!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Automatyka i robotyka w Gliwicach - praca dla specjalistów w spółce Propoint

17 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 16 głosów

16 głosów

1 komentarz

Automatyka i robotyka w Gliwicach - praca dla specjalistów w spółce Propoint
Firma Propoint dysponuje dużym doświadczeniem w dziedzinie automatyki przemysłowej. Śląskie przedsiębiorstwo jest doskonałym miejscem pracy dla specjalistów związanych między innymi z robotyką i projektowaniem 3D. Poznaj firmę, której usługi zmieniają oblicze przemysłu (nie tylko w Polsce!).

Podstawowe usługi spółki Propoint są związane z programowaniem i wdrażaniem automatyki przemysłowej z wykorzystaniem sterowników PLC, a także systemów wizualizacji SCADA. Programowanie online oraz symulacje offline w połączeniu z wirtualnym rozruchem czy dokumentacją E-PLAN pozwalają świadczyć wsparcie nie tylko skutecznie, ale też bardzo szybko, na czym zależy klientom z różnych branż.

Propoint Gliwice pracodawca

Rocznie firma z Gliwic programuje rocznie około 1000 robotów i 150 sterowników PLC, stawia przy tym ok. 800 szaf przemysłowych. Spółka rozwija się od 2008 roku i aktualnie Propoint zatrudnia niemal 500 wykwalifikowanych i ambitnych pracowników

Propoint logotyp

Nowy zakład, który został wybudowany w 2018 roku, spełnia standardy Industry 4.0. To ciekawe miejsce zatrudnienia dla programistów, projektantów, elektromonterów czy pracowników administracyjnych związanych z branżą. Choć główna siedziba spółki znajduje się w Gliwicach, przedstawiciele firmy działają także w biurach zlokalizowanych w Gdyni, Rzeszowie i Białymstoku. Działalność poza granicami kraju jest możliwa dzięki spółkom Propoint (Shanghai) Automation Technology w Chinach oraz Propoint Inc. w Stanach Zjednoczonych.

Pracownicy zakładu w Gliwicach mają do dyspozycji m.in. centrum do obróbki CNC, centrum cięcia szyn DIN, koryt kablowych oraz szyn miedzianych. Firma wciąż się rozwija, również pod kątem infrastruktury. Wyrazem troski o środowisko jest natomiast inwestycja w nowoczesne panele fotowoltaiczne w Propoint.

Rozwój Propoint dzięki Funduszom Europejskim
Gliwicka spółka korzysta z dotacji Funduszy Europejskich na badania i rozwój. Firma zrealizowała projekty:
 • Opracowanie energooszczędnych, adaptacyjnych komórek robotycznych posiadających cechy Przemysłu 4.0, dedykowanych do tworzenia modułowego, dowolnie złożonego i skomunikowanego zespołu maszyn produkcyjnych lub pracy samodzielnej;
 • Opracowanie innowacyjnej usługi wirtualnego rozruchu systemów automatyki przemysłowej w zakresie robotyzacji, sterowania i systemów wizualizacji bazującej na matematycznych modelach obiektów rzeczywistych;
 • Opracowanie innowacyjnej usługi przewidywania i wczesnego ostrzegania o możliwych awariach linii produkcyjnych.

Działalność Propoint Sp z o.o.

Na przestrzeni lat firma Propoint wsparła kompetencjami i doświadczeniem wielu ważnych partnerów, przede wszystkim z branży automotive. Zasięg działalności przedsiębiorstwa objął rynek afrykański, amerykański, azjatycki i europejski. Pracownicy gliwickiej firmy unowocześniali zakłady takich marek jak BMW, Porsche, Audi, Volkswagen, Daimler, Jaguar czy Audi.

Do podstawowych obszarów działalności Propoint należy zaliczyć:

 • robotyzację,
 • integrację,
 • produkcję,
 • projektowanie,
 • symulację,
 • pomiary 3D,
 • soft robotics,
 • centrum szkoleniowo-testowe.

Praca na stanowiskach związanych z usługami świadczonymi przez firmę wymaga ciągłego poznawania branży automatyzacji. Przykładowo, oprogramowanie zrobotyzowane dotyczy paletyzacji, klejenia, przenoszenia czy obsługi maszyn, a symulacja z wirtualnymi rozruchami – linii produkcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań IT.

