Najwięksi pracodawcy w Wielkopolsce

Praca Lisner - poznańska firma serwująca ryby na wiele sposobów

25 czerwca 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 6 głosów

6 głosów

5 komentarzy
Praca Lisner - poznańska firma serwująca ryby na wiele sposobów
Lisner jest spółką zarejestrowaną w Poznaniu, która wyspecjalizowała się w produkcji przetworów rybnych. Jej flagowe produkty bazują na śledziach, choć nie jest to jedyna ryba wykorzystywana przed przedsiębiorstwo.

Marka Lisner zdążyła się już zakorzenić w świadomości Polaków, dzięki czemu nie tylko przyciąga uwagę smakoszy rybnych, ale również kusi potencjalnych pracowników. Przedsiębiorstwo ma swoje korzenie w Niemczech, ale od kilku dekad produkuje swoje przetwory w Polsce. Między innymi dlatego warto bliżej przyjrzeć się tej firmie.

Historia firmy Lisner Poznań Sp. z o.o.

Wiele osób patrząc na nazwę omawianej firmy, może założyć, że jest to niemiecki producent. Faktycznie nazwa pochodzi od niemieckiego rodu Lisner, a pierwsze wzmianki o przedsiębiorstwie pochodzą z rejestru handlowego Nadrenii Westfalii i zostały wprowadzone w 1765 roku. Początkowo przedsiębiorstwo odławiało łososie i wytwarzało przetwory z tej ryby. W drugiej połowie XIX wieku firma skupiła się na śledziach, z których jest znana do dziś.

W 1991 roku przedsiębiorstwo zdecydowało się rozpocząć produkcję w Polsce. Pierwszy zakład znajdował się w Wolsztynie, a po trzech latach został przeniesiony do Poznania. W 1998 roku marka stała się częścią brytyjskiego koncernu spożywczego Uniq Plc. Wcielenie do tego koncernu pozwoliło przedsiębiorstwu na zdobycie doświadczenia w eksporcie swoich wyrobów.

Rok 2004 przyniósł rozbudowę i modernizację fabryki w Poznaniu, co pozwoliło zwiększyć produkcję. W 2010 roku doszło do porozumienia z holdingiem HK Food, na mocy którego Lisner stał się częścią Grupy Homann. Dziś Lisner jest częścią koncernu spożywczego UTM (Unternehmensgruppe Theo Müller), który wchłonął w siebie podmioty należące do HK Food.

Działalność firmy Lisner Poznań Sp. z o.o.

Większość osób kojarzy markę Lisner ze śledziami. Faktycznie te stanowią główny trzon produkcji firmy i są najczęściej reklamowanym produktem firmy. Jednak przedsiębiorstwo ma w swoim portfolio również przetwory z innych ryb oraz z warzyw.

Zakłady w Poznaniu wytwarzają:

Szukasz pracy?

Pracownik produkcji Operator Linii Produkcyjnej - Paczkomaty

TWG Polska Sp. z o.o.

 • 4 600-5 700 zł / mc
 • Kraków
Dodana
Aplikuj bez CV

Pracownik techniczny - logistyka produktów magazynowych

Aranżacja Realizacja Światła Andrzej Groda

 • Bielsko-Biała
Dodana
Dodana
Aplikuj bez CV

Specjalista ds. czasu pracy

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Jawor
Dodana

Inżynier procesu w dziale baterii

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Jawor
Dodana
 • przetwory rybne (w tym ze śledzia i łososia);
 • hummusy;
 • pasty;
 • sałatki;
 • produkty wege;
 • szybkie przekąski.

Lisner stworzył i wypromował produkty takich serii, jak Rybka na raz, pasty Pastella, czy sałatki O Mamo! Firma dużą część swojej działalności skupiła na szybkich przekąskach z rybami i warzywami w roli głównej. Producent stara się budować wizerunek firmy nie tylko produkującej żywność z ryb i warzyw, ale także edukującej społeczeństwo w zakresie zdrowego żywienia.

Produkty marki Lisner zebrały wiele nagród, co potwierdza jakość przetworów produkowanych w Poznaniu. Firma może się pochwalić między innymi takimi wyróżnieniami, jak:

 • Złoty Paragon 2018 - Nagroda Kupców Polskich dla lidera sprzedaży w kategorii "Ryby i przetwory rybne";
 • Przebój FMCG - nagroda magazynu "Życie Handlowe" za produkty: Matjasy w sosach śmietanowym i tzatziki oraz za rybne pasty Pastella;
 • Effie Award w kategorii "Żywność" za kampanię "Lisner na kolację";
 • Perła Rynku FMCG 2017 - złoto w kategorii "Ryby i przetwory rybne".

Tak wygląda kilka z nagród, jakie przedsiębiorstwo zebrało za swoje produkty i działania. Lisner na przestrzeni ostatnich lat ugruntował swoją pozycję na polskim rynku, jako jeden z największych producentów przetworów rybnych. Firma także powiększa swoje wpływy na rynkach europejskich.

Praca w firmie Lisner Poznań Sp. z o.o.

Lisner jest dobrze znaną marką, co zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Co firma ma do zaoferowania kandydatom do pracy? Na swojej witrynie internetowej www.lisner.pl przedstawia zalety pracy w swoich szeregach.

