Najwięksi pracodawcy na Dolnym Śląsku

Praca Pfleiderer Group S.A. - europejski dostawca materiałów drewnopochodnych

27 maja 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 3 głosy

3 głosy

11 komentarzy
Praca Pfleiderer Group S.A. - europejski dostawca materiałów drewnopochodnych
Pfleiderer Group S.A. jest międzynarodowym koncernem skupiającym swoje działania na wytwarzaniu materiałów drewnopochodnych. Przedsiębiorstwo zbudowało swoją potęgę na wytwarzaniu płyt pilśniowych i surowych oraz blatach roboczych i elementach z laminatu HPL. Firma dostarcza produkty wykorzystywane w budownictwie, przemyśle meblowym oraz wnętrzarstwie.

Przedsiębiorstwo skupia w sobie kilkanaście zależnych podmiotów, z których dominującą rolę odgrywają Pfleiderer GmbH oraz Pfleiderer Polska Sp. z o.o. Grupa kapitałowa znaczny dochód czerpie z eksportu swoich produktów na rynki Skandynawii, oraz Europy Południowej i Wschodniej. Przyjrzyjmy się bliżej firmie, która odniosła wielki sukces na rynku materiałów drewnopochodnych. Czy za sukcesem idzie wizerunek dobrego pracodawcy?

Historia firmy Pfleiderer Group S.A.

Pfleiderer Group S.A. powstało z połączenia polskiej i niemieckiej spółki, co się odbyło w dość interesujący sposób. Początki polskiej części grupy kapitałowej sięgają 1974 roku, kiedy to powstało państwowe przedsiębiorstwo Zakłady Płyt Wiórowych w Grajewie. Po zmianie ustroju rozpoczęto komercjalizację zakładów zakończoną w 1994 roku. Trzy lata później spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rok 1999 przyniósł poważną zmianę dla polskiej firmy. Większościowy pakiet akcji został nabyty przez niemieckiego lidera branży produktów drewnopochodnych, Pfleiderer AG. Polska spółka w 2002 roku została przemianowana na Pfleiderer Grajewo i pod tą nazwą funkcjonowała do 2016 roku, kiedy to nastąpił kolejny przełom.

W 2016 roku doszło do tak zwanej transakcji przejęcia odwrotnego. Pfleiderer Grajewo przejęło niemiecką spółkę matkę, co finalnie doprowadziło do restrukturyzacji i powstania Pfleiderer Group S.A. Siedzibę przedsiębiorstwa przeniesiono do Wrocławia.

Grupa wyszczególniła dwa segmenty swojej działalności. Wschodni obsługiwany przez zakłady produkcyjne w Polsce oraz Zachodni obsługiwany przez zakłady zlokalizowane w Niemczech. Obecnie grupa działa prężnie w całej Europie.

Działalność firmy Pfleiderer Group S.A.

Przedsiębiorstwo Pfleiderer Group S.A. działa prężnie w branży produktów drewnopochodnych. Firma posiada w swoim asortymencie szeroki wachlarz elementów do wykorzystania w meblarstwie, wykończeniu wnętrz czy budownictwie.

Pfleiderer Group S.A. produkuje m.in.:

 • płyty laminowane;
 • płyty wiórowe;
 • blaty robocze;
 • ścianki przyblatowe;
 • laminaty HPL;
 • laminaty kompaktowe;
 • płyty lakierowane;
 • elementy płaskie oklejane HPL;
 • HDF i MDF;
 • obrzeża;
 • folie.

Oprócz tego przedsiębiorstwo zaopatruje przemysł budowlany w konstrukcje drewniane, elewacje oraz szalunki.

Szukasz pracy?
Dodana

Elektronik w Dziale Utrzymania Ruchu

Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Specjalista Obsługi Klienta Stacji Paliw bp w Warszawie

bp Polska Services Sp. z o.o.

 • Warszawa
 • 4 850-5 500 zł / mc
Dodana

Spawacz MAG / TIG - Niemcy!!!

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

 • Niemcy
Dodana

Płatny Staż w Dziale HR

Nemak Poland Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Grupa kapitałowa Pfleiderer Group S.A. składa się z ponad 20 spółek zależnych, z czego nadrzędną rolę pełnią spółki PCF GmbH oraz Pfleiderer Polska Sp. z o.o.

Polska część grupy oprócz nadrzędnej spółki składa się także z pięciu zależnych podmiotów:

 • Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o;
 • Pfleiderer Wieruszów Sp. z o.o;
 • Pfleiderer Silekol Sp. z o.o;
 • Pfleiderer MDF Grajewo Sp. z o.o;
 • Jura Polska Sp. z o.o.

Zakłady produkcyjne grupy Pfleiderer Group S.A. znajdują się w 9 lokacjach umiejscowionych na terenie Polski oraz Niemiec. Przedsiębiorstwo posiada swoje oddziały handlowe także w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Francji, Austrii oraz Rumunii.

Spółki Pfleiderer Group S.A. nie tylko zaopatrują sieci sprzedaży oraz firmy z branży meblarskiej, czy budowlanej. Firma także uruchomiła własny sklep internetowy, za którego pośrednictwem można zamawiać online produkty marki. Sklep można znaleźć pod adresem https://moodstories-eshop.pl/

Sukcesy branżowe firmy Pfleiderer Group S.A.

Początki przedsiębiorstwa Pfleiderer Group S.A. sięgają ponad 120 lat, a to oznacza, że firma ma bardzo bogate doświadczenie w tworzeniu produktów drewnopochodnych oraz w ich projektowaniu. W efekcie koncern może się pochwalić wieloma nagrodami branżowymi, które potwierdzają jakość wytwarzanych produktów.

W ostatnich latach firma zdobyła takie nagrody, jak:

 • Wyróżnienie dla blatów Duropal w Konkursie Dobry Design 2020;
 • Nagroda Red Dot Award dla Duropal XTreme w kategorii Product Design 2019;
 • Nagroda German Innovation Award 2019 dla płyty lakierowanej Primeboard;
 • Nagroda Kitchen Innovation of the Year dla blatu Xtra;
 • Nagroda Iconic Award 2018 dla XTerior Compact;
 • Nagroda German Brand Award 2018 za wybitne zarządzanie marką.

To tylko część nagród, jakie przez dekady swojej działalności zdobywała firma Pfleiderer. W przypadku przedsiębiorstwa korzystającego z zasobów naturalnych Ziemi niezwykle ważne są także certyfikaty jakości pokazujące, że firma dba o zrównoważone wykorzystanie zasobów.

Co więcej, firma spełnia także normy najbardziej wymagających klientów oraz rynków, jak:

 • IOS-MAT – standard sieci IKEA
 • E1E05 – standard rynku niemieckiego
 • CARB2 – standard obowiązujący w USA
 • Wymagania dla produktów budowlanych Stowarzyszenia BDF – „Lista QDF”

Praca w firmie Pfleiderer Group S.A.

Pfleiderer Group S.A. jest bardzo dużym przedsiębiorstwem posiadającym wiele oddziałów i zakładów produkcyjnych w Polsce oraz w Europie. Skupiając się tylko na lokalnym rynku, mówimy o sześciu spółkach prowadzących różną działalność od produkcji produktów drewnopochodnych, przez produkcję klejów, po handel, dystrybucję i transport.

Firma chwali się na swojej witrynie internetowej, że umożliwia budowanie kariery na różnych ścieżkach. Przedsiębiorstwo zatrudnia zarówno osoby o podstawowych kwalifikacjach na linie produkcyjne, jak i specjalistów. W firmie o takich rozmiarach i obszarach działania znajdą się także miejsca dla pracowników handlowych, administracyjnych, czy związanych z branżą HR.

Aktualne oferty w spółkach należących do grupy Pfleiderer Group S.A. możecie znaleźć na stronie:

Osoby zainteresowane pracą w tej firmie mogą także szukać ofert na stronach poświęconych rynkowi pracy, pokroju Aplikuj.pl.

Opinie o pracy w firmie Pfleiderer Group S.A.

W internecie znajdziemy wiele portali poświęconych wystawianiu opinii pracodawcom. Takie strony, choć często przyjmują rolę miejsca do wylewania żalów, to jednak z publikowanych opinii można wyciągnąć pewne wnioski.

Co ciekawe o Pfleiderer Group S.A. można znaleźć niewiele nowych wpisów, a te starsze są głównie pochlebne. To dobry znak zdający się potwierdzać, że firma ta jest dobrym pracodawcą. Wygląda na to, że warto chociaż spróbować pracy w Pfleiderer Group S.A.

Źródło: absolvent.pl

Źródło: indeed.com

Kontakt z firmą Pfleiderer Group S.A.

Osoby chcące się skontaktować z firmą Pfleiderer Group S.A. mogą skorzystać z danych kontaktowych podanych na oficjalnej stronie przedsiębiorstwa. Na witrynie w zakładce https://www.pfleiderer.pl/pl/kontakt-do-firmy znalazły się szczegółowe dane wszystkich konkretnych działów oraz osób odpowiedzialnych za kluczowe działania firmy.

Oprócz tego można się kontaktować z polskimi spółkami należącymi do grupy za pośrednictwem tradycyjnych danych kontaktowych:

Pfleiderer Polska Sp. z o. o.

Millennium Tower IV

Ul. Strzegomska 42AB

53-611 Wrocław

Tel: +48 71 747 10 00

Pfleiderer Grajewo Sp. z o. o.

ul. Wiórowa 1

19-203 Grajewo

Tel: +48 86 272 96 00

Pfleiderer Wieruszów Sp. z o. o.

ul. Bolesławiecka 10

98-400 Wieruszów

Tel: +48 62 783 31 00

Pfleiderer MDF Grajewo Sp. z o. o.

ul. Wiórowa 1

19-203 Grajewo

Tel: +48 86 272 96 00

Jura Polska Sp. z o. o.

ul. Wiórowa 1

19-203 Grajewo

Tel: +48 86 272 93 22

Silekol Sp. z o. o.

ul. Mostowa 30K

47-220 Kędzierzyn-Koźle

Tel: +48 77 405 42 00

Przedsiębiorstwo Pfleiderer Group S.A. jest także aktywne w social mediach, dzięki czemu można zobaczyć bieżące działania firmy oraz poznać jej najnowsze produkty. Oficjalne kanały firmy znajdziecie pod poniższymi linkami:

Wiele wskazuje na to, że Pfleiderer Group S.A. jest pracodawcą, dla którego warto pracować. Firma o międzynarodowym zasięgu i pozycji jednego z liderów branży daje wiele możliwości rozwoju zarówno dla początkujących osób w branży, jak i doświadczonych specjalistów.

Podsumowanie:
 • Pfleiderer Group S.A. to spółka powstała z połączenia polskiej i niemieckiej firmy w 2016 roku, zajmująca się produkcją produktów drewnopochodnych oraz konstrukcji drewnianych do budownictwa.
 • Firma posiada zakłady produkcyjne w Polsce i Niemczech oraz oddziały handlowe w kilku krajach europejskich.
 • Pfleiderer Group S.A. posiada wiele nagród branżowych za jakość swoich produktów oraz certyfikaty jakości zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.
 • Firma oferuje różne możliwości kariery, zatrudniając zarówno osoby o podstawowych kwalifikacjach na linie produkcyjne, jak i specjalistów oraz pracowników administracyjnych i handlowych.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

11 komentarzy

Łobuz

Łobuz

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i jesteśmy dumni z tego, co robimy. Stawiamy na rozwój, jakość i zrównoważone wykorzystanie zasobów oraz dbałość o naszych pracowników. Jeśli szukasz pracy w branży, w której możesz odnieść sukces, Pfleiderer Group S.A. jest miejscem dla Ciebie.
Ludmiła

Ludmiła

Pracuję w Pfleiderer Group S.A. od kilku miesięcy i muszę przyznać, że koleżeństwo i atmosfera w pracy są naprawdę dobre. Firma stawia na integrację pracowników i organizuje różnorodne wydarzenia dla swoich pracowników.
Tulia

Tulia

Szukam pracy w branży handlowej i zastanawiam się nad składaniem swojej aplikacji do Pfleiderer Group S.A. Czy ktoś z was może mi polecić tę firmę jako pracodawcę?
Żaneta

Żaneta

W Pfleiderer Group S.A. zwracamy uwagę nie tylko na jakość naszych produktów, ale też na to, jak wpływamy na środowisko naturalne. Dbamy o zrównoważone wykorzystanie zasobów i posiadamy odpowiednie certyfikaty, które to potwierdzają.
Utopia

Utopia

Zainteresował mnie fakt, że Pfleiderer Group S.A. prowadzi sklep internetowy. To ciekawa opcja dla osób, które lubią korzystać z zakupów online. Może uda mi się tam znaleźć pracę?
facet

facet

Firma Pfleiderer Group S.A. jest bardzo rozwinięta i działa na całej Europie. Dzięki temu, praca w tej firmie to również szansa na podróżowanie i poznawanie nowych miejsc.
Janusz

Janusz

Jako osoba z dość specyficznym wykształceniem, szukam pracy w branży, która mnie interesuje. Pfleiderer Group S.A. oferuje wiele różnych stanowisk, więc na pewno warto rozejrzeć się za ofertami pracy.
Tadeusz

Tadeusz

Pracuję na linii produkcyjnej w Pfleiderer Group S.A. i muszę przyznać, że choć praca jest wymagająca, to firma stawia na bezpieczeństwo swoich pracowników i dba o dobre warunki pracy.
Olek

Olek

Bardzo cieszy mnie fakt, że Pfleiderer Group S.A. oferuje tak różnorodne miejsca pracy. Szukam aktualnie zatrudnienia, więc na pewno będę brał pod uwagę tę firmę. Mam nadzieję, że uda mi się tam zaistnieć.
Zeon L

Zeon L

Pracuję w Pfleiderer Group S.A. od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę solidna firma, dbająca o swoich pracowników. Zawsze stawiamy na jakość produktów, ale nie zapominamy też o rozwoju naszych pracowników. Polecam!
Katarzyna

Katarzyna

Rekrutacja prowadzona przez firmę jak się pojawia jest bardzo zauważalna, co pozwala dojrzeć duą liczbę aplikacji.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.