Automatyka i robotyka w Gliwicach - praca dla specjalistów w spółce Propoint

Automatyka i robotyka w Gliwicach - praca dla specjalistów w spółce Propoint
Firma Propoint dysponuje dużym doświadczeniem w dziedzinie automatyki przemysłowej. Śląskie przedsiębiorstwo jest doskonałym miejscem pracy dla specjalistów związanych między innymi z robotyką i projektowaniem 3D. Poznaj firmę, której usługi zmieniają oblicze przemysłu (nie tylko w Polsce!).

Podstawowe usługi spółki Propoint są związane z programowaniem i wdrażaniem automatyki przemysłowej z wykorzystaniem sterowników PLC, a także systemów wizualizacji SCADA. Programowanie online oraz symulacje offline w połączeniu z wirtualnym rozruchem czy dokumentacją E-PLAN pozwalają świadczyć wsparcie nie tylko skutecznie, ale też bardzo szybko, na czym zależy klientom z różnych branż.

Propoint Gliwice pracodawca

Rocznie firma z Gliwic programuje rocznie około 1000 robotów i 150 sterowników PLC, stawia przy tym ok. 800 szaf przemysłowych. Spółka rozwija się od 2008 roku i aktualnie Propoint zatrudnia niemal 500 wykwalifikowanych i ambitnych pracowników

Propoint logotyp

Nowy zakład, który został wybudowany w 2018 roku, spełnia standardy Industry 4.0. To ciekawe miejsce zatrudnienia dla programistów, projektantów, elektromonterów czy pracowników administracyjnych związanych z branżą. Choć główna siedziba spółki znajduje się w Gliwicach, przedstawiciele firmy działają także w biurach zlokalizowanych w Gdyni, Rzeszowie i Białymstoku. Działalność poza granicami kraju jest możliwa dzięki spółkom Propoint (Shanghai) Automation Technology w Chinach oraz Propoint Inc. w Stanach Zjednoczonych.

Pracownicy zakładu w Gliwicach mają do dyspozycji m.in. centrum do obróbki CNC, centrum cięcia szyn DIN, koryt kablowych oraz szyn miedzianych. Firma wciąż się rozwija, również pod kątem infrastruktury. Wyrazem troski o środowisko jest natomiast inwestycja w nowoczesne panele fotowoltaiczne w Propoint.

Rozwój Propoint dzięki Funduszom EuropejskimGliwicka spółka korzysta z dotacji Funduszy Europejskich na badania i rozwój. Firma zrealizowała projekty:
 • Opracowanie energooszczędnych, adaptacyjnych komórek robotycznych posiadających cechy Przemysłu 4.0, dedykowanych do tworzenia modułowego, dowolnie złożonego i skomunikowanego zespołu maszyn produkcyjnych lub pracy samodzielnej;
 • Opracowanie innowacyjnej usługi wirtualnego rozruchu systemów automatyki przemysłowej w zakresie robotyzacji, sterowania i systemów wizualizacji bazującej na matematycznych modelach obiektów rzeczywistych;
 • Opracowanie innowacyjnej usługi przewidywania i wczesnego ostrzegania o możliwych awariach linii produkcyjnych.

Działalność Propoint Sp z o.o.

Na przestrzeni lat firma Propoint wsparła kompetencjami i doświadczeniem wielu ważnych partnerów, przede wszystkim z branży automotive. Zasięg działalności przedsiębiorstwa objął rynek afrykański, amerykański, azjatycki i europejski. Pracownicy gliwickiej firmy unowocześniali zakłady takich marek jak BMW, Porsche, Audi, Volkswagen, Daimler, Jaguar czy Audi.

Do podstawowych obszarów działalności Propoint należy zaliczyć:

 • robotyzację,
 • integrację,
 • produkcję,
 • projektowanie,
 • symulację,
 • pomiary 3D,
 • soft robotics,
 • centrum szkoleniowo-testowe.

Praca na stanowiskach związanych z usługami świadczonymi przez firmę wymaga ciągłego poznawania branży automatyzacji. Przykładowo, oprogramowanie zrobotyzowane dotyczy paletyzacji, klejenia, przenoszenia czy obsługi maszyn, a symulacja z wirtualnymi rozruchami – linii produkcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań IT.

