Najwięksi pracodawcy na Podkarpaciu

Praca Sanok Rubber Company S.A. - zakłady przemysłu gumowego z bogatą tradycją

23 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 8 głosów

8 głosów

5 komentarzy
Praca Sanok Rubber Company S.A. - zakłady przemysłu gumowego z bogatą tradycją
Sanok Rubber Company S.A. jest przedsiębiorstwem prowadzącym zakłady przemysłu gumowego. Polska firma stała się europejskim liderem w zakresie produkcji wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Firma przez lata swojej działalności opracowała szerokie portfolio produktów przeznaczone dla takich branż, jak budownictwo, motoryzacja, rolnictwo, czy farmacja oraz AGD.

Firma może się pochwalić ponad 85-letnią tradycją na rynku. Przez kolejne dekady przedsiębiorstwo zdobywało cenne doświadczenia, które teraz pozwalają spółce walczyć na światowych rynkach. Sanok Rubber Company S.A. stworzyło pod sobą silną grupę kapitałową pozwalającą zaspokoić zróżnicowane potrzeby klientów.

Duże przedsiębiorstwo z licznymi zakładami oraz spółkami zależnymi zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Pozostaje pytanie, co ma do zaoferowania kandydatom? Przyjrzyjmy się bliżej tej firmie z bogatymi tradycjami.

Historia firmy Sanok Rubber Company S.A.

Dziś Sanok Rubber Company S.A. stoi na szczycie dobrze prosperującej grupy kapitałowej i jest jednym z najbardziej cenionych graczy w swojej branży. Początki firmy sięgają 1932 roku, kiedy to Dr Oskar Schmidt zdecydował się założyć fabrykę wyrobów gumowych na terenie Sanoka. Zakład skupiał się na produkcji dętek rowerowych, pasów transportowych, węży strażackich oraz płótna balonowego.

Video

W 1939 roku najważniejsze wyposażenie fabryki zostało zniszczone podczas akcji ewakuacyjnej. Po II Wojnie Światowej majątek firmy został przejęty przez Państwo. Odbudowa fabryki trwała aż do 1960 roku, od którego wznowiono produkcję. Kolejne lata przynosiły rozwój zakładów, a w 1974 roku wzniesiono nową fabrykę po prawej stronie rzeki San. Dwa lata później przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję pasów klinowych na licencji firmy The Gates Rubber.

Szukasz pracy?
Dodana

MŁODSZY OPERATOR/KA LINII PRODUKCYJNEJ - Zapewniamy bezpłatny transport

Adecco Poland Sp. z o.o.

 • Skawina
 • 4 400-5 200 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana

KSIĘGOWY (K/M)

AUDIT HR Sp. z o.o.

 • Zielona Góra
Dodana

Kierowca - Magazynier

F.H.U. NOWO-BUD

 • Dankowice
Dodana

Zmiana systemu w Polsce przyniosła w 1990 roku proces restrukturyzacji. Rok później państwowe przedsiębiorstwo przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 1993 roku Ministerstwo Przekształceń Własnościowych sprzedało akcje firmy STOMIL SANOK S.A. funduszom zarządzanym przez Enterprise Investors. W 1997 roku firma zadebiutowała pomyślnie na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Rok 2003 przyniósł wykupienie udziałów od Enterprise Investors, a dla firmy zaczął się okres dynamicznego rozwoju. Spółka w 2012 roku doprowadziła do przejęcia we Francji firmy Rubber & Plastic Systems S.A.S. Tym samym rozpoczęto produkcję uszczelnień karoserii z tworzyw sztucznych oraz mieszanek gumowych.

Grupa Kapitałowa STOMIL SANOK S.A. w 2014 roku pozyskała niemiecką firmę Draftex Automotive GmbH. Rok później przedsiębiorstwo zmienia nazwę na Sanok Rubber Company S.A. i obiera nowy kierunek w rozwoju swojej działalności. Następne lata owocują między innymi rozszerzeniem zasięgu grupy na Chiny oraz Meksyk.

Działalność firmy Sanok Rubber Company S.A.

Spółka Sanok Rubber Company S.A. skupia się przede wszystkim na wytwarzaniu produktów gumowych oraz elementów z gumy i tworzyw sztucznych. Poszczególne podmioty Grupy Kapitałowej pozwalają na realizację zleceń dla klientów reprezentujących różne branże.

