Najwięksi pracodawcy w Małopolsce

Praca Comarch S.A. - niemal trzy dekady cyfryzacji

27 maja 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

5 komentarzy
Praca Comarch S.A. - niemal trzy dekady cyfryzacji
Koniec XX wieku przyniósł w naszym kraju początki cyfryzacji, a jednym z pionierów wdrażania nowych technologii stała się firma Comarch. Od 1993 roku przedsiębiorstwo pracowało nad nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi oferując swoim klientom innowacyjne oprogramowania pozwalające na zwiększenie rentowności ich działań.

Comarch S.A. przez lata działalności zdobył bogate doświadczenie w najważniejszych branżach, jak telekomunikacja, finanse, bankowość, handel, czy szeroko rozumiane IT. Liczne projekty dla największych polskich i światowych marek procentowało umocnieniem pozycji na rynku dostawców rozwiązań informatycznych. Dziś firma nadal realizuje projekty na potrzeby małych, średnich oraz dużych firm szukających oprogramowania wspierającego w biznesie.

Historia firmy Comarch S.A.

Pierwsze działania mające na celu założenie firmy Comarch S.A. rozpoczęły się już w 1991 roku. Ostatecznie dwa lata później w 1993 roku doszło do formalnego utworzenia spółki z siedzibą w Krakowie przez Profesora Janusza Filipiaka. Profesor Akademii Górniczo-Hutniczej powołał do życia firmę wraz ze swoimi dwunastoma studentami, a wraz z żoną Elżbietą Filipiak zostali głównymi akcjonariuszami.

Rok 1994 przyniósł spółce pierwszy duży kontrakt na opracowanie systemu informatycznego dla Telekomunikacji Polskiej S.A. W 1998 roku firma stała się pierwszym partnerem Oracle, a sukcesy rynkowe doprowadziły do debiutu Comarch S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 1999 roku. W tym samym czasie spółka wraz z radiem RMF.FM utworzyła portal Interia.pl.

Nowe milenium przyniosło firmie liczne sukcesy i dynamiczny rozwój. Już w 2001 roku akcje Comarch S.A. zostały włączone do indeksu WIG20, a rok później przedsiębiorstwo zatrudniło 1000 pracownika. W tym czasie dla polskiej firmy otworzyły się zagraniczne rynki w Ameryce Środkowej, a następnie podpisano intratne kontrakty z licznymi europejskimi sieciami telekomunikacyjnymi. Comarch S.A. poczynił liczne inwestycje i do 2020 roku przejął oraz utworzył wiele spółek na całym świecie, oraz rozbudował swoją infrastrukturę, notując ciągle dynamiczny wzrost zatrudnienia.

Działalność firmy Comarch S.A.

Firma Comarch S.A. od swoich początków skupia się na realizacji projektów przede wszystkim z zakresu tworzenia i integracji systemów informatycznych. Pierwsze kontrakty spółki dotyczyły branży telekomunikacyjnej, ale z czasem firma rozszerzała swoją działalność o kolejne branże, rozbudowując swoje portfolio do imponujących rozmiarów.

Dziś firma koncentruje swoje działa w sektorach:

 • oprogramowania dla administracji publicznej oraz sektora służby zdrowia;
 • systemów dla branży bankowej, ubezpieczeniowej oraz finansowej;
 • systemów bilingowych i obsługujących sieci telekomunikacyjne;
 • oprogramowania ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw;
 • systemów EDI i obsługi programów lojalnościowych;
 • szkoleń informatycznych i biznesowych;
 • prowadzenia analiz danych z sieci społecznościowych.

Comarch S.A. chwali się przeprowadzeniem kilkudziesięciu tysięcy projektów w ponad 100 krajach na całym świecie. Obecnie spółka posiada własne działy badawczo-rozwojowe oraz centra danych pozwalające na świadczenie usług informatycznych w wielu modelach. Szczegółową ofertę oraz informacje na temat projektów prowadzonych przez spółkę można znaleźć na stronie https://www.comarch.pl

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Comarch S.A. w liczbach:

 • 59 spółek na całym świecie;
 • 90 biur w 69 miastach;
 • obecność placówek w 34 krajach;
 • ponad 1,5 mld PLN przychodów ze sprzedaży w 2020 roku;
 • zysk operacyjny w 2020 roku na poziomie 191,6 mln PLN;
 • 6 462 pracowników na koniec 2020 roku;
 • wzrost zatrudnienia w 2020 roku o 114 osób.

Spółka nie tylko pracuje nad swoimi projektami i kontraktami klientów, ale również czynnie wspiera drużyny sportowe oraz wydarzenia kulturalne. Logo Comarch S.A. kibice mogli oglądać między innymi na strojach zawodników takich drużyn, jak:

- Cracovia – klub piłki nożnej;

- Comarch Cracovia – klub hokeja na lodzie;

- TSV 1860 Monachium – niemiecki klub piłki nożnej;

- Polonia Warszawa – klub piłki nożnej;

- Lille OSC - francuski klub piłki nożnej.

Firma wspierała także takie wydarzenia kulturalne, jak:

- Last Night of the Proms;

- Mariacki Festiwal Organowy;

- Nowa Huta Alternative.

Sukcesy branżowe spółki Comarch S.A.

Spółka Comarch S.A. przez lata swojej działalności zdobywała liczne nagrody potwierdzające jakość usług i dostarczanych produktów. Firma już w 2000 roku została uznana przez Światowe Forum Gospodarcze w Davos za "Technology Pioneer". To rozpoczęło pasmo prawdziwych sukcesów.

Obecnie firma może się pochwalić wieloma nagrodami.

W samym 2020 i 2021 roku spółka zapisała na swoje konto następujące wyróżnienia:

 • nominacja do finału FutureNet World Awards;
 • Nagroda Catalyst Award 2020;
 • wyróżnienie na HPE Partner Summit;
 • Innovation Award for eHealth;
 • tytuł "Czempiona Narodowego 2020" w rankingu Polityki Insight;
 • zwycięstwo w rankingu "Najważniejsze firmy dla Polski" w kategorii Grupa Kapitałowa;
 • wyróżnienie Białym Liskiem CSR Tygodnika "Polityka";
 • tytuł "Marka Godna Zaufania 2020";
 • Business Superbrands 2020.

Praca w spółce Comarch S.A.

Comarch S.A. jest spółką realizującą wiele projektów informatycznych, ale w swoich szeregach zatrudnia nie tylko specjalistów IT. Cała grupa kapitałowa posiada bardzo szeroki profil działalności, a pracę mogą tu znaleźć eksperci z różnych dziedzin.

Firma rekrutuje specjalistów z różnych profili zawodowych i tak oferty można znaleźć w ramach:

 • Produkcji oprogramowania i supportu;
 • Analizy danych;
 • Kontroli jakości;
 • Marketingu i designie IT;
 • Produkcji IoT;
 • Sprzedaży i konsultingu;
 • Wdrożeń oprogramowań;
 • Administracji;
 • Zarządzania projektami i zespołami;
 • Finansów i rachunkowości;
 • Personalu medycznego platformy iMed24.

Jak widać pracy w Comarch S.A. można szukać nawet jeżeli nie jest się programistą. Najnowsze oferty pracy w spółkach Grupy Kapitałowej Comarch można znaleźć na stronie https://kariera.comarch.pl. Osoby szukające pracy mogą także posiłkować się serwisami z ofertami pracy pokroju Aplikuj.pl.

Opinie o spółce Comarch S.A.

W sieci można znaleźć wiele serwisów zbierających opinie na temat pracodawców. Także na temat Comarch S.A. można znaleźć wiele wpisów i po odfiltrowaniu tych będących oczywistym wylewaniem żalów da się wyłowić kilka faktów.

Wiele wpisów potwierdza, że można trafić na bardzo miłą atmosferę, ale sama praca przy niektórych projektach bywa stresująca. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, podobnie jak fakt, że zarobki w firmie tak dużej, jak Comarch S.A. nie należą do najatrakcyjniejszych w branży. Firma opiera swoje zespoły w dużej mierze o początkujących specjalistów IT, co pozwala plasować zarobki dla podstawowych pracowników na poziomie niższym niż średnia w branży.

Mimo to wiele osób podkreśla, że Comarch S.A. jest bardzo dobrą firmą właśnie na start swojej kariery w IT. Możliwość uczestniczenia w różnych projektach dla największych firm jest okazją do zdobycia bardzo cennego doświadczenia.

Źródło: gowork.pl

Źródło: absolvent.pl

Jak się skontaktować z firmą Comarch S.A.

Osoby poszukujące zatrudnienia w spółce Comarch S.A. mogą się posiłkować formularzami kontaktowymi na stronie firmy oraz danymi w ofertach pracy. Można także skorzystać ze specjalnego adresu email: praca@comarch.pl

Pozostałe osoby chcące skontaktować się z firmą w innych celach mają możliwość wypełnienia formularzu kontaktowego na stronie https://www.comarch.pl/kontakt/kontakt-z-konsultantem/ lub skorzystania z adresu email: info@cmarch.pl

Można również skorzystać z tradycyjnych kanałów kontaktowych.

Dane kontaktowe do firmy Comarch S.A.:

Al. Jana Pawła II 39a

31-864 Kraków

Telefon: +48 12 646 1000

Fax: +48 12 646 1100

Firma Comarch S.A. jest również obecna w social mediach, gdzie różne spółki będące częścią Grupy Kapitałowej prowadzą swoje kanały:

Comarch S.A. to jeden z liderów branży IT na polskim rynku i wielu młodych specjalistów zwraca swoją uwagę na tę firmę. Wygląda na to, że praca w tej spółce może być faktycznie dobrym rozwiązaniem na początku kariery.

Podsumowanie:
 • Comarch S.A. zostało założone w 1993 roku przez Profesora Janusza Filipiaka i jego żonę Elżbietę w Krakowie.
 • Pierwsze kontrakty dotyczyły branży telekomunikacyjnej, a w kolejnych latach rozszerzano działalność na inne sektory rynku.
 • Obecnie firma realizuje projekty w ponad 100 krajach na całym świecie i może pochwalić się własnymi działami badawczo-rozwojowymi oraz centrami danych.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Raf

Raf

Cieszę się, że firma jak Comarch S.A. jest na rynku i zatrudnia tak wielu ludzi. Ja jestem aktualnie bez pracy, ale wiem, że IT to jedna z branż, w której co raz bardziej brakuje specjalistów. Kto wie, może kiedyś i ja tu znajdę swoje miejsce.
AnnaK

AnnaK

Comarch S.A. to dla mnie jedna z najlepszych polskich firm informatycznych. Mam z nią dobre doświadczenia jako klient, a także jako pracodawca dla moich pracowników specjalizujących się w IT. Polecam.
Ciekawa

Ciekawa

Słyszałam wiele dobrych opinii na temat Comarch S.A. i chętnie bym tu pracowała. Na stronie internetowej sprawdziłam oferty pracy i wyglądają bardzo interesująco. Na pewno spróbuję swoich sił i złożę aplikację.
Bombel

Bombel

Jestem z Comarch S.A. już kilka lat i powiem szczerze, że nie żałuję swojego wyboru. Firma daje mi możliwość rozwijania kariery, a atmosfera w pracy jest bardzo przyjazna. Oczywiście, czasem jest trudno, ale to część pracy w branży IT.
Admin22

Admin22

Firma wspiera także działania sportu nie tylko w Polsce ale i za granicą. To pokazuje, że jej wizerunek jest bardzo dobry.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.