Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca ITPunkt sp. z o. o. - ceniony pracodawca z oddziałami w całej Polsce

28 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

1 komentarz

Praca ITPunkt sp. z o. o. - ceniony pracodawca z oddziałami w całej Polsce
Firma ITPunkt to jedna z największych firm informatycznych na Śląsku. Ma siedzibę w Rudzie Śląskiej, ale swoje oddziały otworzyła już w kilku dużych miastach Polski, a część zatrudnionych osób pracuje zdalnie. Jednocześnie jest ceniona za dobrą atmosferę i doskonałe warunki do rozwoju. Gdzie znaleźć informacje o wakatach i rekrutacji? Jak skontaktować się z firmą? Sprawdź poniżej!

ITPunkt to spółka dostarczająca usługi informatyczne oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Współpracuje przy tym ze światowej klasy producentami – markami takimi jak Dell, Microsoft, Oracle, Cisco lub VMware, dbając przy tym o pełny wachlarz certyfikatów kompetencyjnych, zapewniających o kompletnej wiedzy i umiejętności najlepszego wykorzystania dostępnego oprogramowania.

Od 2010 roku firma ITPunkt jest również autoryzowanym partnerem wdrożeniowym firmy Dell (DPS), co jest najlepszym potwierdzeniem kompetencji ekspertów spółki. Kilkakrotnie – w tym w 2018 i 2019 roku – wyróżniana była tytułem Partnera Roku Dell EMC.

ITPunkt logo

ITPunkt – nowoczesność i renoma

Dzięki indywidualnemu podejściu do klientów oraz wyspecjalizowanemu zespołowi z dużą wiedzą i doświadczeniem z usług ITPunktu skorzystało już wiele firm, w tym jedne z największych przedsiębiorstw działających w naszym kraju, jak Auchan, Arcelor Mittal, Forte, Coccodrillo czy Grupa Azoty.

Firma przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa danych swoich klientów, a także bezawaryjności wdrożonych rozwiązań. W 2019 roku ITPunkt zdobył certyfikat ISO 27001:2013 w zakresie projektowania i integracji systemów IT, sprzedaży i dostawy rozwiązań informatycznych oraz wdrożeń, serwisu i wsparcia IT dla firm i instytucji. Certyfikat poświadcza zgodność systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji z międzynarodowymi normami.

Zdjęcie biuro ITPunkt

Zdjęcie z biura ITPunkt. Źródło: itpunkt.pl

Działalność ITPunkt sp. z o. o.

Flagową współpracą spółki jest wdrażanie rozwiązań marki Dell. Z tytułem partnera Titanium ITPunkt może klientom oferować wiele korzyści, z których najważniejszą są atrakcyjne rabaty. Poza tym firma zajmuje się wirtualizacją systemów, wdrażaniem wielu różnych rozwiązań technologicznych: systemów Unix/Linux, sieci LAN, WAN, VPN, sieci SAN/NAS, oprogramowania Microsoft, systemów backupowych, rozwiązań Big Data, a także outsourcingiem usług IT.

Wśród produktów DELL dla firm ITPunkt wyróżnia trzy główne kategorie: serwery DELL EMC PowerEdge, pamięć masową DELL oraz wysokowydajne urządzenia sieciowe DELL, pozwalające na zarządzanie dostępem do informacji.

Nagroda ITPunkt

Kolejna przyznana ITPunkt przez Dell Technologies nagroda Partnera Roku. Źródło: itpunkt.pl

W przypadku rozwiązań Microsoft ITPunkt koncentruje się na systemach operacyjnych z rodziny UNIX i Linux (m.in. AIX, RedHat, Debian, Ubuntu i SuSE) – projektuje je, wdraża, administruje nimi i zapewnia ich bezpieczeństwo. Podobnie to działa w przypadku sieci LAN / WAN / VPN, służących do komunikacji wewnętrznej w firmach, oraz środowisk DAS / SAN / NAS, które umożliwiają pracownikom dostęp do zasobów organizacji.

Szukasz pracy?

Starszy Inspektor ds. Zamówień Publicznych

Straż Miejska m. st. Warszawy

 • Warszawa
Dodana
Polecana

Frezer OSN

PCO SPÓŁKA AKCYJNA

 • Warszawa
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Tokarz OSN

PCO SPÓŁKA AKCYJNA

 • Warszawa
Dodana
Polecana

Specjalista ds. przetargów i ofert

ITURRI Poland

 • Bielsko-Biała
Dodana
Polecana

ITPunkt ma swojej ofercie także rozwiązanie Aurora Infrastructure w wersjach Standard oraz Enterprise, obie na zasadzie abonamentu miesięcznego, który obejmują monitoring oraz wsparcie techniczne.

Hortonworks Hadoop to z kolei nowoczesna platforma zarządzająca Big Data, czyli umożliwiająca zbieranie, analizę i przetwarzanie dużych zbiorów danych, co jest coraz częściej doceniane i wykorzystywane przez współczesny biznes. System ten jest szczególny ze względu na dużo niższe od konkurencji wymagania techniczne – nie potrzebuje wysoko wydajnych serwerów ani dedykowanych macierzy dyskowych.

Kompleksowa obsługa i outourcing ITPunkt

Wiele firm stale korzysta ze wsparcia ITPunkt. W ramach outsourcingu usług informatycznych poza rozwiązaniami IT firma oferuje między innymi:

 • bieżące wsparcie użytkowników w obsłudze systemów i aplikacji,
 • konfigurację urządzeń (np. drukarek i skanerów), Wi-Fi (WLAN) oraz oprogramowania (np. Symfonia, Płatnik, JAVA pod wymogi bankowości elektronicznej),
 • instalację oprogramowania antywirusowego,
 • migrację baz danych i konfigurację dostępu do nich, tworzenie nowych użytkowników,
 • obsługę systemów pocztowych,
 • konfigurację backupu danych,
 • administrację stron internetowych,
 • bieżącą konserwację sprzętu,
 • diagnostykę uszkodzonych komputerów i drukarek.

Z założenia usługa ma pokrywać pełne zapotrzebowanie na wsparcie informatyczne firmy oraz de facto oznacza pełną odpowiedzialność spółki za stabilność i bezpieczeństwo cyfrowe jej klientów. Oprócz ich obsługi firma ITPunkt utrzymuje ekspercki wizerunek na rynku, uczestnicząc w eventach branżowych, konferencjach i targach IT.

Video

ITPunkt stawia w swoich działaniach na cztery filary. Pierwsze dwa to „fachowe doradztwo”, zapewniające klientowi wsparcie w dobraniu rozwiązań do wymagań jego firmy, oraz „perfekcyjne dopasowanie”, czyli personalizowanie ich podczas implementacji tak, by korespondowały ze specyfiką i potrzebami przedsiębiorstwa. Na kolejnym etapie współpracy pojawiają się „bezpieczeństwo i spokój”, pod którym kryje się troska o niezawodność systemów i szybkie reagowanie w przypadku problemów, oraz „obniżenie kosztów” dzięki outsourcingowi obsługi informatycznej.

Oddziały ITPunkt

Firma ITPunk ma klientów działających na terenie całej Polski. Warto wiedzieć, że choć spółka ma główną siedzibę w Rudzie Śląskiej (ul. Szyb Walenty 26A), to otworzono również kilka oddziałów w innych częściach kraju. Znajdują się one w:

 • Krakowie,
 • Warszawie,
 • Poznaniu,
 • Wrocławiu.

Natomiast część pracowników pracuje zdalnie, więc mając stosowne kwalifikacje i doświadczenie, o pracę w ITPunkt można się starać niezależnie od miejsca zamieszkania. Podczas okolicznościowych imprez pracowniczych zatrudnieni w różnych oddziałach mają okazję się poznać i integrować.

ITPunkt rekrutacja i kariera

Przyjęcie pracownika odbywa się standardowo w kilkuetapowym procesie rekrutacyjnym ITPunkt. Po zebraniu zgłoszeń na oferty pracy wybierane są osoby zaproszone na rozmowę z rekruterem. Dalej następuje sprawdzenie kompetencji i umiejętności kandydata oraz ustalenie warunków zatrudnienia, po czym zostaje on przyjęty do pracy stacjonarnej lub zdalnej w zależności od oferty.

Zatrudnienie w ITPunkt to szansa na stabilną pracę i zdobycie cennych doświadczeń zawodowych przy obsłudze informatycznej klientów różnych branż. Wśród nich znajdują się popularne firmy i sieci, dzięki czemu nie brakuje wyzwań projektowych.

Warto wiedzieć!
Standardowo w pracy dla ITPunkt wynagrodzenie składa się z podstawy i premii, a stosunek pracy jest nawiązywany na podstawie umowy o pracę na czas określony po odbyciu okresu próbnego.

Praca ITPunkt

Interesuje Cię kariera w jednej z największych firm informatycznych na Śląsku? Aktualne oferty pracy w ITPunkt z pewnością znajdziesz na stronie internetowej spółki w zakładce O firmie – Praca. Firma precyzuje tam lokalizację, opis stanowiska, wymagania, dodatkowe atuty oraz swoją ofertę. Niekiedy ogłoszenia o pracy w ITPunkt można spotkać również w popularnych portalach ogłoszeniowych.

Jak przedstawiają się warunki zatrudnienia w ITPunkt? W firmie funkcjonuje wspomniany system premiowy, jest także możliwość udziału w szkoleniach branżowych. Pracownicy chwalą sobie przede wszystkim właśnie atrakcyjne wynagrodzenie, przyjazną atmosferę w pracy i możliwości rozwoju. 

Na oferty pracy tej firmy liczy niejeden specjalista. Choć nie ma na stronie informacji na temat aplikacji spontanicznych, zawsze można spróbować wysłać wiadomość o chęci współpracy, zaznaczając w tytule, jakim stanowiskiem byłbyś najbardziej zainteresowany.

Pracownik ITPunkt przy pracy

Źródło: itpunkt.pl

By wziąć udział w rekrutacji, CV wraz z odpowiednią klauzulą i listem motywacyjnym należy przesyłać e-mailowo na główny adres spółki: handel@itpunkt.pl.

Pracownicy nie zostawili zbyt wielu opinii na temat firmy, jednak te, które się pojawiły, są bardzo pozytywne. Dobra atmosfera i otwartość sprzyja wzajemnemu wspieraniu się, dzieleniu się wiedzą oraz rozwojowi. Firma umożliwia awanse oraz przejście do innych zespołów, by uczyć się nowych rzeczy.

Chcesz skontaktować się z firmą ITPunkt Sp. z o. o.?

W celach uzyskania informacji o poszczególnych rekrutacjach najlepiej kontaktować się Informacje kontaktowe znajdujemy na stronie firmy w zakładce Kontakt. ITPunkt podaje jedynie ogólny numer telefonu oraz e-mail firmy – nie ma więc możliwości skontaktować z konkretnym działem bez pośrednictwa sekretariatu. Możemy jedynie zadzwonić do oddziałów w różnych miastach.

Centrala ITPunkt

Tel. +48 32 797 0320
e-mail: handel@itpunkt.pl
Adres korespondencyjny: ul. Szyb Walenty 26A, 41-700 Ruda Śląska

Oddział Wrocław (ul. Legnicka 57W/13, 54-203 Wrocław)

tel. +48 32 797 0320 w. 5, fax. +48 32 797 0319
e-mail: handel.wroclaw@itpunkt.pl

Oddział Kraków (ul. Dobrego Pasterza 13/5, 31-416 Kraków)

tel. +48 32 797 0320 w. 4, fax. +48 32 797 0319
e-mail: handel.krakow@itpunkt.pl

Oddział Warszawa (ul. Krasnowolska 82L, 02-849 Warszawa)

tel. +48 32 797 0320 w. 3, fax. +48 32 797 0319
e-mail: handel.warszawa@itpunkt.pl

Oddział Poznań (ul. Drobnika 12-14, 60-693 Poznań)

tel. +48 790 290 623
e-mail: handel.poznan@itpunkt.pl

Zdjęcie siedziby ITPunkt

Siedziba ITPunkt w Rudzie Śląskiej.

ITPunkt Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

ITPunkt spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Rudzie Śląskiej przy ul. Szyb Walenty 26A (41-700), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2009 roku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat firmy.

REGON: 241200873
NIP: 6412477789
KRS: 0000333285
Członkowie reprezentacji:

 • Szulik Łukasz – Prezes Zarządu
 • Dymek Tomasz Arkadiusz – Wiceprezes Zarządu
 • Węgrzyk Jacek Bogdan – Wiceprezes Zarządu
 • Tomczak Jacek Tomasz – Wiceprezes Zarządu
 • Mrowiec Tomasz Remigiusz – Wiceprezes Zarządu
Podziel się

1 komentarz

Amyka

Amyka

Sporo na ich temat - przydałoby się poznać teraz dużo opinii na realne fakty związane z zatrudnieniem na stanowiskach w tej firmie.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka