Najwięksi pracodawcy na Podlasiu

Praca Rosti Poland - ważne ogniwo szwedzkiego koncernu Nordstjernan

28 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 12 głosów

12 głosów

6 komentarzy
Praca Rosti Poland - ważne ogniwo szwedzkiego koncernu Nordstjernan
Rosti Poland Sp. z o.o. zajmuje się produkcją związaną z przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku, lakierowania oraz dekoracji. Przedsiębiorstwo zajmuje pozycję jednego z najważniejszych zakładów produkcyjnych szwedzkiego koncernu Nordstjernan.

Koncern zatrudnia obecnie ok. 2 700 pracowników w placówkach produkcyjnych na terenie: Szwecji, Niemiec, Rumunii, Anglii, Malezji, Chin, Turcji oraz Polski. Nad Wisłą grupa zatrudnia ok. 1 000 pracowników, co pokazuje jak ważną częścią koncernu są zakłady zlokalizowane w Białymstoku.

Tak duży pracodawca zwraca na siebie uwagę potencjalnych kandydatów do pracy. Warto więc zapoznać się bliżej z działalnością przedsiębiorstwa oraz tym, co ma do zaoferowania swoim pracownikom.

Działalność firmy Rosti Poland Sp. z o.o.

Spółka Rosti Poland Sp. z o.o. zarządza największymi zakładami w całej Grupie Rosti i tym samym jest jednym z największych pracodawców na Podlasiu. Przedsiębiorstwo w swoich strukturach posiada nowoczesną fabrykę na ul. Myśliwskiej w Białymstoku oraz lakiernię na ul. Elewatorskiej. Obie lokalizacje generują ok. 1000 miejsc pracy na produkcji i w biurach.

Firma chwali się, że dzięki ciągłym inwestycjom podlaskie zakłady są jednymi z najnowocześniejszych w tej branży na terenie całej Unii Europejskiej. Specjalizacją firmy jest świadczenie usług produkcyjnych związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwo wykonuje swoje produkty metodą wtrysku, lakierowania oraz dekoracji. Fabryki posiadają także linie montażowe gotowych produktów.

Elementy wytwarzane przez Rosti Poland Sp. z o.o. są wykorzystywane w takich branżach, jak:

 • motoryzacyjna;
 • elektrotechniczna;
 • medyczna;
 • opakowań;
 • AGD;
 • urządzeń biznesowych.

Rosti Poland Sp. z o.o. to nie tylko produkcja elementów z tworzyw sztucznych, ale także inne działy generujące miejsca pracy. W centrali funkcjonuje między innymi dział Badań i Rozwoju, Inżynierii, Logistyki, czy Finansów, HR oraz IT. W efekcie firma daje szerokie pole do rozwoju kariery zawodowej.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej Grupy Rosti pod adresem www.rosti.com, polska filia posiada zakłady produkcyjne o powierzchni 31 000 m2. Spółka wykorzystuje ponad 120 maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku.

Przedsiębiorstwo realizuje rozmaite projekty wymagające tworzenia produktów spełniających zróżnicowane potrzeby klientów. Oznacza to między innymi spore inwestycje w ciągły rozwój oraz rozbudowę i modyfikacje infrastruktury.

Szukasz pracy?
Dodana

Projektant / Projektantka - LEROY MERLIN - Zgorzelec

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Zgorzelec
Dodana
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana
Dodana

Video

Rosti Poland Sp. z o.o. realizuje swoje działania w zgodzie z CSR (Społeczną odpowiedzialnością biznesu), a więc stara się dbać o środowisko oraz wspomagać lokalną społeczność. Firma angażuje się w działania charytatywne na rzecz środowiska naturalnego oraz osób potrzebujących. Rosti wspiera zbiórki rzeczowe i pieniężne oraz wolontariat pracowniczy i angażuje się w charytatywne turnieje sportowe oraz kampanie sadzenia drzew.

Praca w firmie Rosti Poland Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Rosti Poland Sp. z o.o. nie prowadzi swojej witryny internetowej, a więc i nie posiada zakładki poświęconej karierze w firmie. Ewentualnych informacji można szukać na stronie Grupy Rosti, na której temat kariery jest omawiany globalnie.

Firma publikuje oferty pracy w różnych serwisach poświęconych rynkowi pracy, a więc przeglądając serwisy takie, jak Aplikuj.pl można natrafić na ogłoszenia od tego pracodawcy. Aktualnie można znaleźć oferty na takie stanowiska, jak technik utrzymania ruchu, inżynier jakości, czy inżynier ds. rozwoju procesu trysku.

W ofertach firma Rosti podkreśla zatrudnienie na umowę o pracę, szkolenia przygotowujące do świadczenia pracy, możliwości zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie oraz szeroki pakiet benefitów.

Wśród dodatków pozapłacowych wymienia się m.in.:

 • dofinansowanie zajęć sportowych, kursów i szkoleń;
 • prywatną opiekę medyczną;
 • dofinansowanie wakacji dzieci;
 • dofinansowanie biletów do kina i teatru;
 • szkolenia zawodowe;
 • spotkania integracyjne.

Rekrutacja w firmie Rosti Poland Sp. z o.o. odbywa się w czterech etapach:

 1. Wstępna selekcja kandydatów z nadesłanych aplikacji.
 2. Spotkanie online z rekruterem.
 3. Spotkanie w siedzibie firmy z rekruterem i przełożonymi.
 4. Przekazanie informacji zwrotnej o wyniku rekrutacji.

Przedsiębiorstwo zachęca również do spontanicznych aplikacji. Zgłoszenia do pracy można nadsyłać pod adres mailowy rekrutacja@rosti.com.

Opinie o firmie Rosti Poland Sp. z o.o.

