Najwięksi pracodawcy na Podlasiu

Praca SM Mlekovita - potęga zbudowana na produktach nabiałowych

28 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

19 komentarzy
Praca SM Mlekovita - potęga zbudowana na produktach nabiałowych
Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita jest jednym z największych producentów branży mleczarskiej w Polsce. Przedsiębiorstwo ma bogatą historię i od lat rośnie w siłę na rynku zarówno polskim, jak i na rynkach zagranicznych. Marka zakorzeniła się w świadomości klientów, a firma ciągle inwestuje w rozwój.

Polskie przedsiębiorstwo odnosi liczne sukcesy branżowe, co nie tylko zwraca na siebie uwagę konsumentów, ale również potencjalnych pracowników. Firma posiada liczne zakłady na terenie całej Polski, co stawia ją wśród największych pracodawców. Warto zapoznać się z działalnością Mlekovity oraz tym, co ma do zaoferowania swoim pracownikom.

Historia firmy SM Mlekovita

Mlekovita jest dziś bardzo dobrze znaną marką, a swoją pozycję przedsiębiorstwo budowało przez niemal cały wiek. Korzenie firmy sięgają bowiem 1928 roku kiedy to w Wysokiem Mazowieckim powstał zakład produkujący sery i masło. Zakończenie II Wojny Światowej przyniosło utworzenie Delegatury Centrali Mleczarsko-Jajczarskiej.

W 1950 roku firmę przekształcono w Powiatowy Zakład Mleczarski, który oprócz serów i masła wytwarzał także twarogi i lody. W 1957 roku utworzono Okręgową Spółdzielnię Mleczarską, a w 1962 roku znacząco rozbudowano fabrykę.

Video

Rok 1992 przyniósł poważne zmiany dla firmy. To w tym czasie nazwa spółdzielni mleczarskiej została zmieniona na Mlekovita, a firma opracowała skrupulatnie całą ewolucję wizerunku. Kolejne lata przebiegały pod znakiem rozbudowy zakładów i wdrażania do produkcji nowych produktów.

Szukasz pracy?
Dodana

Projektant Konstrukcji Budowlanych

SMART-HR

 • Mińsk Mazowiecki
Dodana

Elektromechanik

SMART-HR

 • Lubliniec
Dodana

Analityk Biznesowy

SMART-HR

 • Warszawa
Dodana

Kierowca kat. B Kraków od zaraz

INNOVATIVE TRANSPORTS CARS sp. z o.o.

 • Kraków
 • 4 242-9 081 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV

Pierwsza dekada nowego milenium przyniosła dynamiczny rozwój i wcielanie w skład grupy kapitałowej nowych spółek z całego kraju. W 2009 roku przedsiębiorstwo uruchomiło fabrykę w Kaliningradzie. Firma w 2013 roku obchodziła swoje 85-lecie i przy tej okazji między innymi doprowadziła do uruchomienia pierwszej hurtowni Cash&Carry oraz nowoczesnej oczyszczalni ścieków produkującej w procesie fermentacji biogaz służący jako paliwo wykorzystywane do produkcji energii.

Następne lata to kolejne duże inwestycje, które przyniosły między innymi uruchomienie w 2017 roku Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy Mlekovita. W 2020 roku mimo wybuchu pandemii koronawirusa firma odnotowała rekordy przychodów i poczyniła kolejne duże inwestycje w rozwój swoich struktur oraz linii produktów.

Działalność firmy SM Mlekovita

Mlekovita jest dziś potężną marką serwującą klientom szeroki wachlarz produktów mlecznych. Przedsiębiorstwo przez kolejne lata wcielało w swoje struktury kolejne zakłady produkcyjne, dzięki czemu może teraz oferować produkty nabiałowe z praktycznie każdej kategorii.

W ofercie marki Mlekovita znajdziemy:

 • sery i serki;
 • mleko i napoje mleczne;
 • masła i tłuszcze;
 • śmietany i śmietanki;
 • produkty fermentowane;
 • produkty w proszku;
 • produkty regionalne;
 • produkty seropodobne;
 • lody;
 • produkty bez laktozy;
 • produkty ekologiczne bio;
 • przekąski i desery.

Mlekovita produkuje i dystrybuuje produkty mleczarskie na rynek polski oraz zagraniczny. Przedsiębiorstwo zarządza całą grupą kapitałową obejmującą liczne zakłady mleczarskie na terenie Polski.

Grupa Mlekovita w liczbach:

 • 21 zakładów produkcyjnych;
 • 180 linii produkcyjnych;
 • 167 krajów z produktami Mlekovita;
 • 1 000 produktów marki własnej;
 • 5 000 wykwalifikowanych pracowników;
 • 15 000 polskich rolników dostarczających mleko;
 • 8 mln litrów mleka na dobę.

SM Mlekovita regularnie inwestuje w rozwój swoich produktów oraz zakładów. Jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat było utworzenie Centrum Badań i Rozwoju, które zajmuje się badaniami nad mlekiem oraz produktami. Taka placówka daje możliwość utrzymania pozycji jednego z liderów rynku mleczarskiego w Polsce.

Nagrody i sukcesy branżowe firmy SM Mlekovita

Mlekovita może się pochwalić pozycją w czołówce producentów produktów mleczarskich w Polsce. Taki stan rzeczy potwierdzają liczne nagrody, jakie przedsiębiorstwo na przestrzeni lat zdobywało za swoją działalność.

SM Mlekovita zdobyła m.in. następujące wyróżnienia:

 • Grupa Mlekovita najwyżej notowaną firmą branży mleczarskiej w rankingu "200 największych polskich firm" magazynu Wprost.
 • Grupa Mlekowita z tytułem "Najlepszy Pracodawca 2021".
 • Grupa Mlekovita z tytułami "Brylant Polskiej Gospodarki 2020" oraz "Gepard Biznesu 2020".
 • Grupa Mlekovita wyróżniona tytułem "Poland's Best Emloyers 2021" w rankingu miesięcznika Forbes i firmy badawczej Statista.
 • SM Mlekovita z I miejscem w rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw.
 • Grupa Mlekovita zwycięzcą Listy Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich 2019.
 • Nagroda "Złote Laury Super Biznesu" w kategorii Firmy spożywcze.
 • Nagroda specjalna w konkursie Hit Handlu 2020.
 • Tytuł "Najlepsza Polska Marka 2020".

Tak wyglądają niektóre wyróżnienia zdobyte przez SM Mlekovita tylko w ostatnich dwóch latach. Jak widać, przedsiębiorstwo cały czas utrzymuje się w czołówce swojej branży i jest doceniane także jako pracodawca.

Praca w firmie SM Mlekovita

Grupa Mlekovita posiada 21 zakładów produkcyjnych na terenie całego kraju oraz pomniejsze oddziały zajmujące się dystrybucją produktów. W efekcie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 5 000 osób, co sprawia, że jest dużym pracodawcą zwracającym na siebie uwagę potencjalnych klientów.

Niestety przedsiębiorstwo nie prowadzi zakładki kariery na swojej witrynie internetowej, więc nie podaje wprost, co ma do zaoferowania kandydatom do pracy. Z ofert pracy publikowanych na stronie:

można wyczytać, że pracodawca oferuje pakiet socjalny oraz możliwość rozwoju zawodowego. Brakuje jednak konkretów.

Osoby zainteresowane pracą w Grupie Mlekovita mogą także szukać ofert na portalach zajmujących się rynkiem pracy. Serwisy pokroju Aplikuj.pl publikują ogłoszenia pochodzące także od tego mleczarskiego giganta. Liczne nagrody także w kategoriach doceniających pracodawców pokazują, że aplikowanie do SM Mlekovita może być dobrym pomysłem.

Opinie o pracy w SM Mlekovita

Sporo osób szukających zatrudnienia przed aplikowaniem stara się dowiedzieć, jak najwięcej o potencjalnym pracodawcy. W sytuacji, w której nie ma możliwości porozmawiania bezpośrednio z pracownikami firmy, z pomocą przychodzą portale publikujące opinie o pracodawcach.

Warto pamiętać, aby podchodzić do opinii w sieci z pewną dozą dystansu, ponieważ często przyjmują one formę wylewania żalów. Jednak z często powtarzanych wpisów można wyciągnąć pewne wnioski. Jak to wygląda w przypadku firmy Mlekovita? Ta jest również mocno komentowana w sieci, ale wygląda na to, że pracownicy są bardzo zadowoleni.

Większość wpisów ma bardzo pozytywny wydźwięk. Pracownicy chwalą wynagrodzenia, atmosferę oraz możliwości rozwoju zawodowego. Co ciekawe pojawiają się także głosy o bardzo małej rotacji oraz kolejce ludzi czekających na nabór do Mlekovity. Wygląda więc na to, że zdobyte nagrody mają potwierdzenie wśród szeregowych pracowników.

Źródło: goldenline.pl

Źródło: gowork.pl

Kontakt z firmą SM Mlekovita

Osoby zainteresowane pracą w SM Mlekovita mają możliwość kontaktowania się z firmą za pośrednictwem danych kontaktowych publikowanych w ogłoszeniach. W każdej innej sprawie można skorzystać z ogólnodostępnych danych zawartych na oficjalnej stronie firmy www.mlekovita.com.pl.

Mlekovita

ul. Ludowa 122

18-200 Wysokie Mazowieckie,

woj. podlaskie

Centrala MLEKOVITA

tel.: +48 86 27 58 200

+48 86 27 58 333

fax: +48 86 27 54 130

Sekretariat

tel.: +48 86 27 58 214

fax: +48 86 27 54 130

e-mail: sekretariat@mlekovita.com.pl

Przedsiębiorstwo SM Mlekovita prowadzi także swoje oficjalne profile w social mediach. Odwiedzając je, można zapoznać się nieco bliżej z działalnością firmy oraz jej produktami.

https://www.instagram.com/mlekovitasm/
https://www.facebook.com/MLEKOVITA/
https://www.youtube.com/channel/UCsAKR-owV3Ae_Fj5VSqElWw

Mlekovita jest bardzo silną i znaną marką, więc przyciąga uwagę nie tylko klientów, ale także potencjalnych pracowników. Wygląda na to, że podjęcie pracy w tym przedsiębiorstwie jest bardzo dobrym pomysłem i niesie za sobą wiele pozytywów. Przynajmniej na to wskazują liczne nagrody oraz opinie publikowane przez obecnych, oraz byłych pracowników.

