanki;
 • produkty fermentowane;
 • produkty w proszku;
 • produkty regionalne;
 • produkty seropodobne;
 • lody;
 • produkty bez laktozy;
 • produkty ekologiczne bio;
 • przekąski i desery.

Mlekovita produkuje i dystrybuuje produkty mleczarskie na rynek polski oraz zagraniczny. Przedsiębiorstwo zarządza całą grupą kapitałową obejmującą liczne zakłady mleczarskie na terenie Polski.

Grupa Mlekovita w liczbach:

 • 21 zakładów produkcyjnych;
 • 180 linii produkcyjnych;
 • 167 krajów z produktami Mlekovita;
 • 1 000 produktów marki własnej;
 • 5 000 wykwalifikowanych pracowników;
 • 15 000 polskich rolników dostarczających mleko;
 • 8 mln litrów mleka na dobę.

SM Mlekovita regularnie inwestuje w rozwój swoich produktów oraz zakładów. Jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat było utworzenie Centrum Badań i Rozwoju, które zajmuje się badaniami nad mlekiem oraz produktami. Taka placówka daje możliwość utrzymania pozycji jednego z liderów rynku mleczarskiego w Polsce.

Nagrody i sukcesy branżowe firmy SM Mlekovita

Mlekovita może się pochwalić pozycją w czołówce producentów produktów mleczarskich w Polsce. Taki stan rzeczy potwierdzają liczne nagrody, jakie przedsiębiorstwo na przestrzeni lat zdobywało za swoją działalność.

SM Mlekovita zdobyła m.in. następujące wyróżnienia:

 • Grupa Mlekovita najwyżej notowaną firmą branży mleczarskiej w rankingu "200 największych polskich firm" magazynu Wprost.
 • Grupa Mlekowita z tytułem "Najlepszy Pracodawca 2021".
 • Grupa Mlekovita z tytułami "Brylant Polskiej Gospodarki 2020" oraz "Gepard Biznesu 2020".
 • Grupa Mlekovita wyróżniona tytułem "Poland's Best Emloyers 2021" w rankingu miesięcznika Forbes i firmy badawczej Statista.
 • SM Mlekovita z I miejscem w rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw.
 • Grupa Mlekovita zwycięzcą Listy Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich 2019.
 • Nagroda "Złote Laury Super Biznesu" w kategorii Firmy spożywcze.
 • Nagroda specjalna w konkursie Hit Handlu 2020.
 • Tytuł "Najlepsza Polska Marka 2020".

Tak wyglądają niektóre wyróżnienia zdobyte przez SM Mlekovita tylko w ostatnich dwóch latach. Jak widać, przedsiębiorstwo cały czas utrzymuje się w czołówce swojej branży i jest doceniane także jako pracodawca.

Praca w firmie SM Mlekovita

Grupa Mlekovita posiada 21 zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju oraz pomniejsze oddziały zajmujące się dystrybucją produktów. W efekcie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 5 000 osób, co sprawia, że jest dużym pracodawcą zwracającym na siebie uwagę potencjalnych klientów.

Niestety przedsiębiorstwo nie prowadzi zakładki kariery na swojej witrynie internetowej, więc nie podaje wprost, co ma do zaoferowania kandydatom do pracy. Z ofert pracy publikowanych na stronie:

można wyczytać, że pracodawca oferuje pakiet socjalny oraz możliwość rozwoju zawodowego. Brakuje jednak konkretów.

Osoby zainteresowane pracą w Grupie Mlekovita mogą także szukać ofert na portalach zajmujących się rynkiem pracy. Serwisy pokroju Aplikuj.pl publikują ogłoszenia pochodzące także od tego mleczarskiego giganta. Liczne nagrody także w kategoriach doceniających pracodawców pokazują, że aplikowanie do SM Mlekovita może być dobrym pomysłem.

Opinie o pracy w SM Mlekovita

Sporo osób szukających zatrudnienia przed aplikowaniem stara się dowiedzieć, jak najwięcej o potencjalnym pracodawcy. W sytuacji, w której nie ma możliwości porozmawiania bezpośrednio z pracownikami firmy, z pomocą przychodzą portale publikujące opinie o pracodawcach.

Warto pamiętać, aby podchodzić do opinii w sieci z pewną dozą dystansu, ponieważ często przyjmują one formę wylewania żalów. Jednak z często powtarzanych wpisów można wyciągnąć pewne wnioski. Jak to wygląda w przypadku firmy Mlekovita? Ta jest również mocno komentowana w sieci, ale wygląda na to, że pracownicy są bardzo zadowoleni.

Większość wpisów ma bardzo pozytywny wydźwięk. Pracownicy chwalą wynagrodzenia, atmosferę oraz możliwości rozwoju zawodowego. Co ciekawe pojawiają się także głosy o bardzo małej rotacji oraz kolejce ludzi czekających na nabór do Mlekovity. Wygląda więc na to, że zdobyte nagrody mają potwierdzenie wśród szeregowych pracowników.

Źródło: goldenline.pl

Źródło: gowork.pl

Kontakt z firmą SM Mlekovita

Osoby zainteresowane pracą w SM Mlekovita mają możliwość kontaktowania się z firmą za pośrednictwem danych kontaktowych publikowanych w ogłoszeniach. W każdej innej sprawie można skorzystać z ogólnodostępnych danych zawartych na oficjalnej stronie firmy www.mlekovita.com.pl.

Mlekovita

ul. Ludowa 122

18-200 Wysokie Mazowieckie,

woj. podlaskie

Centrala MLEKOVITA

tel.: +48 86 27 58 200

+48 86 27 58 333

fax: +48 86 27 54 130

Sekretariat

tel.: +48 86 27 58 214

fax: +48 86 27 54 130

e-mail: sekretariat@mlekovita.com.pl

Przedsiębiorstwo SM Mlekovita prowadzi także swoje oficjalne profile w social mediach. Odwiedzając je, można zapoznać się nieco bliżej z działalnością firmy oraz jej produktami.

https://www.instagram.com/mlekovitasm/
https://www.facebook.com/MLEKOVITA/
https://www.youtube.com/channel/UCsAKR-owV3Ae_Fj5VSqElWw

Mlekovita jest bardzo silną i znaną marką, więc przyciąga uwagę nie tylko klientów, ale także potencjalnych pracowników. Wygląda na to, że podjęcie pracy w tym przedsiębiorstwie jest bardzo dobrym pomysłem i niesie za sobą wiele pozytywów. Przynajmniej na to wskazują liczne nagrody oraz opinie publikowane przez obecnych, oraz byłych pracowników.

Podziel się

8 komentarzy

imię

imię

szkoda, że nie mają tej zakładki kariera na stronie, ale i tak fajnie, że publikują ogłoszenia w sieci na innych stronach
Spok

Spok

porządny zakład. normalne warunki, normalna umowa i co najważniejsze normalne traktowanie ludzi.
On

On

Takie informacje powinniście znaleźć na ich stronie, myślę, że warto poszukać
nick

nick

Wie ktoś jakie mają wymagania od kandydatów?
Marek

Marek

@magazynier nie wiesz może czy aktualnie tam kogoś szukają?
magazynier

magazynier

pracuję w mlekovicie, w głównym oddziale. jest w porządku, dobre warunki
Zenon

Zenon

Pracowałem tam kawał czasu. Porządna firma, ale faktycznie, nie tak łatwo się dostać, bo nie ma zbyt dużej rotacji
Lidia

Lidia

Mlekovita kolejny znany pracodawca na rynku. Pracowanie w tej firmie na wielu stanowiskach jest bardzo korzystne ale trudno się tam dostać.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka