!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Gliwicach

15 kwietnia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

0 komentarzy

Popularni pracodawcy w Gliwicach
Gliwice mogą się pochwalić bardzo silną gospodarką opartą głównie na przemyśle produkcyjnym. Wszystko dzięki Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a dokładnie jej podstrefie gliwickiej. Obecnie odpowiada ona za większość miejsc pracy dostępnych w regionie.

Potężne zakłady produkcyjne ściągały chętnie do Gliwic i w ich okolice po tym, jak swoją fabrykę zbudował koncern General Motors. Fabryka Opla stała się jedną z ikon Gliwic i magnesem dla kolejnych inwestorów. W efekcie dziś w regionie można znaleźć wielu pracodawców zatrudniających duże ilości ludzi. Ciężko wskazać najlepszych pracodawców, ale można się przyjrzeć kilku firmom zapewniającym wiele miejsc pracy mieszkańcom Gliwic.

Popularne firmy w Gliwicach

Opel Manufacturing Poland - fabryka Opla, która jeszcze pod skrzydłami General Motors dała kopa gliwickiej gospodarce, do dziś pozostaje atrakcyjnym miejscem pracy. Marka Opel znajduje się obecnie w posiadaniu koncernu PSA, co wprowadziło również zmiany w zarządzaniu i funkcjonowaniu gliwickiej fabryki. Zakłady ciągle przechodzą pewne zmiany, a na horyzoncie już tli się połączenie koncernów PSA i FCA, co może przynieść kolejne nowości. Wiadomo jednak, że dla właściciela Opla gliwicka fabryka jest ważnym ośrodkiem produkcyjnym i zakłady czeka raczej pomyślna przyszłość. Wśród pracowników nie słychać raczej nadmiernych narzekań, więc praca w tym miejscu wydaje się być atrakcyjna.

Video

Autorobot - Strefa Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo zatrudniające niemal 200 osób w gliwickiej podstrefie ekonomicznej. Nowoczesne zakłady zajmują się tworzeniem linii produkcyjnych dla branży motoryzacyjnej oraz lotniczej. W ostatnim czasie firma poszukuje fachowców do swoich zakładów. W przedsiębiorstwie karierę zawodową mogą rozwijać między innymi technolodzy i informatycy. Rotacja pracowników prawdopodobnie nie jest duża, a przynajmniej w sieci brakuje przesłanek ku temu.

Kirchhoff Automotive Polska - międzynarodowe przedsiębiorstwo z branży motoryzacyjnej. Firma od dłuższego czasu inwestuje sporo w gliwickiej podstrefie ekonomicznej. W 2019 roku przeprowadziła kolejną rozbudowę swoich zakładów i obecnie zatrudnia niespełna 700 pracowników. Pracownicy donoszą o raczej przyzwoitych zarobkach, acz podkreślają, że praca może być ciężka. Nie wiemy, jak duża jest rotacja pracowników, ale zakład korzysta z usług agencji pośrednictwa pracy, więc może ona być spora.

Video

AIUT Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo zajmujące się zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej. Firma posiada w Gliwicach swoje hale produkcyjne i magazyny. Pracownicy donoszą o przeciętnych wynagrodzeniach, ale podkreślają, że dla wielu może to być bardzo dobry krok w zdobywaniu doświadczenia i budowaniu kariery. AIUT ciągle poszukuje nowych pracowników. Najczęściej trafiają się oferty dla wysoko wykwalifikowanych technologów i programistów.

Future Processing - nowoczesna firma z 20-letnim doświadczeniem na rynku. Przedsiębiorstwo zajmujące się rozwojem oprogramowań oraz nowoczesnymi technologiami regularnie poszukuje programistów i specjalistów z dziedziny IT. Opinie w sieci należą raczej do pochlebnych, choć podkreślają, że praca w tej firmie jest wymagająca. Zarobki, jak na Górny Śląsk wypadają podobno bardzo dobrze, choć w skali kraju odstają od Krakowa i Warszawy. Future Processing przede wszystkim daje możliwość zdobycia bardzo cennego doświadczenia. Obecnie firma zatrudnia około 800 osób, choć warto nadmienić, że spora część zespołu funkcjonuje na umowach B2B.

Video

ZF TRW Braking Systems Polska - bardzo duże zakłady należące do koncernu z branży motoryzacyjnej. Firma posiada fabrykę w Gliwicach od wielu lat i na początku istnienia gliwickiej podstrefy ekonomicznej zakłady cieszyły się bardzo dobrą sławą wśród pracowników. Obecnie pod władzą koncernu ZF według pracowników warunki się nieco pogorszyły. Mimo to ZF TRW oferuje sporo miejsc pracy i ludzie chętnie zatrudniają się na produkcji. Rotacja pracowników jest raczej spora, a spora część zespołu jest zatrudniana przez agencje pośrednictwa pracy.

EUVIC Sp. z o.o. - nowoczesna firma zatrudniająca programistów i specjalistów z branży IT w celach prowadzenia różnych projektów i świadczenia usług outsourcingowych. Przedsiębiorstwo posiada swoją główną siedzibę w Gliwicach i regularnie poszukuje fachowców zarówno doświadczonych, jak i organizuje staże z możliwością zatrudnienia dla młodych adeptów technik IT. W sieci można znaleźć wiele dobrych opinii. Nawet jeżeli ktoś nie będzie chciał się związać z firmą na długie lata to na pewno stanowi ona bardzo dobre miejsce na zdobycie cennego doświadczenia.

Video

NEWAG S.A - ceniony producent elektrycznych i spalinowych pojazdów szynowych. Firma jest wiodącym producentem lokomotyw oraz pojazdów metra i tramwajów. Przedsiębiorstwo regularnie poszukuje fachowców znających się na budowie oraz serwisowaniu pojazdów szynowych. Firma potrzebuje również ślusarzy, operatorów urządzeń skrawających czy spawaczy i lakierników. Ciężko powiedzieć, jak wygląda rotacja w zakładzie, ale w sieci można znaleźć raczej pochlebne opinie na temat pracy w zakładzie. Wygląda na to, że NEWAG S.A. może być ciekawym miejscem zatrudnienia.

Tak się prezentuje część z całej masy dużych zakładów funkcjonujących w Gliwicach. Przemysł w tym mieście jest bardzo rozwinięty i pracownicy chcący pracować w fabrykach i firmach zapewniających rozwój przemysłu nie będą miały problemów z zatrudnieniem. Warto też pamiętać, że w Gliwicach funkcjonuje wiele firm usługowych i handlowych, co dodatkowo zwiększa możliwości podjęcia pracy.

To może Cię również zainteresować

Praca Gliwice

Podziel się

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza do tego artykułu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.