Najwięksi pracodawcy w Świętokrzyskiem

Praca Pilkington - jeden z wiodących producentów szkła i produktów szklanych

28 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 8 głosów

8 głosów

5 komentarzy
Praca Pilkington - jeden z wiodących producentów szkła i produktów szklanych
Pilkington jest marką działającą na rynku produktów szklanych od 1826 roku. Przedsiębiorstwo zyskało światową renomę, a od 2006 roku wchodzi w skład japońskiej grupy kapitałowej NSG Group. Koncern jest obecnie jednym z największych producentów szkła na świecie.

Grupa NSG jest reprezentowana w Polsce przez trzy spółki działające pod marką Pilkington. Firmy z siedzibami w Sandomierzu wytwarzają produkty dla branży budowlanej oraz motoryzacyjnej. Przedsiębiorstwa będące częścią potężnego koncernu przykuwają uwagę potencjalnych pracowników.

Warto się bliżej przyjrzeć spółkom spod marki Pilkington. Co mają do zaoferowania kandydatom do pracy oraz jaki jest zakres ich działalności?

Działalność marki Pilkington w Polsce

Omawiając działalność marki Pilkington nie sposób nie zacząć od krótkiego przybliżenia całego przedsiębiorstwa. Firma Pilkington pojawiła się na rynku w 1826 roku i od tego czasu odnosiła wiele sukcesów w branży. Firma była również innowatorem branży wprowadzając między innymi technologię Float wynalezioną przez Sir Alastaira Pilingtona w 1952 roku. Przedsiębiorstwo wprowadziło również jako pierwsze do produkcji szkło samoczyszczące Pilington Activ.

Firma zwróciła na siebie uwagę japońskiego koncernu NSG Group, który w 2006 roku przejął markę. Obecnie japońska grupa jest jednym z liderów w branży produkcji szkła oraz produktów szklanych. Przedsiębiorstwo działa na rynku motoryzacyjnym oraz budowlanym oferując szyby i elementy szklane do pojazdów samochodowych oraz szkła techniczne i architektoniczne na potrzeby konstrukcji budowlanych.

W Polsce NSG Group jest reprezentowane przez trzy spółki:

 • Pilkington Polska Sp. z o.o. - Rok założenia: 1995;
 • Pilkington IGP Sp. z o.o. - Rok założenia: 1990;
 • Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. - Rok założenia: 1997.

Pierwsze dwie spółki zajmują się produkcją i dystrybucją produktów szklanych na potrzeby budownictwa. Przedsiębiorstwa wykonują szyby wykorzystywane w oknach oraz specjalnych zabudowach. Producent wytwarza nie tylko standardowe elementy szklane, ale także posiada ofertę dla architektów. Firma dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie realizować indywidualne zlecenia związane ze skomplikowanymi projektami budowlanymi.

Dzięki ofercie na szkła o różnych właściwościach przedsiębiorstwo jest zdolne do realizowania rozmaitych zleceń. Firma oferuje między innymi szkło samoczyszczące Pilkington Activ, które spisuje się przy zabudowie szklanej. Pilkington Optiwhite doskonale nadaje się do tworzenia elementów wykończenia wnętrz. To tylko dwa z wielu rodzajów szkieł, jakie wytwarza marka.

Video

Firma Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. działa w branży motoryzacyjnej. Przedsiębiorstwo dostarcza na rynek oryginalne szyby do samochodów cenionych marek oraz produkuje zamienniki. Firma wykonuje standardowe szyby do pojazdów oraz produkty o unikatowych kształtach na potrzeby wymagających projektów specjalnych.

Warto nadmienić, że przedsiębiorstwo Pilkington Polska Sp. z o.o. świadczy również usługi z zakresu dystrybucji energii elektrycznej. Spółki spod znaku Pilkington w Polsce działają także zgodnie z zasadami Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Oprócz działań mających na celu ochronę środowiska przedsiębiorstwo angażuje się także we wsparcie inicjatyw społecznych, sportowych i kulturalnych. Firma współpracuje także ze szkołami i uczelniami wyższymi, organizując warsztaty, staże oraz praktyki.

Pilkington organizuje także Nocną Strefę Grania na Festiwalu Muzyki w Sandomierzu. Firma wspiera również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Szlachetną Paczkę i regularnie uczestniczy w akcji "Mikołaj dla polskich dzieci na Litwie".

Praca w spółkach marki Pilkington

Pilkington jest częścią potężnej grupy kapitałowej NSG. Ta ma obecnie status jednego z czołowych producentów szkła na świecie. Przedsiębiorstwo produkuje swoje wyroby w 30 krajach, a ich dystrybucja odbywa się w 105 państwach. NSG Group zatrudnia niemal 27 000 pracowników, z czego ponad 4 200 osób pracuje w Polsce.

Spółki marki Pilkington mają w Polsce kilka zakładów produkcyjnych oraz oddziałów dystrybucyjnych. Placówki firm mieszczą się w Sandomierzu, Białymstoku, Bydgoszczy, Chmielowie, Krakowie, Łodzi, Miedniewicach, Ostrołęce, Piekarach Śląskich, Poznaniu, Skierniewicach, Sochaczewie, Sopocie, Szczecinie, Warszawie oraz we Wrocławiu.

Oferty pracy w poszczególnych placówkach można znaleźć na stronie internetowej:

Osoby zainteresowane pracą w Pilkington mogą także przeglądać portale poświęcone ofertom pracy, jak np. Aplikuj.pl.