Przedsiębiorstwo wśród atutów przedstawia umowę o pracę, szereg benefitów oraz premie regulaminowe, świąteczne i sezonowe. Pracownicy firmy Lisner mogą liczyć na dofinansowanie karty sportowej, prywatną opiekę medyczną, kursy językowe, stołówkę oraz dowozy do pracy. Firma organizuje również imprezy integracyjne dla swojego zespołu.

Praca w spółce Lisner to nie tylko sama produkcja, która oczywiście stanowi trzon zatrudnienia. Przedsiębiorstwo poszukuje także osoby do pracy w administracji oraz w działach sprzedażowych. Aktualne oferty pracy można znaleźć pod adresem:

Warto także śledzić portale poświęcone rynkowi pracy takie, jak Aplikuj.pl. Można w nich znaleźć między innymi oferty pochodzące od Lisnera.

Należy również podkreślić, że Lisner wykupił w 2016 roku 100% udziałów w spółce Nordfish-Foodmark z Charzyna. W efekcie osoby chcące podjąć pracę w Lisnerze mogą związać się z firmą zarówno w Poznaniu, jak i w okolicach Kołobrzegu.

Opinie o pracy w firmie Lisner Poznań Sp. z o.o.

Szukając pracy, wiele osób chce poznać potencjalnych pracodawców. Najlepiej w tym celu byłoby porozmawiać bezpośrednio z pracownikami, ale to zazwyczaj nie jest możliwe. Zamiast tego można sięgnąć po opinie o pracodawcach publikowane w sieci. Należy jednak pamiętać, że strony pozwalające na komentowanie pracodawców są często traktowane jako miejsce do wylewania żalów. Mimo to można z nich czasem wyciągnąć pewne wnioski.

W przypadku firmy Lisner można znaleźć opinie mówiące przede wszystkim o dość ciężkiej pracy i niskich wynagrodzeniach. Pracownicy byli i obecni podkreślają, że przedsiębiorstwo nie potrafi odpowiednio docenić ich pracy. Wymienia się także wśród minusów pewne problemy w kadrach zarządzających. Wygląda na to, że mamy do czynienia z wieloma problemami charakterystycznymi dla polskich zakładów produkcyjnych. Pojawiają się również wpisy mówiące, iż praca w Lisner nie należy do złych, choć także podkreślają, że nie jest to praca lekka.

Wygląda na to, że szczególnie na produkcji praca w Lisner jest raczej zajęciem tymczasowym. Niewątpliwie wpis w CV z pracy w znanym przedsiębiorstwie może pomóc w dalszym rozwoju kariery.

Kontakt z firmą Lisner Poznań Sp. z o.o.

Kandydaci do pracy w firmie Lisner w celu kontaktu mogą się posiłkować danymi zawartymi w ofertach pracy. Pozostali interesanci mają możliwość skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego na stronie www.lisner.pl oraz z ogólnodostępnych danych kontaktowych:

Lisner Poznań Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

ul. Strzeszyńska 38/42,

60-479 Poznań

Sekretariat: +48 61 84 95 501

DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA

obsluga.klienta@lisner.com.pl

Przedsiębiorstwo prowadzi także oficjalne profile w social mediach. Warto je odwiedzić, aby zapoznać się bliżej z działalnością firmy Lisner.

https://www.youtube.com/channel/UCktPRJXDv37OUHGI-wzgMXA/videos
https://www.facebook.com/lisnerpl/

Lisner jest jedną z wiodących marek na rynku przetworów rybnych. Przedsiębiorstwo tym samym przyciąga uwagę potencjalnych pracowników. Wiele jednak wskazuje na to, że firma raczej powinna być przystankiem w karierze niż miejscem do dłuższego zatrudnienia.

Podsumowanie:
 • Firma Lisner Poznań Sp. z o.o. jest producentem przetworów rybnych oraz warzywnych, znana przede wszystkim ze śledzi, ale posiadająca w swoim portfolio również pasty oraz sałatki.
 • Przedsiębiorstwo zostało założone w 1765 roku w Niemczech zajmując się początkowo produkcją przetworów z łososia, a później skupiło się na produkcji śledzi.
 • Lisner jest częścią UTM (Unternehmensgruppe Theo Müller), a poprzednio należał między innymi do Grupy Homann i brytyjskiego koncernu spożywczego Uniq Plc.
 • Firma oferuje swoim pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym umowę o pracę, benefity, premie oraz dofinansowanie do karty sportowej, prywatnej opieki medycznej i kursów językowych.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

pelikan

pelikan

Jako pracodawca interesuję się rozwojem firm na rynku. Widzę, że Lisner stara się inwestować w rozwój swoich produktów i ekspansję na rynki zagraniczne. To dobre podejście do biznesu.
Lasota

Lasota

Zawsze starałam się unikać pracy w przemyśle spożywczym, ale opinie o Lisnerze wydają się niezłe. Może warto spróbować?
Barbara

Barbara

Słyszałam o Lisnerze jako jednym z największych producentów przetworów rybnych w Polsce. Wydaje mi się, że to dobra firma do podjęcia pracy, zwłaszcza że oferuje umowę o pracę i różne premie.
Tamara FR

Tamara FR

Pracuję w Lisnerze od dwóch lat i przyznam, że nie jest to łatwa praca, ale firma stara się dbać o swoich pracowników, zapewniając szereg benefitów i imprez integracyjnych.
Samantah

Samantah

Trzeba przyznać, że w przypadku ryb to znana marka dobrze przyjęta w kraju i ma na prawdę bardzo dobre jakościowo produkty.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.