Praca lokalnie

Poszukiwanie pracy w Kielcach

13 listopada 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 3 głosy

3 głosy

6 komentarzy
Poszukiwanie pracy w Kielcach
Wszystkie osoby planujące podjęcie zatrudnienia muszą się przygotować do procesu poszukiwania pracy. Ten często nie należy do łatwych i przyjemnych. Warto na początku zapoznać się z metodami poszukiwań, które dają największe szanse na znalezienie posady. W Kielcach można szukać zatrudnienia na kilka sposobów i każdy z nich może przynieść pozytywne efekty.

Przed rozpoczęciem poszukiwań należy też sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim, jakie się posiada kwalifikacje oraz co tak naprawdę chce się robić? Dopiero znając odpowiedzi na te pytania, można zdecydować, gdzie warto aplikować. Jak skutecznie szukać pracy w Kielcach?

Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach

Sporo osób traktuje urzędy pracy jako miejsce do rejestracji bezrobotnych oraz pozyskania zasiłku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że te placówki świadczą także szereg innych usług pozwalających się bezrobotnym aktywizować na rynku pracy. Między innymi urzędy gromadzą oferty pracy z całego regionu.

Faktem jest, że najczęściej w WUP i PUP można znaleźć oferty pracy na stanowiska niższego stopnia. Nie brakuje jednak ogłoszeń dla fachowców, a wiele z oferowanych posad pozwala na budowanie kariery. Oferta urzędów pracy obejmuje także inne przydatne usługi, które między innymi pozwolą na sprawniejsze przejście przez proces rekrutacji. Doradcy z urzędu pomogą w określeniu kwalifikacji oraz udzielą wskazówek pomocnych w skutecznym poszukiwaniu zatrudnienia.

Video

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Kielce

Mechanik

Emtor Sp. z o. o.

  • Kielce
Dodana

ORDER PICKER - ZBIERANIE ZAMÓWIEŃ Z SERAMI

E&A Agencja Zatrudnienia (nr KRAZ 385)

  • Holandia
Dodana
Dodana

Manager ds. Dotacji

SMART-HR

  • Kielce
Dodana

Poszukiwanie pracy w Kielcach przez internet

Ogólnodostępny internet sprawił, że wiele spraw załatwia się obecnie on-line. Nie inaczej stało się z poszukiwaniem pracy. Dziś spora część osób szukających pracy w pierwszej kolejności sięga po portale internetowe z ofertami pracy pokroju Aplikuj.pl. To bardzo dobra droga prowadzenia poszukiwań zatrudnienia.

Aplikuj.pl publikuje oferty z całej Polski, dzięki czemu każdy może skorzystać z tego portalu. Wystarczy wpisać odpowiednią lokalizację, w tym wypadku Kielce i cieszyć się aktualnymi ofertami pracy. Taka forma poszukiwań ma wiele zalet, a jedną z nich jest dostęp do masy ogłoszeń w jednym miejscu. Co więcej, bezrobotni mogą aplikować on-line. Wysyłanie CV drogą elektroniczną usprawnia cały proces rekrutacji, dlatego także pracodawcy chętnie korzystają z tej formy. Osoby poszukujące pracy mogą zaś aplikować do wielu miejsc w krótkim czasie i nie ruszając się z domu. Aktualne oferty pracy z Kielc można znaleźć pod adresem:

Osobiste składanie aplikacji u pracodawców w Kielcach

Oferty pracy można przeglądać w internecie, ale wielu pracodawców może docenić samodzielne złożenie CV. Osoba poszukująca pracy składająca samodzielnie swoją aplikację pokazuje zaangażowanie, co jest bardzo pożądaną cechą u pracowników.

Osobiste roznoszenie CV do kieleckich firm jest procesem czasochłonnym, ale ma swoje duże zalety:

  • Taka forma aplikowania jest okazją na odwiedzenie danego przedsiębiorstwa oraz kontaktu z jego pracownikami. Osoba poszukująca pracy może podpytać pracowników o warunki zatrudnienia. Na własne oczy może się także przekonać o atmosferze w danym zakładzie.
  • CV można roznosić nie tylko do przedsiębiorstw prowadzących rekrutację. Warto również odwiedzić firmy, w których chce się pracować, ale te nie prowadzą rekrutacji. W takiej sytuacji można złożyć CV z podaniem o pracę. Istnieje duża szansa, że po zwolnieniu się posady pracodawca najpierw zwróci swoją uwagę na osobę, która wyraziła chęć pracy w jego firmie.
  • Warto mieć na uwadze, że w wielu zakładach występuje duża rotacja pracowników. W takiej sytuacji odwiedziny ze swoim CV mogą się zakończyć rozmową kwalifikacyjna, a może nawet zatrudnieniem.

Alternatywne sposoby poszukiwania pracy w Kielcach

Odwiedzenie urzędu pracy bądź przeglądanie ofert w internecie to nie jedyne metody poszukiwania zatrudnienia w Kielcach. Ciągle wielu przedsiębiorców ogłasza się w lokalnych mediach, co pozwala dotrzeć do wielu odbiorców. Mieszkańcy Kielc szukający pracy powinni śledzić bloki ogłoszeniowe w lokalnych rozgłośniach radiowych oraz w prasie. Istnieje spora szansa na znalezienie interesujących ofert pracy.

Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy. Szczególnie zakłady produkcyjne upodobały sobie zatrudnianie pracowników tymczasowo przez agencje. W efekcie w wielu miastach pojawiają się biura pracy i Kielce nie są tu wyjątkiem. W stolicy województwa świętokrzyskiego można znaleźć zarówno kilku pomniejszych pośredników, jak i oddziały największych sieci jak Adecco, Randstad czy Trenkwalder.

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych przewodników informacji jest tak zwana poczta pantoflowa. Czasami zwykła rozmowa z napotkaną osobą czy ze znajomym może przynieść informacje o rekrutacji w lokalnym przedsiębiorstwie. Niewykluczone, że akurat w miejscu zatrudnienia osoby znajomej jest prowadzony nabór pracowników. Także znalezienie zatrudnienia po znajomości nie jest niczym nadzwyczajnym. Wielu pracodawców chętnie zatrudnia osoby z polecenia swoich pracowników, którym ufają. Warto rozmawiać z ludźmi, ponieważ mogą oni mieć cenne informacje, pomocne w poszukiwaniu zatrudnienia.

Mieszkańcy Kielc mają wiele możliwości prowadzenia poszukiwań zatrudnienia. Warto odpowiednio dopasować metodę do swoich predyspozycji. Najważniejsze jednak to interesować się ofertami pracy, którym odpowiadają nasze kwalifikacje. W przeciwnym razie aplikowanie może być tylko stratą czasu i działać zniechęcająco.

Podsumowanie:
  • Urząd Pracy w Kielcach oferuje wiele usług pozwalających bezrobotnym aktywizować się na rynku pracy, między innymi gromadzenie ofert pracy z całego regionu oraz pomoc w procesie rekrutacji.
  • Społeczeństwo coraz częściej korzysta z internetowych portali z ofertami pracy, takich jak Aplikuj.pl, który publikuje oferty z całej Polski, pozwalające aplikować on-line.
  • Alternatywnymi sposobami poszukiwania pracy w Kielcach są: przeglądanie bloków ogłoszeniowych w lokalnych mediach, skorzystanie z usług prywatnych agencji pośrednictwa pracy czy szukanie pracy po znajomości.
  • Ważne jest dopasowanie metody poszukiwania zatrudnienia do swoich predyspozycji oraz interesowanie się ofertami pracy odpowiadającymi naszym kwalifikacjom.

To może Cię również zainteresować

Praca Kielce

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Kola

Kola

Dzięki za wzmiankę na temat agencji pośrednictwa pracy! Od lat pomagamy ludziom w znalezieniu pracy i cieszy mnie, że coraz więcej firm korzysta z naszych usług. My również dokładamy wielu starań, aby znaleźć najlepsze stanowisko dla naszych klientów.
Michał

Michał

Bardzo mi pomogły porady w artykule na temat pozyskiwania informacji o ofertach pracy poprzez pocztę pantoflową. Zawsze myślałam, że przede wszystkim liczy się znajomość kwalifikacji, ale teraz wiem, że warto utrzymywać kontakty z ludźmi i rozmawiać o poszukiwaniach zatrudnienia.
Rajmund

Rajmund

My, pracownicy urzędów pracy, niestety musimy zmagać się z nieprzychylnym podejściem ludzi do naszej pracy. Cieszy mnie, że ten artykuł pokazuje, że nasze placówki nie są tylko miejscem rejestracji bezrobotnych. Każdego dnia staramy się pomóc ludziom w znalezieniu pracy.
Ania

Ania

Bardzo dobry artykuł! Zwrócenie uwagi na korzyści wynikające z osobistego składania aplikacji u pracodawców jest bardzo cenne. Z pewnością chętniej zatrudnimy kogoś, kto zrobił dodatkowy wysiłek i przyszedł osobiście.
Jurek

Jurek

Cieszę się, że artykuł pokazuje różne sposoby szukania pracy w Kielcach. Wiecie co? Ja osobiście zawsze w pierwszej kolejności szukam ofert na portalach internetowych, ale być może teraz spróbuję też innych opcji, które tutaj przedstawiono.
Wilk janusz

Wilk janusz

Poszukuję prac w Kielcach nownach

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.