Najwięksi pracodawcy na Dolnym Śląsku

AmRest Holdings SE - praca u giganta rynku restauracyjnego z korzeniami we Wrocławiu

27 maja 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 18 głosów

18 głosów

1 komentarz

AmRest Holdings SE - praca u giganta rynku restauracyjnego z korzeniami we Wrocławiu
AmRest Holdings SE to obecnie największa niezależna firma prowadząca rozbudowaną sieć restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwo posiada swoją siedzibę w Madrycie, ale wywodzi się z Wrocławia, gdzie powstało w 1993 roku.

Wiele osób korzysta na co dzień z usług AmRest Holdings SE, choć nie zdają sobie z tego sprawy. To za sprawą marek, jakie znajdują się pod skrzydłami tej firmy. Spółka prowadzi na terenie Europy restauracje takich sieci, jak Burger King, KFC, Pizza Hut czy Starbucks. To tylko część z marek, jakie znajdują się w portfolio firmy założonej we Wrocławiu.

Wiemy już, że AmRest Holdings SE prowadzi jedne z najpopularniejszych restauracji na rynku. Warto więc się przyjrzeć bliżej historii działalności spółki. Dzięki temu dowiemy się, czy warto z nią wiązać swoje plany zawodowe.

Historia firmy AmRest Holdings SE

AmRest Holdings SE jest dziś jednym z gigantów swojej branży, a wszystko zaczęło się od dwójki Amerykanów, którzy postanowili kupić kamienicę we Wrocławiu. Henry McGovern i Don Kendall Jr. w 1993 roku wygrali przetarg na zakup kamicy Rynek 48 we Wrocławiu. Jeszcze tego samego roku udało im się zdobyć franczyzę Pizza Hut i tak doszło do otwarcia pierwszej pizzerii tej sieci w Polsce.

Video

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana

Specjalista ds. Koordynowania Zamówieniami z j.angielskim

SGS Global Business Services Sp. z o.o.

 • Katowice
Dodana
Polecana

Technolog/programista tokarek CNC

PCO SPÓŁKA AKCYJNA

 • Warszawa
Dodana

Specjalista ds. Wsparcia Procesu Zamówień

SGS Global Business Services Sp. z o.o.

 • Katowice
Dodana
Polecana

Początkowo firma założona przez Amerykanów nosiła nazwę American Retail Systems (ARS) i jej założycielami ostatecznie byli Donald M. Kendall, Donald M. Kendall jr., Christian R. Eisenbeiss oraz Henry J. McGovern. Sukces pierwszej restauracji Pizza Hut w Polsce był na tyle duży, że w 1994 roku biznesmeni otworzyli drugi lokal w Szczecinie.

W 1995 roku firma ARS poczyniła kolejny krok w rozwoju i doprowadziła do otwarcia restauracji KFC w Szczecinie. Dwa lata później ARS skupia się wyłącznie na branży restauracyjnej i rozpoczyna ekspansję na kolejne polskie miasta. W 1998 roku przedsiębiorstwo wykupiło markę YUM! w Republice Czeskiej, co zaowocowało utworzeniem małego imperium w tej części Europy.

Dużym krokiem dla firmy było połączenie 52 restauracji YUM! i 28 restauracji ARS w 2000 roku. Tym samym utworzono spółkę AmRest NV, która zatrudniała przeszło 3200 osób. Rok później przedsiębiorstwo wykupiło International Fast Food Polska Sp. z o.o. będącego lokalnym operatorem sieci Burger King. W tym czasie zapadła decyzja o zamknięciu części restauracji marki oraz przeistoczeniu pozostałych w KFC.

Rok 2005 przyniósł AmRest debiut na giełdzie, a kolejne lata to rozszerzenie działalności na Węgry, Rosję oraz Serbię. W 2007 roku firma przywróciła markę Burger King w Polsce oraz podpisała umowę partnerską z siecią Starbucks. Zainteresowanie firmy zwróciło się w stronę Bułgarii, Słowacji oraz Słowenii.

W 2010 roku Warburg Pincus zainwestował ponad 300 milionów złotych w AmRest i przejął niemal 25% akcji firmy. Kolejne lata to dalsza ekspansja na rynki europejskie oraz azjatyckie. Przedsiębiorstwo przejęło także marki La Tagliatella, Blue Frog i KABB.

Rok 2017 to kolejny przełom dla AmRest. Spółka przejęła kolejne firmy, rozszerzyła działalność na nowe kraje oraz przeniosła swoją siedzibę z Wrocławia do Madrytu w Hiszpanii. W stolicy Dolnego Śląska pozostała jednak lokalna siedziba przedsiębiorstwa.

Działalność firmy AmRest Holdings SE

AmRest Holdings SE rozwinął się z małej firmy zarządzającej jedną restauracją Pizza Hut w Polsce do rozmiarów prawdziwego giganta branży. Przedsiębiorstwo działa obecnie w całej Europie oraz w Chinach, gdzie prowadzi sieci restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) oraz restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).

Aktualnie przedsiębiorstwo jest obecne na rynkach 26 krajów i prowadzi ponad 2300 restauracji. Zatrudnienie w firmie osiąga poziom ponad 45 tysięcy pracowników. Ostatnie lata były dla przedsiębiorstwa bardzo udane, a firma notowała świetne wyniki finansowe. Oczywiście epidemia koronawirusa wpłynęła na dochody firmy, ale sytuacja nie okazała się bardzo zła.

Zgodnie z raportami bieżącymi w pierwszym kwartale 2021 roku sprzedaż grupy AmRest Holdings SE wyniosła 380 mln euro i była o 7,8% niższa niż w roku ubiegłym. Na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej pierwszy kwartał 2021 roku przyniósł sprzedaż na poziomie 163,8 mln euro, co stanowi spadek w wysokości 10% względem analogicznego okresu w 2020 roku.

AmRest Holdings SE operuje restauracjami wielu uznanych marek.

Przedsiębiorstwo kieruje w poszczególnych krajach takimi sieciami lokali gastronomicznych, jak:

 • Pizza Hut;
 • KFC;
 • Burger King;
 • Starbucks;
 • La Tagliatella;
 • Blue Frog;
 • KABB;
 • Bacoa;
 • Sushi Shop.

Należy mieć świadomość, że AmRest Holdings SE nie jest właścicielem marek Pizza Hut, KFC, Burger King oraz Starbucks. Przedsiębiorstwo jest ich operatorem na wybranych rynkach i nie posiada prawa do udzielania licencji na prowadzenie lokali tych marek. Wyjątkiem jest status master-franczyzobiorcy marki Pizza Hut w Europie, co pozwala na wybranych rynkach udzielać sub-franczyzy podmiotom trzecim.

Markami własnymi firmy są: La Tagliatella, Blue Frog, Bacoa oraz Sushi Shop. W wypadku tych marek AmRest Holdings SE udziela prawa na prowadzenie restauracji na mocy umowy franczyzowej.

Praca w przedsiębiorstwie AmRest Holdings SE

Przedsiębiorstwo AmRest Holdings SE prowadzi na ten moment 2342 lokale gastronomiczne pod szyldami popularnych marek. Oznacza to, że osoby chcące pracować w gastronomii mają szerokie możliwości podjęcia pracy. Większość pracowników spółki stanowią osoby pracujące w restauracjach. Zatrudnienie w popularnych sieciach może być dobre szczególnie dla młodych osób, chcących zdobywać doświadczenie w gastronomii.

Praca w restauracjach fast food-owych daje także możliwości rozwoju w strukturach danego lokalu i marki. Centrala spółki AmRest Holdings SE przeniosła się do Madrytu, zaś w Polsce pozostały biura firmy zlokalizowane we Wrocławiu. Przedsiębiorstwo sporadycznie oferuje pracę dla pracowników administracji, IT czy handlowców.

Karierę w AmRest Holdings SE można zacząć od przeglądnięcia strony internetowej poświęconej pracy w spółce:

Witryna zawiera między innymi oferty pracy w poszczególnych placówkach firmy na całym świecie, a także w restauracjach zarządzanych przez AmRest.

Kandydaci do pracy w restauracjach należących do AmRest Holdings SE mogą także szukać informacji o pracy na stronach poszczególnych marek lub za pośrednictwem portali z ofertami pracy. Strony takie, jak Aplikuj.pl posiadają ogrom ogłoszeń związanych z gastronomią, a co za tym idzie także z lokalami AmRest.

Opinie o pracy w AmRest Holdings SE

Osoby poszukujące pracy często chcą się dowiedzieć, jak najwięcej o danym pracodawcy. W efekcie chętnie odwiedzają portale zawierające opinie o pracodawcach. Trzeba jednak pamiętać, że do opinii publikowanych w internecie należy podchodzić z dozą rezerwy. Często pracownicy zwyczajnie traktują takie strony, jako miejsce do wylewania żalów. Mimo to z powtarzających się wpisów można wyciągnąć pewne wnioski.

Jak wypada firma AmRest Holdings SE w opinii byłych i obecnych pracowników? W przypadku pracy w restauracjach firmy zdania są podzielone, ale większość osób podkreśla, że spotkało się z fantastycznymi ludźmi w pracy. Co do ciężkości zadań wiele zależy od miejsca, ale co ważniejsze możliwości awansu faktycznie istnieją.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w biurach AmRest Holdings SE. Szczególnie dział IT nie należy do najlepiej płacących. Nie ma się co dziwić, ponieważ nie mamy do czynienia z firmą działającą w branży IT, więc nie szuka ona wysoko wyspecjalizowanych ekspertów. Oferuje raczej pracę dla początkujących osób, które chcą zdobyć doświadczenie zawodowe. Pod innymi względami biurowymi, AmRest Holdings SE wydaje się być przeciętną firmą. Działalność na rynkach międzynarodowych pozwala jednak zdobyć doświadczenie i cenny wpis do CV.

Źródło: Gowork.pl

Kontakt z firmą AmRest Holdings SE

Kandydaci do pracy w firmie AmRest Holdings SE mogą się kontaktować z przedsiębiorstwem za pośrednictwem ofert pracy. W przypadku innych spraw można skorzystać z formularza kontaktowego umieszczonego na oficjalnej stronie spółki: https://www.amrest.eu/pl/kontakt/dane-kontaktowe

Oprócz tego można także skorzystać z tradycyjnych danych kontaktowych:

AmRest Holdings SE

Paseo de la Castellana 163

(6. piętro)

28046 Madryt

Hiszpania

Tel: +48 71 386 10 00

Fax: +48 71 386 10 60

AmRest Holdings SE urosło do rozmiarów potężnego koncernu branży restauracyjnej. Firma wydaje się być ciekawym miejscem pracy szczególnie dla osób chcących zdobyć doświadczenie w gastronomii lub pracy biurowej w tej branży.

Podziel się

1 komentarz

Jonasz

Jonasz

Dla wielu ludzi jest marzeniem pracować w takim miejscu. Pozwala to na dobrą realizcję swoich planó związanych z karierą.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka