Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Kompleksowe podejście do elektryki dla przemysłu - praca Elmiko sp. z o.o.

16 sierpnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

5 komentarzy
Kompleksowe podejście do elektryki dla przemysłu - praca Elmiko sp. z o.o.
Firma Elmiko to jeden z liderów branży elektrycznej na Śląsku. Jej silna pozycja wynika z wieloletniego doświadczenia na rynku oraz niedawnego połączenia sił z innymi spółkami w ramach grupy kapitałowej. Taki skok rozwojowy zwykle wiąże się także ze zwiększaniem zatrudnienia – gdzie więc zainteresowani mogą szukać informacji na temat rekrutacji? Odpowiadamy poniżej.

Historia spółki Elmiko zaczęła się w 1991 roku – wtedy zaczynała ona działalność pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „ELMIKO” i miała siedzibę w Rybniku. Założyli i rozwijali ją doświadczeni specjaliści w zakresie usług dla energetyki. Z czasem zwiększali oni zarówno swoją wiedzę oraz kompetencje, jak i zaplecze techniczne firmy, co pozwalało im poszerzać ofertę przedsiębiorstwa.

Elmiko logo

Rozwój oczywiście nigdy się nie kończy, ale istotnym w tym kontekście wydarzeniem było stworzenie na początku 2018 roku grupy kapitałowej Elmiko, która połączyła we wspólnym interesie siły spółek Elmiko, Electricon, Elform i Elecon.

W ten sposób firmy o pokrewnych specjalnościach z branży energetycznej, elektrycznej oraz mechanicznej, zamiast rozwijać się niezależnie i rozbudowywać własne, konkurujące z innymi segmenty, wyznaczyły wspólny, większy cel i stworzyły firmę z komplementarną ofertą oraz równie dużym doświadczeniem w każdej ze specjalizacji.

Dziś przedsiębiorstwo Elmiko z siedzibą w Mikołowie może się pochwalić zespołem złożonym z ekspertów, dzięki którym firma podejmuje się każdego, nawet najtrudniejszego zlecenia w ramach swojej branży, zarówno na terenie Polski, Europy, jak i całego świata.

Działalność firmy Elmiko

Spółka dba o stałe poszerzanie swojej oferty dla przemysłu. Odpowiednio duże i dobrze wyposażone zaplecze warsztatowe i magazynowe umożliwia firmie realizację nawet bardzo skomplikowanych, wieloetapowych zamówień. Kadra spółki dysponuje wszystkimi niezbędnymi uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami – od robót instalacyjnych w zakresie sieci oraz urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych aż po uprawnienia SEP dozoru i eksploatacji do wykonywania zadań w zakresie obejmującym usługi przedsiębiorstwa.

Oferta usług spółki Elmiko obejmuje aktualnie wszystkie elementy procesu budowy, w których klient może potrzebować pomocy. Eksperci marki przygotowują projekt instalacji, służąc radą, opartą na nieustannie poszerzanej wiedzy i bogatym doświadczeniu. Następnie dostarczą niezbędne materiały i sprzęty, zamontują je, a kompletną instalację wraz z urządzeniami kontrolno-pomiarowymi uruchomią, upewniając się, że wszystko działa poprawnie.

Szukasz pracy?

Elektronik w Dziale Utrzymania Ruchu

Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.

 • Bielsko-Biała
Dodana

Elektryk przemysłowy - Niemcy!!!!

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

 • Niemcy
Dodana

Operator maszyn

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Pabianice
Dodana

Spawacz MAG / TIG - Niemcy!!!

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

 • Niemcy
Dodana

Magister farmacji Kraków

GALEN J.Talik, M.Stolarczyk Spółka Jawna

 • Kraków
Dodana
Montaż Elmiko

Montaż kompletnych instalacji elektrycznych, dla Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp.z o.o., Dąbrowa Górnicza, źródło: www.elmiko.biz.

W zakresie projektowania spółka zapewnia przygotowanie całościowych projektów z dziedziny elektryki, automatyki przemysłowej i niskich prądów – podstawowych, budowlanych, wykonawczych i powykonawczych. Prefabrykacja, którą wykonuje Elmiko, obejmuje rozdzielnice, szafy sterownicze i automatyki, skrzynki sterowania miejscowego oraz układy rozliczeniowe energii. Montaż to oczywiście kompleksowe wykonawstwo instalacji zasilających, sterowniczych, AKPiA i niskoprądowych dla energetyki, przemysłu i pozostałych obiektów budowlanych.

Przykładowe realizacje Elmiko

Spółka może poszczycić się już tysiącami realizacji dla największych firm polskich i międzynarodowych w dwunastu krajach świata. Firma Elmiko współpracowała z fabrykami w Holandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii czy Brazylii. Zajmowała się między innymi:

 • pracami montażowymi dla fabryki BMW w Niemczech,
 • modernizacją Stadionu Śląskiego w Chorzowie,
 • instalacjami potrzeb ogólnych nowej Elektrociepłowni w Kędzierzynie-Koźlu dla Grupy Azoty,
 • pracami elektrycznymi w fabryce Volkswagen we Wrześni,
 • modernizacją elektrofiltru hali namiarowej w Arcelor Mittal Poland S.A. w Krakowie,
 • montażem elektrycznym i obiektowym trzech kabin lakierniczych dla NEWAG SA w Nowym Sączu,
 • pracami elektrycznymi i AKPiA dla instalacji odpylania gazów dymowych z regeneratora FKK II w Zakładach PKN ORLEN w Płocku.

Jakość działań Elmiko certyfikaty firmy

Firma dba o jakość zarówno swoich produktów oraz usług, jak i samej pracy przedsiębiorstwa. Świadczą o tym zdobyte certyfikaty. Spółka Elmiko jest bowiem certyfikowanym partnerem Schneider Electric jako producent rozdzielnic Okken oraz Prisma. Uzyskała również certyfikaty:

 • ISO 9001, poświadczający o skutecznym systemie zarządzania jakością,
 • ISO 14001, oceniający system zarządzania środowiskowego,
 • OHSAS 18001, zapewniający o właściwym zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy.Certyfikaty Elmiko

Źródło: elmiko.biz

Praca w Elmiko

Ze względu na szeroką ofertę przedsiębiorstwa firma Elmiko zatrudnia wielu ekspertów o różnych specjalizacjach w zakresie swojej branży. Pracują tam inżynierowie oraz monterzy, ale i – jak w większości dużych firm – także osoby odpowiedzialne za zarządzanie, administrację, logistykę, specjaliści do spraw sprzedaży, HR, finansów, prawnicy czy księgowi. Mogą tam więc znaleźć zatrudnienie osoby o bardzo różnych kompetencjach.

Firma gwarantuje stabilne zatrudnienie na jasnych zasadach, ciekawą pracę przy ambitnych projektach, umożliwia rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji. Praca w Elmiko wiąże się niejednokrotnie z delegacjami i różnymi wyzwaniami zawodowymi. Warto być na to przygotowanym i mieć chęci do zdobywania nowych umiejętności – jest to dobre miejsce pracy dla ambitnych.

Elmiko w liczbach

Spółka Elmiko w liczbach, źródło: elmiko.biz

Dodatkowo spółka Elmiko oferuje pakiet benefitów pozapłacowych, w którym zawierają się prywatne świadczenia medyczne i ubezpieczenie grupowe. Firma organizuje także regularne spotkania i imprezy integracyjne dla pracowników.

Elmiko rekrutacja i kariera

Na swojej stronie internetowej spółka nie zdradza zbyt wiele na temat możliwości pracy w firmie, ale informuje o aktualnych ofertach pracy w Elmiko. W zakładce Kariera na stronie http://www.elmiko.biz/_kariera/ znaleźć można listę otwartych naborów z zakresem obowiązków na danym stanowisku, wymaganiami pracodawcy i podstawowymi korzyściami dla kandydatów. Jeżeli więc chcesz upewnić się, czy rekrutacja na wybrane stanowisko jest wciąż otwarta, najlepiej skontaktować się z sekretariatem firmy – spółka nie podaje bowiem innych danych kontaktowych. Tam otrzymasz też informację, jaką drogą powinieneś zgłaszać swoją kandydaturę.

Niektóre z wymienionych na stronie ofert pracy Elmiko można znaleźć również w portalach rekrutacyjnych, które dają możliwość wysłania aplikacji online bezpośrednio na stronie.

Elmiko opinie o firmie
Jako pracodawca spółka Elmiko ma dobrą opinię, o czym świadczy przede wszystkim brak nieprzychylnych komentarzy ze strony byłych i obecnych pracowników. Firma cieszy się stabilną pozycją na rynku i dobrymi warunkami zatrudnienia

Kontakt ze spółką Elmiko i dodatkowe informacje

Firma na swojej stronie internetowej nie podaje innych danych kontaktowych niż te ogólne, do sekretariatu. Jeśli więc jesteś zainteresowany rekrutacją w Elmiko sp. z o.o. lub masz jakieś wątpliwości z nią związane, najlepiej zadzwonić na podany numer – osoby z sekretariatu na pewno podadzą ci aktualne informacje i dane kontaktowe, na które należy kierować zgłoszenia.

Warto pamiętać, że biuro firmy Elmiko jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 16.00.

Tel.: (+48) 32 226 31 32
E-mail: biuro@elmiko.biz
Adres korespondencyjny: ul. Rybnicka 20, 43-190 Mikołów

Możesz także użyć formularza kontaktowego, który jest umieszczony w zakładce Kontakt na stronie firmy.

Elmiko Sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Elmiko Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Mikołowie przy ul. Rybnickiej 20 (43-190 Mikołów), widnieje w KRS od 2001 roku. Poniżej zamieszczany podstawowe dane rejestrowe spółki, dostępne publicznie w krajowym Rejestrze Przedsiębiorców:

REGON: 270540980
NIP: 6420000240
KRS: 0000026336
Członkowie reprezentacji:

 • Stolarz Marcin Wojciech – Prezes Zarządu
 • Fleszar Wojciech – Wiceprezes Zarządu
 • Wołek Sławomir – Wiceprezes Zarządu
Podsumowanie:
 • Grupa kapitałowa Elmiko stworzona na początku 2018 roku połączyła w jednym przedsiębiorstwie spółki o pokrewnych specjalnościach z branży energetycznej, elektrycznej oraz mechanicznej.
 • Elmiko Spółka, jako członek grupy kapitałowej, oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej, niskich prądów oraz prefabrykacji.
 • Firma posiada liczne certyfikaty oraz współpracowała z największymi firmami polskimi i międzynarodowymi w dwunastu krajach świata, realizując tysiące zleceń, w tym m.in. prace montażowe dla fabryki BMW w Niemczech i modernizację Stadionu Śląskiego w Chorzowie.
 • Elmiko Spółka zatrudnia ekspertów o różnych specjalizacjach, zapewniając stabilne zatrudnienie, ciekawą pracę, rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji, jednak często wiąże się z delegacjami i różnymi wyzwaniami zawodowymi.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Realnie liczacy

Realnie liczacy

Impresyjna firma. Widzę, że posiadają bardzo doświadczoną kadrę z różnych dziedzin specjalizacji. Certyfikaty potwierdzają ich wysoką jakość pracy i produktów, co jest dla mnie bardzo istotnym aspektem.
Olik

Olik

Bardzo imponujące, jak wiele róznych projektów Elektrociepłownia w Kędzierzynie-Koźlu, fabryka BMW w Niemczech i wiele innych. Praca w Elmiko wydaje się być fajnym wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem.
Wynik

Wynik

Ciekawy artykuł o firmie Elmiko, szkoda że nie szukają aktualnie nowych pracowników. Wydają się być bardzo stabilną i profesjonalną firmą, chętnie bym tam pracowała.
Gruszka

Gruszka

Pracuję w Elmiko od kilku lat i szczerze polecam tę firmę. Bardzo dobrze zarządzana, z dobrze wyposażonym zapleczem warsztatowym i magazynowym. Zawsze jest co do roboty i ambicjonalne projekty.
Warszawiak

Warszawiak

Firma dobrze opisana - pozwala na poznanie jej działalności oraz modelu pracy. Rekrutowanie tutaj będzie dla wielu atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.