!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy w Świętokrzyskiem

Praca Cersanit S.A. - polski gigant na rynku płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek

28 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 17 głosów

17 głosów

1 komentarz

Praca Cersanit S.A. - polski gigant na rynku płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek
Cersanit jest marką, którą zna zapewne każdy Polak mający za sobą jakikolwiek remont. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w produkcji płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek. Przez lata swojej działalności rosło w potęgę i dziś stoi na czele prężnie rozwijającej się grupy kapitałowej.

Firma Cersanit S.A. ma pod swoimi skrzydłami takie marki, jak Cersanit, Opoczno, Meissen Keramik, Pilkington's oraz Mei. Przedsiębiorstwo założone w Kielcach obejmuje już swoim zasięgiem całą Europę, Bliski Wschód oraz Azję Środkową i Afrykę Północną. To daje nam obraz międzynarodowej firmy odnoszącej liczne sukcesy na rynku. Tym samym zwraca ona na siebie uwagę potencjalnych pracowników.

Warto się przyjrzeć temu gigantowi i sprawdzić co ma faktycznie do zaoferowania kandydatom do pracy. Przybliżmy nieco działalność spółki Cersanit S.A.

Działalność firmy Cersanit S.A.

Spółka Cersanit ma swoje korzenie w 1992 roku, kiedy rozpoczęto prywatyzację Zakładów Wyrobów Sanitarnych "Krasnystaw" w Krasnymstawie. Powstała na bazie tych zakładów spółka od 1998 roku była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2002 roku funkcjonowała pod nazwą Cersanit S.A. W latach 2012-2017 przedsiębiorstwo było obecne na rynku pod nazwą Rovese S.A., ale w czerwcu 2017 roku powrócono do pierwotnej nazwy.

Cersanit S.A. od początku działa na rynku płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek. Firma skupiła swoje działania na tych polach, dzięki czemu przez lata wyrobiła sobie odpowiednią markę. Spółka dzięki dobrym decyzjom biznesowym ciągle się rozszerzała i dziś oferuje produkty kilku cenionych marek.

Video

Marki należące do spółki Cersanit S.A.:

Cersanit - marka znana na rynkach międzynarodowych z produkcji szerokiego asortymentu elementów wyposażenia oraz wykończenia łazienek. Marka oferuje kompleksowe rozwiązania łazienkowe.

Opoczno - marka znana z produkcji płytek ceramicznych. Opoczno skupia swoje działania zarówno na kreowaniu stylowych rozwiązań, jak i na ciągłym rozwoju technologii produkcji w celu dostarczania płytek odpowiadających najnowszym trendom oraz technologiom.

Meissen Keramik - niemiecka marka płytek posiadająca przeszło 150-letnie doświadczenie w produkcji ceramiki.

Pilkington's - marka oferująca płytki oraz elementy wykończenia ściennego i podłogowego. Ceniona marka oferująca produkty w konkurencyjnych cenach.

Mei - kolejna marka wywodząca się z Niemiec i zajmująca się produkcją wysokiej jakości płytek ceramicznych.

Cersanit S.A. posiada 11 fabryk rozlokowanych na świecie i zatrudnia przeszło 7000 pracowników.

Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do wykończenia wnętrz, ze szczególnym naciskiem na łazienki.

Firma Cersanit S.A. oferuje płytki:

 • podłogowe;
 • ścienne;
 • uniwersalne;
 • dekoracje ścienne;
 • gresy techniczne;
 • listwy dekoracyjne;
 • dodatki ceramiczne.

Oprócz tego w ofercie Cersanit S.A. znajdują się także:

 • kolekcje konceptowe;
 • kolekcje ceramiki łazienkowej;
 • kolekcje mebli łazienkowych;
 • systemy spłukujące;
 • kolekcje przycisków spłukujących;
 • kolekcje wanien;
 • kolekcje prysznicowe;
 • kolekcje brodzików prysznicowych;
 • kolekcje armatury łazienkowej.

Produkty marki Cersanit mogą się pochwalić różnymi nagrodami branżowymi. Między innymi firma regularnie zdobywa wyróżnienia w plebiscytach "Perły Ceramiki EU" oraz "Dobry Wzór".

Firma angażuje się także we wsparcie różnych przedsięwzięć w tym w sponsoring imprez oraz zespołów sportowych. Między innymi Cersanit jest sponsorem Półmaratonu Kieleckiego oraz wspiera drużynę kolarską i regionalną siatkówkę, a także posiada drużynę piłki nożnej FC Cersanit.

Praca w firmie Cersanit S.A.

Firma o dużej renomie, jak Cersanit S.A przyciąga uwagę osób szukających zatrudnienia. Co tak duże przedsiębiorstwo może zaoferować potencjalnym kandydatom? W przypadku Cersanit S.A. mamy wiele placówek do wyboru. Przedsiębiorstwo posiada swoje centrale w Kielcach oraz w Warszawie, a do tego dochodzą fabryki w Starachowicach, Wałbrzychu, Krasnymstawie oraz Opocznie. Firma posiada także swoje zakłady w Rosji, Rumuni, Ukrainie oraz w Niemczech.

Mnogość placówek oznacza między innymi możliwości podjęcia pracy w administracji oraz różnych działach wiążących się z pracą w biurach, ale także nie brakuje wakatów na produkcji. W fabrykach firmy zatrudnienie znajdą zarówno mniej wykwalifikowane osoby, jak i specjaliści związani z branżą ceramiki oraz wyposażenia łazienek.

Firma obiecuje szereg benefitów dla swoich pracowników. Zatrudnione osoby mogą skorzystać m.in. z:

 • ubezpieczeń grupowych;
 • karnetu sportowego;
 • programów szczepień oraz opieki medycznej;
 • upominków okolicznościowych;
 • nauki języka obcego;
 • fitness, rehabilitacji, sauny i konsultacji z lekarzem;
 • restauracji w siedzibie firmy.

Spółka zastrzega jednak, że dostępność benefitów jest zależna od lokalizacji. Można więc założyć, że spora część pracowników nie ma dostępu do wszystkich atrakcji.

Aktualne oferty pracy w spółce Cersanit S.A. można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy pod adresem:

Warto także przeglądać ogłoszenia na portalach poświęconych ogłoszeniom o pracę, jak np. Aplikuj.pl.

Rekrutacja w spółce Cersanit S.A. odbywa się w pięciu etapach:

 1. Składanie aplikacji.
 2. Selekcja dokumentów aplikacyjnych.
 3. Spotkanie rekrutacyjne - zaproszenie na spotkanie z bezpośrednim przełożonym.
 4. Testy - w zależności od stanowiska może być koniecznie przeprowadzenie testów kompetencyjnych lub dodatkowego spotkania.
 5. Złożenie oferty - wszyscy kandydaci otrzymują informację zwrotną o wyniku rekrutacji.

Oferta spółki Cersanit S.A. prezentuje się interesująco. Warto jednak sprawdzić, jakie opinie przedsiębiorstwo zbiera w roli pracodawcy.

Opinie o firmie Cersanit S.A.

Szukając zatrudnienia, wiele osób chce najpierw poznać potencjalnego pracodawcę, nim złoży aplikację. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale niestety zazwyczaj nie jest możliwe porozmawianie bezpośrednio z pracownikami. Rozwiązaniem są portale pozwalające publikować opinie o pracodawcach. Trzeba jednak pamiętać, że często wpisy byłych i obecnych pracowników przybierają formę wylewania żalów. Warto więc podchodzić do nich z dozą rezerwy.

Przedsiębiorstwo Cersanit S.A. jest bardzo dużą firmą, a co za tym idzie, jest komentowana w sieci. Wpisy pochodzą głównie od pracowników produkcyjnych i ci donoszą o niezbyt wysokich zarobkach oraz ciężkiej i wymagającej pracy. Pracownicy wskazują na wiele charakterystycznych problemów dla polskich zakładów produkcyjnych. Obrywa się między innymi kadrze zarządzającej oraz brakowi możliwości rozwoju kariery.

Pojawia się także sporo wpisów mówiących o raczej dużej rotacji. Wygląda więc na to, że Cersanit S.A. jest firmą spisującą się w roli przystanku w karierze. Praca dla dużego koncernu nie tylko pozwoli zdobyć doświadczenie, ale też cenny wpis w CV, które w połączeniu zaprocentują w kolejnych krokach rozwoju kariery.

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Cersanit S.A.

Kandydaci do pracy mogą się kontaktować z firmą za pośrednictwem danych podawanych w ofertach pracy. Pozostali interesanci mogą wykorzystać formularz kontaktowy na oficjalnej stronie https://www.cersanit.com.pl/kontakt/ oraz ogólnodostępne dane kontaktowe.

Infolinia:

+48 41 230 63 63

Infolinia czynna:

poniedziałek - czwartek 8:00 - 16:00

piątek 8:00 - 14:00

(opłata wg cennika operatora)

Adres do korespondencji:

Cersanit S.A.

Al. Solidarności 36

25-323 Kielce

Dział sprzedaży krajowej:

sprzedaz@cersanit.com

Dział sprzedaży eksportowej

eksport@cersanit.com

Dział Reklamacji:

Klient indywidualny: serwis@cersanit.com

Klient biznesowy: reklamacje@cersanit.com

Spółka Cersanit S.A. prowadzi także swoje oficjalne profile w social mediach. Warto je sprawdzić, aby bliżej zapoznać się z działalnością przedsiębiorstwa.

https://www.facebook.com/CersanitPolska/
https://www.instagram.com/cersanitpolska/
https://www.youtube.com/c/CersanitPolska

Cersanit S.A. produkuje płytki ceramiczne oraz elementy wyposażenia łazienek, które są bardzo dobrze znane. Znana marka przyciąga także potencjalnych pracowników, ale wiele wskazuje na to, że praca w tym przedsiębiorstwie jest przede wszystkim dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia, które wykorzysta się w dalszej drodze rozwoju kariery.

Podziel się

1 komentarz

Lidzbark

Lidzbark

Oj wiele ludzi chciałoby pracować w tym miejscu. Dlatego dobrze poznać działalność oraz konkretne miejsca gzie można aplikować.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.