Popularni pracodawcy w Żywcu

Popularni pracodawcy w Żywcu
Żywiec, jak na stosunkowo niewielkie miasto posiada dość zróżnicowany i chłonny rynek pracy. Nie da się ukryć, że w dużej mierze miejsca pracy generują największe zakłady produkcyjne zlokalizowane w mieście i jego okolicach.

Osoby szukające pracy w Żywcu mają sporo możliwości. Warto się przyjrzeć kilku największym firmom działającym w tym mieście. Ciężko wskazać najlepszych pracodawców, ale kilka firm wybija się pod względem ilości zatrudnianych pracowników. Sprawdźmy, które przedsiębiorstwa przyciągają uwagę bezrobotnych.

Popularne firmy w Żywcu

Grupa Żywiec S.A. - Browar Żywiec jest jedną z wizytówek miasta i to on sprawił, że Żywiec jest znany w całym kraju. Grupa Żywiec generuje sporą ilość miejsc pracy, ale nie oznacza to, że łatwo się znaleźć w szeregach tej firmy. Rotacja pracowników nie jest duża i raczej wiele osób znajdując zatrudnienie w żywieckim browarze, stara się utrzymać zatrudnienie. Grupa Żywiec S.A. wśród ogłoszeń publikowanych na swoich stronach nie ma wakatów w Żywcu. To pokazuje, że znalezienie pracy w tej firmie jest bardzo ciężkie. Za to firma prowadzi staże w swoich browarach, więc można spróbować w taki sposób zdobyć doświadczenie.

Hutchinson Poland - polska filia potężnego koncernu produkującego podzespoły dla branży motoryzacyjnej i lotniczej. Przedsiębiorstwo posiada w regionie kilka swoich zakładów w tym fabrykę w Żywcu. Firma oferuje nie najgorsze zarobki oraz warunki pracy. Fabryka w Żywcu generuje sporą ilość miejsc pracy, choć w dużej mierze korzysta z usług ukraińskich pracowników. Wynika to głównie z braku polskich pracowników. Hutchinson Poland regularnie poszukuje pracowników produkcyjnych oraz magazynowych do swoich zakładów.

To Cię powinno też zainteresować: Praca Żywiec

Famed Żywiec Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu medycznego. Zakłady w Żywcu posiadają duże doświadczenie i zatrudniają około 300 pracowników. Rotacja w firmie nie jest duża i Famed raczej nieczęsto szuka nowych pracowników. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na pojawiające się czasem oferty. Pracownicy donoszą o zarobkach na produkcji lawirujących gdzieś pomiędzy płacą minimalną, a średnimi wynagrodzeniami w kraju.

SEWS-CABIND POLAND - firma zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych między innymi dla przemysłu motoryzacyjnego. Przedsiębiorstwo regularnie poszukuje nowych pracowników produkcyjnych. Pracownicy donoszą o zarobkach bliższych płacy minimalnej. Obecna sytuacja gospodarcza może w najbliższym czasie przyhamować rozwój zakładu, jak z resztą całą branżę motoryzacyjną.

Infomex Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą główną w Żywcu. Firma dynamicznie się rozwija, oferując kompleksową obsługę IT dla przedsiębiorstw. Infomex regularnie poszukuje specjalistów z branży IT. W sieci można znaleźć różne opinie na temat tej firmy, ale często przewijają się opinie o pozytywnym oddźwięku. Z pewnością jest to przedsiębiorstwo, które może stać się pierwszym krokiem w budowaniu kariery, bądź jednym z przystanków w jej rozwoju.

Merkury Market - duży market z asortymentem budowlanym i remontowym. Filia sieci sklepów funkcjonujących w całej Polsce. Merkury Market często szuka pracowników, co świadczy o sporej rotacji pracowników. Wygląda na to, że zatrudnienie w tym miejscu należy traktować raczej w formie pracy tymczasowej i przystanku w rozwoju kariery. W sieci można znaleźć opinie samych pracowników wskazujące na bardzo dużą rotację, więc okoliczne firmy muszą wygrywać walkę o pracownika z Merkury Market.

Tak się prezentuje kilka największych pracodawców w Żywcu. Warto jednak mieć na uwadze, że w mieście funkcjonuje galeria handlowa ze sklepami sieciowymi, w których zazwyczaj rotacja pracowników jest bardzo duża. Nie sposób pominąć masy innych małych firm działających w Żywcu. Co więcej, w pobliskich miejscowościach można znaleźć bardzo dużo przedsiębiorstw produkcyjnych oraz firm spedycyjnych. Możliwości szczególnie dla pracowników niższego i średniego szczebla okazują się dość szerokie.

Oceń ten wpis
Popularni pracodawcy w Żywcu
Ocena: 4.5, liczba głosów: 16

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.