Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Netia S.A. - spółka łącząca setki tysięcy Polaków

23 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 12 głosów

12 głosów

5 komentarzy
Praca Netia S.A. - spółka łącząca setki tysięcy Polaków
Netia S.A. jest znana wielu Polakom, ponieważ od lat ugruntowuje swoją pozycję wśród największych rodzimych operatorów telekomunikacyjnych. W całej Polsce Spółka zaczęła swoją działalność na początku lat 90-tych minionego stulecia i do dziś rozwija swoją sieć.

Obecnie spółka może się pochwalić rozbudowaną siecią telekomunikacyjną oraz wygenerowaniem miejsc pracy dla około 2000 osób. Firma posiada placówki w 70 lokalizacjach na terenie Polski i wiele wskazuje na to, że ekspansja firmy jeszcze prędko się nie zatrzyma.

Netia S.A. nie tylko kusi klientów do korzystania ze swoich usług telekomunikacyjnych, ale także jest bardzo atrakcyjnym pracodawcą. Osoby chcące rozwijać karierę w tej branży bardzo często zwracają uwagę w kierunku Netii. Nie ma się co dziwić, duże firmy telekomunikacyjne pozwalają zdobyć spore doświadczenie i często oferują rozwój kariery. Czy Netia S.A. jest również atrakcyjnym pracodawcą? Przyjrzyjmy się bliżej tej spółce.

Historia firmy Netia S.A.

Netia S.A. powstała w 1990 roku jako lokalny operator w Pile znany pod nazwą R.P. Telekom. Firma początkowo oferowała tylko połączenia głosowe, ale z czasem rozbudowała swoje usługi o transmisję danych oraz szerokopasmowy dostęp do internetu. Firma działała także na polu telewizji cyfrowej. Bardzo szybko sieć przedsiębiorstwa się rozrastała, aż w 1998 roku liczba klientów przekroczyła 100 000.

Sukcesy na rynku i ciągły rozwój sprawiły, że spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, co miało miejsce w 2000 roku. Netia poszerzała swoje struktury, aż w 2007 roku zaczęła świadczyć usługi na sieci TP, co pozwoliło firmie stać się operatorem ogólnopolskim. W 2009 roku Netia zapewniała dostęp do internetu szerokopasmowego ponad 500 000 klientów na terenie całej Polski.

Kolejne lata przyniosły trafione inwestycje, jak przejęcie w 2011 roku Telefonii Dialog S.A. Rok 2015 przyniósł nabycie 100% udziałów w spółce TK Telekom. Rozbudowana sieć telekomunikacyjna Netii stała się atrakcyjnym kąskiem dla większych graczy na rynku. W 2018 roku Cyfrowy Polsat wykupił 32% akcji, po czym dokonał zakupu kolejnych 33,98% akcji, zyskując pakiet większościowy.

Netia dynamicznie parła przed siebie podczas rozwoju. Firma przy tym oferowała usługi wysokiej jakości i stawała się godnym zaufania partnerem w biznesie. Świadczą o tym rozmaite nagrody zebrane przez spółkę. Wśród jednych z najważniejszych osiągnięć firma wymienia tytuł "Najlepszego Partnera w Biznesie" zdobyty w plebiscycie magazynu Home&Market. Gazeta Finansowa przyznała Netii nagrodę w kategorii "Najlepsza Oferta dla MSP". Netia mogła się również pochwalić tytułem "Spółki Wysokiej Reputacji".

Działalność firmy Netia S.A.

Netia S.A. jest dzisiaj jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Firma przez 30 lat rozbudowywała swoją sieć i pracowała nad poszerzaniem oferty o kolejne atrakcyjne opcje. Obecnie klienci mogą skorzystać z kompleksowych usług telekomunikacyjnych obejmujących praktycznie każde rodzaje łączności.

Szukasz pracy?

(dś) Praca na produkcji 4900 na rękę + bon 630 zł!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Bytom
 • 6 011-6 641 zł / mc
Dodana

(dś) Praca na produkcji - praca od zaraz!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Mikołów
 • 6 020-6 400 zł / mc
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana

Montaż -> na wakacje, bądź na dłużej!

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Łódź
 • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana

(dś) Praca na produkcji 4900 na rękę + bon 630 zł!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Sosnowiec
 • 6 011-6 641 zł / mc
Dodana

Video

W ofercie Netii główne skrzypce odgrywa obecnie dostęp do internetu. Firma zapewnia zarówno dostęp do szerokopasmowego stacjonarnego połączenia, jak i do internetu mobilnego. Przedsiębiorstwo oczywiście nie zapomniało o swoich korzeniach i nadal oferuje dostęp do połączeń głosowych. Klienci mogą wybrać ofertę na telefon stacjonarny bądź komórkowy. Całość dopełnia dostęp do telewizji cyfrowej w różnych pakietach dostosowanych do potrzeb rozmaitych klientów.

W ostatnim czasie Netia S.A. ma sporo konkurentów w branży, ale mimo to radzi sobie bardzo dobrze i zdaje się być solidnie osadzona w rynku.

Główne wskaźniki firmy Netia S.A.:

 • Przychody w 2019 roku osiągnęły pułap 1297 mln zł.
 • EBITDA osiągnęła w 2019 roku pułap 367 mln zł.
 • Liczba usług szerokopasmowych wyniosła 589 tys.
 • Liczba usług głosowych wyniosła 826 tys.
 • Liczba usług telewizyjnych wyniosła 242 tys.

Netia S.A. wydaje się być rzetelnym i stabilnym pracodawcą, u którego można budować swoją karierę. Przekonajmy się, jak wygląda praca w tym przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym.

Praca w firmie Netia S.A.

