Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Przemysłowy gigant z Chorzowa - praca MORIS Sp. z o.o.

22 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 3 głosy

3 głosy

6 komentarzy
Przemysłowy gigant z Chorzowa - praca MORIS Sp. z o.o.
MORIS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to firma z tradycjami, działająca w różnych gałęziach przemysłu już od ponad 25 lat. W tym czasie rozrosła się, wybudowała jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych do zgrzewania szyn w Europie i zdobyła dwa certyfikaty ISO. Kto może znaleźć zatrudnienie w jednym z największych zakładów w Chorzowie? Odpowiedź w naszym artykule – zachęcamy do lektury.

Firma MORIS na wymagającym rynku wyrobów hutniczych obecna jest już od 1994 roku. W 2012 roku została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i w tej formie funkcjonuje do dziś. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i transporcie wyrobów hutniczych dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak górnictwo, kolejnictwo, budownictwo, przemysł konstrukcji stalowych czy maszynowy. Swoje działania skupia przede wszystkim na rynku polskim.

Produkcja w firmie MORIS

Asortyment firmy MORIS jest bardzo szeroki. Oferta firmy składa się między innymi z prętów okrągłych, płaskich i kwadratowych, blach, kątowników, teowników, dwuteowników oraz ceowników z różnych gatunków stali i w wymiarach dostosowanych do potrzeb klienta. Poza tym przedsiębiorstwo wytwarza również kształtowniki górnicze oraz kolejowe, a także wiele rodzajów szyn (kolejowe, podsuwnicowe, pośrednie, tramwajowe) wraz z ich cięciem i otworowaniem oraz akcesoriami kolejowymi (podkładkami żebrowymi, łubkami, łapkami).

Warto zwrócić uwagę, że szyny kolejowe MORIS (typu 49E1, 60E1, 60E2 oraz 54E1) mogą mieć długość nawet do 360 metrów! Takie szyny zgrzewa się z odcinków o długości do 120 metrów w gatunkach stali R260 oraz R350HT. W nowoczesnym zakładzie spółki funkcjonuje w pełni zautomatyzowany system obsługujący procesy zgrzewania i prostowania szyn kolejowych, a także szlifowania zgrzein, dzięki czemu firma gwarantuje jakość na najwyższym światowym poziomie oraz doskonałą powtarzalność gotowych wyrobów.

Szyny kolejowe

Praca w transporcie i magazyn Moris sp. z o.o.

Jednak produkcja to tylko jeden z obszarów działalności firmy MORIS. Te specyficzne wyroby wymagają zwykle szczególnych środków transportu – spółka postanowiła wesprzeć swoich klientów także w tym zadaniu. W tym celu MORIS oferuje nie tylko samochodowe przewozy krajowe i międzynarodowe, ale jest też licencjonowanym przewoźnikiem kolejowym. Posiada specjalistyczny tabor kolejowy (wagony rozładowcze) oraz zespół doświadczony w jego obsłudze, jak również ciągniki siodłowe Mercedes ze specjalistycznymi naczepami, dostosowanymi do przewozu stali oraz szyn o długości do 35 m.

Spółka MORIS ma także własny kompleks magazynowy o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych, złożony z magazynów zewnętrznych oraz nowoczesnej hali wielonawowej, co zapewnia firmie większą elastyczność wobec klientów przy jednoczesnym utrzymaniu stabilności produkcji. 

Warto wiedzieć...
Aktualnie spółka MORIS jest w trakcie inwestycji związanej z budową magazynu wysokiego składowania stali, trwa także budowa centrum serwisowego. W związku z tym wkrótce można się spodziewać nowych miejsc pracy.

Aktualnie firma jest w trakcie inwestycji związanej z budową magazynu wysokiego składowania stali, trwa także budowa centrum serwisowego.

Szukasz pracy?

(dś) Operator wózka widłowego - darmowy transport!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Sosnowiec
 • 6 200-6 205 zł / mc
Dodana

Praca przy pakowaniu /Пакування

SGP APT Sp. z o.o.

 • Kostrzyn nad Odrą
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana
Dodana

(dś) Praca na produkcji 4900 na rękę + bon 630 zł!

Human & Hunter Sp. Z O.O.

