Najwięksi pracodawcy na Opolszczyźnie

Praca Zott Polska - mleczarski gigant wywodzący się z niemieckiej firmy rodzinnej

27 maja 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 19 głosów

19 głosów

5 komentarzy
Praca Zott Polska - mleczarski gigant wywodzący się z niemieckiej firmy rodzinnej
Miłośnicy produktów mleczarskich bardzo dobrze znają firmę Zott, czyli jednego z liderów branży. Przedsiębiorstwo to posiada w swoim portfolio cenione marki, które od dekad przyciągają do siebie mlecznych smakoszy. Firma narodziła się w Niemczech w 1926 roku i przez kolejne dziesięciolecia rozrastała się obejmując swoim wpływem cały świat. W Polsce Zott rozpoczął swoją działalność w 1992 roku i szybko wyrósł do roli jednego z liderów branży na naszym rynku.

Dziś Zott Polska prężnie działa nad Wisłą zajmując się produkcją oraz dystrybucją produktów mleczarskich. Polska spółka posiada główną siedzibę w Opolu, gdzie mieszczą się zakłady produkcyjne. Swoje biura Zott Polska ma także we Wrocławiu. Oprócz tego firma korzysta z doświadczeń oraz produktów wytwarzanych w globalnych zakładach Zott. Główna siedziba firmy matki, czyli Zott SE & Co. KG mieści się w bawarskim Mertingen. Koncern posiada swoje zakłady na całym świecie. Firma wytwarza produkty mleczarskie w Polsce, Czechach, Niemczech, Rosji, na Słowacji, na Węgrzech oraz w Wietnamie. Przyjrzyjmy się bliżej firmie, której produkty goszczą w wielu polskich domach.

Historia firmy Zott Polska

Firma Zott powstała w 1926 roku w Bawarii jako małe przedsiębiorstwo rodzinne. Jakość produktów oraz odpowiednie decyzje biznesowe sprawiły, że przez kolejne dekady firma rozrastała się do rozmiarów dużego międzynarodowego koncernu. W 1992 roku po upadku Żelaznej Kurtyny Zott zwrócił swoją uwagę na Polskę i tak powstał zalążek Zott Polska.

Początkowo firma matka tworzyła jedynie sieć dystrybucji swoich produktów w krajach byłego Bloku Wschodniego. Początek lat 90-tych przyniósł otwarcie biur na Słowacji (1991), w Polsce (1992) i w Czechach (1993). Lokalne oddziały miały na celu organizację dystrybucji produktów na poszczególnych rynkach. Polskie biuro Zott zostało otwarte we Wrocławiu.

W 1996 roku firma Zott wprowadziła na rynek markę Monte. Mleczny krem z dodatkiem czekolady i orzechów podbił rynek europejski, a w 1998 roku zadebiutował w Polscem umacniając pozycję firmy w naszym kraju. Ta była już bardzo silna po debiucie w 1997 roku na polskim rynku linii jogurtów owocowych Jogobella. Potężny sukces jogurtów owocowych nad Wisłą doprowadził w 1999 roku do podjęcia decyzji o rozpoczęciu produkcji w Polsce.

Przedsiębiorstwo zakupiło zakłady mleczarskie w Opolu i rozpoczęło ich gruntowną restrukturyzację. W 2000 roku uruchomiono pierwszą linię produkcyjną jogurtów. Mleko niezbędne do zaspokojenia potrzeb produkcyjnych pozyskiwano od mleczarni i hodowców z okolic Opola, co wzmocniło lokalną gospodarkę.

Zakład Zott w Opolu

W 2012 roku dochodzi do potężnego wzmocnienia Zott Polska na naszym rynku. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na zakup firmy Bacha Polska będącej jednym z czołowych producentów artykułów mleczarskich. Oprócz tego firma wykupiła także zakład produkcyjny w Raciborzu od Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej. Od tego czasu Zott Polska ciągle gruntuje swoją pozycję wśród liderów branży na naszym rynku.

Szukasz pracy?

BEZ JĘZYKA Produkcja żywności-owoce/warzywa | 14.38 €/h

OTTO Work Force

 • 10 000-15 000 zł / mc
 • Holandia
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana

Działalność firmy Zott Polska

Zott Polska jest przede wszystkim producentem oraz dystrybutorem produktów mleczarskich. Firma dystrybuuje w naszym kraju zarówno produkty wytwarzane w opolskiej fabryce, jak i produkty pochodzące z pozostałych fabryk firmy Zott zlokalizowanych w Europie. Firma przez lata obecności na polskim rynku wprowadziła do sprzedaży wiele cenionych marek, które na dobre zadomowiły się w świadomości klientów.

Obecnie przedsiębiorstwo Zott Polska posiada w swojej ofercie marki:

 • Monte;
 • Jogobella;
 • Smakija;
 • Caffreze;
 • Zottarella;
 • Milk Tiger;
 • Belriso;
 • Deser z Koroną;
 • Primo;
 • Cremore;
 • Serduszko.

Jak widać, wiele z tych marek jest bardzo dobrze znanych. Nie tylko większość osób kojarzy je ze sklepowych półek, ale też często po prostu mamy je w lodówkach i chętnie po nie sięgamy. Firma Zott Polska zdobyła swoją pozycję między innymi dzięki wysokiej jakości produktom, co potwierdzały liczne nagrody przyznawane poszczególnym markom.

Marki Zott mogą się pochwalić takimi nagrodami, jak:

 • Godło Promocyjne "Teraz Polska";
 • Certyfikat "Konsumencki Znak Jakości";
 • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Praca w firmie Zott Polska

Firma Zott chwali się rocznym dochodem w wysokości ok. 900 milionów euro oraz zatrudnieniem ponad 2100 pracowników. Przedsiębiorstwo zapewnia o wysokim standardzie zatrudnienia i dbałości o pracowników we wszystkich swoich spółkach, w tym oczywiście w Zott Polska.

Zott Polska oferuje oprócz stabilnego zatrudnienia w swoich strukturach także dodatkowe benefity w postaci między innymi Karty Multisport czy prywatnego pakietu medycznego. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją oraz dystrybucją produktów mleczarskich, więc najczęściej firma poszukuje pracowników produkcyjnych oraz personelu magazynu. W takim przedsiębiorstwie sporadycznie pojawiają się także oferty dla pracowników administracji, czy związanych ze stanowiskami handlowymi.

Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie:

oraz w serwisach zajmujących się publikacją ofert pracy.

Wszelkie pytania odnośnie kariery w Zott Polska można kierować pod adres mailowy: rekrutacja@zott.com.pl

Jeżeli aktualnie nie ma interesujących Was ofert pracy w Zott Polska to firma zachęca do spontanicznej aplikacji. Można jej dokonać, wypełniając specjalny formularz znajdujący się pod tym adresem: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=a1d91cab1ac44747bb7037894cab5bc5

Oprócz samego zatrudnienia oraz benefitów pracowniczych firma chwali się również organizacją licznych imprez integracyjnych, oraz spotkań mających na celu spajanie całego zespołu. Przedsiębiorstwo podkreśla, że mimo dynamicznego rozrostu chce pozostać wierne rodzinnemu charakterowi.

Opinie o firmie Zott Polska

W sieci można znaleźć opinie na temat różnych firm i nie inaczej jest w przypadku Zott Polska. Praca w tym przedsiębiorstwie jest komentowana na portalach poświęconych pracodawcom. Oczywiście zawsze należy traktować opinie publikowane w sieci z przymrużeniem oka, ale często można wychwycić pewne powtarzające się elementy.

Zott Polska wydaje się być faktycznie stabilnym pracodawcą, który oferuje dobre benefity pracownicze, a w przypadku pracy na produkcji przyzwoite wynagrodzenia. Sporo osób podkreśla, że pracowało się im w Zott Polska dobrze, ale firma ma pewne problemy. Najczęściej można trafić na opinie o toksycznej atmosferze generowanej przez wieloletnich pracowników. Niestety takie sytuacje są charakterystyczne dla firm, w których występuje mniejsza rotacja pracowników, a przez lata tworzy się duża grupa wieloletnich pracowników niepozwalających na zaburzanie ich ładu.

W sieci pojawiają się także opinie mówiące o braku możliwości rozwoju, co może mieć związek z atmosferą oraz o zbyt małych inwestycjach w rozwój pracowników na stanowiskach handlowych. Mimo to wiele osób daje za plus wynagrodzenia oraz całkiem przyjemny charakter pracy. Wygląda więc na to, że Zott Polska może być pracodawcą, u którego warto zaliczyć przystanek na drodze rozwoju kariery.

Źródło: gowork.pl

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Zott Polska

Osoby szukające pracy w firmie Zott Polska mogą się posiłkować danymi udostępnionymi powyżej oraz tymi publikowanymi w ofertach pracy. Natomiast w związku z innymi sprawami można skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie: https://www.zott-dairy.com/pl/kontakt/

Można się także posłużyć tradycyjnymi danymi kontaktowymi:

Zott Polska Sp. z o.o.

ul. Chłodnicza 6

45-315 Opole

Tel. 77 44 34 200

Fax: 77 44 34 205

E-mail: zott@zott.com.pl

Firma Zott Polska sama nie jest obecna w social mediach, ale prowadzi profile swoich największych marek. Warto sprawdzić konkretne kanały szukając informacji o działalności i produktach firmy:

Monte:

Jogobella:

Zotarella:

Zott Polska jest przedsiębiorstwem, które przebojem wdarło się na polski rynek i do dziś zajmuje pozycję jednego z liderów branży produktów mleczarskich. To sprawia, że firma może być atrakcyjnym pracodawcą dla osób chcących rozwijać swoją karierę w kierunku branży nabiałowej. Z pewnością wpis o pracy w Zott Polska może być mocnym atutem Waszego CV.

Podsumowanie:
 • Firma Zott powstała w 1926 roku jako małe przedsiębiorstwo rodzinne i przez kolejne dekady rozrastała się do rozmiarów dużego międzynarodowego koncernu.
 • Zott Polska zajmuje się produkcją oraz dystrybucją produktów mleczarskich, a firma chwali się wysokim standardem zatrudnienia i dbałością o pracowników.
 • Przedsiębiorstwo oferuje stabilne zatrudnienie oraz dodatkowe benefity, w tym Karte Multisport czy prywatny pakiet medyczny.
 • Zott Polska organizuje także liczne imprezy integracyjne i spotkania mające na celu spajanie całego zespołu, chcąc pozostać wierne rodzinnemu charakterowi.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Bogna

Bogna

Bardzo podziwiam Zott Polska za to, jak udało im się rozwinąć i osiągnąć tak wysoką pozycję na rynku. Cenię też ich zaangażowanie w rozwijanie lokalnej gospodarki, poprzez współpracę z mleczarniami i hodowcami z okolic Opola. Oczywiście, ich produkty są bardzo cenione, a benefity dla pracowników zachęcają do pracy w tym przedsiębiorstwie.
Morwa

Morwa

Zott Polska wydaje się być bardzo atrakcyjnym pracodawcą, zwłaszcza dla osób zainteresowanych pracą w branży mleczarskiej. Oferowane benefity są bardzo interesujące, ale tytuł pracy może być trochę zniechęcający (np. praca produkcyjna). Mimo to, będę monitorować oferty pracy firmy.
remek

remek

Zawsze marzyłam o pracy w dużej, międzynarodowej firmie i Zott Polska wydaje się być bardzo interesującą opcją. Cieszy mnie fakt, że przedsiębiorstwo oferuje stabilne zatrudnienie oraz dodatkowe benefity pracownicze. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć tam pracę.
Olczyk

Olczyk

Pracuję w Zott Polska od kilku lat i jestem bardzo zadowolony z mojego zatrudnienia. Firma oferuje mi stabilną pracę oraz wiele dodatkowych beneficjów, takich jak prywatna opieka medyczna oraz karta Multisport. W dodatku organizowane są dla nas liczne spotkania integracyjne, co buduje w nas poczucie wspólnoty.
janet

janet

Firma znana w kraju i za granicą. Działa na wielu rynkach. Tutejsze oddziały dobrze prosperują.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.