Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Anwim S.A. - niezależny gracz na rynku paliwowym

9 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

5 komentarzy
Praca Anwim S.A. - niezależny gracz na rynku paliwowym
Myśląc o polskich markach paliwowych mamy najczęściej przed oczami takie firmy, jak Orlen czy Lotos, ale na rynku paliwowym jest jeszcze jeden ważny gracz. Anwim S.A. jest spółką założoną w 1992 roku, która szybko zyskała renomę i zaufanie klientów. Dziś przedsiębiorstwo posiada rozbudowaną sieć dystrybucji paliw oraz własne stacje paliw, a to nie jedyna działalność firmy.

Anwim S.A. może się pochwalić ciągłym dynamicznym rozwojem dzięki czemu plasuje się w czołówce polskich firm paliwowych. Spółka założyła w 2009 roku własną sieć stacji paliw MOYA, która obecnie swoim zasięgiem obejmuje cały kraj. W 2014 roku Anwim S.A. połączył się ze spółką Esppol S.A. znacząco powiększając swoje aktywa.

Dzisiaj Anwim S.A. współpracuje z ponad 700 firmami sukcesywnie budując swoją potęgę. Spółka wydaje się być dobrym przystankiem w budowie kariery związanej z przemysłem paliwowym. Przyjrzyjmy się bliżej temu przedsiębiorstwu i jego działalności.

Działalność firmy Anwim S.A.

Anwim S.A. powstało w 1992 roku, jako dystrybutor paliw. Firma szybko przebiła się do czołówki niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce, a to pociągnęło za sobą kolejne inwestycje poszerzające działalność przedsiębiorstwa. Dziś Anwim S.A. zajmuje się nie tylko dystrybucją paliw, ale także transportem, prowadzeniem sieci stacji paliw czy serwisem ogumienia. Przyjrzyjmy się bliżej, na jakich polach działa Anwim S.A.

 • Dystrybucja paliw - Anwim S.A. od samego początku zajmuje się dystrybucją paliw. Spółka oferuje najwyższej jakości paliwa pochodzące zarówno od polskich rafinerii, jak i od zagranicznych dostawców. Przedsiębiorstwo posiada bazy paliwowe w całej Polsce, dzięki czemu zdołało zbudować sprawnie funkcjonującą sieć dostaw.

Firma posiada w swojej ofercie olej napędowy, benzynę bezołowiową 95 i 98, olej arktyczny, lekki olej opałowy oraz LPG i B-100. W efekcie jest w stanie zaspokoić potrzeby każdej sieci stacji paliw, firmy transportowej czy zakładów produkcyjnych. Lata doświadczenia pozwoliły zbudować sprawnie działającą i niezawodną sieć transportową, co zapewnia płynność pracy klientów.

Video

 • Transport substancji niebezpiecznych - wraz z przejęciem spółki Esppol S.A. przedsiębiorstwo wzbogaciło się o flotę transportową. Nowoczesny tabor samochodowy pozwala Anwim S.A. realizować zlecenia transportu środków niebezpiecznych, w tym paliw. W taborze firmy znajduje się między innymi 30 autocystern o pojemności od 18 do 32 tysięcy litrów.

Cysterny Anwim S.A. stacjonują w kilku miastach Polski, dzięki czemu mogą swobodnie obsługiwać klientów z całego kraju. Firma świadczy także usługę logistyczną i dispatchingową stacji benzynowych. Dział logistyki firmy na bieżąco reaguje na potrzeby klientów i organizuje transport paliw od wskazanych przez klienta źródeł.

Szukasz pracy?

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

 • Nowy Dwór Gdański
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
 • Dystrybucja Ekoterm - Anwim S.A. został autoryzowanym dystrybutorem oleju napędowego grzewczego Ekoterm Plus produkcji koncernu PKN Orlen. Spółka posiada tabor kilkudziesięciu cystern przygotowanych do przewozu oleju.

Źródło: https://anwim.pl/

 • Serwis opon i warsztat pojazdów ciężarowych Anwim S.A. - przedsiębiorstwo uruchomiło w Warszawie placówkę serwisującą i dystrybuującą ogumienie. Spółka zainwestowała także w budowę warsztatu obsługującego pojazdy ciężarowe oraz osobowe.
 • Sieć partnerska stacji paliw MOYA - w 2009 roku spółka Anwim S.A. zdecydowała się uruchomić własną markę stacji paliw. Tak powstała sieć partnerska, która okazała się jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Obecnie sieć zrzesza 250 placówek, z czego niemal 50 to stacje własne Anwim S.A.

Video

Sieć stacji MOYA obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Placówki marki znajdują się przy najważniejszych trasach tranzytowych oraz w najważniejszych miejscowościach. Anwim S.A. ma bardzo ambitne plany związane ze swoją siecią stacji paliw. Zgodnie z założeniami spółki do 2023 roku sieć ma zostać rozszerzona do co najmniej 350 obiektów.

Sukcesy branżowe spółka Anwim S.A.

Spółka Anwim S.A. jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Przedsiębiorstwo dzięki odpowiedniej strategii poszerza cały czas swój zakres działania i rozbudowuje aktywa. Dużym sukcesem okazało się uruchomienie sieci stacji paliw MOYA, która stała się liderem na polskim rynku pod względem dynamiki rozwoju.

Działalność Anwim S.A. była wielokrotnie doceniana przez partnerów, klientów oraz różne organizacje. Poniżej możecie zobaczyć kilka z wyróżnień i sukcesów, jakie odniosła spółka paliwowa:

 • WNP Awards 2020 dla MOYA - sieć stacji MOYA otrzymała prestiżowe wyróżnienie za dynamiczny rozwój niezależnej sieci dystrybucji paliw. Nagrodę przyznała redakcja Magazynu Gospodarczego "Nowy Przemysł" oraz portal www.wnp.pl. Nagroda jest kontynuacją plebiscytu "Tego, który zmienia polski przemysł".
 • Awans Anwim S.A. w prestiżowej Liście 500 Rzeczpospolitej - spółka Anwim S.A. w 2019 roku zanotowała awans na 90 miejsce listy najlepszych polskich przedsiębiorstw. Spółka odnotowała awans o 8 pozycji względem 2018 roku.
 • Diamenty Forbesa - Anwim S.A. znalazł się w 2020 roku na 30 pozycji w klasyfikacji regionalnej i 89 klasyfikacji ogólnopolskiej rankingu Diamentów Forbesa.
 • Polskie Gepardy - Anwim S.A. został ujęty na 44 miejscu rankingu "200 Największych Polskich Firm" magazynu Wprost.
 • Złoty Oktan - w 2018 roku spółka Anwim S.A. otrzymała nagrodę w kategorii Firma za działania i zaangażowanie w pracę na rzecz poprawy warunków funkcjonowania i konkurencyjności przedsiębiorstw w branży paliwowej oraz dbałość o rozwój sieci prywatnych stacji paliw i hurtowego rynku.

Praca w firmie Anwim S.A.

Anwim S.A. ciągle poszerza zakres swojej działalności i obecnie spółka zatrudnia kilkaset osób. Niestety nie ujawnia ona, ile dokładnie osób jest zatrudnionych bezpośrednio pod szyldem Anwim S.A. Wiadomo za to, że przedsiębiorstwo poszukuje pracowników zarówno do swojej warszawskiej siedziby, jak i do floty transportowej oraz sieci stacji MOYA.

W siedzibie głównej znajdzie się miejsce między innymi dla handlowców, logistyków czy specjalistów IT. Flota transportowa Anwim S.A. potrzebuje doświadczonych kierowców z kwalifikacjami do przewozu materiałów niebezpiecznych oraz logistyków. Rozbudowana sieć stacji paliw MOYA zatrudnia sprzedawców do obsługi klientów. Placówki sieci znajdują się w całej Polsce, a ciągle powstają kolejne obiekty zarówno własne, jak i partnerskie.

Anwim S.A. publikuje aktualne oferty pracy za pośrednictwem portali internetowych poświęconych rynkowi pracy. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym przedsiębiorstwie mogą także wysłać swoją aplikację za pośrednictwem stron internetowych.

Firma przygotowała trzy adresy dotyczące internetowej aplikacji:

 • Formularz dla osób chcących podjąć pracę w Anwim S.A. - https://anwim.pl/kariera-formularz/
 • Formularz dla osób chcących podjąć pracę w sieci MOYA - https://moyastacja.pl/aktualne-ogloszenia.html
 • Formularz dla osób chcących podjąć pracę w roli kierowcy w Anwim S.A. - https://anwim.pl/pl/praca_kierowca_samochodow_ciezarowych

Opinie o firmie Anwim S.A.

Panuje ogólne przekonanie, że nie ważne jak się mówi o czymś, ważne, że się mówi. W przypadku firm i opinii o pracy w tych przedsiębiorstwach brak wpisów może być pozytywnym znakiem. Wiele osób przed aplikowaniem do danej firmy chce sprawdzić, jakie warunki pracy faktycznie w niej panują.

