Najwięksi pracodawcy w Świętokrzyskiem

Praca Celsa Huta Ostrowiec - największy zakład przemysłowy województwa świętokrzyskiego

28 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

5 komentarzy
Praca Celsa Huta Ostrowiec - największy zakład przemysłowy województwa świętokrzyskiego
Huta Ostrowiec posiada największe zakłady produkcyjne w województwie świętokrzyskim, a od 2003 roku jest częścią hiszpańskiej Grupy Kapitałowej Celsa. Przedsiębiorstwo z niemal 200-letnią tradycją hutniczą zyskało tym samym dostęp do nowych rynków i przeszło dynamiczny rozwój.

Dziś Celsa Huta Ostrowiec jest ważną częścią koncernu i produkuje wysokiej jakości elementy stalowe. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne zajmujące się wyrobami walcowanymi oraz kutymi. Wyroby polskiego przedsiębiorstwa są wykorzystywane w przemyśle budowlanym, energetycznym, chemicznym, górniczym, kolejowym, naftowym czy okrętowym i samochodowym.

Firma przez lata zdobywała doświadczenia oraz stawała się coraz bardziej cenionym dostawcą produktów metalowych. W efekcie przyciąga ona nie tylko nowych klientów, ale także stała się interesującym pracodawcą. Warto sprawdzić, co przedsiębiorstwo ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom.

Historia firmy Celsa Huta Ostrowiec

Celsa Huta Ostrowiec jest dziś potężnym zakładem przemysłowym, a swoje początki ma w latach 1837-1839. Wtedy na prawym brzegu rzeki Kamiennej powstała huta. Huta oraz osada tworząca się wokół niej otrzymały nazwę Klimkiewiczów od nazwiska budowniczego Antoniego Klimkiewicza. Budowę zakładów ufundował hrabia Henryk Łubieński, a kolejny właściciel przedsiębiorstwa, Zygmunt Wielopolski założył Spółkę Akcyjną Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich.

Czas I Wojny Światowej doprowadził do zniszczenia większości zakładów. W latach międzywojennych hutę odbudowano, a ta rozpoczęła produkcję wagonów kolejowych, części do parowozów, samochodów i pojazdów opancerzonych oraz konstrukcji stalowych. Po II Wojnie Światowej utworzono Hutę im. Marcelego Nowotki, a w latach 70. minionego stulecia wybudowano nowy zakład metalurgiczny.

Lata 90. przyniosły wiele zmian. Nowy zakład przemianowano na Hutę Ostrowiec, a stary na Zakłady Ostrowieckie S.A. Restrukturyzacja przyniosła znaczne ograniczenia zatrudnienia oraz wyłączenie części wydziałów z konglomeratu. Ostatecznie w 2003 roku konglomerat został wykupiony przez hiszpańską grupę Celsa. Koncern zainwestował ponad 300 mln złotych na restrukturyzację huty w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Działalność firmy Celsa Huta Ostrowiec

Celsa Huta Ostrowiec może się pochwalić statusem największego zakładu przemysłowego w województwie świętokrzyskim.

Szukasz pracy?

Operator maszyn

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Tychy
Dodana

Pracownik produkcji

Hutchinson Polska

 • Żywiec
Dodana

(dś) Praca na produkcji, bez doświadczenia!

SGP GROUP

 • Mikołów
 • 5 300-5 600 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV

Pracownik obróbki drewna

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Dąbrowa Górnicza
Dodana

Fotograf/grafik

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Nekla
Dodana
Jest to efektem zarządzania dwoma zakładami produkcyjnymi, które skupiają się na różnych formach obróbki elementów stalowych.

 

Zakład Wyrobów Walcowanych (ZWW) składa się z:

 • Stalowni Ilościowej;
 • Walcowni Drobnej;
 • Walcowni Średniej.
   

Zakład Wyrobów Kutych (ZWK) składa się z:

 • Stalowni Jakościowej;
 • Prasowni i Działu Obróbki Termicznej;
 • Działu Obróbki Mechanicznej.

Konglomerat zajmuje się między innymi produkcją prętów gładkich, prętów płaskich oraz prętów żebrowanych do zbrojenia betonu. W przedsiębiorstwie powstają kątowniki oraz odkuwki. Huta świadczy usługi w zakresie obróbki mechanicznej i termicznej wyrobów stalowych, usługi transportu kolejowego oraz telekomunikacji.

Praca w firmie Celsa Huta Ostrowiec

Celsa Huta Ostrowiec to nie tylko potężne zakłady przemysłowe, ale też jeden z największych pracodawców w regionie. Firma niestety nie prowadzi zakładki kariery na swojej witrynie, przez co nie ujawnia zalet pracy w swoich strukturach. Można jednak posiłkować się innymi źródłami, w celu sprawdzenia co ma do zaoferowania przedsiębiorstwo.

Aktualnych ofert pracy w firmie Celsa Huta Ostrowiec należy szukać na portalach zajmujących się rynkiem pracy takich, jak Aplikuj.pl. Za ich pomocą kandydatów do pracy w hucie poszukuje zarówno sama spółka, jak i wynajęci przez nią pośrednicy.

W pojawiających się ofertach pracy można znaleźć takie benefity, jak pakiet socjalny obejmujący wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku czy zapomogi z okazji świąt. Pracodawca wspomina także o szkoleniach oraz możliwości udziału w ciekawych projektach korporacyjnych. Niestety w ofertach nie wymienia zbyt wiele dodatków pozapłacowych, na jakie mogą liczyć pracownicy.

Wśród aktualnych ofert można znaleźć zapotrzebowanie na specjalistów ds. BHP oraz ochrony środowiska, a także liczne wakaty dla automatyków, ślusarzy, operatorów maszyn CNC czy elektryków i pracowników produkcji. Wygląda na to, że rotacja pracowników jest dość spora, a przynajmniej na to wskazują pojawiające się oferty pracy.

Opinie o pracy w firmie Celsa Huta Ostrowiec

Podczas poszukiwań pracy kandydaci bardzo często starają się zdobyć, jak najwięcej informacji na temat konkretnego pracodawcy. Niestety zazwyczaj nie da się wejść do zakładu i porozmawiać z pracownikami. Zamiast tego sporo osób sięga po pomoc portali z opiniami na temat pracodawców.

Należy jednak podchodzić do opinii umieszczanych w sieci z pewną rezerwą. Często takie wpisy są niczym innym, jak wylewaniem żalów. Mimo to z powtarzających się opinii można wyciągnąć pewne wnioski. Celsa Huta Ostrowiec jest również komentowana w sieci.

Wygląda na to, że rotacja w firmie jest faktycznie duża, a wynika to z faktu zatrudniania pracowników przez agencje pracy. Niewiele osób zostaje zatrudnionych na stałe przez samo przedsiębiorstwo. Wynagrodzenia również nie należą do wysokich, a sama praca jest bardzo wymagająca. Wiele osób potwierdza, że faktycznie niedoświadczeni pracownicy mogą liczyć na szkolenia podnoszące kwalifikacje. Oznacza to, że praca w Celsa Huta Ostrowiec może być okazją do zdobycia cennego doświadczenia w branży.

Video

Kontakt z firmą Celsa Huta Ostrowiec

Kandydaci do pracy w Celsa Huta Ostrowiec mają możliwość kontaktowania się z rekruterami za pośrednictwem danych w ofertach pracy. W przypadku pozostałych interesantów można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie http://long.celsaho.com/Contact.mvc/ContactUs lub z ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Celsa Huta Ostrowiec Sp. z o.o.

ul. Samsonowicza 2

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Tel. +48 41 249 30 00

Fax. +48 41 249 22 22

E-mail: celsaho@celsaho.com

Celsa Huta Ostrowiec jest jednym z wiodących przedstawicieli swojej branży. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorstwo przykuwa uwagę potencjalnych pracowników. Wiele wskazuje jednak na to, że praca w tej firmie powinna być traktowana raczej w roli przystanku w rozwoju kariery.

Podsumowanie:
 • Firma Celsa Huta Ostrowiec jest największym zakładem przemysłowym w województwie świętokrzyskim, zajmującym się produkcją wyrobów metalowych oraz świadczącym usługi obejmujące obróbkę mechaniczną i termiczną wyrobów stalowych, transport kolejowy oraz telekomunikację.
 • Pracodawca oferuje benefity takie jak pakiet socjalny, szkolenia oraz możliwość udziału w projektach korporacyjnych, jednakże nie ujawnia innych dodatków pozapłacowych na swojej stronie internetowej.
 • Z ofert pracy wynika, że rotacja pracowników w firmie jest dość duża, a pracodawca często korzysta z agencji pracy.
 • W opinii pracowników, praca w Celsa Huta Ostrowiec jest bardzo wymagająca, a wynagrodzenia nie należą do najwyższych, ale faktycznie niedoświadczeni pracownicy mogą liczyć na szkolenia podnoszące ich kwalifikacje.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

baśka2000

baśka2000

Celsa Huta Ostrowiec to jedna z najlepszych firm w branży metalowej, która może pochwalić się bogatą historią i doświadczeniem. Niestety rotacja pracowników jest poważnym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa.
Wiluś

Wiluś

Na portalach z ofertami pracy można znaleźć liczne wakaty w Celsa Huta Ostrowiec. Pracodawca oferuje m.in. dofinansowanie wypoczynku czy szkolenia, co może być bardzo zachęcające.
Jonasz

Jonasz

Niestety rotacja w Celsa Huta Ostrowiec wydaje się być dość duża, co z pewnością nie jest dobrym sygnałem dla pracowników. Mimo to, warto się starać o pracę, zwłaszcza jeśli brakuje doświadczenia.
Asia G

Asia G

Praca w Celsa Huta Ostrowiec może być naprawdę wymagająca, ale daje okazję do zdobycia cennego doświadczenia. Wszystko zależy od podejścia pracownika.
Dorota2222

Dorota2222

Przemysł dobre rozwijający się i firmy w nim to miejsce gdzie można wiązać swoją przyszłość. Poznanie informacji ma wielkie znaczenie i pomaga.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka