Twoje wsparcie w rekrutacji

Praca ITPunkt sp. z o. o. - ceniony pracodawca z oddziałami w całej Polsce

Praca ITPunkt sp. z o. o. - ceniony pracodawca z oddziałami w całej Polsce
Firma ITPunkt to jedna z największych firm informatycznych na Śląsku. Ma siedzibę w Rudzie Śląskiej, ale swoje oddziały otworzyła już w kilku dużych miastach Polski, a część zatrudnionych osób pracuje zdalnie. Jednocześnie jest ceniona za dobrą atmosferę i doskonałe warunki do rozwoju. Gdzie znaleźć informacje o wakatach i rekrutacji? Jak skontaktować się z firmą? Sprawdź poniżej!

ITPunkt to spółka dostarczająca usługi informatyczne oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Współpracuje przy tym ze światowej klasy producentami – markami takimi jak Dell, Microsoft, Oracle, Cisco lub VMware, dbając przy tym o pełny wachlarz certyfikatów kompetencyjnych, zapewniających o kompletnej wiedzy i umiejętności najlepszego wykorzystania dostępnego oprogramowania.

Od 2010 roku firma ITPunkt jest również autoryzowanym partnerem wdrożeniowym firmy Dell (DPS), co jest najlepszym potwierdzeniem kompetencji ekspertów spółki. Kilkakrotnie – w tym w 2018 i 2019 roku – wyróżniana była tytułem Partnera Roku Dell EMC.

ITPunkt logo

ITPunkt – nowoczesność i renoma

Dzięki indywidualnemu podejściu do klientów oraz wyspecjalizowanemu zespołowi z dużą wiedzą i doświadczeniem z usług ITPunktu skorzystało już wiele firm, w tym jedne z największych przedsiębiorstw działających w naszym kraju, jak Auchan, Arcelor Mittal, Forte, Coccodrillo czy Grupa Azoty.

Firma przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa danych swoich klientów, a także bezawaryjności wdrożonych rozwiązań. W 2019 roku ITPunkt zdobył certyfikat ISO 27001:2013 w zakresie projektowania i integracji systemów IT, sprzedaży i dostawy rozwiązań informatycznych oraz wdrożeń, serwisu i wsparcia IT dla firm i instytucji. Certyfikat poświadcza zgodność systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji z międzynarodowymi normami.

Zdjęcie biuro ITPunkt

Zdjęcie z biura ITPunkt. Źródło: itpunkt.pl

Działalność ITPunkt sp. z o. o.

Flagową współpracą spółki jest wdrażanie rozwiązań marki Dell. Z tytułem partnera Titanium ITPunkt może klientom oferować wiele korzyści, z których najważniejszą są atrakcyjne rabaty. Poza tym firma zajmuje się wirtualizacją systemów, wdrażaniem wielu różnych rozwiązań technologicznych: systemów Unix/Linux, sieci LAN, WAN, VPN, sieci SAN/NAS, oprogramowania Microsoft, systemów backupowych, rozwiązań Big Data, a także outsourcingiem usług IT.

Wśród produktów DELL dla firm ITPunkt wyróżnia trzy główne kategorie: serwery DELL EMC PowerEdge, pamięć masową DELL oraz wysokowydajne urządzenia sieciowe DELL, pozwalające na zarządzanie dostępem do informacji.

Nagroda ITPunkt

Kolejna przyznana ITPunkt przez Dell Technologies nagroda Partnera Roku. Źródło: itpunkt.pl

W przypadku rozwiązań Microsoft ITPunkt koncentruje się na systemach operacyjnych z rodziny UNIX i Linux (m.in. AIX, RedHat, Debian, Ubuntu i SuSE) – projektuje je, wdraża, administruje nimi i zapewnia ich bezpieczeństwo. Podobnie to działa w przypadku sieci LAN / WAN / VPN, służących do komunikacji wewnętrznej w firmach, oraz środowisk DAS / SAN / NAS, które umożliwiają pracownikom dostęp do zasobów organizacji.

ITPunkt ma swojej ofercie także rozwiązanie Aurora Infrastructure w wersjach Standard oraz Enterprise, obie na zasadzie abonamentu miesięcznego, który obejmują monitoring oraz wsparcie techniczne.

Hortonworks Hadoop to z kolei nowoczesna platforma zarządzająca Big Data, czyli umożliwiająca zbieranie, analizę i przetwarzanie dużych zbiorów danych, co jest coraz częściej doceniane i wykorzystywane przez współczesny biznes. System ten jest szczególny ze względu na dużo niższe od konkurencji wymagania techniczne – nie potrzebuje wysoko wydajnych serwerów ani dedykowanych macierzy dyskowych.

Kompleksowa obsługa i outourcing ITPunkt

Wiele firm stale korzysta ze wsparcia ITPunkt. W ramach outsourcingu usług informatycznych poza rozwiązaniami IT firma oferuje między innymi:

 • bieżące wsparcie użytkowników w obsłudze systemów i aplikacji,
 • konfigurację urządzeń (np. drukarek i skanerów), Wi-Fi (WLAN) oraz oprogramowania (np. Symfonia, Płatnik, JAVA pod wymogi bankowości elektronicznej),
 • instalację oprogramowania antywirusowego,
 • migrację baz danych i konfigurację dostępu do nich, tworzenie nowych użytkowników,
 • obsługę systemów pocztowych,
 • konfigurację backupu danych,
 • administrację stron internetowych,
 • bieżącą konserwację sprzętu,
 • diagnostykę uszkodzonych komputerów i drukarek.

Z założenia usługa ma pokrywać pełne zapotrzebowanie na wsparcie informatyczne firmy oraz de facto oznacza pełną odpowiedzialność spółki za stabilność i bezpieczeństwo cyfrowe jej klientów. Oprócz ich obsługi firma ITPunkt utrzymuje ekspercki wizerunek na rynku, uczestnicząc w eventach branżowych, konferencjach i targach IT.

ITPunkt stawia w swoich działaniach na cztery filary. Pierwsze dwa to „fachowe doradztwo”, zapewniające klientowi wsparcie w dobraniu rozwiązań do wymagań jego firmy, oraz „perfekcyjne dopasowanie”, czyli personalizowanie ich podczas implementacji tak, by korespondowały ze specyfiką i potrzebami przedsiębiorstwa. Na kolejnym etapie współpracy pojawiają się „bezpieczeństwo i spokój”, pod którym kryje się troska o niezawodność systemów i szybkie reagowanie w przypadku problemów, oraz „obniżenie kosztów” dzięki outsourcingowi obsługi informatycznej.

Oddziały ITPunkt

Firma ITPunk ma klientów działających na terenie całej Polski. Warto wiedzieć, że choć spółka ma główną siedzibę w Rudzie Śląskiej (ul. Szyb Walenty 26A), to otworzono również kilka oddziałów w innych częściach kraju. Znajdują się one w:

 • Krakowie,
 • Warszawie,
 • Poznaniu,
 • Wrocławiu.

Natomiast część pracowników pracuje zdalnie, więc mając stosowne kwalifikacje i doświadczenie, o pracę w ITPunkt można się starać niezależnie od miejsca zamieszkania. Podczas okolicznościowych imprez pracowniczych zatrudnieni w różnych oddziałach mają okazję się poznać i integrować.

ITPunkt rekrutacja i kariera

Przyjęcie pracownika odbywa się standardowo w kilkuetapowym procesie rekrutacyjnym ITPunkt. Po zebraniu zgłoszeń na oferty pracy wybierane są osoby zaproszone na rozmowę z rekruterem. Dalej następuje sprawdzenie kompetencji i umiejętności kandydata oraz ustalenie warunków zatrudnienia, po czym zostaje on przyjęty do pracy stacjonarnej lub zdalnej w zależności od oferty.

Zatrudnienie w ITPunkt to szansa na stabilną pracę i zdobycie cennych doświadczeń zawodowych przy obsłudze informatycznej klientów różnych branż. Wśród nich znajdują się popularne firmy i sieci, dzięki czemu nie brakuje wyzwań projektowych.

Warto wiedzieć!Standardowo w pracy dla ITPunkt wynagrodzenie składa się z podstawy i premii, a stosunek pracy jest nawiązywany na podstawie umowy o pracę na czas określony po odbyciu okresu próbnego.

