!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy na Opolszczyźnie

Praca Coroplast - polska cegiełka w budowie marki WeWire

27 maja 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

1 komentarz

Praca Coroplast - polska cegiełka w budowie marki WeWire
Grupa Coroplast jest przedsiębiorstwem założonym w Niemczech przez Fritza Müllera w 1928 r. Przedsiębiorstwo od swoich początków skupiało się na produkcji przewodów oraz kabli przemysłowych, z czasem firma w dużej mierze skupiła się na zaopatrzeniu przemysłu motoryzacyjnego. W latach 90-tych minionego stulecia włodarze Grupy Kapitałowej zwrócili swoją uwagę na Polskę i zdecydowali się rozszerzyć swoją działalność na nasz region. W efekcie otwarto zakłady produkcyjne w województwie opolskim.

Polska spółka przez lata dynamicznie się rozwijała i dziś może się poszczycić statusem cenionego dostawcy kabli i przewodów głównie dla przemysłu motoryzacyjnego. Coroplast posiada w naszym kraju dwa duże zakłady produkcyjne zlokalizowane w Dylakach oraz Strzelcach Opolskich, a także pomniejsze jednostki. Poszczególne obiekty działają pod szyldem dwóch marek należących do koncernu.

Czy praca w Coroplast jest atrakcyjną propozycją? Przyjrzyjmy się bliżej polskim oddziałom grupy kapitałowej, która postanowiła sporą część swojej produkcji umiejscowić właśnie w okolicach Opola.

Historia firmy Coroplast w Polsce

Jak wspomnieliśmy, historia przedsiębiorstwa sięga czasów międzywojennych, gdy za sprawą Fritza Müllera rozpoczęła swoją działalność w Niemczech. Firma zaistniała na polskim rynku dopiero w 1994 roku, gdy Grupa Coroplast zdecydowała się rozpocząć produkcję zespołów kablowych na terenie dawnej fabryki tekstyliów niedaleko Opola. W efekcie powstała spółka Coroplast Sp. z o.o. Dylaki Polska, która zajęła się realizacją planów spółki matki.

W 1997 roku polska fabryka w miejscowości Dylaki zatrudniała już 800 pracowników. Rok później Grupa Coroplast rozszerzyła swoją działalność, otwierając drugie zakłady w Krapkowicach. Do 2008 roku przedsiębiorstwo zatrudniało w naszym kraju ok. 3100 pracowników. Kolejne lata przyniosły umocnienie pozycji polskich zakładów na rynku i podpisanie kontraktów z takimi markami, jak Porsche, Bosch czy ZF Friedrichshafen AG.

Źródło: https://www.wewire-harness.com

Rok 2014 przyniósł kolejne inwestycje w rozwój polskich spółek działających w ramach Grupy Coroplast. Przedsiębiorstwo otworzyło trzecią fabrykę w Strzelcach Opolskich. W celu koncentracji oferty i umocnienia pozycji na rynku w 2020 roku Grupa Coroplast utworzyła marki WeWire oraz Coroflex. Zmiany spowodowały, że dotychczasowa spółka Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. została przemianowana na WeWire Poland sp. z o.o. sp.k. Natomiast Coroplast Polska Sp. z o.o. zmienił się w Coroflex Poland sp. z o.o. sp.k. Pod takimi nazwami obecnie funkcjonują polskie spółki działające w ramach Grupy Kapitałowej Coroplast.

Działalność firmy Coroplast w Polsce

Grupa Coroplast prowadzi w Polsce dwa zakłady produkcyjne w Strzelcach Opolskich oraz Dylakach. Fabryki są oddalone od siebie o około 20-30 minut drogi, co pozwala im na sprawną współpracę. Przedsiębiorstwo pod marką WeWire oraz Coroflex produkuje m.in. zestawy przewodów ABS do nadkoli, elementy formowane wtryskowo oraz wiązki przewodów. Zakłady w Strzelcach Opolskich zajmują się także produkcją przewodów i kabli przemysłowych. W tym mieście znajduje się również polska siedziba WeWire ze scentralizowanym zapleczem administracyjnym i biurowym, oraz centrum rozwoju wewnętrznego.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez przedsiębiorstwo Grupa Coroplast zatrudnia na całym świecie ok. 7000 pracowników, z czego spora grupa to właśnie osoby zatrudnione w Polsce. Firma posiada swoje oddziały nie tylko nad Wisłą, ale także w Chinach, Tunezji, USA, Meksyku i na Mołdawii. Oczywiście centrala mieści się w Niemczech, a dokładniej w miejscowości Wuppertal.

Video

Polskie zakłady utrzymują swoją produkcję i działalność na najwyższym poziomie, czego dowodem mają być uzyskane certyfikaty: IATF 16949, ISO 14001 oraz ISO 50001.

Praca w firmie Coroplast

Coroplast prowadzi w województwie opolskim dwa zakłady produkcyjne oraz swoją centralę wraz z biurem technologicznym. Taka struktura przedsiębiorstwa w województwie opolskim daje szerokie możliwości podjęcia pracy dla osób o różnych kwalifikacjach i wykształceniu. Firma za pośrednictwem swojej strony internetowej informuje, że poszukuje wielu pracowników cechujących się zróżnicowanym poziomem kwalifikacji zawodowych oraz doświadczenia.

Firma obiecuje również dbanie o samopoczucie pracowników poprzez oferowanie licznych benefitów pozapłacowych i dbanie o rodzinny charakter zarządzania. Wspomina się o szerokiej gamie opcji sportowych i zdrowotnych oraz udziale przedsiębiorstwa w wielu wydarzeniach sportowych oraz imprezach kulturalnych. Coroplast jest zaangażowany w różnego rodzaju biegi i maratony, co szczególnie jest podkreślane na globalnej stronie internetowej firmy.

Spółka WeWire Poland sp. z o.o. sp.k. nie publikuje co prawda ofert pracy na swojej stronie, ale pod adresem https://www.wewire-harness.com/pl-pl/twoja-kariera zachęca do spontanicznej aplikacji.

W przypadku przedsiębiorstwa Coroflex Poland sp. z o.o. sp.k. możemy znaleźć aktualne oferty pracy na stronie https://www.coroflex-cable.com/pl-pl/twoja-kariera Firma poszukuje przede wszystkim operatorów maszyn, ustawiaczy oraz elektryków. Nie brakuje również ofert dla pracowników magazynu. Można założyć, że na podobne stanowiska najczęściej rekrutuje firma WeWire.

Osoby szukające pracy w Grupie Coroplast mogą się również posiłkować portalami poświęconymi ofertom pracy pokroju Aplikuj.pl.

Opinie o pracy w firmie Coroplast

Osoby szukające pracy bardzo często poszukują informacji na temat potencjalnych pracodawców. To owocuje rozwojem portali skupiających opinie byłych oraz obecnych pracowników. Do informacji publikowanych na takich stronach należy podchodzić z dozą rezerwy, ponieważ często są one miejscem wylewania żalów. Jakie opinie można znaleźć na temat polskich spółek Coroplast?

Niestety większość najnowszych opinii publikowanych przez pracowników to zwykłe osobiste wycieczki przeciw kolegom z pracy. Z tego można jednak wywnioskować, że atmosfera w zakładach jest niezbyt miła, a przynajmniej współpracownicy potrafią sobie utrudniać życie.

Wpisy sprzed kilku lat wskazują zazwyczaj na niskie zarobki, problemy z kadrą kierowniczą oraz brak możliwości rozwoju. Część wpisów podkreślało, że praca w Coroplast może być jednak dobrym rozwiązaniem na początku kariery. Firma zaopatrująca duże światowe marki motoryzacyjne może zaowocować atrakcyjnym dla kolejnych pracodawców wpisem w CV.

Kontakt z firmą Coroplast

Potencjalni kandydaci do pracy w celu kontaktu mogą się posiłkować linkami do stron kariery umieszczonymi powyżej. W innych sprawach interesanci mają możliwość wykorzystania tradycyjnych kanałów komunikacji.

Dane kontaktowe polskich spółek Grupy Coroplast:

Coroflex Poland sp. z o.o. sp.k.

ul. Ciepłownicza 8

47-100 Strzelce Opolskie

Poland

www.coroflex-cable.com

Tel. +48 775 495 470

e-mail: info-pl@coroflex-cable.com

WeWire Poland sp. z o.o. sp.k.

ul. Ciepłownicza 8

47-100 Strzelce Opolskie

Poland

ul. Ozimska 54

46-043 Dylaki

Poland

www.wewire-harness.com

Tel. +48 775 495 500

e-mail: info-pl@wewire-harness.com

Grupa Coroplast prowadzi duże zakłady produkcyjne w województwie opolskim, co sprawia, że jest atrakcyjnym pracodawcą na lokalnym rynku. Wiele wskazuje jednak, że praca w spółkach należących do tego koncernu powinna być przystankiem w rozwoju kariery i miejscem zdobywania doświadczenia, aniżeli mariażem na długie lata.

Podziel się

1 komentarz

Petra

Petra

Pracę w tej firmie poszukuje wielu ludzi. Angaż tutaj będzie bardzo korzystny pod względem ekonomicznym i nie tylko.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.