Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Gliwicach

15 kwietnia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

4 komentarze
Popularni pracodawcy w Gliwicach
Gliwice mogą się pochwalić bardzo silną gospodarką opartą głównie na przemyśle produkcyjnym. Wszystko dzięki Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a dokładnie jej podstrefie gliwickiej. Obecnie odpowiada ona za większość miejsc pracy dostępnych w regionie.

Potężne zakłady produkcyjne ściągały chętnie do Gliwic i w ich okolice po tym, jak swoją fabrykę zbudował koncern General Motors. Fabryka Opla stała się jedną z ikon Gliwic i magnesem dla kolejnych inwestorów. W efekcie dziś w regionie można znaleźć wielu pracodawców zatrudniających duże ilości ludzi. Ciężko wskazać najlepszych pracodawców, ale można się przyjrzeć kilku firmom zapewniającym wiele miejsc pracy mieszkańcom Gliwic.

Popularne firmy w Gliwicach

Opel Manufacturing Poland - fabryka Opla, która jeszcze pod skrzydłami General Motors dała kopa gliwickiej gospodarce, do dziś pozostaje atrakcyjnym miejscem pracy. Marka Opel znajduje się obecnie w posiadaniu koncernu PSA, co wprowadziło również zmiany w zarządzaniu i funkcjonowaniu gliwickiej fabryki. Zakłady ciągle przechodzą pewne zmiany, a na horyzoncie już tli się połączenie koncernów PSA i FCA, co może przynieść kolejne nowości. Wiadomo jednak, że dla właściciela Opla gliwicka fabryka jest ważnym ośrodkiem produkcyjnym i zakłady czeka raczej pomyślna przyszłość. Wśród pracowników nie słychać raczej nadmiernych narzekań, więc praca w tym miejscu wydaje się być atrakcyjna.

Video

Autorobot - Strefa Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo zatrudniające niemal 200 osób w gliwickiej podstrefie ekonomicznej. Nowoczesne zakłady zajmują się tworzeniem linii produkcyjnych dla branży motoryzacyjnej oraz lotniczej. W ostatnim czasie firma poszukuje fachowców do swoich zakładów. W przedsiębiorstwie karierę zawodową mogą rozwijać między innymi technolodzy i informatycy. Rotacja pracowników prawdopodobnie nie jest duża, a przynajmniej w sieci brakuje przesłanek ku temu.

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Gliwice

Monter hal i słupów - PILNE!

Pracownicy Budowlani Sp. z o.o.

 • 13-15 € / h
 • Gliwice
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana

Kierownik Produkcji

SMART-HR

 • Gliwice
Dodana
Dodana
Dodana

Kirchhoff Automotive Polska - międzynarodowe przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej. Firma od dłuższego czasu inwestuje sporo w gliwickiej podstrefie ekonomicznej. W 2019 roku przeprowadziła kolejną rozbudowę swoich zakładów i obecnie zatrudnia niespełna 700 pracowników. Pracownicy donoszą o raczej przyzwoitych zarobkach, acz podkreślają, że praca może być ciężka. Nie wiemy, jak duża jest rotacja pracowników, ale zakład korzysta z usług agencji pośrednictwa pracy, więc może ona być spora.

Video

AIUT Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo zajmujące się zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej. Firma posiada w Gliwicach swoje hale produkcyjne i magazyny. Pracownicy donoszą o przeciętnych wynagrodzeniach, ale podkreślają, że dla wielu może to być bardzo dobry krok w zdobywaniu doświadczenia i budowaniu kariery. AIUT ciągle poszukuje nowych pracowników. Najczęściej trafiają się oferty dla wysoko wykwalifikowanych technologów i programistów.

Future Processing - nowoczesna firma z 20-letnim doświadczeniem na rynku. Przedsiębiorstwo zajmujące się rozwojem oprogramowań oraz nowoczesnymi technologiami regularnie poszukuje programistów i specjalistów z dziedziny IT. Opinie w sieci należą raczej do pochlebnych, choć podkreślają, że praca w tej firmie jest wymagająca. Zarobki, jak na Górny Śląsk wypadają podobno bardzo dobrze, choć w skali kraju odstają od Krakowa i Warszawy. Future Processing przede wszystkim daje możliwość zdobycia bardzo cennego doświadczenia. Obecnie firma zatrudnia około 800 osób, choć warto nadmienić, że spora część zespołu funkcjonuje na umowach B2B.

Video

ZF TRW Braking Systems Polska - bardzo duże zakłady należące do koncernu z branży motoryzacyjnej. Firma posiada fabrykę w Gliwicach od wielu lat i na początku istnienia gliwickiej podstrefy ekonomicznej zakłady cieszyły się bardzo dobrą sławą wśród pracowników. Obecnie pod władzą koncernu ZF według pracowników warunki się nieco pogorszyły. Mimo to ZF TRW oferuje sporo miejsc pracy i ludzie chętnie zatrudniają się na produkcji. Rotacja pracowników jest raczej spora, a spora część zespołu jest zatrudniana przez agencje pośrednictwa pracy.

EUVIC Sp. z o.o. - nowoczesna firma zatrudniająca programistów i specjalistów z branży IT w celach prowadzenia różnych projektów i świadczenia usług outsourcingowych. Przedsiębiorstwo posiada swoją główną siedzibę w Gliwicach i regularnie poszukuje fachowców zarówno doświadczonych, jak i organizuje staże z możliwością zatrudnienia dla młodych adeptów technik IT. W sieci można znaleźć wiele dobrych opinii. Nawet jeżeli ktoś nie będzie chciał się związać z firmą na długie lata to na pewno stanowi ona bardzo dobre miejsce na zdobycie cennego doświadczenia.

Video

NEWAG S.A - ceniony producent elektrycznych i spalinowych pojazdów szynowych. Firma jest wiodącym producentem lokomotyw oraz pojazdów metra i tramwajów. Przedsiębiorstwo regularnie poszukuje fachowców znających się na budowie oraz serwisowaniu pojazdów szynowych. Firma potrzebuje również ślusarzy, operatorów urządzeń skrawających czy spawaczy i lakierników. Ciężko powiedzieć, jak wygląda rotacja w zakładzie, ale w sieci można znaleźć raczej pochlebne opinie na temat pracy w zakładzie. Wygląda na to, że NEWAG S.A. może być ciekawym miejscem zatrudnienia.

Tak się prezentuje część z całej masy dużych zakładów funkcjonujących w Gliwicach. Przemysł w tym mieście jest bardzo rozwinięty i pracownicy chcący pracować w fabrykach i firmach zapewniających rozwój przemysłu nie będą miały problemów z zatrudnieniem. Warto też pamiętać, że w Gliwicach funkcjonuje wiele firm usługowych i handlowych, co dodatkowo zwiększa możliwości podjęcia pracy.

Podsumowanie:
  • Gliwice to miasto z rozwiniętym przemysłem, a w szczególności branżą motoryzacyjną.
  • W mieście znajdują się zakłady takich firm jak Opel Manufacturing Poland, Kirchhoff Automotive Polska czy ZF TRW Braking Systems Polska.
  • Pracownicy donoszą o raczej przyzwoitych zarobkach, choć w niektórych przypadkach praca w fabrykach może być ciężka.
  • Firmy takie jak Autorobot, AIUT czy Future Processing poszukują również fachowców z dziedziny technologii i IT.

To może Cię również zainteresować

Praca Gliwice

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

4 komentarze

Monia

Monia

Patrząc na rozwój przemysłu w Gliwicach i ilość firm, które tam funkcjonują, nie powinno być problemów ze znalezieniem odpowiedniej kadry pracowniczej. Ważne, aby zapewnić dobre warunki pracy, a pracownicy będą zadowoleni z zatrudnienia i będą służyć firmie długimi latami.
Smerek

Smerek

Zakłady takie jak NEWAG S.A. są idealnym miejscem dla osób posiadających doświadczenie w budowie, serwisowaniu i produkcji pojazdów szynowych. Oczywiście, trzeba spełnić wymagania i mieć specjalistyczną wiedzę, ale warto spróbować.
relax

relax

Ciekawe, że firmy takie jak AIUT Sp. z o.o. czy Future Processing oferują szansę na zdobycie doświadczenia również młodym adeptom technik IT. Ja osobiście chciałbym rozwinąć swoje umiejętności w branży IT, więc może warto skorzystać z takiej możliwości.
Dukat

Dukat

Praca w takich zakładach jak Opel Manufacturing Poland, Kirchhoff Automotive Polska czy ZF TRW Braking Systems Polska zapewnia stabilność i pewność zatrudnienia. Często są to ciężkie warunki pracy, ale wynagrodzenie jest zdecydowanie atrakcyjne na tle innych branż.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.