Praca ITPunkt

Interesuje Cię kariera w jednej z największych firm informatycznych na Śląsku? Aktualne oferty pracy w ITPunkt z pewnością znajdziesz na stronie internetowej spółki w zakładce O firmie – Praca. Firma precyzuje tam lokalizację, opis stanowiska, wymagania, dodatkowe atuty oraz swoją ofertę. Niekiedy ogłoszenia o pracy w ITPunkt można spotkać również w popularnych portalach ogłoszeniowych.

Jak przedstawiają się warunki zatrudnienia w ITPunkt? W firmie funkcjonuje wspomniany system premiowy, jest także możliwość udziału w szkoleniach branżowych. Pracownicy chwalą sobie przede wszystkim właśnie atrakcyjne wynagrodzenie, przyjazną atmosferę w pracy i możliwości rozwoju. 

Na oferty pracy tej firmy liczy niejeden specjalista. Choć nie ma na stronie informacji na temat aplikacji spontanicznych, zawsze można spróbować wysłać wiadomość o chęci współpracy, zaznaczając w tytule, jakim stanowiskiem byłbyś najbardziej zainteresowany.

Pracownik ITPunkt przy pracy

Źródło: itpunkt.pl

By wziąć udział w rekrutacji, CV wraz z odpowiednią klauzulą i listem motywacyjnym należy przesyłać e-mailowo na główny adres spółki: handel@itpunkt.pl.

Pracownicy nie zostawili zbyt wielu opinii na temat firmy, jednak te, które się pojawiły, są bardzo pozytywne. Dobra atmosfera i otwartość sprzyja wzajemnemu wspieraniu się, dzieleniu się wiedzą oraz rozwojowi. Firma umożliwia awanse oraz przejście do innych zespołów, by uczyć się nowych rzeczy.

Chcesz skontaktować się z firmą ITPunkt Sp. z o. o.?

W celach uzyskania informacji o poszczególnych rekrutacjach najlepiej kontaktować się Informacje kontaktowe znajdujemy na stronie firmy w zakładce Kontakt. ITPunkt podaje jedynie ogólny numer telefonu oraz e-mail firmy – nie ma więc możliwości skontaktować z konkretnym działem bez pośrednictwa sekretariatu. Możemy jedynie zadzwonić do oddziałów w różnych miastach.

Centrala ITPunkt

Tel. +48 32 797 0320
e-mail: handel@itpunkt.pl
Adres korespondencyjny: ul. Szyb Walenty 26A, 41-700 Ruda Śląska

Oddział Wrocław (ul. Legnicka 57W/13, 54-203 Wrocław)

tel. +48 32 797 0320 w. 5, fax. +48 32 797 0319
e-mail: handel.wroclaw@itpunkt.pl

Oddział Kraków (ul. Dobrego Pasterza 13/5, 31-416 Kraków)

tel. +48 32 797 0320 w. 4, fax. +48 32 797 0319
e-mail: handel.krakow@itpunkt.pl

Oddział Warszawa (ul. Krasnowolska 82L, 02-849 Warszawa)

tel. +48 32 797 0320 w. 3, fax. +48 32 797 0319
e-mail: handel.warszawa@itpunkt.pl

Oddział Poznań (ul. Drobnika 12-14, 60-693 Poznań)

tel. +48 790 290 623
e-mail: handel.poznan@itpunkt.pl

Zdjęcie siedziby ITPunkt

Siedziba ITPunkt w Rudzie Śląskiej.

ITPunkt Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

ITPunkt spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Rudzie Śląskiej przy ul. Szyb Walenty 26A (41-700), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2009 roku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat firmy.

REGON: 241200873
NIP: 6412477789
KRS: 0000333285
Członkowie reprezentacji:

 • Szulik Łukasz – Prezes Zarządu
 • Dymek Tomasz Arkadiusz – Wiceprezes Zarządu
 • Węgrzyk Jacek Bogdan – Wiceprezes Zarządu
 • Tomczak Jacek Tomasz – Wiceprezes Zarządu
 • Mrowiec Tomasz Remigiusz – Wiceprezes Zarządu
Oceń ten wpis
Praca ITPunkt sp. z o. o. - ceniony pracodawca z oddziałami w całej Polsce
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.