Motoryzacja:

 • systemy antywibracyjne do układu zawieszenia, układu wydechowego i układu kierowniczego;
 • systemy uszczelnień karoserii samochodów.

Budownictwo:

 • uszczelki do okien PCV, aluminiowych i drewnianych;
 • uszczelki do stolarki otworowej;
 • uszczelki do rynien;
 • uszczelki do systemów fasadowych;
 • uszczelki do systemów wentylacyjnych;
 • uszczelki do bram garażowych.

Pasy Klinowe:

 • pasy wykorzystywane w pojazdach oraz maszynach rolniczych.

Farmacja:

 • korki do zamykania preparatów farmakologicznych;
 • tłoczki do strzykawek oraz insulinowych iniektorów penowych.

AGD:

 • amortyzatory pod silniki i wentylatory;
 • zderzaki i ograniczniki gumowe;
 • profile uszczelniające pokrywy z gumy pełnej i porowatej;
 • uszczelki drzwiowe;
 • węże harmonijkowe (łączniki);
 • węże proste i kształtowane doprowadzające i odprowadzające wodę;
 • profile uszczelniające o obwodzie otwartym i zamkniętym z gumy porowatej i pełnej.

Przemysł:

 • przepony gumowe do akumulatorów przemysłowych i motoryzacji;
 • pierścienie gumowo-metalowe;
 • membrany do zbiorników dla wody grzejnej.

Sanok Rubber Company S.A. oprócz gotowych produktów wytwarza także mieszanki gumowe na potrzeby klientów biznesowych. Firma dostarcza różnorodne mieszanki na bazie polimerów dla zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Spółka realizuje plan bycia firmą odpowiedzialną społecznie i stara się dbać o środowisko naturalne oraz angażować w życie społeczne i kulturalne regionu.

Sanok Rubber Company S.A. wspiera między innymi:

 • Organizację Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku;
 • Międzynarodowe Forum Pianistyczne "Bieszczady bez granic";
 • Międzynarodowe Spotkania Gitarowe;
 • Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe;
 • Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta;
 • Szpital w Sanoku.

Praca w firmie Sanok Rubber Company S.A.

Przedsiębiorstwo Sanok Rubber Company S.A. urosło do dużych rozmiarów i jest cenionym graczem na arenie międzynarodowej. Firma przyciąga uwagę nie tylko klientów, ale także potencjalnych pracowników. Co ma do zaoferowania kandydatom?

Spółka nie posiada rozbudowanej zakładki kariery na swojej oficjalnej stronie, ale w poszczególnych ofertach można wyczytać o umowach na cały etat, możliwości podwyżki po pozytywnej ocenie pracy, czy o pakiecie socjalnym obejmującym możliwość korzystania ze świadczeń wakacyjnych, dostępie do kasy zapomogowej czy nagrodach za wyniki w pracy. Ogłoszenia wspominają także o możliwości rozwoju w strukturach przedsiębiorstwa zarówno w zakładach krajowych, jak i zagranicznych.

Sanok Rubber Company S.A. poszukuje przede wszystkim specjalistów elektryków i ślusarzy oraz pracowników produkcji. Pojawiają się także ogłoszenia dla pracowników biurowych odpowiedzialnych między innymi za sprawy kadrowe i księgowe.

Aktualne oferty pracy w Sanok Rubber Company S.A. możecie znaleźć na stronie:

Warto również sprawdzać portale poświęcone rynkowi pracy takie, jak Aplikuj.pl. Na nich również pojawiają się oferty związane z pracą w tym przedsiębiorstwie.

Opinie o pracy w firmie Sanok Rubber Company S.A.

Szukając pracy, wiele osób najpierw chce lepiej poznać potencjalnego pracodawcę. Właśnie dlatego dużą popularność zyskały serwisy zbierające opinie byłych i obecnych pracowników na temat ich pracodawców. Należy jednak pamiętać, że takie wpisy należy traktować z pewnym przymrużeniem oka, ponieważ często pełnią one formę wylewania żalów.

