Najwięksi pracodawcy na Opolszczyźnie

Praca Multiserwis sp. z o.o. - polski lider branży izolacji termicznych i rusztowań przemysłowych

27 maja 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 18 głosów

18 głosów

1 komentarz

Praca Multiserwis sp. z o.o. - polski lider branży izolacji termicznych i rusztowań przemysłowych
Multiserwis sp. z o.o. jest spółką należącą do międzynarodowego koncernu Bilfinger SE. Przedsiębiorstwo prężnie się rozwija od 1991 roku i obecnie działa na rynku polskim i międzynarodowym świadcząc usługi dla branży budownictwa przemysłowego.

Polska firma bierze udział w wielu projektach budowlanych na terenie Europy oraz zajmuje pozycję lidera w branży izolacji termicznych oraz rusztowań przemysłowych w Polsce. Przez lata swojej działalności przedsiębiorstwo z Krapkowic rozwinęło ofertę w czterech gałęziach budownictwa przemysłowego i zatrudnia na terenie całej Europy ponad 3500 osób.

Tak duża firma działająca na międzynarodowych rynkach zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Czy oferuje dobre warunki zatrudniania? Przyjrzyjmy się bliżej spółce, która zdobyła spore uznanie w swojej branży.

Historia firmy Multiserwis sp. z o.o.

Historia przedsiębiorstwa Multiserwis rozpoczęła się w listopadzie 1991 roku, gdy w Warszawie założono spółkę Willich Sp. z o.o. Firma będąca spółką joint venture ze 100% udziałem kapitału niemieckiego rozpoczęła działalność na rynku technik izolacyjnych dla przemysłu energetycznego, chemicznego, paliwowego, cementowo-wapienniczego, spożywczego oraz budowlanego.

Nowe milenium przyniosło znaczącą zmianę dla przedsiębiorstwa, które stało się częścią koncernu Rheinhold & Mahla AG. Przejęcie miało miejsce na początku 2000 roku, a firma otrzymała środki na rozszerzenie swojej działalności. W 2002 roku nazwa firmy została zmieniona na R&M Industrial Services Polska Sp. z o.o. W 2006 roku koncern matka zmienił nazwę na Bilfinger Berger Industrial Services GmbH.

Rok 2012 przyniósł kolejną zmianę nazwy koncernu na BILFINGER, a za nią zmieniono także nazwę polskiej spółki. Ta ostatecznie przyjęła nazwę, pod jaką występuje do dziś, czyli Multiserwis sp. z o.o.

Wszystkie lata przynosiły firmie dynamiczny rozwój oraz inwestycje w rozszerzanie działalności. Obecnie przedsiębiorstwo prowadzi wiele projektów na rzecz przemysłu budowlanego oraz produkuje materiały izolacyjne.

Działalność firmy Multiserwis sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Multiserwis sp. z o.o. powstało jako firma specjalizująca się w izolacjach dla przemysłu. Obecnie spółka świadczy swoje usługi w czterech branżach związanych z przemysłem budowlanym. Przyjrzyjmy się szczegółowo wszystkim obszarom działań firmy.

1. Izolacje w przemyśle - Multiserwis sp. z o.o. specjalizuje się w wykonywaniu izolacji wszelkiego rodzaju. Przedsiębiorstwo opracowuje odpowiednie projekty, wykonuje i montuje konstrukcje.

Firma posiada w swojej ofercie:

 • izolacje termiczne;
 • izolacje cieplne;
 • izolacje zimnochronne;
 • izolacje akustyczne;
 • izolacje fasad;
 • izolacje technicznego wyposażenia wnętrz.

Oprócz izolacji firma zajmuje się w tej kategorii usług także elektrycznym ogrzewaniem. Specjaliści przedsiębiorstwa projektują oraz wykonują kompleksowe instalacje ogrzewania wspomagającego. Firma świadczy również usługi montażu lekkich obudów oraz hal przemysłowych.

Szukasz pracy?
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

CUSTOMER SERVICE SPECIALIST- JĘZYK NIDERLANDZKI (K/M)

AUDIT HR Sp. z o.o.

 • Gorzów Wielkopolski
Dodana

Magazynier - Operator wózka widłowego

NVH POLAND Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Specjalista ds. IT

NVH POLAND Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

2. Usługi montażowe w budownictwie - Multiserwis sp. z o.o. świadczy usługi montażowe w przemyśle budowlanym. Firma od 2004 roku bierze udział w licznych projektach na terenie całej Europy.

