!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Warszawie

21 kwietnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

0 komentarzy

Popularni pracodawcy w Warszawie
Warszawa może się pochwalić niezwykle dużym rynkiem pracy. Na terenie polskiej stolicy znajdziemy przekrój firm wszystkich możliwych branży. Rynek tworzą zarówno potężne korporacje i zakłady produkcyjne, jak i mniejsze nowoczesne start-upy czy firmy usługowe.

Miejsc pracy w Warszawie zasadniczo nie brakuje i niskie bezrobocie pokazuje, że osoby chcące pracować w stolicy mają z czego wybierać. Ciężko wskazać faktycznie najlepszych pracodawców, ale można przyjrzeć się kilku przedsiębiorstwom z różnych branż oferujących duże zatrudnienie.

Popularne firmy w Warszawie

PGE Polska Grupa Energetyczna - jedna z największych firm energetycznych w Polsce. W skład grupy wchodzi wiele spółek nie tylko zajmujących się energią. PGE regularnie znajduje się w grupie największych pracodawców w kraju. W zależności od spółki pracownicy mogą liczyć na różne zarobki oraz różne możliwości awansu i rozwoju bądź ich brak. W niektórych spółkach wschodzących w skład PGE rotacja pracowników jest dość duża, a w sieci można znaleźć opinie, że praca dla spółek grupy przede wszystkim jest doskonałym miejscem na zdobycie doświadczenia przed wykonaniem kolejnych kroków w rozwoju kariery.

Video

PZU S.A. - przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe, którego prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać. Prawdziwy gigant na polskim rynku z centralą i licznymi oddziałami w Warszawie. Firma znajduje się wysoko w rankingach największych pracodawców, a wiele wakatów zapewnia właśnie w stolicy. Na stronach PZU można znaleźć multum ofert pracy w Warszawie. Pracownicy donoszą o przeciętnych zarobkach i różnych warunkach pracy w zależności od działów. Z pewnością PZU będzie dobrym wyborem dla wszystkich osób chcących zacząć budować karierę w sektorze ubezpieczeniowym.

Video

PKO BP S.A. - jeden z największych banków w Polsce z siedzibą główną w Warszawie. Bank regularnie poszukuje pracowników i stanowi ciekawy przystanek w rozwoju kariery. PKO poszukuje nie tylko specjalistów od finansów, ale również między innymi fachowców IT. Rotacja, patrząc na ilość ogłoszeń i opinie w sieci jest dość duża. Pracownicy podkreślają, że praca w PKO jest wymagająca i podobnie, jak w innych bankach wymogi odnośnie wyników są bardzo duże. Z pewnością PKO jeżeli nie będzie miejscem stałej pracy to może się okazać atrakcyjnym przystankiem w rozwoju kariery i zbieraniu doświadczenia.

LUX MED Sp. z o.o. - sieć prywatnych placówek medycznych obejmująca cały kraj. LUX Med zalicza się do największych pracodawców w kraju i posiada także rozbudowaną sieć placówek w Warszawie. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno personel medyczny, jak i administracyjny oraz fachowców IT. W sieci niezbyt wiele jest narzekań na pracę w tej firmie, więc można wywnioskować, że warunki pracy nie są złe. Mimo to firma poszukuje regularnie personelu, ale może to wynikać głównie z deficytu pracowników.

Video

Nestle Polska S.A. - koncern spożywczy znany przede wszystkim z kawy oraz napojów czekoladowych i płatków śniadaniowych. Centrala w Warszawie poszukuje regularnie pracowników do różnych swoich oddziałów. Producent potrzebuje nie tylko przedstawicieli handlowych, ale także handlowców wyższego szczebla czy specjalistów IT. Pracownicy donoszą o przyzwoitych zarobkach, ale także sporym wyzwaniu przy pracy w roli przedstawicieli handlowych. Ciężko stwierdzić, jak duża jest rotacja pracowników, ale przedsiębiorstwo regularnie prowadzi rekrutację.

Video

Polimex-Mostostal S.A. - duże przedsiębiorstwo budowlane prowadzące swoje oddziały i projekty na terenie całej Polski. Firma regularnie poszukuje fachowców budowlanych specjalizujących się w konkretnych zadaniach, ale także pracowników fizycznych oraz pracowników biurowych. W sieci nie można znaleźć wiele opinii na temat warunków pracy oraz zarobków. Rotacja pracowników jest zależna w dużej mierze od ilości inwestycji w jakich bierze udział przedsiębiorstwo. Firma radzi sobie raczej dobrze na rynku i plasuje się w czołówce pracodawców w kraju.

Orbis S.A. - dobrze prosperująca sieć hoteli różnych marek. Grupa Orbis zrzesza pod sobą wiele placówek także w Warszawie, co plasuje przedsiębiorstwo w czołówce pracodawców. W sieci można znaleźć różne opinie na temat pracy w hotelach należących do Orbis. W kwestii atmosfery wiele zależy od aktualnego zespołu, zaś odnośnie zarobków nie można znaleźć wielu narzekań. Praca dla Orbis może być zarówno dobrym stałym zajęciem, jak i cennym doświadczeniem przed rozwojem kariery.

DPD Polska Sp. z o.o. - jedna z największych firm kurierskich w Polsce. Przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Warszawie jak każda firma transportowa ma problemy z deficytem kierowców. DPD regularnie poszukuje kurierów i w Warszawie ma poważne braki we flocie, które stara się regularnie uzupełniać. Przedsiębiorstwo poszukuje zarówno kurierów z własnymi samochodami, jak i kurierów do swojej floty. Nie brakuje także ofert dla magazynierów. Pracownicy publikują zróżnicowane opinie, ale wiele osób donosi o presji czasu i przeciętnych bądź nawet niskich zarobkach. Wiele zależy od stanowiska.

Video

Tak się prezentuje kilka większych firm funkcjonujących w Warszawie, które plasują się regularnie w rankingach największych pracodawców w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że to tylko kropla w morzu wielkich przedsiębiorstw z warszawskiego rynku pracy.

Wystarczy tu wspomnieć główne siedziby niemal wszystkich banków funkcjonujących w Polsce. Największe korporacje w kraju mają swoje siedziby i biura w stolicy. Warto także wspomnieć o wszystkich zakładach gospodarki miejskiej czy obiektach rządowych i dyplomatycznych. W Warszawie na każdym kroku można znaleźć potężną firmę zatrudniającą pokaźne ilości Warszawiaków. Stolica daje nie tylko bogate możliwości wyboru ścieżki kariery, ale także wiele opcji na jej rozwijanie.

To może Cię również zainteresować

Praca Warszawa

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.