 • Sosnowiec
 • 6 011-6 641 zł / mc
Dodana

Na firmowym kanale YouTube firmy MORIS można obejrzeć krótki film prezentujący całe przedsiębiorstwo: 

Video

Firma MORIS jakość i nowoczesność

Firma MORIS ciągle się rozwija. Prawdopodobnie największym jej przedsięwzięciem było stworzenie najdłuższej w Polsce – mającej aż kilometr – linii produkcyjnej do zgrzewania szyn, która powstała w 2012 roku Chorzowie. Niedługo później w to samo miejsce przeniesiono całą produkcję przedsiębiorstwa. Do dziś jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. 

Spółka korzysta też z projektów unijnych. W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w zakładach MORIS zostały uruchomione linie do cięcia i otworowania szyn oraz elementów konstrukcyjnych. 

O trosce o jakość nie tylko produktu końcowego, ale i pracy całej organizacji, świadczy fakt, że system zarządzania przedsiębiorstwa został oceniony jako zgodny z międzynarodowymi standardami:
•    ISO 9001:2015, dotyczącym zarządzania jakością w organizacji, oraz 
•    ISO 14001:2015, związanym z zarządzaniem środowiskowym.

Norma ISO 9001 rozpoznawalność

Źródło: pkn.pl

Pracodawca MORIS – innowacje i doświadczenie

Jak wiele dużych i wieloletnich przedsiębiorstw, także i to nieraz zmieniało swoje miejsca i struktury. Aktualnie siedziba firmy MORIS zarejestrowana jest w Chorzowie, przy ulicy Wiejskiej 27 i to tam znajdują się wszystkie działy zakładu. W strukturze zostały wyodrębnione następujące zespoły:
•    Wyroby hutnicze,
•    Zgrzewalnia szyn,
•    Magazyn wyrobów hutniczych,
•    Dział kontroli jakości,
•    Dział zakupów,
•    Dział logistyki samochodowej,
•    Dział logistyki kolejowej,
•    Dział handlowy,
•    Dział prawny,
•    Dział księgowości,
•    Dział kadr,
•    Dział administracyjny,
•    Sekretariat,
•    Zarząd.

Jak widać, spośród wszystkich zatrudnionych w tej firmie wiele osób nie pracuje na produkcji, ale w innych działach, które wymagają obsługi biurowej czy umiejętności handlowych. Choć tego rodzaju stanowisk pracy jest mniej niż tych związanych ściśle z procesem produkcji, daje to możliwości rozwoju zawodowego w strukturach spółki MORIS w zależności od chęci i zdobywanych kwalifikacji.

Praca w firmie MORIS

Zakład zatrudnia łącznie około stu osób. Jak wyjaśniliśmy, oprócz pracowników działów produkcyjnych są to także kierowcy, logistycy (w działach zarówno logistyki samochodowej, jak i kolejowej), pracownicy magazynu, osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie, kontrolerzy jakości, księgowi, prawnicy, specjaliści z działu kadr, sprzedawcy w dziale handlowym oraz pracownicy administracji – a i to nie są wszystkie stanowiska w przedsiębiorstwie. Pracę znajdują tu specjaliści z bardzo wielu dziedzin.

Robotnik przy spawaniu

Firma MORIS zwykle poszukuje nowych pracowników z pomocą największych portali rekrutacyjnych w Polsce (praca.pl, praca.money.pl, pracuj.pl, aplikuj.pl) i prosi o składanie aplikacji bezpośrednio przez serwis. Jeżeli jednak na takie oferty nie trafiłeś, zawsze możesz się skontaktować samodzielnie z działem kadr, by dopytać o ewentualne rekrutacje (dane kontaktowe podajemy niżej). Oferty pracy w MORIS na portalu Aplikuj.pl możesz znaleźć, wchodząc na stronę profilu firmy, chyba że w danym momencie nie są aktywne żadne rekrutacje.

MORIS zapewnia swoim pracownikom pewne i stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji. W zależności od działu stanowisko może wymagać pracy w systemie dwuzmianowym

MORIS rekrutacja

Jak przeprowadzana jest rekrutacja w spółce MORIS? Ścieżka od zgłoszenia kandydatury do zatrudnienia jest standardowa. W swoich ogłoszeniach o pracę firma podaje szczegółowo zakres obowiązków oraz wymagania wobec przyszłego pracownika, aplikacja odbywa się poprzez zewnętrzny system, w którym publikowane jest ogłoszenie. Po selekcji CV wybrani kandydaci zapraszani są na rozmowę rekrutacyjną, a następnie najodpowiedniejsza osoba otrzymuje ofertę pracy.