Podsumowanie:
 • Firma SM Mlekovita ma ponad 90-letnią historię. Zaczynała jako zakład produkujący sery i masło, a obecnie jest jednym z liderów rynku mleczarskiego w Polsce, zatrudniającym ponad 5 000 pracowników i posiadającym 21 zakładów produkcyjnych.
 • SM Mlekovita regularnie inwestuje w rozwój swoich produktów oraz zakładów, między innymi poprzez utworzenie Centrum Badań i Rozwoju. Firma także przeprowadza duże inwestycje, takie jak uruchomienie w 2017 roku Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy Mlekovita.
 • Mlekovita zdobyła wiele nagród za swoją działalność w branży, a także w kategoriach doceniających pracodawców, co pokazuje, że aplikowanie do tej firmy może być dobrym pomysłem dla potencjalnych pracowników.
 • Pracownicy firmy wydają się być bardzo zadowoleni z pracy w SM Mlekovita, chwalą między innymi wynagrodzenia, atmosferę oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

19 komentarzy

Zmuszony na wygnanie

Zmuszony na wygnanie

SM Mlekovita to przykład firmy, która ma jasne cele i ambicje. Widać to między innymi po ich inwestycjach i rozbudowie zakładów. To imponujące.
Teresa

Teresa

SM Mlekovita jest jednym z największych pracodawców w swojej branży. Bardzo bym chciał zostać ich pracownikiem, ale brakuje mi doświadczenia. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć jakieś staże i w przyszłości dostać pracę w tak renomowanej firmie.
Lewis

Lewis

Mlekovita to firma, która stawia na swoich pracowników i chce, aby czuli się dobrze w swojej pracy. To bardzo ważne, bo wpływa na atmosferę w pracy.
wawaczek

wawaczek

Cieszę się, że przedsiębiorstwo jak Mlekovita jest w stanie przetrwać w trudnych czasach i dalej rozwijać się. Mam nadzieję, że gdy zaczną rekrutować, będę w stanie dołączyć do ich zespołu.
Jerzy 7777

Jerzy 7777

Bardzo podoba mi się podejście firmy Mlekovita do rozwoju i innowacji. Widać to między innymi po Centrum Badań i Rozwoju, co jest imponującą inwestycją.
Kim

Kim

Mlekovita wydaje się być bardzo dobrą firmą do zatrudnienia. Z chęcią, poszedłbym tam do pracy - mam nadzieję, że istnieją jakieś wolne miejsca.
roza

roza

Praca w Mlekovicie daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Mam wrażenie, że firma stawia na swoich pracowników i chce, aby się rozwijali i awansowali.
Zdeba

Zdeba

Po przeczytaniu artykułu dostrzegłem, że SM Mlekovita zatrudnia ponad 5 tysięcy pracowników! To naprawdę imponująca liczba. Mam nadzieję, że uda mi się tam znaleźć pracę.
Jolanta

Jolanta

SM Mlekovita to przykład przedsiebiorstwa, które doskonale radzi sobie na rynku mleczarskim. Oferuje szeroką gamę produktów, a także stawia na rozwój i inwestycje. Jestem pod wrażeniem ich sukcesów.
Bolesława

Bolesława

Chciałbym kilku poradników o pracy w SM Mlekovita, bo bardzo zainteresowała mnie ta firma. Widzę, że przyciąga ona wielu ludzi, ale chętnie dowiedziałbym się więcej bezpośrednio od pracowników.
Piotr

Piotr

Pracuję w Mlekovicie od ponad pięciu lat i nie żałuję tej decyzji. Firma oferuje stabilną pracę, dobry pakiet socjalny i możliwości awansu.
imię

imię

szkoda, że nie mają tej zakładki kariera na stronie, ale i tak fajnie, że publikują ogłoszenia w sieci na innych stronach
Spok

Spok

porządny zakład. normalne warunki, normalna umowa i co najważniejsze normalne traktowanie ludzi.
On

On

Takie informacje powinniście znaleźć na ich stronie, myślę, że warto poszukać
nick

nick

Wie ktoś jakie mają wymagania od kandydatów?
Marek

Marek

@magazynier nie wiesz może czy aktualnie tam kogoś szukają?
magazynier

magazynier

pracuję w mlekovicie, w głównym oddziale. jest w porządku, dobre warunki
Zenon

Zenon

Pracowałem tam kawał czasu. Porządna firma, ale faktycznie, nie tak łatwo się dostać, bo nie ma zbyt dużej rotacji
Lidia

Lidia

Mlekovita kolejny znany pracodawca na rynku. Pracowanie w tej firmie na wielu stanowiskach jest bardzo korzystne ale trudno się tam dostać.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.