Oferta montażowa obejmuje:

 • usługi montażu w budownictwie tunelowym;
 • usługi montażu w budownictwie inżynieryjnym i drogownictwie;
 • usługi montaży w budownictwie ogólnym;
 • montaż instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
 • montaż systemów lekkiej zabudowy wnętrz (sufity podwieszane, ścianki działowe).

Multiserwis sp. z o.o. świadczy również usługi montażu instalacji, izolacji oraz zabudów na statkach, platformach oraz w rafineriach.

3. Rusztowania przemysłowe - budowy zarówno obiektów przemysłowych, jak i innych budynków nie mogą się obejść bez rusztowań. To one pozwalają na prowadzenie prac budowlanych. Multiserwis sp. z o.o., a dokładniej oddział Rusztowania Przemysłowe posiada bogate doświadczenie i uczestniczy w wielu projektach. Firma projektuje oraz wykonuje rusztowania, a także zajmuje się ich instalacją i serwisowaniem.

Multiserwis sp. z o.o. oferuje zarówno usługi w zakresie rusztowań dla budownictwa przemysłowego, jak i ogólnego. Biura projektowe firmy są także w stanie zapewnić rusztowania na potrzeby specjalnych, unikatowych projektów.

4. Produkcja - Multiserwis sp. z o.o. posiada przy siedzibie spółki w Krapkowicach zakład produkcyjny. Firma prowadzi produkcję na potrzeby realizowanych przez siebie projektów, a także dla klientów zewnętrznych.

Zakład wytwarza:

 • prefabrykaty z blachy dla zewnętrznych płaszczy izolacji;
 • konstrukcje wsporcze;
 • materace izolacyjne.

Multiserwis sp. z o.o. podaje na swojej stronie internetowej, że w 2017 roku przedsiębiorstwo osiągnęło dochód w wysokości 708 mln. PLN. Niestety firma nie podała nowszych danych. Zatrudnienie w tym czasie przekraczało 3500 pracowników, co stawiało firmę w gronie większych pracodawców w regionie.

Spółka wspierała także szkolnictwo biorąc patronat nad klasami zawodowymi. W ten sposób przedsiębiorstwo pomagało w kształceniu młodych specjalistów i pozyskiwało pracowników.

Nagrody i sukcesy branżowe firmy Multiserwis sp. z o.o.

Przez 30 lat swojej działalności przedsiębiorstwo Multiserwis sp. z o.o. otrzymało wiele nagród potwierdzających jakość i pozycję firmy. Spółka może się pochwalić zdobyciem takich wyróżnień, jak:

 • Medal Europejski - rekomendacja wystawiana przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz przez Business Centre Club.
 • Laur Umiejętności i Kompetencji 2017 - nagroda dla Małgorzaty Marek-Badora w kategorii "Osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm".
 • Opolska Marka 2016 - tytuł Przedsiębiorstwa Roku.
 • Solidna Firma 2016 - tytuł przyznany za terminowe regulowanie zobowiązań oraz poszanowanie ekologii i praw konsumenta.
 • Wyróżnienie Dobra Praktyka - nagroda w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
 • Przedsiębiorstwo Fair Play 2016 - tytuł otrzymany po raz czternasty z rzędu. Organizatorem plebiscytu jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
 • Rzeczpospolita Lista 2000 - firma znalazła się wśród największych polskich firm rankingu magazynu Rzeczpospolita.

Praca w firmie Multiserwis sp. z o.o.

Multiserwis Sp. z o.o. za pośrednictwem swojej witryny internetowej zaprasza do siebie zarówno fachowców, jak i osoby początkujące chcące się nauczyć nowego zawodu w branży budowlanej. Co tak właściwie oferuje to przedsiębiorstwo i na jakie stanowiska można liczyć w tej firmie?

Spółka prowadzi biura, w których zatrudnienie znajdą osoby związane z administracją. Placówki firmy znajdują się w Krapkowicach, Ostrzeszowie oraz w Warszawie. Duże znaczenie ma znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, ponieważ przedsiębiorstwo bierze udział w wielu zagranicznych projektach. Jednak trzon zatrudnienia w Multiserwis Sp. z o.o. stanowią pracownicy budowlani, którzy są prawdziwym motorem napędowym firmy.

Przedsiębiorstwo obiecuje możliwość rozwoju kariery zawodowej. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez firmę pracownicy realizujący usługi mogą odbyć ścieżkę rozwoju obejmującą stanowiska:

- brygadzisty;

- kierownika robót;

- kierownika kontraktów;

- kierownika działu.

Możliwość awansu jest mile widziana przez kandydatów do pracy, ale jakie zawody są najliczniejsze w Multiserwis Sp. z o.o.? Przedsiębiorstwo zwraca uwagę na kilka zawodów, które szczególnie są potrzebne w tej firmie. I tak swoje miejsce mogą znaleźć reprezentanci takich profesji, jak:

- monter rusztowań;

- monter izolacji przemysłowych;

- blacharz izolacji przemysłowych.

Kandydaci do pracy w firmie Multiserwis Sp. z o.o. mogą sprawdzić aktualne oferty pracy na stronie:

Witryna zawiera także szczegółowe opisy tego, co firma ma do zaoferowania swoim pracownikom. Szukając zatrudnienia w tej spółce można się także posłużyć portalami z ogłoszeniami o pracę pokroju Aplikuj.pl.

Jeżeli nie znajdziecie oferty na interesujące Was stanowisko to firma zachęca do spontanicznego aplikowania. Swoje CV wraz ze zgłoszeniem można przesłać za pomocą formularza rekrutacyjnego dostępnego pod powyższym linkiem.

Opinie o pracy w firmie Multiserwis Sp. z o.o.

Osoby szukające pracy często sprawdzają opinie o potencjalnych pracodawcach w internecie. Portale zbierające takie wpisy zyskują na popularności, ale trzeba pamiętać, aby do publikowanych opinii podchodzić z pewną dozą rezerwy. Mimo to z gąszczu wpisów da się czasem wychwycić pewne konkretne informacje.

Także praca w Multiserwis Sp. z o.o. jest komentowana w sieci. Wpisy dotyczą pracy nad najróżniejszymi projektami, więc ciężko wyłapać konkrety dotyczące stałej współpracy z tym przedsiębiorcą. Pojawiają się jednak dość często opinie, że firma wraz z rozrostem coraz mniej wagi przykłada do dbania o pracowników najniższego szczebla. Wydaje się jednak, że wiele problemów to wręcz charakterystyczne cechy pracy w branży budowlanej. Same zarobki według opinii choć nie najwyższe to jednak są zadowalające. Multiserwis Sp. z o.o. mimo pewnych problemów może być dobrym przystankiem w rozwoju kariery i miejscem zdobycia cennego doświadczenia.

Źródło: gowork.pl

Kontakt z firmą Multiserwis Sp. z o.o.

Kandydaci do pracy w Multiserwis Sp. z o.o. mogą się skontaktować z firmą za pośrednictwem ofert pracy i formularza umieszczonych pod udostępnionym wyżej linkiem. W innych sprawach można się kontaktować tradycyjnymi kanałami z sekretariatem przedsiębiorstwa.

Dane kontaktowe firmy Multiserwis Sp. z o.o.:

Ul. Prudnicka 40,

47-300 Krapkowice

Tel. + 48 77 40 09 100, 101

Tel. + 48 77 40 09 103, 107

Fax. + 48 77 40 09 106

e-mail: sekretariat.multiserwis@bilfinger.com

e-mail: praca.multiserwis@bilfinger.com

www.multiserwis.com.pl

Firma jest również obecna w social mediach. Warto sprawdzić oficjalny profil przedsiębiorstwa na Facebooku, aby zobaczyć czym aktualnie zajmuje się Multiserwis Sp. z o.o.

Multiserwis Sp. z o.o. jest firmą działającą w obszarze budownictwa przemysłowego na terenie całej Europy. To sprawia, że jest atrakcyjnym pracodawcą pozwalającym szczególnie młodym osobom na zdobycie cennego doświadczenia w zróżnicowanych projektach. Praca w tej firmie wydaje się być warta rozważenia.

Podziel się

1 komentarz

Poliz

Poliz

Firma z dużym potencjałem i sukcesami na rynku lokalnym i nie tylko. Mocny gracz w regionie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka