Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Anwim S.A. - niezależny gracz na rynku paliwowym

9 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

1 komentarz

Praca Anwim S.A. - niezależny gracz na rynku paliwowym
Myśląc o polskich markach paliwowych mamy najczęściej przed oczami takie firmy, jak Orlen czy Lotos, ale na rynku paliwowym jest jeszcze jeden ważny gracz. Anwim S.A. jest spółką założoną w 1992 roku, która szybko zyskała renomę i zaufanie klientów. Dziś przedsiębiorstwo posiada rozbudowaną sieć dystrybucji paliw oraz własne stacje paliw, a to nie jedyna działalność firmy.

Anwim S.A. może się pochwalić ciągłym dynamicznym rozwojem dzięki czemu plasuje się w czołówce polskich firm paliwowych. Spółka założyła w 2009 roku własną sieć stacji paliw MOYA, która obecnie swoim zasięgiem obejmuje cały kraj. W 2014 roku Anwim S.A. połączył się ze spółką Esppol S.A. znacząco powiększając swoje aktywa.

Dzisiaj Anwim S.A. współpracuje z ponad 700 firmami sukcesywnie budując swoją potęgę. Spółka wydaje się być dobrym przystankiem w budowie kariery związanej z przemysłem paliwowym. Przyjrzyjmy się bliżej temu przedsiębiorstwu i jego działalności.

Działalność firmy Anwim S.A.

Anwim S.A. powstało w 1992 roku, jako dystrybutor paliw. Firma szybko przebiła się do czołówki niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce, a to pociągnęło za sobą kolejne inwestycje poszerzające działalność przedsiębiorstwa. Dziś Anwim S.A. zajmuje się nie tylko dystrybucją paliw, ale także transportem, prowadzeniem sieci stacji paliw czy serwisem ogumienia. Przyjrzyjmy się bliżej, na jakich polach działa Anwim S.A.

 • Dystrybucja paliw - Anwim S.A. od samego początku zajmuje się dystrybucją paliw. Spółka oferuje najwyższej jakości paliwa pochodzące zarówno od polskich rafinerii, jak i od zagranicznych dostawców. Przedsiębiorstwo posiada bazy paliwowe w całej Polsce, dzięki czemu zdołało zbudować sprawnie funkcjonującą sieć dostaw.

Firma posiada w swojej ofercie olej napędowy, benzynę bezołowiową 95 i 98, olej arktyczny, lekki olej opałowy oraz LPG i B-100. W efekcie jest w stanie zaspokoić potrzeby każdej sieci stacji paliw, firmy transportowej czy zakładów produkcyjnych. Lata doświadczenia pozwoliły zbudować sprawnie działającą i niezawodną sieć transportową, co zapewnia płynność pracy klientów.

Video

 • Transport substancji niebezpiecznych - wraz z przejęciem spółki Esppol S.A. przedsiębiorstwo wzbogaciło się o flotę transportową. Nowoczesny tabor samochodowy pozwala Anwim S.A. realizować zlecenia transportu środków niebezpiecznych, w tym paliw. W taborze firmy znajduje się między innymi 30 autocystern o pojemności od 18 do 32 tysięcy litrów.

Cysterny Anwim S.A. stacjonują w kilku miastach Polski, dzięki czemu mogą swobodnie obsługiwać klientów z całego kraju. Firma świadczy także usługę logistyczną i dispatchingową stacji benzynowych. Dział logistyki firmy na bieżąco reaguje na potrzeby klientów i organizuje transport paliw od wskazanych przez klienta źródeł.

Szukasz pracy?

Właściciel Multiagencji Ubezpieczeniowej

Insur Invest Sp. z o.o.

 • Kujawsko-Pomorskie
Dodana
Polecana

Operator maszyn

ROSINSKI PACKAGING Spółka z o.o.

 • Nowy Dwór Mazowiecki
Dodana

Właściciel Multiagencji Ubezpieczeniowej

Insur Invest Sp. z o.o.

 • Pomorskie
Dodana
Polecana

Właściciel Multiagencji Ubezpieczeniowej

Insur Invest Sp. z o.o.

 • Małopolskie
Dodana
Polecana

Właściciel Multiagencji Ubezpieczeniowej

Insur Invest Sp. z o.o.

 • Dolnośląskie
Dodana
 • Dystrybucja Ekoterm - Anwim S.A. został autoryzowanym dystrybutorem oleju napędowego grzewczego Ekoterm Plus produkcji koncernu PKN Orlen. Spółka posiada tabor kilkudziesięciu cystern przygotowanych do przewozu oleju.

Źródło: https://anwim.pl/

 • Serwis opon i warsztat pojazdów ciężarowych Anwim S.A. - przedsiębiorstwo uruchomiło w Warszawie placówkę serwisującą i dystrybuującą ogumienie. Spółka zainwestowała także w budowę warsztatu obsługującego pojazdy ciężarowe oraz osobowe.
 • Sieć partnerska stacji paliw MOYA - w 2009 roku spółka Anwim S.A. zdecydowała się uruchomić własną markę stacji paliw. Tak powstała sieć partnerska, która okazała się jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Obecnie sieć zrzesza 250 placówek, z czego niemal 50 to stacje własne Anwim S.A.

Video

Sieć stacji MOYA obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Placówki marki znajdują się przy najważniejszych trasach tranzytowych oraz w najważniejszych miejscowościach. Anwim S.A. ma bardzo ambitne plany związane ze swoją siecią stacji paliw. Zgodnie z założeniami spółki do 2023 roku sieć ma zostać rozszerzona do co najmniej 350 obiektów.

Sukcesy branżowe spółka Anwim S.A.

Spółka Anwim S.A. jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Przedsiębiorstwo dzięki odpowiedniej strategii poszerza cały czas swój zakres działania i rozbudowuje aktywa. Dużym sukcesem okazało się uruchomienie sieci stacji paliw MOYA, która stała się liderem na polskim rynku pod względem dynamiki rozwoju.

Działalność Anwim S.A. była wielokrotnie doceniana przez partnerów, klientów oraz różne organizacje. Poniżej możecie zobaczyć kilka z wyróżnień i sukcesów, jakie odniosła spółka paliwowa:

 • WNP Awards 2020 dla MOYA - sieć stacji MOYA otrzymała prestiżowe wyróżnienie za dynamiczny rozwój niezależnej sieci dystrybucji paliw. Nagrodę przyznała redakcja Magazynu Gospodarczego "Nowy Przemysł" oraz portal www.wnp.pl. Nagroda jest kontynuacją plebiscytu "Tego, który zmienia polski przemysł".
 • Awans Anwim S.A. w prestiżowej Liście 500 Rzeczpospolitej - spółka Anwim S.A. w 2019 roku zanotowała awans na 90 miejsce listy najlepszych polskich przedsiębiorstw. Spółka odnotowała awans o 8 pozycji względem 2018 roku.
 • Diamenty Forbesa - Anwim S.A. znalazł się w 2020 roku na 30 pozycji w klasyfikacji regionalnej i 89 klasyfikacji ogólnopolskiej rankingu Diamentów Forbesa.
 • Polskie Gepardy - Anwim S.A. został ujęty na 44 miejscu rankingu "200 Największych Polskich Firm" magazynu Wprost.
 • Złoty Oktan - w 2018 roku spółka Anwim S.A. otrzymała nagrodę w kategorii Firma za działania i zaangażowanie w pracę na rzecz poprawy warunków funkcjonowania i konkurencyjności przedsiębiorstw w branży paliwowej oraz dbałość o rozwój sieci prywatnych stacji paliw i hurtowego rynku.

Praca w firmie Anwim S.A.

Anwim S.A. ciągle poszerza zakres swojej działalności i obecnie spółka zatrudnia kilkaset osób. Niestety nie ujawnia ona, ile dokładnie osób jest zatrudnionych bezpośrednio pod szyldem Anwim S.A. Wiadomo za to, że przedsiębiorstwo poszukuje pracowników zarówno do swojej warszawskiej siedziby, jak i do floty transportowej oraz sieci stacji MOYA.

W siedzibie głównej znajdzie się miejsce między innymi dla handlowców, logistyków czy specjalistów IT. Flota transportowa Anwim S.A. potrzebuje doświadczonych kierowców z kwalifikacjami do przewozu materiałów niebezpiecznych oraz logistyków. Rozbudowana sieć stacji paliw MOYA zatrudnia sprzedawców do obsługi klientów. Placówki sieci znajdują się w całej Polsce, a ciągle powstają kolejne obiekty zarówno własne, jak i partnerskie.

Anwim S.A. publikuje aktualne oferty pracy za pośrednictwem portali internetowych poświęconych rynkowi pracy. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym przedsiębiorstwie mogą także wysłać swoją aplikację za pośrednictwem stron internetowych.

Firma przygotowała trzy adresy dotyczące internetowej aplikacji:

 • Formularz dla osób chcących podjąć pracę w Anwim S.A. - https://anwim.pl/kariera-formularz/
 • Formularz dla osób chcących podjąć pracę w sieci MOYA - https://moyastacja.pl/aktualne-ogloszenia.html
 • Formularz dla osób chcących podjąć pracę w roli kierowcy w Anwim S.A. - https://anwim.pl/pl/praca_kierowca_samochodow_ciezarowych

Opinie o firmie Anwim S.A.

Panuje ogólne przekonanie, że nie ważne jak się mówi o czymś, ważne, że się mówi. W przypadku firm i opinii o pracy w tych przedsiębiorstwach brak wpisów może być pozytywnym znakiem. Wiele osób przed aplikowaniem do danej firmy chce sprawdzić, jakie warunki pracy faktycznie w niej panują.

Rozwiązaniem najczęściej są portale zbierające opinie na temat pracodawców. W przypadku spółki Anwim S.A. ciężko znaleźć aktualne opinie pracowników. W sieci można znaleźć sporadyczne wpisy głównie na temat partnerskich stacji paliw sieci MOYA. W tym wypadku niestety dotyczy to placówek źle zarządzanych przez ich właścicieli, co nie ma związku z samą spółką Anwim S.A. jako pracodawcą. Brak wpisów dotyczących Anwim S.A. może świadczyć, że praca w tej firmie jest atrakcyjna. Brak dużego narzekania w sieci oznacza, że w przedsiębiorstwie nie występują większe problemy.

Źródło: gowork.pl

Oczywiście najlepiej przekonać się na własnej skórze, jakie warunki pracy panują w Anwim S.A. Jeżeli te nie okażą się rewelacyjne, to zawsze można potraktować pracę w spółce jako przystanek w rozwoju kariery oraz czas zdobywania doświadczenia.

Kontakt z firmą Anwim S.A.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w spółce Anwim S.A. mogą się posiłkować formularzami, do których linki znajdują się powyżej. Natomiast wszelkie inne sprawy i zapytania można kierować do sekretariatu spółki za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej oraz telefonicznie.

Adres do korespondencji:

ul. Daimlera 2, 02-460 Warszawa

Sekretariat:

tel: 22 496 00 00

fax: 22 496 00 03

email: biuro@anwim.pl

Szczegółowe informacje na temat oferty spółki Anwim S.A. można znaleźć na stronie internetowej www.anwim.pl, a w przypadku sieci stacji MOYA warto odwiedzić witrynę: www.moyastacja.pl. W dzisiejszych czasach nie bez znaczenia są portale społecznościowe. Anwim S.A. może się pochwalić obecnością w kilku social mediach:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/moyastacja

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCdZjHsSda25MvXT9PsQwHVQ/featured

 

 

https://https://www.linkedin.com/company/anwim/

 

 

Anwim S.A. jest jedną z najprężniej rozwijających się niezależnych firm paliwowych na polskim rynku. Ambitne plany rozwoju zwiastują świetlaną przyszłość przed przedsiębiorstwem, a co za tym idzie spółka może się okazać bardzo atrakcyjnym i cenionym pracodawcom na naszym rodzimym rynku.

Podziel się

1 komentarz

Eugenia

Eugenia

Z pewnością opis robi wrażenie. Zainteresowanie tematem dla nas odbiorców byłoby jeszcze większe, gdyby ktoś obecnie potwierdził to wszystko.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka