!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy w Świętokrzyskiem

Praca Celsa Huta Ostrowiec - największy zakład przemysłowy województwa świętokrzyskiego

28 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

1 komentarz

Praca Celsa Huta Ostrowiec - największy zakład przemysłowy województwa świętokrzyskiego
Huta Ostrowiec posiada największe zakłady produkcyjne w województwie świętokrzyskim, a od 2003 roku jest częścią hiszpańskiej Grupy Kapitałowej Celsa. Przedsiębiorstwo z niemal 200-letnią tradycją hutniczą zyskało tym samym dostęp do nowych rynków i przeszło dynamiczny rozwój.

Dziś Celsa Huta Ostrowiec jest ważną częścią koncernu i produkuje wysokiej jakości elementy stalowe. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne zajmujące się wyrobami walcowanymi oraz kutymi. Wyroby polskiego przedsiębiorstwa są wykorzystywane w przemyśle budowlanym, energetycznym, chemicznym, górniczym, kolejowym, naftowym czy okrętowym i samochodowym.

Firma przez lata zdobywała doświadczenia oraz stawała się coraz bardziej cenionym dostawcą produktów metalowych. W efekcie przyciąga ona nie tylko nowych klientów, ale także stała się interesującym pracodawcą. Warto sprawdzić, co przedsiębiorstwo ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom.

Historia firmy Celsa Huta Ostrowiec

Celsa Huta Ostrowiec jest dziś potężnym zakładem przemysłowym, a swoje początki ma w latach 1837-1839. Wtedy na prawym brzegu rzeki Kamiennej powstała huta. Huta oraz osada tworząca się wokół niej otrzymały nazwę Klimkiewiczów od nazwiska budowniczego Antoniego Klimkiewicza. Budowę zakładów ufundował hrabia Henryk Łubieński, a kolejny właściciel przedsiębiorstwa, Zygmunt Wielopolski założył Spółkę Akcyjną Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich.

Czas I Wojny Światowej doprowadził do zniszczenia większości zakładów. W latach międzywojennych hutę odbudowano, a ta rozpoczęła produkcję wagonów kolejowych, części do parowozów, samochodów i pojazdów opancerzonych oraz konstrukcji stalowych. Po II Wojnie Światowej utworzono Hutę im. Marcelego Nowotki, a w latach 70. minionego stulecia wybudowano nowy zakład metalurgiczny.

Lata 90. przyniosły wiele zmian. Nowy zakład przemianowano na Hutę Ostrowiec, a stary na Zakłady Ostrowieckie S.A. Restrukturyzacja przyniosła znaczne ograniczenia zatrudnienia oraz wyłączenie części wydziałów z konglomeratu. Ostatecznie w 2003 roku konglomerat został wykupiony przez hiszpańską grupę Celsa. Koncern zainwestował ponad 300 mln złotych na restrukturyzację huty w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Działalność firmy Celsa Huta Ostrowiec

Celsa Huta Ostrowiec może się pochwalić statusem największego zakładu przemysłowego w województwie świętokrzyskim.

Jest to efektem zarządzania dwoma zakładami produkcyjnymi, które skupiają się na różnych formach obróbki elementów stalowych.

 

Zakład Wyrobów Walcowanych (ZWW) składa się z:

  • Stalowni Ilościowej;
  • Walcowni Drobnej;
  • Walcowni Średniej.
     

Zakład Wyrobów Kutych (ZWK) składa się z:

  • Stalowni Jakościowej;
  • Prasowni i Działu Obróbki Termicznej;
  • Działu Obróbki Mechanicznej.

Konglomerat zajmuje się między innymi produkcją prętów gładkich, prętów płaskich oraz prętów żebrowanych do zbrojenia betonu. W przedsiębiorstwie powstają kątowniki oraz odkuwki. Huta świadczy usługi w zakresie obróbki mechanicznej i termicznej wyrobów stalowych, usługi transportu kolejowego oraz telekomunikacji.

Praca w firmie Celsa Huta Ostrowiec

Celsa Huta Ostrowiec to nie tylko potężne zakłady przemysłowe, ale też jeden z największych pracodawców w regionie. Firma niestety nie prowadzi zakładki kariery na swojej witrynie, przez co nie ujawnia zalet pracy w swoich strukturach. Można jednak posiłkować się innymi źródłami, w celu sprawdzenia co ma do zaoferowania przedsiębiorstwo.

Aktualnych ofert pracy w firmie Celsa Huta Ostrowiec należy szukać na portalach zajmujących się rynkiem pracy takich, jak Aplikuj.pl. Za ich pomocą kandydatów do pracy w hucie poszukuje zarówno sama spółka, jak i wynajęci przez nią pośrednicy.

W pojawiających się ofertach pracy można znaleźć takie benefity, jak pakiet socjalny obejmujący wczasy pod gruszą, dofinansowanie wypoczynku czy zapomogi z okazji świąt. Pracodawca wspomina także o szkoleniach oraz możliwości udziału w ciekawych projektach korporacyjnych. Niestety w ofertach nie wymienia zbyt wiele dodatków pozapłacowych, na jakie mogą liczyć pracownicy.

Wśród aktualnych ofert można znaleźć zapotrzebowanie na specjalistów ds. BHP oraz ochrony środowiska, a także liczne wakaty dla automatyków, ślusarzy, operatorów maszyn CNC czy elektryków i pracowników produkcji. Wygląda na to, że rotacja pracowników jest dość spora, a przynajmniej na to wskazują pojawiające się oferty pracy.

Opinie o pracy w firmie Celsa Huta Ostrowiec

Podczas poszukiwań pracy kandydaci bardzo często starają się zdobyć, jak najwięcej informacji na temat konkretnego pracodawcy. Niestety zazwyczaj nie da się wejść do zakładu i porozmawiać z pracownikami. Zamiast tego sporo osób sięga po pomoc portali z opiniami na temat pracodawców.

Należy jednak podchodzić do opinii umieszczanych w sieci z pewną rezerwą. Często takie wpisy są niczym innym, jak wylewaniem żalów. Mimo to z powtarzających się opinii można wyciągnąć pewne wnioski. Celsa Huta Ostrowiec jest również komentowana w sieci.

Wygląda na to, że rotacja w firmie jest faktycznie duża, a wynika to z faktu zatrudniania pracowników przez agencje pracy. Niewiele osób zostaje zatrudnionych na stałe przez samo przedsiębiorstwo. Wynagrodzenia również nie należą do wysokich, a sama praca jest bardzo wymagająca. Wiele osób potwierdza, że faktycznie niedoświadczeni pracownicy mogą liczyć na szkolenia podnoszące kwalifikacje. Oznacza to, że praca w Celsa Huta Ostrowiec może być okazją do zdobycia cennego doświadczenia w branży.

Video

Kontakt z firmą Celsa Huta Ostrowiec

Kandydaci do pracy w Celsa Huta Ostrowiec mają możliwość kontaktowania się z rekruterami za pośrednictwem danych w ofertach pracy. W przypadku pozostałych interesantów można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie http://long.celsaho.com/Contact.mvc/ContactUs lub z ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Celsa Huta Ostrowiec Sp. z o.o.

ul. Samsonowicza 2

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Tel. +48 41 249 30 00

Fax. +48 41 249 22 22

E-mail: celsaho@celsaho.com

Celsa Huta Ostrowiec jest jednym z wiodących przedstawicieli swojej branży. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorstwo przykuwa uwagę potencjalnych pracowników. Wiele wskazuje jednak na to, że praca w tej firmie powinna być traktowana raczej w roli przystanku w rozwoju kariery.

Podziel się

1 komentarz

Dorota2222

Dorota2222

Przemysł dobre rozwijający się i firmy w nim to miejsce gdzie można wiązać swoją przyszłość. Poznanie informacji ma wielkie znaczenie i pomaga.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.