Rozwiązaniem najczęściej są portale zbierające opinie na temat pracodawców. W przypadku spółki Anwim S.A. ciężko znaleźć aktualne opinie pracowników. W sieci można znaleźć sporadyczne wpisy głównie na temat partnerskich stacji paliw sieci MOYA. W tym wypadku niestety dotyczy to placówek źle zarządzanych przez ich właścicieli, co nie ma związku z samą spółką Anwim S.A. jako pracodawcą. Brak wpisów dotyczących Anwim S.A. może świadczyć, że praca w tej firmie jest atrakcyjna. Brak dużego narzekania w sieci oznacza, że w przedsiębiorstwie nie występują większe problemy.

Źródło: gowork.pl

Oczywiście najlepiej przekonać się na własnej skórze, jakie warunki pracy panują w Anwim S.A. Jeżeli te nie okażą się rewelacyjne, to zawsze można potraktować pracę w spółce jako przystanek w rozwoju kariery oraz czas zdobywania doświadczenia.

Kontakt z firmą Anwim S.A.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w spółce Anwim S.A. mogą się posiłkować formularzami, do których linki znajdują się powyżej. Natomiast wszelkie inne sprawy i zapytania można kierować do sekretariatu spółki za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej oraz telefonicznie.

Adres do korespondencji:

ul. Daimlera 2, 02-460 Warszawa

Sekretariat:

tel: 22 496 00 00

fax: 22 496 00 03

email: biuro@anwim.pl

Szczegółowe informacje na temat oferty spółki Anwim S.A. można znaleźć na stronie internetowej www.anwim.pl, a w przypadku sieci stacji MOYA warto odwiedzić witrynę: www.moyastacja.pl. W dzisiejszych czasach nie bez znaczenia są portale społecznościowe. Anwim S.A. może się pochwalić obecnością w kilku social mediach:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/moyastacja

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCdZjHsSda25MvXT9PsQwHVQ/featured

 

 

https://https://www.linkedin.com/company/anwim/

 

 

Anwim S.A. jest jedną z najprężniej rozwijających się niezależnych firm paliwowych na polskim rynku. Ambitne plany rozwoju zwiastują świetlaną przyszłość przed przedsiębiorstwem, a co za tym idzie spółka może się okazać bardzo atrakcyjnym i cenionym pracodawcom na naszym rodzimym rynku.

Podsumowanie:
 • Anwim S.A. to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce działająca w sektorze paliwowym, oferująca dystrybucję paliw, transport substancji niebezpiecznych, dystrybucję oleju napędowego grzewczego, serwis opon i warsztat pojazdów ciężarowych oraz sieć stacji paliw MOYA.
 • Firma posiada bazy paliwowe w całej Polsce, kilkadziesiąt cystern do przewozu oleju, zmodernizowaną flotę samochodową oraz rozbudowaną sieć stacji paliw, która ma zostać rozszerzona do co najmniej 350 obiektów do 2023 roku.
 • Anwim S.A. zatrudnia kilkaset osób i poszukuje pracowników zarówno do swojej siedziby w Warszawie, jak i do floty transportowej oraz sieci stacji MOYA, publikując aktualne oferty na portalach internetowych.
 • Firma jest ceniona za swoją kompetencję i skuteczność w dziedzinie dystrybucji i transportu substancji niebezpiecznych oraz za rozwijającą się sieć stacji paliw MOYA, jednak nie podano opinii klientów na temat jakości oferowanych usług.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Etiop2

Etiop2

Jestem przedsiębiorcą z branży przemysłu paliwowego i muszę przyznać, że Anwim S.A. to jedna z naszych największych konkurencji. Trzeba im przyznać, że są dobrze zorganizowani i dysponują doświadczoną kadrą pracowniczą. Trzeba się naprawdę postarać, żeby konkurować z taką firmą.
Dyngus

Dyngus

Zainteresował mnie artykuł o Anwim S.A. i ich planach na przyszłość. Wydaje się to być dobrą opcją dla osoby szukającej ciekawej pracy w dobrze prosperującej firmie. Będę obserwować oferty pracy w tej firmie.
Marek

Marek

Słyszałam o Anwim S.A. jako o dobrej firmie dla osób szukających pracy w przemyśle paliwowym. Chciałabym tam pracować, ale niestety nie spełniam wymagań. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zdobyć odpowiednie kwalifikacje.
yoko78

yoko78

Jestem zatrudniony w Anwim S.A. od kilku lat i muszę przyznać, że to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu zawodowym. Firma pozwala mi na rozwój, zapewnia szkolenia i ciekawe projekty. Polecam!
Eugenia

Eugenia

Z pewnością opis robi wrażenie. Zainteresowanie tematem dla nas odbiorców byłoby jeszcze większe, gdyby ktoś obecnie potwierdził to wszystko.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.