Praca lokalnie

Popularni pracodawcy w Tychach

10 kwietnia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 20 głosów

20 głosów

4 komentarze
Popularni pracodawcy w Tychach
Tychy posiadają silną gospodarkę, co zawdzięczają obecności w mieście dużych zakładów produkcyjnych, które od dekad zapewniały liczne miejsca pracy mieszkańcom. Zakłady branży motoryzacyjnej oraz jeden z największych browarów w kraju nie tylko zatrudniały i nadal zatrudniają setki osób, ale także przyciągnęły przedsiębiorstwa zapewniające byt kolosom.

Z czasem rynek pracy w Tychach mocno się rozwinął, a mieszkańcy mają wiele możliwości wyboru pracodawców. W ostatnich latach niskie bezrobocie w mieście sprawiało, że to pracodawcy mieli problemy ze znalezieniem pracowników. Przyjrzyjmy się jakie firmy działające w Tychach zapewniają największą ilość miejsc pracy i cieszą się popularnością wśród osób szukających zatrudnienia.

Popularne firmy w Tychach

FCA Poland S.A. - fabryka samochodów koncernu FCA (Fiat Chrysler Automobiles) jest jednym z fundamentów tyskiej gospodarki. Zakłady działające pierwotnie pod marką FSM zostały w 1992 roku przejęte przez Fiat Auto Poland S.A. Zakłady bezpośrednio współpracowały z fabryką w Bielsku-Białej i razem zapewniały miejsca pracy dla mieszkańców całego regionu. Wielu ludzi chciało pracować w tyskiej i bielskiej fabryce i do dziś te tendencje są podobne.

Koncern FCA jest jedną z firm motoryzacyjnych najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. To stawia pod znakiem zapytania funkcjonowanie zakładów koncernu w najbliższych miesiącach. Do tej pory na temat pracy w fabryce FCA w Tychach można było usłyszeć standardowe narzekania. Wiele osób jednak chwaliło sobie pracę. Także rotacja pracowników nie wydawała się duża, więc wygląda na to, że zakład oferował atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Video

Kompania Piwowarska S.A. - jeden z największych koncernów piwowarskich w kraju zarządza między innymi Tyskim Browarem Książęcym. Zakład funkcjonuje od 1629 roku i stanowi niezwykle ważną składową lokalnej gospodarki. Niegdyś mieszkańcy Tychów bardzo chętnie walczyli o pracę w browarze. Jak to wygląda obecnie?

Kompania Piwowarska regularnie poszukuje pracowników do pracy w Browarze Książęcym oraz w swojej siedzibie w Tychach. Obecnie jednak rotacja pracowników jest dość duża. Wynika to z sezonowości prac. Jak donoszą pracownicy browaru na sezon wiosenno-letni zatrudnia się więcej pracowników, którzy na jesień muszą się pożegnać z zatrudnieniem.

Video

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Tychy

Inżynier serwisu

RULAND Engineering & Consulting Sp. z o.o.

  • Tychy
Dodana

Asystent w dziale Komunikacji

Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o.

  • Tychy
Dodana

Inżynier elektryk

iView Recruitment

  • Tychy
Dodana

Lean Manufacturing Leader

BULTEN POLSKA S.A.

  • Bielsko-Biała
Dodana
Dodana

Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. - tyskie zakłady produkujące silniki, których historia sięga końca lat 90-tych minionego stulecia. Początkowo fabryka należała do marki ISUZU, a z czasem przejęło je General Motors. Fabryka zatrudniała pół tysiąca osób, ale w ostatnich latach przechodziła poważny kryzys związany z problemami koncernu GM. Szczęśliwie dla pracowników zakłady przejął koncern PSA, który wykupił markę Opel.

PSA podjęło się restrukturyzacji fabryki i uruchomiło w niej produkcję nowoczesnego silnika PureTech, co się przełożyło na zwiększenie zatrudnienia. Obecnie zakład może zatrudniać nawet 800 osób. Fabryka Opla generuje liczne miejsca pracy i patrząc na ogłoszenia w sieci, raczej nie cechuje się dużą rotacją zatrudnienia. Po przejęciu przez PSA nowy właściciel poświęcił czas na poprawę warunków zatrudnienia.

Video

Hilton Foods - fabryka świeżej żywności funkcjonująca w tyskiej części katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zakład mieszczący się w Tychach zatrudnia przeszło 500 osób. Firma zatrudnia sporadycznie specjalistów na linię produkcyjną. Z tego co donoszą pracownicy, to wielu operatorów jest zatrudnianych przez prywatne agencje pracy. Donoszą także, że osoby posiadające kwalifikacje mają możliwości awansu wewnętrznego, więc warto sprawdzić, co oferuje firma.

Lear Corporation Poland II - duży producent siedzeń i elementów wnętrza dla pojazdów samochodowych, a także instalacji elektrycznych. Firma posiada w Tychach aż dwa zakłady produkcyjne oraz jedno centrum rozwojowe. Według informacji opublikowanych przez firmę zakłady zatrudniają w samych Tychach przeszło 2600 osób.

Informacje publikowane przez pracowników wskazują na wypłaty bliższe płacy minimalnej w przypadku pracowników najniższego stopnia. Spora część obsady jest zatrudniania przez agencję pracy, choć koncern prowadzi także rekrutację na niektóre stanowiska.

Video

EPO Trans Logistic S.A. - duża firma transportowa zatrudniająca niespełna 500 pracowników. Przedsiębiorstwo posiada tabor ponad 300 samochodów ciężarowych. Firma cierpi na deficyt pracowników i ciągle poszukuje nowych kierowców. Wygląda jednak na to, że rotacja kierowców jest dość duża, a przynajmniej tak wynika z wpisów w sieci. Najlepiej się przekonać samemu. Zawsze praca w tym przedsiębiorstwie może być okazją do zdobycia doświadczenia i pełnić rolę kolejnego przystanku w rozwoju kariery.

Nexteer Automotive Poland sp. z o.o - duże przedsiębiorstwo posiadające fabryki na całym świecie i zajmujące się produkcją układów kierowniczych. Zakład produkcyjny w Tychach zatrudnia około półtora tysiąca osób. W sieci można znaleźć informacje o sporej rotacji pracowników. Przede wszystkim duża część zespołów produkcyjnych jest zatrudniana przez agencje pracy tymczasowej. Jeżeli wierzyć wpisom pracowników to raczej nie można liczyć na podwyżki, a sama praca nie należy do łatwych.

Video

RULAND Engineering & Consulting Sp. z o.o. - przedsiębiorstwo specjalizujące się w tworzeniu sprzętu oraz linii produkcyjnych tworzących płyny. Nowoczesna firma posiada duże zakłady w Tychach. Przedsiębiorstwo co jakiś czas poszukuje specjalistów, konstruktorów i inżynierów. W sieci nie można znaleźć wielu narzekań, więc wygląda na to, że firma oferuje atrakcyjne warunki pracy. Z pewnością osoby o kwalifikacjach technicznych mogą w tym miejscu zdobyć doświadczenie zawodowe.

Video

Grupa Maspex - znany w wielu zakątkach Europy producent produktów spożywczych. Przedsiębiorstwo posiada liczne zakłady produkcyjne i placówki logistyczne. Swoje obiekty Grupa Maspex posiada także w Tychach. Niestety nie ujawnia ona dokładnej ilości pracowników, ale jej fabryka oraz centrum logistyczne zatrudniają wiele osób. Producent przetworów spożywczych poszukuje regularnie pracowników. Firma wydaje się być wartą sprawdzenia przez osoby poszukujące zatrudnienia na produkcji.

Tak się prezentuje kilka największych przedsiębiorstw funkcjonujących w Tychach. W tym śląskim mieście znajdzie się oczywiście wiele innych ciekawych firm oferujących atrakcyjne zatrudnienie. Osoby szukające pracy nie tylko w zakładach produkcyjnych mogą także bez problemu znaleźć zatrudnienie w handlu czy usługach. Niskie bezrobocie w Tychach sprawia, że pracodawcy muszą się coraz bardziej starać o przyciągnięcie uwagi pracowników.

Podsumowanie:
  • FCA Poland S.A., Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o., and Lear Corporation Poland II are some of the biggest employers in Tychy, Poland, providing numerous job opportunities in the automotive industry.
  • While Kompania Piwowarska S.A. regularly hires employees for the Tyskie Browar Książęcy, there is quite a high turnover rate due to seasonal work fluctuations.
  • EPO Trans Logistic S.A. is constantly seeking new drivers due to a shortage of employees, although there appears to be a high turnover rate.
  • RULAND Engineering & Consulting Sp. z o.o. specializes in creating equipment and production lines for creating fluids, and occasionally hires specialists, designers, and engineers.

To może Cię również zainteresować

Praca Tychy

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

Pamnikan

Pamnikan

Miałem okazję pracować w jednej z wymienionych w artykule firm. Muszę powiedzieć, że warunki zatrudnienia nie były najgorsze, ale rotacja pracowników była dość duża. Mimo to, uważam, że warto dodać te firmy do swojej listy potencjalnych pracodawców.
Damian

Damian

Cieszy mnie fakt, że w Tychach znajduje się tak wiele różnych firm, co otwiera wiele możliwości zatrudnienia dla osób bezrobotnych. Szkoda jednak, że niektóre z nich cechują się dużą rotacją pracowników.
Renata

Renata

Bardzo dobry artykuł, który pomógł mi w znalezieniu informacji na temat firm działających w Tychach. Zastanawiam się, czy ktoś z Was zna inne przedsiębiorstwa z tej okolicy związane z branżą IT?
Rajmund

Rajmund

Jako przedstawiciel jednej z firm wymienionych w artykule, chciałbym podkreślić, że pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, staramy się zapewnić naszym pracownikom jak najlepsze warunki zatrudnienia. Dbamy o ich bezpieczeństwo, a także oferujemy różnego rodzaju dodatkowe benefity.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.