W przypadku firmy Sanok Rubber Company S.A. ilość opinii jest zaskakująco skromna, jak na rozmiary przedsiębiorstwa. Same opinie są zróżnicowane. Niestety wiele osób donosi o braku możliwości awansu bez znajomości, ale to są zarzuty często pojawiające się w takich firmach, więc ciężko ocenić ich rzetelność. Poza tym opinie na temat wynagrodzeń są różne, ale wielu pracowników wydaje się być zadowolonych. Z pewnością praca w Sanok Rubber Company S.A. daje możliwość pozyskania cennego doświadczenia oraz atrakcyjnego wpisu w CV.

Źródło: gowork.pl

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Sanok Rubber Company S.A.

Kandydaci do pracy w firmie Sanok Rubber Company S.A. mogą aplikować za pośrednictwem ofert pracy. We wszystkich pozostałych kwestiach można się kontaktować z firmą za pośrednictwem ogólnodostępnych danych kontaktowych.

Sanok Rubber Company S.A.

ul. Przemyska 24

38-500 Sanok

tel.: +48 13 46 54 444 (Centrala)

e-mail: kontakt@sanokrubber.pl

Sekretariat Zarządu

tel.: +48 13 46 54 102, +48 13 46 54 103

fax: +48 13 46 54 455

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

tel.: +48 13 46 54 832

Zasoby Ludzkie

tel.: +48 13 46 54 154, +48 13 46 54 155

fax: +48 13 46 54 106

Logistyka

tel.: +48 13 46 54 405

fax: +48 13 46 54 419

Sprzedaż: Motoryzacja

tel.: +48 13 46 54 314

Sprzedaż: Budownictwo

tel.: +48 13 46 54 201

Sprzedaż: Pasy Klinowe

tel.: +48 13 46 54 315

Sprzedaż: Farmacja

tel.: +48 13 46 54 690

Sprzedaż: AGD

tel.: +48 13 46 54 301

Sprzedaż Mieszanek Gumowych i Zakupy Surowców

tel.: +48 13 46 54 860

Sanok Rubber Company S.A. przyciąga uwagę potencjalnych pracowników, co nie dziwi, ponieważ mamy do czynienia z dużym międzynarodowym graczem. Przedsiębiorstwo pozwala zdobyć cenne doświadczenie. Wygląda na to, że pracę w tej firmie można traktować przynajmniej jako dobry przystanek w rozwoju kariery.

Podsumowanie:
 • Sanok Rubber Company S.A. is a well-established company with a rich history in producing rubber and plastic products for various industries.
 • The company has undergone restructuring and has experienced dynamic growth, expanding its reach to China and Mexico.
 • Sanok Rubber Company S.A. offers a variety of products, including anti-vibration systems for vehicles, seals for construction and automotive industries, and seals for pharmaceutical products.
 • The company is committed to being socially responsible and offers employees full-time contracts, a social benefits package, and opportunities for career development within the company. Current job listings include positions for electricians, mechanics, and production workers.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

alicja r.

alicja r.

Jako pracodawca, nie mogę nie doceniać firmy Sanok Rubber Company S.A. Z taką historią i portfolio produktów, są na pewno godnymi konkurentami na rynku. Doceniam, że dbają o środowisko naturalne i mają w swojej ofercie umowy na cały etat oraz pakiet socjalny dla swoich pracowników.
Alka

Alka

Cieszę się, że firma Sanok Rubber Company S.A. ma tak dobry wizerunek i oferuje pracownikom umowy na cały etat oraz pakiet socjalny. Mam nadzieję, że będą mieć oferty pracy, które odpowiadają moim kwalifikacjom. Chętnie do nich dołączę, jeśli tylko się pojawią.
Edward

Edward

Jestem bezrobotny i zastanawiałem się, czy warto aplikować do firmy Sanok Rubber Company S.A. Po przeczytaniu historii i dowiedzeniu się o ich produktach, naprawdę zaczynam rozważać aplikowanie. Mam nadzieję, że poszerzą swoją ofertę pracy i będzie dla mnie coś odpowiedniego.
Ireneusz

Ireneusz

Jako pracownik mogę powiedzieć, że firma Sanok Rubber Company S.A. to świetne miejsce do pracy. Oferują umowy na cały etat oraz pakiet socjalny. Doceniam także fakt, że firma angażuje się w życie społeczne i dba o środowisko naturalne.
Daria

Daria

W Sanoku jest to wyróżniająca się marka. Nowoczesne podejście do procesów technologicznych ma konkretne znaczenie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka