Kompleksowe podejście do elektryki dla przemysłu - praca Elmiko sp. z o.o.

Kompleksowe podejście do elektryki dla przemysłu - praca Elmiko sp. z o.o.
Firma Elmiko to jeden z liderów branży elektrycznej na Śląsku. Jej silna pozycja wynika z wieloletniego doświadczenia na rynku oraz niedawnego połączenia sił z innymi spółkami w ramach grupy kapitałowej. Taki skok rozwojowy zwykle wiąże się także ze zwiększaniem zatrudnienia – gdzie więc zainteresowani mogą szukać informacji na temat rekrutacji? Odpowiadamy poniżej.

Historia spółki Elmiko zaczęła się w 1991 roku – wtedy zaczynała ona działalność pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „ELMIKO” i miała siedzibę w Rybniku. Założyli i rozwijali ją doświadczeni specjaliści w zakresie usług dla energetyki. Z czasem zwiększali oni zarówno swoją wiedzę oraz kompetencje, jak i zaplecze techniczne firmy, co pozwalało im poszerzać ofertę przedsiębiorstwa.

Elmiko logo

Rozwój oczywiście nigdy się nie kończy, ale istotnym w tym kontekście wydarzeniem było stworzenie na początku 2018 roku grupy kapitałowej Elmiko, która połączyła we wspólnym interesie siły spółek Elmiko, Electricon, Elform i Elecon.

W ten sposób firmy o pokrewnych specjalnościach z branży energetycznej, elektrycznej oraz mechanicznej, zamiast rozwijać się niezależnie i rozbudowywać własne, konkurujące z innymi segmenty, wyznaczyły wspólny, większy cel i stworzyły firmę z komplementarną ofertą oraz równie dużym doświadczeniem w każdej ze specjalizacji.

Dziś przedsiębiorstwo Elmiko z siedzibą w Mikołowie może się pochwalić zespołem złożonym z ekspertów, dzięki którym firma podejmuje się każdego, nawet najtrudniejszego zlecenia w ramach swojej branży, zarówno na terenie Polski, Europy, jak i całego świata.

Działalność firmy Elmiko

Spółka dba o stałe poszerzanie swojej oferty dla przemysłu. Odpowiednio duże i dobrze wyposażone zaplecze warsztatowe i magazynowe umożliwia firmie realizację nawet bardzo skomplikowanych, wieloetapowych zamówień. Kadra spółki dysponuje wszystkimi niezbędnymi uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami – od robót instalacyjnych w zakresie sieci oraz urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych aż po uprawnienia SEP dozoru i eksploatacji do wykonywania zadań w zakresie obejmującym usługi przedsiębiorstwa.

Oferta usług spółki Elmiko obejmuje aktualnie wszystkie elementy procesu budowy, w których klient może potrzebować pomocy. Eksperci marki przygotowują projekt instalacji, służąc radą, opartą na nieustannie poszerzanej wiedzy i bogatym doświadczeniu. Następnie dostarczą niezbędne materiały i sprzęty, zamontują je, a kompletną instalację wraz z urządzeniami kontrolno-pomiarowymi uruchomią, upewniając się, że wszystko działa poprawnie.

Montaż Elmiko

Montaż kompletnych instalacji elektrycznych, dla Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp.z o.o., Dąbrowa Górnicza, źródło: www.elmiko.biz.

W zakresie projektowania spółka zapewnia przygotowanie całościowych projektów z dziedziny elektryki, automatyki przemysłowej i niskich prądów – podstawowych, budowlanych, wykonawczych i powykonawczych. Prefabrykacja, którą wykonuje Elmiko, obejmuje rozdzielnice, szafy sterownicze i automatyki, skrzynki sterowania miejscowego oraz układy rozliczeniowe energii. Montaż to oczywiście kompleksowe wykonawstwo instalacji zasilających, sterowniczych, AKPiA i niskoprądowych dla energetyki, przemysłu i pozostałych obiektów budowlanych.

Przykładowe realizacje Elmiko

Spółka może poszczycić się już tysiącami realizacji dla największych firm polskich i międzynarodowych w dwunastu krajach świata. Firma Elmiko współpracowała z fabrykami w Holandii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii czy Brazylii. Zajmowała się między innymi:

 • pracami montażowymi dla fabryki BMW w Niemczech,
 • modernizacją Stadionu Śląskiego w Chorzowie,
 • instalacjami potrzeb ogólnych nowej Elektrociepłowni w Kędzierzynie-Koźlu dla Grupy Azoty,
 • pracami elektrycznymi w fabryce Volkswagen we Wrześni,
 • modernizacją elektrofiltru hali namiarowej w Arcelor Mittal Poland S.A. w Krakowie,
 • montażem elektrycznym i obiektowym trzech kabin lakierniczych dla NEWAG SA w Nowym Sączu,
 • pracami elektrycznymi i AKPiA dla instalacji odpylania gazów dymowych z regeneratora FKK II w Zakładach PKN ORLEN w Płocku.

Jakość działań Elmiko certyfikaty firmy

Firma dba o jakość zarówno swoich produktów oraz usług, jak i samej pracy przedsiębiorstwa. Świadczą o tym zdobyte certyfikaty. Spółka Elmiko jest bowiem certyfikowanym partnerem Schneider Electric jako producent rozdzielnic Okken oraz Prisma. Uzyskała również certyfikaty:

 • ISO 9001, poświadczający o skutecznym systemie zarządzania jakością,
 • ISO 14001, oceniający system zarządzania środowiskowego,
 • OHSAS 18001, zapewniający o właściwym zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy.Certyfikaty Elmiko

Źródło: elmiko.biz

Praca w Elmiko

Ze względu na szeroką ofertę przedsiębiorstwa firma Elmiko zatrudnia wielu ekspertów o różnych specjalizacjach w zakresie swojej branży. Pracują tam inżynierowie oraz monterzy, ale i – jak w większości dużych firm – także osoby odpowiedzialne za zarządzanie, administrację, logistykę, specjaliści do spraw sprzedaży, HR, finansów, prawnicy czy księgowi. Mogą tam więc znaleźć zatrudnienie osoby o bardzo różnych kompetencjach.

Firma gwarantuje stabilne zatrudnienie na jasnych zasadach, ciekawą pracę przy ambitnych projektach, umożliwia rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji. Praca w Elmiko wiąże się niejednokrotnie z delegacjami i różnymi wyzwaniami zawodowymi. Warto być na to przygotowanym i mieć chęci do zdobywania nowych umiejętności – jest to dobre miejsce pracy dla ambitnych.

Elmiko w liczbach

Spółka Elmiko w liczbach, źródło: elmiko.biz

Dodatkowo spółka Elmiko oferuje pakiet benefitów pozapłacowych, w którym zawierają się prywatne świadczenia medyczne i ubezpieczenie grupowe. Firma organizuje także regularne spotkania i imprezy integracyjne dla pracowników.

Elmiko rekrutacja i kariera

Na swojej stronie internetowej spółka nie zdradza zbyt wiele na temat możliwości pracy w firmie, ale informuje o aktualnych ofertach pracy w Elmiko. W zakładce Kariera na stronie http://www.elmiko.biz/_kariera/ znaleźć można listę otwartych naborów z zakresem obowiązków na danym stanowisku, wymaganiami pracodawcy i podstawowymi korzyściami dla kandydatów. Jeżeli więc chcesz upewnić się, czy rekrutacja na wybrane stanowisko jest wciąż otwarta, najlepiej skontaktować się z sekretariatem firmy – spółka nie podaje bowiem innych danych kontaktowych. Tam otrzymasz też informację, jaką drogą powinieneś zgłaszać swoją kandydaturę.

Niektóre z wymienionych na stronie ofert pracy Elmiko można znaleźć również w portalach rekrutacyjnych, które dają możliwość wysłania aplikacji online bezpośrednio na stronie.

Elmiko opinie o firmieJako pracodawca spółka Elmiko ma dobrą opinię, o czym świadczy przede wszystkim brak nieprzychylnych komentarzy ze strony byłych i obecnych pracowników. Firma cieszy się stabilną pozycją na rynku i dobrymi warunkami zatrudnienia

Kontakt ze spółką Elmiko i dodatkowe informacje

Firma na swojej stronie internetowej nie podaje innych danych kontaktowych niż te ogólne, do sekretariatu. Jeśli więc jesteś zainteresowany rekrutacją w Elmiko sp. z o.o. lub masz jakieś wątpliwości z nią związane, najlepiej zadzwonić na podany numer – osoby z sekretariatu na pewno podadzą ci aktualne informacje i dane kontaktowe, na które należy kierować zgłoszenia.

Warto pamiętać, że biuro firmy Elmiko jest czynne od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 16.00.

Tel.: (+48) 32 226 31 32
E-mail: biuro@elmiko.biz
Adres korespondencyjny: ul. Rybnicka 20, 43-190 Mikołów

Możesz także użyć formularza kontaktowego, który jest umieszczony w zakładce Kontakt na stronie firmy.

Elmiko Sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Elmiko Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Mikołowie przy ul. Rybnickiej 20 (43-190 Mikołów), widnieje w KRS od 2001 roku. Poniżej zamieszczany podstawowe dane rejestrowe spółki, dostępne publicznie w krajowym Rejestrze Przedsiębiorców:

REGON: 270540980
NIP: 6420000240
KRS: 0000026336
Członkowie reprezentacji:

 • Stolarz Marcin Wojciech – Prezes Zarządu
 • Fleszar Wojciech – Wiceprezes Zarządu
 • Wołek Sławomir – Wiceprezes Zarządu
Oceń ten wpis
Kompleksowe podejście do elektryki dla przemysłu - praca Elmiko sp. z o.o.
Ocena: 5, liczba głosów: 13

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.