Zdjęcie zakładu Propoint

Zakład i siedziba spółki Propoint w Gliwicach. Źródło: propoint.pl

Praca w Propoint

Firma podaje wyczerpujące informacje na temat rekrutacji i kariery w strukturach Propoint na stronie internetowej https://www.propoint.pl/kariera. Możesz również napisać wiadomość e-mail na adres praca@propoint.pl.

Rekrutacje obejmują w zależności od zapotrzebowania m.in. stanowiska kosztorysanta, programisty robotów online, programisty PLC, programisty robotów RPC, projektanta E-PLAN, elektryka czy elektromontera szaf sterowniczych.

Przy zatrudnianiu znaczenie mają przede wszystkim doświadczenie, wykształcenie oraz kwalifikacje zawodowe, niemniej liczą się też kompetencje miękkie, znajomość specjalistycznego oprogramowania czy chęć rozwoju w ramach dynamicznego, ambitnego zespołu. Również młode osoby bez doświadczenia mogą spróbować swoich sił i skorzystać z możliwości zatrudnienia i przyuczenia w firmie Propoint.

W firmie funkcjonuje 8 działów technicznych i administracji, a w każdym pracownik ma szansę współpracować z doświadczonymi specjalistami. Propoint współpracuje również z uczelniami technicznymi z całej Polski przy projektowaniu innowacyjnych, praktycznych rozwiązań.

Proces rekrutacji w Propoint

Rekrutacja zaczyna się od analizy nadesłanego CV. Firma kontaktuje się z wybranymi kandydatami, organizując spotkanie z kierownikiem danego działu oraz przedstawicielem działu HR. Gdy zapada decyzja o wyborze konkretnej osoby, jest jej przedstawiana oferta pracy ze wszystkimi warunkami.

W rozmowie kwalifikacyjnej z rekruterami Propoint, oprócz standardowych pytań o doświadczenie i ścieżkę zawodową, kandydaci są sprawdzani pod kątem umiejętności i kompetencji oraz specjalistycznej wiedzy niezbędnej do objęcia stanowiska pracy.

Propoint zachęca kandydatów do pracy, oferując:

 • możliwość rozwoju i udziału w szkoleniach,
 • interesujące, nowatorskie zadania w ramach projektów,
 • komfort pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie,
 • benefity – pakiet sportowy i medyczny, ubezpieczenie na życie, wsparcie dla realizacji hobby, „owocowe czwartki” i możliwość podróżowania,
 • integrację i atrakcje po godzinach: wycieczki, imprezy, rozgrywki sportowe, wsparcie działalności charytatywnej.

Schemat procesu rekrutacjiSchemat procesu rekrutacji w spółce Propoint. Źródło: propoint.pl

Na stronie firmy można znaleźć galerię zdjęć z imprez integracyjnych organizowanych dla pracowników firmy i nie tylko. W sieci krążą opinie o stabilnych warunkach zatrudnienia, dobrej organizacji i atrakcyjnych dodatkach pozapłacowych. 

Według opinii o pracy w Propoint na niektórych stanowiskach minusem może być fakt wyjazdów na delegacje – osobom, dla których sporadyczne wyjazdy do pracy w innym mieście są problematyczne, powinny zaznaczyć to na etapie rekrutacji.

Jak skontaktować się z Propoint 

Jeśli chcesz skontaktować się z biurem spółki w sprawie zatrudnienia, najlepiej zrobić to za pomocą danych podanych wyżej przeznaczonych dla kandydatów do pracy. Jeżeli natomiast zależy Ci na uzyskaniu informacji w innych sprawach, skorzystaj z ogólnej infolinii i poniższego adresu mailowego:

nr. tel: +48 32 270 60 50
e-mail: info@propoint.pl.

Główna siedziba firmy:

ul. Bojkowska 37R
44-100 Gliwice

Poniżej przedstawiamy również dane gospodarcze i formalne dotyczące spółki z Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, dostępne publicznie do wyszukania w bazach danych KRS systemu informatycznego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Propoint w Krajowym Rejestrze Sądowym

Nazwa PROPOINT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Rejestr  Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000453424
NIP 6312558212
REGON 24089818500000
Województwo ŚLĄSKIE
Miejscowość GLIWICE
Forma prawna SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Adres UL. BOJKOWSKA 37R
 44-100 Gliwice
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców

2013-03-06

Adres WWW INFO@PROPOINT.PL
E-mail INFO@PROPOINT.PL
Oceń ten wpis
Automatyka i robotyka w Gliwicach - praca dla specjalistów w spółce Propoint
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.