Popularni pracodawcy w Kielcach

Popularni pracodawcy w Kielcach
Kielce w ostatnich latach mocno rozwinęły swoją gospodarkę, co oznacza wzrost ilości miejsc pracy. W mieście pojawiło się wiele nowych przedsiębiorstw i choć różnorodność rynku pracy także wzrosła to prym w regionie utrzymują duże zakłady produkcyjne.

Rynek pracy Kielc opierał się niegdyś na potężnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, a obecnie dzięki Kieleckiemu Parkowi Technologicznemu (KPT) duże firmy ciągle wiodą prym. Osoby szukające pracy w Kielcach mają spore pole do manewru w poszukiwaniach pracy. Barometr zawodów deficytowych pokazuje, że przedsiębiorstwa poszukują wielu pracowników. Przyjrzyjmy się nieco największym pracodawcom w Kielcach, do których mieszkańcy miasta bardzo chętnie aplikują.

Popularne firmy w Kielcach

Cersanit S.A. - potężna grupa kapitałowa znana między innymi z produkcji wyposażenia łazienkowego. Firma znajduje się w czołówce największych polskich przedsiębiorstw, a w Kielcach posiada swoją siedzibę główną. Rotacja w firmie nie należy do dużych, ale w pewnych działach regularnie znajdują się wakaty.

Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija i zdaje się mieć mocną pozycję na rynku. W sieci nie można znaleźć wiele opinii na temat pracy w kieleckiej centrali. To może wskazywać na dość dobre warunki i atmosferę w firmie.

Barlinek S.A. - jeden z największych producentów podłóg drewnianych w Europie wywodzi się z województwa zachodniopomorskiego, ale siedziba główna firmy przeniosła się do Kielc. Biurowiec marki stał się atrakcyjnym miejscem do pracy dla młodych menadżerów i handlowców. W sieci nie da się znaleźć wielu narzekań na pracę w Barlinku, ani też informacji o dużej rotacji pracowników. Ogłoszenia o pracę również zdarzają się sporadycznie, więc wygląda na to, że spółka jest dobrym miejscem do budowania kariery zawodowej.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Kielce

NSK BEARINGS POLSKA S.A. - wiodący producent łożysk tocznych, którego zakłady od wielu lat były jednym z fundamentów kieleckiej gospodarki. Duża fabryka zapewniała liczne miejsca pracy mieszkańcom miasta oraz okolic. Opinie w sieci mówią o raczej przeciętnych zarobkach i dość ciężkiej pracy. Wiele wskazuje na to, że rotacja w zakładzie jest także dość duża, choć obecnie w sieci nie można znaleźć zbyt wielu ofert.

Alma-Alpinex S.A. - jedna z najlepiej prosperujących hurtowni spożywczych w województwie świętokrzyskim. Firma posiada swoje magazyny na terenie Kielc, co daje szansę na zatrudnienie osobom wykształconym w kierunkach logistycznych. Pracownicy donoszą o zróżnicowanych zarobkach zależnych od doświadczenia i wkładu pracy. Przedsiębiorstwo może stanowić zarówno miejsce pracy na stałe, jak i być ciekawym przystankiem w rozwoju kariery. Przedsiębiorstwo poszukuje okazjonalnie pracowników na magazyny oraz do biur.

VIVE Textile Recycling - potężna firma zajmująca się recyklingiem i handlem odzieży używanej. Produkty przedsiębiorstwa trafiają od 27 lat na rynki całej Europy. Niedawno siedziba grupy VIVE została przeniesiona do Warszawy, ale w Kielcach pozostały zakłady i magazyny. Pracownicy donoszą o ciężkiej pracy przy produktach poddawanych recyklingowi. Niestety ostatnio w kieleckich zakładach doszło do protestów pracowników wynikających ze zmiany systemu premiowania. W efekcie spadły zarobki obsady, co wprowadziło falę niezadowolenia. Mimo to przedsiębiorstwo jest miejscem pracy dla niemal 1000 osób.

EFFECT GLASS S.A. - jest producentem szyb zespolonych oraz szkła hartowanego. Firma szczyci się nowoczesnym parkiem maszynowym i prężnie rozwija się od 1995 roku. Obecnie przedsiębiorstwo posiada dwa zakłady produkcyjne, a jedne z nich funkcjonują w Kielcach. Pracownicy donoszą o zarobkach na produkcji w wysokości około 3000 zł brutto i podkreślają, że praca na liniach produkcyjnych w tym zakładzie jest ciężka. Donoszą także o sporej rotacji pracowników, więc osoby szukające zatrudnienia nie powinny mieć problemu z dostaniem zatrudnienia. To może być traktowane jako przystanek w rozwoju kariery.

Grupa UNIMAX S.A. - duże przedsiębiorstwo budowlane i deweloperskie. W Kielcach znajduje się oddział zajmujący się głównie projektowaniem i montażem instalacji budowlanych. Firma tworzy między innymi instalacje sanitarne, wentylacje oraz klimatyzacje. W sieci można znaleźć dość pochlebne informacje o kieleckim oddziale UNIMAX. Wygląda na to, że przedsiębiorstwo jest interesującym miejscem pracy. Firma poszukuje co jakiś czas fachowców.

Mostostal Kielce S.A. - przedsiębiorstwo wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa. W Kielcach firma posiada wytwórnię konstrukcji stalowych. Przedsiębiorstwo w Kielcach zbudowało dwie hale produkcyjne zajmujące się lekkimi i ciężkimi konstrukcjami. W sieci można znaleźć informacje o przyzwoitych zarobkach dla doświadczonych pracowników i minimalnych wynagrodzeniach dla nowych osób. Wiele opinii podkreśla małe możliwości awansów, więc pracę w tym miejscu można traktować jako etap zbierania doświadczenia zawodowego.

Tak się prezentuje kilka większych przedsiębiorstw działających w Kielcach. Wszystkie powyższe firmy regularnie plasują się w rankingach najlepiej prosperujących przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim. Mieszkańcy Kielc mogą próbować swoich sił u dużych pracodawców bądź aplikować do znacznie mniejszych, ale również dobrze prosperujących firm. W Kielcach pracuje wiele przedsiębiorstw handlowych, usługowych czy transportowych. Możliwości budowania kariery są dość spore.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Kielcach
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.