Osoby poszukujące pracy bardzo często starają się przed aplikowaniem poznać, jak najlepiej potencjalnego pracodawcę. Idealnym rozwiązaniem byłoby udanie się do danego zakładu i porozmawianie z pracownikami. Niestety taka opcja jest zazwyczaj niemożliwa, a poszukującym pracy pozostaje skorzystanie z portali zbierających opinie o pracodawcach.

Należy jednak pamiętać, aby opinie publikowane w sieci traktować z pewną dozą rezerwy. Bardzo często portale zbierające wpisy pracowników są traktowane, jako miejsce do wylewania żalów. Jednak w przypadku wielu podobnych opinii można wyciągnąć pewne wnioski.

W przypadku firmy Rosti Poland Sp. z o.o. również można znaleźć wpisy byłych i obecnych pracowników. Wiele z wpisów nie jest zbyt pochlebnych, chociaż poziom komentarzy może wskazywać właśnie na mocne wylewanie swoich żalów. Pojawiają się bowiem głosy mówiące, że nie jest tak źle, jak się pisze w internecie.

Z nieco bardziej konkretnych wpisów można wyczytać, że warunki pracy w zakładzie faktycznie się pogorszyły względem tego, co było jeszcze kilka lat temu. Ciężko jednak ocenić faktyczne warunki. Większość wpisów dotyczy też głównie najniższych stanowisk. Wygląda na to, że najlepiej samemu przekonać się co firma ma do zaoferowania na rozmowie kwalifikacyjnej. Praca w Rosti Poland Sp. z o.o. może być bowiem cennym doświadczeniem, które zaprocentuje w dalszym rozwoju kariery.

Kontakt z firmą Rosti Poland Sp. z o.o.

Kandydaci do pracy w firmie Rosti Poland Sp. z o.o. mogą składać swoje aplikacje pod podany powyżej adres mailowy lub korzystać z danych kontaktowych w ogłoszeniach publikowanych na różnych serwisach. W pozostałych kwestiach można się kontaktować z firmą za pośrednictwem danych opublikowanych na stronie www.rosti.com.

Rosti Poland Sp. z o.o.

ul. Myśliwska 18

PL-15 569 Białystok

Tel. 85 678 35 00

Przedsiębiorstwo Rosti jest również obecne w social mediach, choć nie przykłada dużej wagi do prowadzenia swoich profili. Mimo to można na nich nieco bliżej zapoznać się z działalnością firmy.

https://www.facebook.com/RostiPoland/
https://www.youtube.com/channel/UCaD7vVAatbiQ2RkSuQCf9MQ

Rosti Poland Sp. z o.o. jest częścią dużego koncernu działającego globalnie, a także zalicza się do największych pracodawców w regionie. Oznacza to, że zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Ciężko ocenić jak dobrym pracodawcą jest to przedsiębiorstwo, ale najlepiej przekonać się samemu na rozmowie kwalifikacyjnej, co ma do zaoferowania. Zawsze zatrudnienie w Rosti może być sposobem na zebranie doświadczenia przed kolejnym krokiem w rozwoju kariery.

Podsumowanie:
 • Firma Rosti Poland Sp. z o.o. zarządza największymi zakładami w całej Grupie Rosti, co czyni ją jednym z największych pracodawców na Podlasiu, z ok. 1000 miejscami pracy na produkcji i w biurach.
 • Specjalizacją firmy jest świadczenie usług produkcyjnych związanych z przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku, lakierowania oraz dekoracji z liniami montażowymi gotowych produktów.
 • Firma Rosti Poland Sp. z o.o. dba o CSR i wspiera lokalną społeczność, a rekrutacja odbywa się w czterech etapach, przy czym osoby szukające pracy powinny traktować z rezerwą opinie pracowników publikowane w sieci.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

mondo

mondo

Zawsze staramy się słuchać naszych pracowników i reagować na ich potrzeby. Jesteśmy też otwarci na nowe pomysły i sugestie, które mogą poprawić jakość pracy. Ważne jest dla nas, aby nasi pracownicy czuli się w firmie komfortowo i mieli możliwość rozwoju zawodowego.
Bolesław C

Bolesław C

Pracuję w Rosti Poland Sp. z o.o. od kilku lat i mogę powiedzieć, że firma idzie w dobrym kierunku i stara się stale rozwijać. Oczywiście zdarzają się problemy i są rzeczy, które bym zmienił, ale ogólnie jestem zadowolony z pracy.
Patryk

Patryk

Zawsze podziwiałem firmy, które są na rynku od dłuższego czasu i rozwijają się w takim tempie. To pokazuje, że są stabilne i cieszą się uznaniem wśród klientów. Na pewno warto zobaczyć, jak wygląda praca w Rosti Poland Sp. z o.o. i czy mogę tam znaleźć dla siebie interesujące stanowisko.
Bingo

Bingo

Bardzo cenię sobie firmy, które dbają o środowisko i angażują się w działania charytatywne. Oczywiście ważne są też warunki pracy i możliwości rozwoju zawodowego. Przeglądając oferty Rosti Poland Sp. z o.o., wydają mi się one bardzo interesujące i chętnie aplikowałbym na stanowiska, które oferują.
Wania

Wania

Jesteśmy dumni z tego, co Rosti Poland Sp. z o.o. osiągnęło na Podlasiu i wiemy, że pracownicy są kluczowymi elementami naszego sukcesu. Staramy się zapewnić naszym pracownikom najlepsze warunki pracy, rozwój kariery i szeroki pakiet benefitów.
Boban

Boban

Wizytówka przedstawiona. Warto poznać najwięcej informacji o tym pracodawcy, gdyż jest to korzystne dla wszstkich.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.