Przedsiębiorstwo wśród zalet pracy wymienia między innymi szkolenia zawodowe, dofinansowania wypoczynku, możliwość przystąpienia do prywatnej opieki medycznej oraz kasy zapomogowo-pożyczkowej, a także dofinansowania kart Multisport czy studiów wyższych.

Rekrutacja do przedsiębiorstwa Pilkington odbywa się w pięciu etapach:

 1. Publikacja ofert.
 2. Aplikowanie.
 3. Spotkanie z rekruterem.
 4. Informacja zwrotna.
 5. Powitanie w firmie.

Wśród ofert pracy najczęściej pojawia się zapotrzebowanie na stanowiska operatorów produkcji oraz techników utrzymania ruchu. Nie brakuje również wakatów dla konsultantów IS czy specjalistów IT oraz magazynierów. Pozostaje tylko pytanie, czy spółki marki Pilkington są dobrymi pracodawcami?

Opinie o spółkach marki Pilkington

Niemal każda osoba szukająca pracy chciałaby najpierw poznać bliżej potencjalnego pracodawcę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzenie zakładu i porozmawianie z pracownikami, ale to niestety zazwyczaj nie jest możliwe. Rozwiązaniem mogą być portale zbierające opinie o pracodawcach.

Należy jednak pamiętać, że do opinii wypisywanych w sieci należy podchodzić z pewną rezerwą. Często takie strony przyjmują rolę miejsca do wylewania żalów. Mimo to z często powtarzanych opinii można wyciągnąć pewne wnioski.

Ze wpisów dotyczących pracy w spółkach Pilkington wynika przede wszystkim, że wynagrodzenia nie należą do atrakcyjnych. Opinie pojawiające się w sieci są dość skrajne i ciężko zdecydowanie określić, jakie warunki pracy faktycznie panują w poszczególnych zakładach.

Część osób podkreśla, że praca w Pilkington może być faktycznie dobra na początek. Wynika to z szkoleń branżowych, które mogą się okazać bardzo pomocne w dalszym budowaniu kariery.

Kontakt ze spółkami marki Pilkington

Osoby zainteresowane pracą w spółkach Pilkington mają możliwość korzystania z danych kontaktowych w ofertach pracy. Pozostałe osoby mogą się posiłkować ogólnodostępnymi danymi kontaktowymi.

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

ul. Portowa 24

27-600 Sandomierz

Tel.: + 48 15 833 01 00

Faks: + 48 15 833 01 71

Pilkington IGP Sp. z o.o.

ul. Portowa 24,

27-600 Sandomierz

Tel. 15 832 30 41

Faks: 15 832 65 45

Pilkington Polska Sp. z o.o.

ul. Portowa 24

27-600 Sandomierz

Tel.: 15 832 30 41

Faks: 15 832 39 25

Na stronie internetowej https://www.pilkington.com/pl-pl/pl/lokalizacje-kontakty można także znaleźć dane kontaktowe do wszystkich placówek grupy NSG w Polsce.

Marka Pilkington jest również obecna w social mediach. Warto odwiedzić oficjalne profile przedsiębiorstwa, aby bliżej zapoznać się z jego działalnością.

https://www.facebook.com/pilkingtonPL
https://twitter.com/Pilkington_PL
https://www.youtube.com/user/PilkingtonTV

Pilkington jest marką znaną na całym świecie i należy do potężnej grupy kapitałowej. To przyciąga uwagę potencjalnych pracowników. Ciężko jednak stwierdzić, jak dobrym faktycznie pracodawcą są polskie spółki wchodzące w skład NSG. Wygląda jednak na to, że praca w tej firmie może mieć swoje zalety, a przynajmniej pozwoli zdobyć cenne doświadczenie.

Podsumowanie:
 • Firma Pilkington działa na rynku motoryzacyjnym oraz budowlanym, oferując szkła i elementy szklane.
 • Przedsiębiorstwo posiada kilka zakładów produkcyjnych oraz oddziałów dystrybucyjnych w Polsce, oferując pracę na różnych stanowiskach.
 • Spółki marki Pilkington angażują się w inicjatywy społeczne oraz wspierają szkoły i uczelnie wyższe.
 • Opinie o pracodawcach z marki Pilkington można znaleźć na portalach, jednak z należy podchodzić z pewną rezerwą.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

KAa

KAa

Pilkington to zdecydowanie marka, z którą warto nawiązać współpracę. Firma działa w branżach, w których jest duża konkurencja, ale ich indywidualne podejście i oferta na szkła o różnych właściwościach przemawia za nimi. Cieszy również fakt, że dbają o swoją społeczną odpowiedzialność biznesu.
Nergal

Nergal

Bardzo interesująca oferta pracy w Pilkington. Chętnie poznam opinie innych pracowników i więcej informacji na temat pakietu benefitów. Na pewno porównam wakaty i oferty pracy, by wybrać najlepszą.
Oceniacz

Oceniacz

Zastanawiałam się nad aplikacją do pracy w Pilkington, ale po przeczytaniu artykułu nabieram większej pewności. Praca w tak dużej i znanej firmie wydaje się jakimś gwarantem stałości zatrudnienia.
Janda

Janda

Pracuję w Pilkington już kilka lat i powiem szczerze, że jestem zadowolony z pracy. Firma oferuje szkolenia i możliwości rozwoju zawodowego, a atmosfera w pracy jest przyjazna i sprzyja wymianie doświadczeń.
Olga

Olga

W rekrutacji jest ważne znane wszystkich rzeczy dotyczących działań podmiotu. Takie porady są bardzo korzystne.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.