Firma MORIS zatrudnia swoich pracowników najczęściej na podstawie umów o pracę i na pełny etat. Na stanowiskach kierowniczych wymagane są nie tylko kwalifikacje, ale także doświadczenie, a także znajomość programów i narzędzi stosowanych na danym stanowisku.

Kontakt z firmą MORIS

Firma na swojej stronie nie ma zakładki dedykowanej ofertom zatrudnienia. Jeżeli więc szukasz pracy i chciałbyś poznać aktualne potrzeby tego zakładu, najlepiej będzie zapytać w dziale kadr.

Dane kontaktowe formy MORIS
Kontakt do działu kadr dla kandydatów: 
Agnieszka Rusek (kierownik działu kadr) – agnieszka@moris.pl, tel. +48 32 41 636 87, fax. +48 32 41 636 77

Jeśli natomiast jesteś zainteresowany ofertą firmy i chciałbyś zapytać o możliwość realizacji swojego zamówienia, warto kontaktować się bezpośrednio z działem handlowym.

Kontakt do działu handlowego: 
Bogdan Dąbek (prokurent, dyrektor handlowy) – bogdan@moris.pl, tel. +48 32 41 636 51, +48 691 717 100, fax. +48 32 41 636 54.
Michał Sikora (szef biura handlowego) – michal@moris.pl, tel.+48 32 41 636 64, +48 601 141 478, fax. +48 32 41 636 44.

W innych sprawach polecamy dzwonić lub pisać do sekretariatu lub odpowiedniej osoby z listy kontaktowej, którą znajdziesz na stronie firmy w zakładce Kontakt. Pozostałe istotne dane na temat firmy:

 • Kontakt do sekretariatu: moris@moris.pl, tel. +48 32 41 636 00, fax. +48 32 41 636 54
 • Siedziba firmy/adres korespondencyjny: ul. Wiejska 27, 41-503 Chorzów
 • Firma ma wizytówkę w portalu LinkedIn – nie publikuje tam jednak aktualności.

MORIS Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Przedsiębiorstwo w formie prawnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez Zarząd, zostało wpisane do KRS 2 stycznia 2012 roku. Najważniejsze dane na temat firmy:
REGON: 242812590
NIP: 6462926930
KRS: 0000407187
Członkowie reprezentacji: Wołek Maurycy Krzysztof – Prezes Zarządu

Podsumowanie:
 • Firma MORIS specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju wyrobów hutniczych, w tym szyn kolejowych o długości nawet do 360 metrów.
 • Spółka MORIS oferuje także usługi transportowe dla swoich klientów, w tym przewozy samochodowe i kolejowe oraz posiada własny kompleks magazynowy o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych.
 • MORIS wdraża innowacje i dba o jakość swoich wyrobów oraz pracy organizacji, co zostało potwierdzone certyfikatami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015.
 • Firma zatrudnia około stu osób z różnych dziedzin, w tym pracowników działów produkcyjnych, logistyki, kontrolerów jakości, księgowych, prawników czy sprzedawców w dziale handlowym.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

MARD

MARD

Cieszymy się, że pozytywnie o nas mówią. Nasze przedsiębiorstwo rzeczywiście stawia na innowacje i doświadczenie, co pozwala nam rozwijać swoją ofertę i zwiększać zainteresowanie naszymi wyrobami.
Kika

Kika

Praca w MORISie to dla mnie marzenie. Firma wydaje się być bardzo profesjonalna i nowoczesna. Chciałbym zdobyć tu doświadczenie i rozwijać się w tak dobrym miejscu.
Negi56

Negi56

Bardzo podoba mi się oferta pracy w tej firmie. Szerokie spektrum stanowisk i duże pole do rozwoju. Mam nadzieję, że uda mi się tu znaleźć pracę.
Jasiu

Jasiu

Jestem zadowolony z pracy w MORISie. To firma, która stawia na jakość swoich wyrobów, a jej nowoczesna infrastruktura pozwala na efektywne i skuteczne realizowanie zadań.
Grażyna

Grażyna

Witam pytam czy w tej firmie poczebne są spszataczki o pracę pytam gdzie morzna wysłać cz okolice bytom
Pytający

Pytający

A opinia skąd taka niska? Czy mógłby ktoś podać jakieś konkretne argumenty na ten temat związane z pracą dla nich?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.