Duże firmy telekomunikacyjne oferują zatrudnienie w wielu sektorach swojej działalności. Przedsiębiorstwa pokroju Netia S.A. muszą sprzedawać swoje produkty, utrzymywać ich funkcjonalność, rozwijać je i w końcu montować odpowiedni osprzęt.

Netia S.A. posiada kilka działów, w których potrzebni są fachowcy. Firma potrzebuje ludzi do pracy w marketingu, logistyce, IT, obsłudze klienta, sprzedaży czy technologii i zarządzaniu siecią. Jak widać, w Netii pracę mogą znaleźć osoby o różnym wykształceniu i doświadczeniu.

Aktualne oferty pracy w Netii można znaleźć na stronie internetowej: https://my.netia.pl/kariera/oferty-pracy. Na stronie firmy widnieje informacja, że rekrutacja obejmuje zazwyczaj dwa spotkania kwalifikacyjne. Po podjęciu pracy w Netii każdy otrzymuje kolegę z zespołu, który przez pierwsze trzy miesiące ma wprowadzić nowego pracownika w struktury Netii.

Opinie o firmie Netia S.A.

Kierownictwo każdej firmy powinno być świadome, że swoimi działaniami wystawia się na publiczną ocenę. W sieci nie brakuje portali zajmujących się zbieraniem opinii pracowników o pracodawcach i także Netia S.A. jako duża firma jest poddawana ocenie.

Większość osób przed aplikowaniem do nowej pracy stara się dowiedzieć, jak najwięcej o danym przedsiębiorcy. Jakie opinie zbiera Netia? Jak w przypadku wielu firm zdania są podzielone i zapewne wynika to z faktu, że rzadko można każdemu dogodzić. Wiele opinii mówi jednak, że praca w Netii jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zbierających doświadczenie. W firmie można się wiele nauczyć, ale zarobki stoją na przeciętnym poziomie, a awanse nie zawsze są możliwe.

Nie brakuje jednak pozytywnych opinii między innymi o działach IT, czy pracy handlowca. Z pewnością osoby chcące się związać z branżą telekomunikacyjną mogą sprawdzić na własnej skórze, jak wygląda praca w Netii. W razie czego mogą ją potraktować, jako przystanek w rozwoju kariery.

Źródło: www.gowork.pl

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z firmą Netia S.A.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w firmie Netia S.A. mogą się kontaktować z przedsiębiorstwem za pośrednictwem podanej wyżej strony z ofertami pracy. W przypadku innych spraw firma posiada wiele kanałów łączności, z których każdy może skorzystać. Przede wszystkim w zależności od rodzaju sprawy można się posiłkować działem kontaktu na stronie www.netia.pl. Tam wyszczególniono formularze kontaktowe odpowiadające konkretnym potrzebom klientów.

Netia S.A. przygotowała również infolinie dla interesantów:

 • z telefonu stacjonarnego: 801 801 100
 • z telefonu komórkowego: 22 358 15 16

Pytania można także kierować tradycyjną pocztą na adres:

Netia S.A.

Skr. pocztowa nr 597

40-950 Katowice S105

Firma taka, jak Netia S.A. nie może sobie pozwolić na traktowanie po macoszemu social mediów. Przedsiębiorstwo może się pochwalić swoimi kanałami na wszystkich liczących się platformach:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/netia.sa

 

 

https://www.youtube.com/user/NetiaWolnoscWyboru

 

 

https://www.linkedin.com/company/netia/

 

 

Netia S.A. przez 30 lat zbudowała sobie ugruntowaną pozycję na rynku, tworząc rozbudowaną sieć telekomunikacyjną. Tym samym przedsiębiorstwo stało się atrakcyjnym pracodawcą zwracającym na siebie uwagę młodych adeptów kierunków związanych z branżą. Z pewnością warto się zapoznać z ofertami pracy w Netii i zobaczyć, czy w tej firmie można zbudować karierę.

Podsumowanie:
 • Netia S.A. is one of the largest telecommunications operators in Poland, offering comprehensive telecommunications services, including internet access, mobile and landline phone services, and digital television.
 • Netia S.A. has a long and successful history, having started as a local operator in Pila in 1990 and expanding to become a nationwide operator by 2007.
 • Netia S.A. has won numerous awards for its high-quality services and reputation, and is seen as a reliable and stable employer.
 • Netia S.A. employs professionals in various fields, including marketing, logistics, IT, customer service, sales, and network technology and management. Current job offers can be found on the company's website.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Monia

Monia

Jako osoba bezrobotna, zawsze interesuję się ofertami pracy w różnych firmach. Netia S.A. wydaje mi się bardzo atrakcyjnym pracodawcą, który oferuje szereg możliwości rozwoju zawodowego.
Cypis

Cypis

Konkurencja w branży telekomunikacyjnej jest bardzo silna, ale Netia S.A. potrafiła sobie w niej poradzić. Właśnie ze względu na doświadczenie firmy i jej stabilność, uważam, że Netia to także solidny pracodawca.
Zdeba

Zdeba

Często słyszałam pozytywne opinie o Netii jako pracodawcy, dlatego również aplikowałam na jedną z ofert pracy w tej firmie. Mam nadzieję, że uda mi się dostać pracę i doświadczyć tego, o czym mówią inni pracownicy.
Negatyw

Negatyw

Pracuję już od kilku lat w Netii i muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobry pracodawca. Firma zapewnia stabilność pracy oraz rozwój zawodowy. Zawsze można liczyć na pomoc kolegów z zespołu.
Nastia

Nastia

Pracownicy netii kojarzą mi się z odbieraniem telefonów na infolinii. Podobnie do tych wszystkich co pracują jako sprzedawcy w firmach telekom ;)

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.