Zdjęcie zakładu Propoint

Zakład i siedziba spółki Propoint w Gliwicach. Źródło: propoint.pl

Praca w Propoint

Firma podaje wyczerpujące informacje na temat rekrutacji i kariery w strukturach Propoint na stronie internetowej https://www.propoint.pl/kariera. Możesz również napisać wiadomość e-mail na adres praca@propoint.pl.

Rekrutacje obejmują w zależności od zapotrzebowania m.in. stanowiska kosztorysanta, programisty robotów online, programisty PLC, programisty robotów RPC, projektanta E-PLAN, elektryka czy elektromontera szaf sterowniczych.

Przy zatrudnianiu znaczenie mają przede wszystkim doświadczenie, wykształcenie oraz kwalifikacje zawodowe, niemniej liczą się też kompetencje miękkie, znajomość specjalistycznego oprogramowania czy chęć rozwoju w ramach dynamicznego, ambitnego zespołu. Również młode osoby bez doświadczenia mogą spróbować swoich sił i skorzystać z możliwości zatrudnienia i przyuczenia w firmie Propoint.

Video

W firmie funkcjonuje 8 działów technicznych i administracji, a w każdym pracownik ma szansę współpracować z doświadczonymi specjalistami. Propoint współpracuje również z uczelniami technicznymi z całej Polski przy projektowaniu innowacyjnych, praktycznych rozwiązań.

Proces rekrutacji w Propoint

Rekrutacja zaczyna się od analizy nadesłanego CV. Firma kontaktuje się z wybranymi kandydatami, organizując spotkanie z kierownikiem danego działu oraz przedstawicielem działu HR. Gdy zapada decyzja o wyborze konkretnej osoby, jest jej przedstawiana oferta pracy ze wszystkimi warunkami.

W rozmowie kwalifikacyjnej z rekruterami Propoint, oprócz standardowych pytań o doświadczenie i ścieżkę zawodową, kandydaci są sprawdzani pod kątem umiejętności i kompetencji oraz specjalistycznej wiedzy niezbędnej do objęcia stanowiska pracy.

Propoint zachęca kandydatów do pracy, oferując:

 • możliwość rozwoju i udziału w szkoleniach,
 • interesujące, nowatorskie zadania w ramach projektów,
 • komfort pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie,
 • benefity – pakiet sportowy i medyczny, ubezpieczenie na życie, wsparcie dla realizacji hobby, „owocowe czwartki” i możliwość podróżowania,
 • integrację i atrakcje po godzinach: wycieczki, imprezy, rozgrywki sportowe, wsparcie działalności charytatywnej.
Schemat procesu rekrutacjiSchemat procesu rekrutacji w spółce Propoint. Źródło: propoint.pl

Na stronie firmy można znaleźć galerię zdjęć z imprez integracyjnych organizowanych dla pracowników firmy i nie tylko. W sieci krążą opinie o stabilnych warunkach zatrudnienia, dobrej organizacji i atrakcyjnych dodatkach pozapłacowych. 

Według opinii o pracy w Propoint na niektórych stanowiskach minusem może być fakt wyjazdów na delegacje – osobom, dla których sporadyczne wyjazdy do pracy w innym mieście są problematyczne, powinny zaznaczyć to na etapie rekrutacji.

Jak skontaktować się z Propoint 

Jeśli chcesz skontaktować się z biurem spółki w sprawie zatrudnienia, najlepiej zrobić to za pomocą danych podanych wyżej przeznaczonych dla kandydatów do pracy. Jeżeli natomiast zależy Ci na uzyskaniu informacji w innych sprawach, skorzystaj z ogólnej infolinii i poniższego adresu mailowego:

nr. tel: +48 32 270 60 50
e-mail: info@propoint.pl.

Główna siedziba firmy:

ul. Bojkowska 37R
44-100 Gliwice

Poniżej przedstawiamy również dane gospodarcze i formalne dotyczące spółki z Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, dostępne publicznie do wyszukania w bazach danych KRS systemu informatycznego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Propoint w Krajowym Rejestrze Sądowym

Nazwa PROPOINT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Rejestr  Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000453424
NIP 6312558212
REGON 24089818500000
Województwo ŚLĄSKIE
Miejscowość GLIWICE
Forma prawna SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Adres UL. BOJKOWSKA 37R
 44-100 Gliwice
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców

2013-03-06

Adres WWW INFO@PROPOINT.PL
E-mail INFO@PROPOINT.PL
Podziel się

1 komentarz

Lesław

Lesław

Nowoczesne technologie to z pewnością przyszłość i jakaś tam stała dla wszystkich pracowników. Informacje dobrze zebrane.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.